Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Správné hodnoty TSH a TPO - Onemocnění štítné žlázy - Diskuze

Správné hodnoty TSH a TPO

Správné hodnoty TSH a TPO

MonaK  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
Dobry den, jiz pul roku se lecim na vysoke TSH (beru euthyrox 100), dnes jsem byla u lekare a zjistil mi TSH 0.057 ulU/ml a snizil davku euthyrox na 75. Dale mi zjistil, ze hodnota protilatek - TPO - je 26 lU/ml a rekl mi, ze tyto hodnoty jsou v poradku. Chtela jsem se zaptat i na Vas nazor, jelikoz se uz treti mesic pokousime o miminko a zatim se nedari, tak jestli neni nejaky problem prave ve stitne zlaze. Muzu Vas jeste prosim pozadat o optimalni hodnoty TPO? Dekuji Monika
MUDr. Jaroslava Marková  |  Basic member  |  Praktické lékařství pro dospělé  |  Praha
  • 168 odpovědí
  • 8 Likes
Dobrý den, poruchy štítné žlázy skutečně mohou být příčinou neplodnosti. Doporučuji upozornit vašeho endokrinologa, že se pokoušíte o miminko.Funkce štítné žlázy by měla být pečlivě sledována a korigována nyní i během celého těhotenství.Normální meze uvedených látek se mohou v různých laboratořích mírně lišit, TSH by mělo být zhruba 0,35-5,5 (u vás tedy léčba Euthyroxem byla nadměrná a lékař správně snížil dávku)a anti TPO do cca 60. Váš výsledek anti TPO je v pořádku, což však nevylučuje autoimunitní zánět štítné žlázy.
goja  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,v únoru sem proležela chřipku a od té doby mám problémy,špatně se mi mluví-strácím hlas po chvilce mluvení(léčila sem se na ORL-zástřiky),mám problémy zdýcháním a dokonce sem dostala astmatický záchvat a sem dušná.Musela sem podstoupit bronchoskopii,kde mi byly odebrány vzorky na biopsii.Nevědí,co způsobuje mou dušnost,plíce a prudušnice jsou vpořádku a tak mi ještě odebrali krev na štítnou žlázu a hodnoty mám:TSH-jednotky 2.150mU/l,ref.meze 0.350-4.0,T4volný 14.3pmo1/1,ref.meze 12.0-22.0,Anti TPO 7 IU/ml,ref.meze 0-34.Můžete mi prosím napsat,co ty hodnoty znamenají?Nemám stím žádné zkušenosti,děkuji.Jarka
Ondra  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
chtěl jsem se optat co znamená hodnota TSH 0,78.
Mám odstraněnou pravou část laloku štítné žlázy.
Léčím se Euthyroxem 50.
Je mi 28 let.Ondra.
Děkuji

Reakce na Ondra

Ondra  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 2 odpovědí
pardon.
Euthyrox 75
1985lenka  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,mám sníženou funkci štítné žlázy,hodnoty v krvi mám Ca:2.46 nmol/l,TSH: 4.070 mU/l , paní doktorka mi předepsla letrox 50, 1 tabletu denně ráno na lačno,ale mám strach abych nepřibírala,přibírá se po letroxu???A dali by se tyto léky nahradit za jiné z lékárny,přírodní??A ještě jsem se chtěla optat jaké mám ty hodnoty,je to úplně hodně špatný nebo to je jen snížené málo děkuji předem moc za odpověd děkuji S pozdravem Lenka
silvie550  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,

v rámci preventivní prohlídky u mého praktického lékaře mi bylav krvi naměřena hodnota TSH 0,027 mUI/l. Lékař mě poslal na endokrinilogické vyšetření,ale objednací termíny jsou nejdřív za měsíc. Jsem celkem neklidná, můžete mi, prosím, sdělit o jakou poruchu by se mohlo jednat ? Další hodnoty, které jsou zvýrazněny ve výsledcích červeně jsou:
CRP 5,6 mg/l a Glukóza 6,0 mmol/l

Velice děkuji za odpověď. Silvie
misanek125  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den.Podle odběrů mám hodnotu TSH 26,5.Byla jsem odeslána na vyšetření na internu a nevím co to znamená.Děkuji
MUDr. Táňa Andreasová  |  Basic member  |  Interní lékařství  |  Praha
  • 346 odpovědí
  • 61 Likes
Dobrý den, máte sníženou funkci štítné žlázy a musí být zahájena substituční terapie. Léčba patří do rukou endokrinologa.
S pozdravem

Reakce na MUDr. Táňa Andreasová

Radek  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
co říkají výsledky krevního testu štítné žlázy ?
mava  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
chci se zeptat na moje výsledky na štítnou žlázu. Moc tomu nerozumím.
V roce 2009 jsem měla TSH 1,480 FT4 11,7
V roce 2011 ATPO 525 TSH 2,260 FT4 14,1
byl mi nasazen Letrox 50.

Co znamenají hodnoty? Je užívání Letroxu už celoživotní nebo je možná vyléčení?

děkuji Kubová
Klinika GHC Praha - Odborné ambulance  |  Basic member  |  Praha
  • 115 odpovědí
  • 18 Likes
Dobrý den paní Kubová,

doporučuji Vám navštívit lékaře, endokrinologa, aby mohl posoudit a interpretovat Vám výsledky, vše vysvětlit, zodpovědět Vašd dotazy a stanovit další průběh léčby. Na naší klinice působí zkušená endokrinoložka MUDr. Ludmila Brunerová, která Vás ve své ordinaci ráda přivítá a v rámci vstupní konzultace vyšetří. Toto vstupní vyšetření činí 3.000,-Kč. Rádi Vám nabídneme pro Vás vyhovující termín objednání na tel. lince XXXXXXXXXXX, nebo 208.

S přáním hezkého dne za Kliniku GHC Praha,


Markéta Koňaříková
Senior Client Care Manager
Klinika GHC
Krakovská 8
110 00 Praha 1
Tel: XXXXXXXXXXX,8
XXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXX
léna  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den ,jsem měsíc po odstranění levého laloku št. žlázy. 28.5. na kontrole jsem měla TSH 0,06 a FT 4 19,2, CA 2,22. Mám užívat Letrox 100ug. 5 dní v týdnu. Bude se muset lék užívat doživotně ? Děkuji
Petřinová  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, prosím poraďte. Mám hodnoty TSH 2,115 a FT4 15,4 a anti TG 35 a anti TPO 146,5. Léky neberu, potřebuji vědět zdali se jedná o AIT nebo ne. Nebo tyto hodnoty jsou orientační a spíše se mám zaměřovat na sono štítné žlázy? Plánuji otěhotnět a potřebuji se poradit, jak by to bylo s léčbou v těhotenství. Budou léky nutné při těchto hodnotách? Moc děkuji. Petřinová
danilek  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobý den, chtěla jsem se zeptat co znamenají mé hodnoty na štítnou žlázu. hodnota TSH 4,45 T3 a T4 v nomě a anti hTg 25. Prozatím mám ještě doporučen jeden kontrolní odběr cca za měsíc. Děkuji za Vaši odpověď
Danča  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den, při odběrech mi bylo zjištěno TSH 5,2, na ultrazvuku normální nález.Obvod.lékař mi napsal Letrox50,dávkování 1/2tablety denně.Na endokrinologii mě neposlal.Je opravdu nutné brát Letrox,neexistuje nějaký přírod.preparát? Nerada beru léky,potíže žádné nemám, ještě kojím 2,5letou dceru, užívám hormon.antikoncepci Cerazette, teď se mi ozvalo menzes,spíše špinění a slabé krvácení nepravidelné.Děkuji za odpověď, Dana.
Romana  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,pro časté navaly mi bylo odebrána krev na štítnou žlazu.Prosím o vysvětlení zda je vše v normě i když hodnota CRP 10,4 je označena červeně,TSH 1,548.Prosím o vysvětlení hodnot.Děkuji Romana
MUDr. Jaroslava Marková  |  Basic member  |  Praktické lékařství pro dospělé  |  Praha
  • 168 odpovědí
  • 8 Likes
Dobrý den, hodnota TSH je v normě a svědčí pro normální funkci štítné žlázy, hodnota CRP je mírně zvýšená a svědčí nejčastěji pro překonanou nebo počínající infekci. CRP může být zvýšeno také při autoimunitních a jiných chorobách, nejčastější jsou ale infekční procesy.
lidka  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,při odběrech krve mi bylo zjištěno TSH je normální...1.57miu/1 tyroxinemie je vyšší...25,8pmol/1 total T4 175 nmol bez uzlů .Léčba malou dávkou Propycilu 2x1.Prosím zda je tato dávka správná .Děkuji Lidka
jarusa  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
dobrý den.Chtěla jsem se zeptat co znamenají hodnoty TSH 18,898 a FT4 17,2.Jsem po totálním odstranění štítné žlázy a beru Letrox 125.
Kristy12  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla jsem se informovat, co znamenají hodnoty u štítné žlázy TSH: 15,079, aTPO: 719,0, aTG:568. Byla jsem u lékařky a ta mi předepsala Letrox 70. Díky za info.
Marticka  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den, mám hodnotu TSH 6,3. Je to snížená, nebo zvýšená fukce štítné žlázy?
bobina
bobina  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
dobrý den.tshs mam 3.7 a je mi zle docela.vyšší tlak,návaly,třesy rukou,motá se mi hlava,je mi na zvracení,třese se mi hlava.beru euthyrox od května 50mg 5+týdně.předtím jsem brala taky 50mg alejen pulku a 3krát denně.mudr mi nevěří at si dojdu nakardiologii a naobvod.příznakyjsou všakstejné jako kdyžmi před 5lety začala.proč mi lékař nevěří a léky nezvýší?co mam dělat,je mi už takhle měsíc.chodím do práce.mam malého kluka potřebuji fungovat.děkuji velice za odpověd sasková liberec

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí