Chronické bolesti břicha  

RenataS
RenataS RenataS
návštěvník
Středočeský kraj
Počet příspěvků: 1
Poslat soukromou zprávu

Dobrý den,
už přes půl roku trpím neustálou bolestí břicha. Začínalo to silnou bolestí a pícháním v žaludku. V létě jsem ležela dvakrát v nemocnici, ale nic mi nenašli, nakonec mi řekli, že to mám ze stresu, tak mě doporučili k psychiatrovi. Bolesti jsem měla hlavně ráno, hned jakmile jsem se vzbudila a kolikrát jsem ani nemohla dojet autobusem do školy. Byla jsem i na gastroskopii žaludku, kde mi našli malý zánět a reflux. Dala jsem na doporučení lékařky a začala jsem pravidelně snídat, stravovat se každý dvě hodiny po malých porcích a přestala jsem kouřit. Bolesti časem ustoupily, ale poslední dva měsíce mě doprovází bolesti celého břicha. Bolí mě v podbříšku, píchá mě v bocích, málokdy mě píchne i v žaludku. Zalije mě studený pot, je mi na zvracení a na omdlení s pocitem jít na wc. Někdy jsou to bolesti takové, že mi 'bublá' celé břicho, někdy zas jen neustále křeče a někdy všechno dohromady. Mám pouze řídkou stolici nebo průjem.
Bude mi za dva měsíce 18 let, chodím na Obchodní akademii do 3. ročníku. Ve škole nemám žádné problémy a ani s lidmi. Jenom mi to, že mě břicho opravdu bolí, už nikdo nevěří.
Děkuji předem za pomoc, Renata.

Díky!  (0)
   Odpovědět   
Odborníci v okolí
Ivulka
Ivulka Ivulka
návštěvník
Středočeský kraj
Počet příspěvků: 4
Poslat soukromou zprávu

tak něco podobného má moje dcera a už také ležela v nemocnici a nic jí nenašly.Vříjnu ji bude 18 je to dost divné mě to připadá.že to spíš bude antikoncepcí nebo už nevim

Díky!  (0)
   Reagovat   
RenataS
RenataS RenataS
návštěvník
Středočeský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Ivulka

Mě nakonec vzali před 14 dny slepák a docela se to zlepšilo, ale občas mě břicho ještě bolí, spíš v žaludku. Operaci jsem si musela ale vydupat, protože mi nemohli pořád nic najít. Nakonec mi při operaci našli zánět právě ve slepým střevě, a tak mi ho vzali. Nic víc mi v břiše nenašli.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Romana Krejcova
Romana Krejcova Romana Krejcova
návštěvník
Ústecký kraj
Poslat soukromou zprávu

Ja byt na vasem miste,nechala bych si vzit krev kvuli Celiakii..JE to nemoc,kde cloveku vadi Lepek,ktery je obsazen v kazdem jidle..maji ji dva moji synove,kterym na to prisli teprve nedavno...Zkuste poprost Vaseho obvodaka at Vam ty odbery udela na tuto nemoc...

Díky!  (0)
   Reagovat   
barny
barny barny
návštěvník
Ústecký kraj
Počet příspěvků: 5
Poslat soukromou zprávu

Podobný problém mám i já.Před rokem mě začalo bolet břicho,začal jsem hubnout,špatně vidět,velká žízeň,časté močení..a ejhle-do nemocnice s diagnozou cukrovka prvního typu-do konce života na inzulinu.Jenže pak se opět projevili silné bolesti břicha.Vše ostatní se upravilo-i glykémie.Diabetoložka mi řekla,že ty bolesti nemají nic společného s cukrovkou,byl jsem na CT břicha(slinivky),několikrát mi brali krev,ultrazvuk břicha,2 x na hadici do žaludku,testy na lepek..vše v normě.Nezabrali mi ani spasmpolytika napsané od gastroenterologa proti křečím břišní svaloviny.Mám obrovské bolesti a nikdo mi nedokáže říct proč.Skončil jsem až u psychiatra,kde ani antidepresiva nezabrali,ani přidaná antidepresiva ne.Trochu se mi uleví max. na 2 hod. po diazepanu,jenže to nemůžu jíst pořád.Po tom je každému trochu líp.Teď mě čeká kolonoskopie.Podstupuju úplně vše co mi kdejaký doktor doporučí a snažím se tomu uvěřit že mi to pomůže.Je mi hrozně špatně,mdlo,od bolesti až kolabuju.Z práce mě občas v půlce směny musí mistr odvézt domu jaký mám stavy.Přestal jsem úplně kouřit,pít alkohol,jíst zdravě,začal jsem i sportovat.Vše bez efektu,navíc při sportu se to ještě zhorší.Jsem hrozně zoufalej a totálně na dně.Už nevím co mám dělat.Poradí mi tady někdo..asi jen stěží.S pozdravem.. Petr B.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Marie4
Marie4 Marie4
návštěvník
Středočeský kraj
Počet příspěvků: 4
Poslat soukromou zprávu

Dobrý večer tohle to co přesně popisujete jsem měla 14roků a přesně vím do dněška jak mi to otravovalo život ,je to nervosa fakt .A potom se mi začala věnovat má sestra a dnes a denně semnou mluvila a já se měla komu svěřit ,totiž to může mít člověk v podvědomí a ani nemusí o tom vědět .Za půl roku jsem to už neměla to byla úleva .Rychlá doba ,stresy ,studium vyšší a vyší nároky ,jen by jste potřebovala někoho kdo by s Váma mluvil a věnoval by se Vám já říkám že mě má sestra odvedla takzvaně myšlenky jinam a přestalo to .Já se psychologií člověka jako samouk zabývám 14roků .V tu dobu jsem taky neměla 8let bolesti páteře věříte .Mužete se ozvat mužem si psát když budete chtít .irena.holas@seznam.cz

Díky!  (0)
   Reagovat   
Kate6
Kate6 Kate6
návštěvník
Plzeňský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na barny

Dobrý den barny, trpím skoro stejnými potížemi. Našli mi na sonu srůsty na žlučníku. Doktorka řekla, že by se měl vyndat a můj obvodní lékař zase řekl, že se vyndavat nebude. Za 4 měsíce jsem zhubla 6 kilo. Dělají se mi pořát mžitky před očima, vrací se mi žaludeční šťávy do krku, nemůžu nic sníst protože se mi nafoukne břicho a začnou v něm ukrutné křeče... Je to děs. A nejhorší je, že když máte v pořádku krev, tak s Vámi nic dělat nebudou. Můj doktor mi řekl, že se s tím musím naučit žít!!! Tak to tu dlouho nebudu, když mám 166 cm a vážim 55 kilo... Soucítím s Vámi. Je to děs.

Díky!  (0)
   Reagovat   
TITI
TITI TITI
návštěvník
Kraj Vysočina
Poslat soukromou zprávu

Dobrý den,

jsem studentkou Vysoké školy, oboru Všeobecná sestra. Chtěla bych Vás poprosit o vyplnění mého dotazníku k bakalářské práci na téma Kvalita života lidí s chronickou bolestí.Dotazník je anonymní, údaje budou využity jen pro účely mé bakalářské práce.Dotazník najdete zde,http://login.oursurvey.biz/4867 po rozkliknutí odkazu.Moc mi to pomůže.
Předem Vás prosím o trpělivost a děkuji za vyplnění. Tobolková

Díky!  (0)
   Reagovat   
anonym
anonym anonym
návštěvník
Moravskoslezský kraj
Poslat soukromou zprávu

Ahoj Renato oni ti to nenasli jestli ne tak di znova za doktorem a rekni ze to bude kila at ti to zjisti ja jsem to mela taky 2krat a mela jsem kilu a uz jsem v klidu tak raci di AHOJ MISA

Díky!  (0)
   Reagovat   
Jan H.
Jan H. Jan H.
návštěvník
Ústecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na barny

ahoj Barny napis prosimte jestli jsi to vyresil nebo jak jsi na tom?mám hodně podobný problém a všechna vyšetření jsou prý v pořádku....honza h.

Díky!  (0)
   Reagovat   
barny
barny barny
návštěvník
Ústecký kraj
Počet příspěvků: 5
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Jan H.

Beru antidepresiva Mirzaten na noc.Při velkých potížích Xanax,který mi hodně pomáhá.Zdravějším životním stylem a sportem se mi stav zlepšuje.Ale je to dost kolísavé.Už věřím tomu,že mé veškeré problémy mohou být z psychiky.Také vím že dobře mi určitě nedělají noční směny v práci.Tak se drž a věř v dobrý obrat..Barny

Díky!  (0)
   Reagovat   
misel
misel misel
návštěvník
Středočeský kraj
Počet příspěvků: 2
Poslat soukromou zprávu
Reakce na barny

barny, už ti zjistili co ti vlastně je? po te kolonoskopii?
mám přítele a trvá to již dva roky a je to stále horší tráví čas celé dny ve sprše že mu pomáhá teplá voda ale ani už to. nejí nespí a co vypije vyzvrací.
taky je na diazepamu ale přídává dávky a doktoři si neví rady.
prosimtebe ozvi se jak to s tebou vypada..díky

Díky!  (0)
   Reagovat   
srna666
srna666 srna666
návštěvník
Bratislava
Počet příspěvků: 3
Poslat soukromou zprávu
Reakce na misel

Daj priatelovy liek Itoprid. Mne pomohol

Díky!  (0)
   Reagovat   
srna666
srna666 srna666
návštěvník
Bratislava
Počet příspěvků: 3
Poslat soukromou zprávu

Ja ti verim lebo man naprosto take iste problemy ako ty. Vyskusaj brat liek Itoprid mne pomohol. Milan

Díky!  (0)
   Reagovat   
misel
misel misel
návštěvník
Středočeský kraj
Počet příspěvků: 2
Poslat soukromou zprávu
Reakce na srna666

díky ale nemůžu ho na netu vubec najit

Díky!  (0)
   Reagovat   
Litujeme, ale tato diskuse byla pro návštěvníky uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Pokud jste lékař, přihlašte se.

Založte novou diskuzi k tématu Diagnostika a léčba bolesti břicha