Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Předávkování Euthyroxem - Onemocnění štítné žlázy - Diskuze

Předávkování Euthyroxem

Předávkování Euthyroxem

verna  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý den. od lékaře jsem měla naordinovanou dávku euthyrox 75 mg při pobytu v zahraničí jsem však z ničeho nic přibrala 9 kg což u mé normální váhy 49 kg bylo hodně. tak jsem si myslela, že se mi štítná žláza opět zhoršila a vzhledem k tomu, že jsem nemohla přijet do ČR jsem si sama zvedla dávku na 100 mg a do týdne 9 kilo zhodila.Tím pádem jsem si myslela, že to tak mám v pořádku. Teď testy prokázaly, že jsem předávkovaná. Hned jsem si dávku snížila na 75 mg které jsem měla dříve předepsané.
Zajímalo by mě tedy jak dlouho bude ten nadměrný přísun v mém těle. Tu zvýšenou dávku jsem brala asi 4 měsíce. Kdybych teď otěhotněla může to mít špatný vliv na plod?? to přávkování? Tu dávku jsem snížila asi 5 dní po možném otěhotnění, kdy nám praskl preservativ.

Děkuji za odpověď
Eliška  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,Neberu lék pravidelně třeba týden po sobě a tak mi to poslední rok zvedli až na 150mg.Snažím se je brát pravidelněji tak že když si třeba v pondělí nevemu tak si v úterý vemu 2x150mg (300mg),kamarádka co má taky š. žlázu říká že je to špatně,já si to taky myslím. Co se mi může stát??? A co když jsem se nepřiznala že neberu léky...jak už jsem říkala na začátku...tak mi ze 75mg-100mg obden zvedli na 150mg denně...Co se mi může stát škodí to srdci velmi??? A bívám hodně,hodně a hodně moc ospalá??? Děkuji za odpovědi Eliška,13 let :D
verna  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 4 odpovědí
ahoj sice nejsem lékař , ale normální to není...vím, že doktoři někdy ordinují v jednom dni třebas dávku nižší..ale urcite nemůžeš v jeden den si dat dvojnásobnou dávku..však s toho musís mít arytmii...

a to , že jsi unavená i při takových koňských dávkách je taky divné...okamžitě běž k doktorovi ať ti udělá krevní testy a zjistí tvůj aktuální stav....copak je takový problém brát jeden prášek denně??? si to dej jako upozornění do telefonu.....bo jestli budeš mít pak podobný přístup k antikoncepci tak budeš do 16 matka
pdjames  |  návštěvník  |  Praha
  • 3 odpovědí
Ahoj Eliško,
jsi jiste rozumna slečna a prášky už budeš brát pravidelně vždy na lačno zapít vodou a 30min před snídaní.O tom , že jsi je brala nepravidelně řekni rodičum a objednej se co nejdříve k doktorovi. Clovek dela chyby ale vzdy je muze napravit.Mej se fajn a hodně zdraví.Petra

Reakce na pdjames

Tereza  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
ja jsem si za den misto jednoho prasku vzala asi 4 a nic mi neni a to jsem to udelala asi 2 dny po sobe. :-)

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí