Bolest v oblasti konečníku po odstranění hemoroidu

Ales návštěvník

Bolest v oblasti konečníku po odstranění hemoroidu

Ales  |  Plzeňský kraj
 |  Plzeňský kraj
Dobry den,
rad bych se zeptal na problem ktery mi trapi (Ales 31let).
Jsem 4 dny po chirurgickem zakroku trombotickeho hemoroidu, ktery byl odstranen. Pri propousteni z nemocnice je zakrok bez zanetu ale mam problem se stolici. Kdyz lezim tak mam bolesti v oblasti komecniku obcastne krecovite sevreni konecniku a nasledne pichave bolesti, ktere se jeste stupnujou kdyz jdu na toaletu. V nemocnici mi dali prasky na bolest max.3denne (Diclofenac AL50). Staci kdyz trochu zatlacim a dostavi se takove paleni a stolice zadna. Za predchozi tri dny jsem byl na toalete nezcetnekrat ale bez uspechu. Pritom stravu mam normalni i co se tyce vlakniny a piju cca 3l. Dale mi bylo receno zemuzu uzivat Lactulose AL sirup, ktery uzivam kazde rano 40ml po jidle. Dale pouzivam 5xdenne dubove oplachy a take 2x dubovou mast. Nejvice mi trapi ze nemam zadnou stolici i kdyz mam normalni mnozstvi stravy a take ty bolesti. Bolest neni z hojici se rany.
Je tento stav bezny po takoveto operaci, ci mam hledat jiny duvod meho problemu a popr. jaky?

Dekuji za odpoved
Ales D.
  • 76 odpovědí
  • 2 Likes
MUDr. Zbyněk Dvořák  |  Chirurgie, Praha
  • 76 odpovědí
  • 2 Likes
 |  Chirurgie, Praha
Dobrý den Aleši,
pro vyprázdnění Vám doporučuji preparát Lepicol ve formě suspense, 1-2 lž denně rozpustit do 2dcl vody a vypít ráno. Event. je možno zkusit do konečníku zavést 1-2 glycerinové čípky, Oba dva preparáty, obdržíte volně v každé lékárně.Stolice by se měla dostavit.Bolesti uvnitř konečníku mohou být způsobeny vnitřními hemoroidy,event. trombosovanými či zánětem a podobně. k objektivizaci stavu konečníku je třeba provést vyšetření- anoskopii, doporučuji Vám obrátit se na specializované proktologické pracoviště.

MUDr.Zbyněk Dvořák
Proktologie a chirurgie
Doktor ve Vašem okolí