Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Diabetes 1. typu a voda sycená vodíkem - Diabetes mellitus I. typu - Diskuze

Diabetes 1. typu a voda sycená vodíkem

Diabetes 1. typu a voda sycená vodíkem

plzen
plzen  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
Dobrý den!
Chtěl bych znát váš názor na vodu obohacenou vodíkem a to ohledně kompenzace diabetu 1.typu.
Jistý pán má 62 let,diabetem onemocněl asi pred 43lety, prodělal již řadu komplikací a každý rok byl několikrát hospitalizován. Má středně závažné selhání ledvin/ kreatinin 400/, je po amputaci dolní končetiny pro diabetickou gangrénu. Vodu sycenou vodíkem používá 1 rok v dávce 2 sáčky denně, glykovaný hemoglobin na počátku byl 72mmol/mol , nyní 39 !! , ani jednou nebyl hospitalizován a dávka insulinu mu postupně byla snížena na 1/3 původní dávky, kterou aplikoval již mnoho let.Myslíte,že je to možné a že lze tuto vodu používat jako kompenzaci diabetu a prevenci pozdních komplikací? Děkuji za odpověď. Petr Č
MUDr. Dagmar Bartášková  |  Basic member  |  Diabetologie  | 
  • 5 odpovědí
Dobrý den,
s léčbou cukrovky pomocí vody sycené vodíkem jsem se nesetkala, ani nikde v odborné literatuře či na lékařských kongresech.
S pozdravem
MUDr. Dagmar Bartášková
Anna  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Taky jako diabetička jsem si pořídila tuto láhev https://www.vodikov.cz/lazena-hb-h05m/ a ačkoliv mám pořád stejnou dávku inzulínu, tak se cítím mnohem lépe, každopádně jsem názoru, že vodíková voda diabetes neléčí, ale spíše pouze posiluje imunitu a obranyschopnost organismu.

Související recenze a zkušenosti

Diabetes mellitus (cukrovka) I. typu - Související videa

Doktor ve Vašem okolí