Svědění v konečníku

Rav návštěvník

Svědění v konečníku

Rav  |  Středočeský kraj
 |  Středočeský kraj
Dobry den,
pred nekolika lety jsem mel nekolikrat mesicne svedivy konecnik a nekolikrat do mesice krev na toaletnim papire. Mistni lekar, ktery se zabyva diagnostikou hemoroidu mi rekl, ze tam opravdu nejake dva utvary zhruba 5 cm uvnitr mam. Poslal me na kolonoskopii. Tam zadne dalsi nenasli. Streva v poradku. Doporucil promazavat lekarskou vazelinou. Nicmene na svedivost nezabirala. Po zkouseni rady pripravku(faktu, borova mast atd.), po kterych se to spise zhorsilo, jsem zacal jsem uzivat Preparation H, na ktery jsem nasel radu internetovych doporuceni od pacientu i od lekaru z oboru. Krev zmizela a nyni se jiz prakticky nevyskytuje. Nyni je ale stav takovy, ze mam svedivost je velice casta, nekdy je i po aplikaci masti. Konkretni male utvary zmizely, ale zda se mi, ze tkan je hloubeji uvnitr nejak vrascite nabehla po obou stranach. Svedivost je znatelnejsi po vecerni hygiene a zejmena, nez mam jit na velkou. Po vyprazdneni, omyti a namazani se to zlepsi. Zlepseni je nekdy podmineno az skrabanim svediveho mista. Celkem ucinny zpusob je pouzit sprchovou hadici tak, ze ji pricpu palcem a ze vzdalenosti nekolika centimetru dostanu do otvoru vlaznou/teplou vodu a pak ji jdu opakovane vytlacit na WC. Zbavim se vsech zbyvajicich vykalu v konecniku, namazu a obvykle to pomuze. Vite jak se toho zbavit nadobro? Dekuji za informaci.
Doktor ve Vašem okolí