Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Štítná žláza - jak ovlivnit přibírání váhy? - Onemocnění štítné žlázy - Diskuze

Štítná žláza - jak ovlivnit přibírání váhy?

Štítná žláza - jak ovlivnit přibírání váhy?

jana  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
Dobrý den p. dokotore, mam dotaz : je mi 35 let,mam 2 deti a nikdy jsem neměla problém se stítnou žlázou( v rodine byl- hypofunkcí št.žl.trpela matka i babička). Můj problém vznikl, neboli jsem si ho všimla nekdy na přelomu r. 2015/2016- začala jsem nějak divně tloustnout. vážila jsem vždy tak kolem 53kg a nyní uz mam 57kg. 10 let beru stejnou ant. Yadine, která mně opravdu pomohla se zadržováním vody v těle.
( splaskla jsem i po obou tehotenstvích 30kG!!! na tu svou váhu 53 kg. )nyní mi byl udělán rozbor a byla mi stanovena hypofunkce st.žlázy-nejen že nekontrolovatelně přibýrám, ale je mi i nějak divně- pořád unavená,nesoustředená a je mi zima. poradte mi prosím, co mám dělat abych nepřibývala a cítila se dobře. zatím užívám aronii a tinkturu na št. žlázu a jod, zatím jsem raději na bázi bylinek, neboť podle toho co čtu na všech stránkách, tak léky na št. žl. tu nikdo moc nechválí.
MUDr. Táňa Andreasová  |  Basic member  |  Interní lékařství  |  Praha
  • 346 odpovědí
  • 61 Likes
Dobrý den, léčba hypofunkce štítné žlázy patří do rukou endokrinologa. Bude-li to potřeba, nasadí vám Euthyrox nebo Letrox, to je to samé. Jsou to hormony štítné žlázy, nemají žádné nežádoucí účinky! Lékař pak vytitruje dávku. Kdybyste je potřebovala a neužívala, budete se cítit čím dál hůř, dokonce můžete být ohrožená na životě. Naopak, při nasazení byste se měla cítit lépe.
S pozdravem

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí