Vyskočení cukru na 12

anonym návštěvník

Vyskočení cukru na 12

anonym  |  Plzeňský kraj
 |  Plzeňský kraj
Dobrý den,je možné,aby cukr v krvi vyskočil až na 12.Před tím vypito větší množství coca-coly.Cukr v krvi zjištěn při náhodném odběru při preventivní prohlídce.Věk 37 roků.Před tím bez problémů.
Děkuji za odpověď.
  • 1533 odpovědí
  • 72 Likes
MUDr. Táňa Andreasová  |  Interní lékařství, Praha
  • 1533 odpovědí
  • 72 Likes
 |  Interní lékařství, Praha
Dobrý den, jestliže jste před odběrem krve vypila větší množství coca-coly, je tato hodnota tomu adekvátní, jste zdravá. Kdyby Vám stejnou naměřili nalačno, měla byste cukrovku.
S pozdravem
pavel návštěvník
  • 1 odpovědí
  • 1 Like

Reakce na MUDr. Táňa Andreasová

pavel  |  Plzeňský kraj
  • 1 odpovědí
  • 1 Like
 |  Plzeňský kraj
Zdravím vás ,píšete že cukrovka je ze špatného žívotního stylu a málo pohybu,dovolím si nesouhlasit z vašim názorem na nemoc, sem ji také postižen i přesto že sem byl od mala sportovec a to vrcholoví ,a dodržoval sem zdraví styl ve stravovaní a málo sem kouřil do 24 let kdy sem přestal ,a sportu se věnuji do dnes,z rodičů ani jejich rodiče nikdo neměl problém z cukrovkou ,a přesto se oba dožili 93 let,mám dojem že pravda je jiná, dneska kdy veškeré potraviny jsou sama chemie ,a vtom je kus pravdy kterou vy znáte ale neříkáte ji ,což má za následek že nemocných stále přibývá ,z pozdravem Pavel
Valko návštěvník

Reakce na pavel

Valko  |  Středočeský kraj
 |  Středočeský kraj
Dobrý den Vážení, souhlasím s názorem pana Pavla, mám podobnou zkušenost. Celý život jsem se dost pohyboval a sportoval i když jen rekreačně (nedělal jsem žádný sport vrcholově). Je mi 72 let a mám stále zvýšenou hladinu cukru i když nemám žádné obtíže rázu cukrovky ( diabet. nohu, nehojící se rány a pod). I dnes ještě hraju třeba stolní tenis. Bohužel mám však problémy se všemi klouby , od kotníků po ramenní, zápěstí a palců na rukou. Tyto mě velmi omezují v pohybu žádný lékař mi neporadil co s tím a beru to jako daň za nadměrné pohybování v mladším věku. Ještě v 65 letech jsem hrál obstojně nohejbal volejbal a jezdil na kole a ušel i 30 Km, a touž jsem údajně diabetes měl a bral na něj prášky. Tak nevím kde je chyba a čemu mám věřit !!! I dnes mám při výšce 172 cm stále váhu do 80kg a měl jsem dříve tak o 5kg méně.
Doktor ve Vašem okolí