Střevní chřipka- co jíst?  

Ivet
Ivet Ivet
návštěvník
Pardubický kraj
Počet příspěvků: 5
Poslat soukromou zprávu

Dobrý den.Již před měsícem a něco mě začlo bolet břicho.Břicho bolelo na bocích a nahoře pod hrudníkem,často jsem říhala a měla jsem velkou plynatost.Bolelo to skoro týden,proto jsem si zašla k doktorce.Doktorka říkala,že to je asi prostě nějaká střevní chřipka(bratr v tu dobu zvracel).Udělala mě vyšetření z krve a moči,vše v pořádku.Stolice byla také v pořádku.Dostala jsem lactobacilus a užívala 2x denně.Začla jsem jíst pouze suché pečivo,pít vodu,občas bílý jogurt a tvrdý sýr.Po pár dnech jsem již začla jíst více a po dalších dnech,když už břicho nebolelo jsem jedla normálně.Vše odeznělo asi za 14 dní.Zpozdila se mi také dosud přesná menstruace.Vše se teď opět opakuje.Ve středu mě opět začlo bolet břicho,plynatost,říhání(shodou okoloností bratr den předtím,než mě začlo bolet říkal,že ho také bolí břicho a i ve škole prý řádí zas zvracení).Opět mám mít menstruaci a opět se mi zpozdila,měla jsem ji dostat v pátek a stále nic.Už nevím,co mám dělat a hlavně co mám jíst.Jím pouze šunku,pečivo,tvrdý sýr,měkký sýr,activii,těstoviny.Piji koupenou štávu zředěnou vodou,protože holou vodu nesnáším a mám po ní vždy více žízen.Čaje piji také,ale mírně slazené,protože kdyby byly bez cukru,měla bych po nich neustále žízen.Z ovoce a zeleniny vůbec nevím,co mám jíst.Co mohu vůbec jíst a co ne?Jak dlouho mě může takové bolení břicha trápit?Předem děkuji za odpověď:)

Díky!  (0)
   Odpovědět   
Odborníci v okolí
Ivet
Ivet Ivet
návštěvník
Pardubický kraj
Počet příspěvků: 5
Poslat soukromou zprávu

Mjusím ještě dodat,že dnes v noci se mi přitížilo.Včera jsem si udělala bylinkový čaj(bobkový list,anýz,hřebíček,kmín,máta,meduňka,sedmikráska a tymián) a asi mě to nějak nesedlo a mám průjem,bolestivé břicho,na zvracení,avšak vyzvracet mi nejde.

Díky!  (0)
   Reagovat   
MUDr. Jaroslava Marková
MUDr. Jaroslava Marková MUDr. Jaroslava Marková
Basic member
Praktické lékařství pro dospělé | více Vnitřní lékařství
Praha
Počet příspěvků: 1648  ( 5)

Dobrý den, příznaky , které uvádíte, mohou být příznakem infekce, ale i onemocnění v oblasti zažívacího traktu. Spíše dle vašeho popisu půjde o infekci, pokud by se stav nezlepšoval při dietních opatřeních nebo se obtíže opakovaly, navštivte určitě lékaře. Vámi zvolená dieta se mi zdá zcela nevhodná. Mléčné výrobky nyní vyřaďte úplně, taktéž živočišné produkty, cukry, nejlépe i pečivo. Jezte rýži nebo jinou obilninu, (případně těstoviny) a dušenou zeleninu, pijte vodu, čaj, neperlivé minerálky.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Litujeme, ale tato diskuse byla pro návštěvníky uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Pokud jste lékař, přihlašte se.

Založte novou diskuzi k tématu Diagnostika a léčba bolesti břicha