Hodnota TSH na začátku těhotenství

Hodnota TSH na začátku těhotenství

Inula  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
Dobrý den,
mám dotaz ohledně raného těhotenství a hodnoty TSH. Jsem léčena na endokrynologii a užívám Euthyrox 50 a 75 na střídačku ob den. Nyní bylo z krve zjištěno těhotenství a dále hodnota TSH se mi zvýšila na 4,3 (obvykle jsem mívala od 2,5 do 3,5). I když mám od lékaře zvýšenou dávku euthyroxu (dříve jsem brala jen 50 denně), tak ta hodnota TSH se zvedla. Jako hlavní příznak pociťuji mnohem větší zimu, jsem pořád zmrzlá, také mi byl naměřen při minulé kontrole hodně nízký tlak. Nechci nic zanedbat, jsem teprve na začátku těhotenství 3 týden od početí. Můžete mi poradit, jestli tato hodnota TSH může mít nějaký špatný vliv na plod. Neměla by být v těhotenství raději nižší? Moje paní doktorka je v ordinaci pouze pondělky a já jsem objednaná na kontrolu až za 6 týdnů. Moc děkuji za odpověď
MUDr. Táňa Andreasová  |  Basic member  |  Interní lékařství  |  Praha
  • 346 odpovědí
  • 61 Likes
Dobrý den, v těhotenství se subsituční léčba Euthyroxem navyšuje, ženy léčené pro hypotyreózu musí obvykle dávku v graviditě zvýšit o 30-50 %, což máte. Důležité jsou časté kontroly hormonů ŠŽ- TSH, fT4 a fT3.
Zdravím
Petra  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, jsem 12tt, při těhu odběrech štítné žlázy mi vyšly tyto hodnoty:
T3 4,00 T4 223, TSH 0,030. Gynek. mě odeslala na endokrinologii. S štítnou žlázou se neléčím. Mám strach, aby nenastaly nějaké komplikace. Děkuji za odpověď
Bára  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, léčím se v endokrinologické ambulanci už 2,5 roku s hypothyreozou. Užívala jsem Euthyrox 50mg/denně. V prosinci jsem měla hodnotu TSH 1,6, kdy už jsem byla v 6 týdnu těhotenství. Lékař si mne pozval na kontrolu až 1.3.2013, ale jelikož jsem v 11.týdnu začala krvácet, tak jsem si nechala TSH zkontrolovat a hodnota byla 11,6. Ihned mi zvedl dávku Euthyroxu na 75mg. Ve 13 týdnu bylo TSH 6,5...opět zvýšil na dávku 88mg.Mám strach že je plod poškozen, dle výsledku je zjevné po celou dobu 1 trimestru nebyla hodnota TSH v pořádku a plod mohla vážně poškodit, lékař mi na to nedokáže odpovědět. Vždy jen odcházím s odpovědí, že to mohlo zavinit zimní období a že se to stává. Je mé dítě ohroženo?, co mám vyžadovat od další léčby?
jaaaaa  |  návštěvník  |  Oslo
  • 4 odpovědí
Prosim Vas , este len na zaklade teh.testov som zistila tehotenstvo .Mam vsak poruchy stitnej zlazy , 15.aprila som mala este TSH 7,9 , hodnoty T3 a T4 ok . .. mala bysom hned automaticky davky navysit aspon na 75 ? momentalne beriem 50 a k lekjarovi sa nedostanem skor ako o mesiac. dakujem a prosim o dopoved

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí