Crohnova nemoc a trvalé bolesti  

kamila7
kamila7 kamila7
návštěvník
Jihomoravský kraj
Poslat soukromou zprávu

Dobrý den,byla mi zjištěna Crohnova choroba.Pořád se s tím nemohu smířit.Někdy ráno mám pocit,že ani nevstanu.Omezila jsem určité potraviny a některé nejim vůbec, ale bolesti mám pořád a nechápu proč.Už z toho začínám mít i deprese.bojím se cokoliv sníst.Zhubla jsem sedm kilo.Beru na to kortikoidy už několik měsíců.Myslíte,že se to někdy zlepší?A zda se to opravdu nedá léčit?děkuji moc

Díky!  (0)
   Odpovědět   
Odborníci v okolí
michaela22
michaela22 michaela22
návštěvník
Plzeňský kraj
Počet příspěvků: 2
Poslat soukromou zprávu

Dobrý večer, chtěla bych Vám odpovědět a zároveň nějak pomoci. Napíši Vám svůj příběh. Před asi deseti lety jsem měla obrovské bolesti, nemohla jsem se ani hnout, chodit. Ráno když jse vstala, tak asi po hodině jsem byla na smrt unavená. Asi tak po půl roce jsem dostala průjmové záchvaty, které trvaly asi tak 3-4 týdny. Byla jsem zcela dehydratovaná, bez živin, ale to i po těchto stavech. Každých pět minut jsem musela pít a také jsem pořád chodila na záchod. Živiny mnou jenom procházely a tělo neumělo hospodařit s vodou. Přišla i krev ve stolici, zánět a gel.Byla jsem mladá a bez rodiny, nedokázala jsem se s touto nemocí smířit,přepadaly mne velké deprese, život byl v háji. Jakou mám budoucnost, když není lék? a bude se to zhoršovat? Hledali jsme s manželem jiné možnosti než klasickou medicínu. Nepomohla ani homeopatie, jen vyhozené pení, ani reiky a různí léčitelé. Nakonec a nedám na něj dopustit, mi pomohl čínský lékař. Stanovil mi diagnozu podle tepu, povlaku na jazyku a různých příznaků, na které se mne vyptával. Předepsal mi pít dvakrát denně čaje z čínských bylin. Čaje se pijí měsíc. Na každý den jsou dva sáčky se směsí a po měsíci se musí opět k lékaři na kontrolu, neboť se stav po pití čajů změní a on musí určit novou čajovou směs. Léčba je určená přímo na daného člověka, podle momentálního stavu. Takže každý člověk pije něco jiného a v jiném dávkování(množství bylin v pytlíčku). Lékař mě dostal z nejhoršího. Tyto čaje jsem pila minimálně půl roku a potom jsem přešla na čínské kuličky z těchto bylin. Lékař mi říkal, že dávkování se postupně snižuje, ale že budu muset tyto směsi kuliček brát dlouhodobě. Potom jsem byla na vyšetření střev v tunelu a ty záněty, které jsem měla ve střevech už jsem tam neměla, jen v místě slepého střeva tam něco málo zůstalo a protože byla léčba velice finančně náročná a už jsme neměli na to jezdit každý měsíc do Prahy a platit léky, léčbu jsem ukončila. Od té doby jsem neměla i bez léků klasické medicíny, totiž člověk který má Crohna , tak musí brát léky a když je nebere tak má veliké bolesti, já ty léky potom brát vůbec nemusela, byla jsem zcela bez bolestí a mohla jsem mít od té doby dvě krásné malé holčičky, které by jsem rozhodně s Crohnem v sobě neudržela, neboť jsem neměla dostatek živin pro sebe natož pro miminko. Čínský lékař mě zachránil. Bohužel, protože jsem se tenkrát nedoléčila úplně, tak se mi nyní zřejmě Crohn vráti. Opět mívám bolesti, jsem unavená a před třemi měsíci jsem byla na operaci střeva. Měla jsem střevo, právě v místě slepého střeva, kde mi tenkrát něco málo zbylo, přirostlé k břichu. Jsem nyní objednaná opět ke svému Čínskému lékaři, kterému plně věřím a vím, že mi opět pomůže, neboť to byl právě on, kdo mi zachránil život a pomohl mi od Crohna. Jsem na 100% přesvědčená o účinku Tradiční čínské medícíny a nedám na ni dopusit, ona jediná dokáže člověk dostat z Crohna i z ulceriozní colitidy. Ale jak říkám je to finančně náročné. Nyní nás to bude stát okolo 3-4tisíc měsíčně bez nákladů na cestu, ale musí se to nějak zvládnout. Chci tady být ještě dlouho kvůli dětem. Ta nemoc, alespoň u mne, byla způsobena velikým stresem a neštěstím. Začala jsem tenkrát také relaxovat. Nyní mi také pomáhá změna stravy a to spíše směrem k Makrobiotice. Celozrnné věci, kozí mléko, sojové výrobky-mléko atd.,zelenina, ovocný cukr, tmavý cukr. Ne mléko a nic z něho,sýry, jogurty, bílá mouka, bílé pečivo, čokolády, normální cukr. Hodně jíst obyloviny, rýži a zeleninu. Je to všechno co zakazuje klasická medicína při Crohnovi. Ale asi až se Vám trošku uklidní střeva. Rozhodně při vaření obylí, provařit a vylít první uvařenou vodu a dát vařit znovu, aby to nebylo moc na ty střeva silné a neměla jste z toho průjem, protože střeva na to nejsou zvyklá. Prosím napište mi, budu ráda, když si o tom popovídáme. Je třeba to probrat s někým, kdo má stejný problém.

Díky!  (0)
   Reagovat   
erko
erko erko
návštěvník
Praha
Poslat soukromou zprávu
Reakce na michaela22

Také dobrý večer,
velice by mě zajímal kontakt na toho konkrétního čínského lékaře. Mám při léčbě Crohna poměrně slušnou zkušenost s českou lékařkou aplikující celostní medicinu, nicméně zatím se nám daří spíše mimimalizovat vedlejší účinky nemoci a léků.
Vynechání bílé mouky, mléka a cukru jsem již z různých stran slyšela, ale mně by přišla vhod také rada co tedy konkrétně člověk má jíst, respektive co se z doporučených surovin vůbec dá uvařit :-)
Budu ráda, když se mi ozvete.

Díky!  (0)
   Reagovat   
michaela22
michaela22 michaela22
návštěvník
Plzeňský kraj
Poslat soukromou zprávu

Dobrý večer, podívejte se na stránky: www.patentnimedicina.cz, tam najdete více. Čerpala jsem z těchto knih: "Makrobiotika a přírodní léčení"-Michio Kushi, "Makrobiotika preventivní energetická medicína budouctnosti" Michio Kushi, Alex Jack, "Makrobiotická kuchařka"-Iva Chourová, "Výživa podle pěti elementů". Najdete to vpohodě na internetu, přes který jsem si knihy objednávala. Ze začátku mi připadalo, že nemám mnoho jídla na výběr a že jsem chudák co nemá dohromady co jíst, ale podle této kuchařky se dají uvařit docela dobrá jiná jídla a je toto hodně. Samozřejmě, že jsem si suroviny na to kupovala postupně ve zdravé výživě, najednou by nákup všech surovin vyšel dost draho. Ale jakmile si to doma postupně vyměníte, tak už Vám to bude připadat jako samozřejmost, vyřit např. ze sojové omáčky SOJU, sladit tmavým cukrem nebo hroznovým, nemoužívat normální máslo, ale rostlinné nebo sojové. Z mořských řas, které v hodně malém množstí dávám do polévek, mi nejvíce vyhovují Hiziky, potom různé druhy Missa-pasta ochucovací do polévek, kuzu- na zahuštění, ale také v malém množství, protože je to drahé, je to vynikající na zažívání. Různé druhy obylí, mořská sůl, celozrnné těstoviny, celozrnné mouky a i s nimi zahušťuji. Ale vše potřebné jsem čerpala z těch knih, které jsem již uvedla.

Díky!  (0)
   Reagovat   
erko
erko erko
návštěvník
Praha
Poslat soukromou zprávu

Moc dekuji, na vse se postupne podivam. Jeste moc prosim pokud je to mozne o kontakt na Vaseho cinskeho lekare. Nejcennejsi je totiz doporuceni spokojeneho pacienta. Nabizim pro ten ucel svuj e-mail:
hrenka@centrum.cz

Díky!  (0)
   Reagovat   
Leona
Leona Leona
návštěvník
Moravskoslezský kraj
Počet příspěvků: 13
Poslat soukromou zprávu

Ahoj Kamilo,s touhle chorobou žiju už 35 let,ale ptvrdili mi jí před 17léty,když jsem měla záchvat a museli mě otevřít.Při tom mi odstranili slepé střevo a potvrdili Crohna.Bývalo mi mizerně,nemohla jsem jíst,vše jsem vyblila a většinou skončila na kapákách a transfúzích.Jedna stará paní mi poradila,že na střeva je dobrý kořen PUŠKVORCE,je k dostání v lékárnách.Od té doby ani jednou nemocnice,přestala jsem chodit na poradnu a jsem bez léků.Držím se asi 11. let.Občas je mi těžko,tak hned piju Puškvorec tak dlouho dokud se necítím dobře.Ze začátku skoro 3 týdny pak pauza 14 dní a znovu podle potřeby.Pak jen při obtížích pár dní.RECEPT: 1 malá lžička mletého Puškvorce do sklenice vody,přes noc odstát a ráno zcedit.Pít 1 lok před každým jídlem,1 lok mezi jídlem,1 lok po jídle.Během dne sklenici vypijete a večer nachystáte další tak stejně.Opakujete každý den pokud problém neustoupí,né však déle než 3 týdny pak 14 dní vysadit. Kamilo,já jím všechno,jen si dávám pozor na jídla,které nadýmají.Sním je,ale né často.Znám paní,která dala na mojí radu a je šťastná,protože už netrpí a ví jak na to.Balíček stojí jen 35KČ a vydrží dost dlouho.Vyzkoušejte prosím tuhle bylinku,je zázračná a pomůže.Jestli jo,tak mi napište.Přeji vám to z celého srdce.

Díky!  (0)
   Reagovat   
michal75
michal75 michal75
návštěvník
Moravskoslezský kraj
Počet příspěvků: 1
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Leona

Dobrý den. Je mi 34let, asi před rokem jsem začal mít zažívací problémy, které se stupňovaly až do hospitalizace v nemocnici. Po všech různých vyšetřeních jsem byl poslán na colonoskopii a po té na magnetickou rezonanci, po které mi pan doktor sdělil, že se nejspíš jedná o Crohnovu nemoc. Nasadil mi kortikoidy (Prednison od září 2008, který jsem přestal brát letos v únoru. Pak jsem bral Budenofalk, který jsem dobral asi před měsícem. Během té doby jsem byl zcela bez obtíží a jedl jsem úplně všechno - doslova jsem žral!!! Přibral jsem asi 14kg. Teď užívám Pentasu, ale poslední týden se mi potíže vracejí. Jsem o 5kg lehčí. Mám strach z dalších dnů, pořád na to musím myslet. Vím že bych neměl, ale neumím si poručit. Dnes jsem koupil, po přečtení vašich zkušeností, Puškvorec. Snad mi pomůže, tak jako vám. Děkuji moc za radu a dám vědět jak jsem dopadl.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Leona
Leona Leona
návštěvník
Moravskoslezský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na michal75

Určitě jej vyzkoušejte,uleví se vám,věřte mi a pak napište.Můžete na email leona10@seznam.cz Držím palce LEONA

Díky!  (0)
   Reagovat   
Gabca
Gabca Gabca
návštěvník
Moravskoslezský kraj
Poslat soukromou zprávu

Dobrý den taky bych chtěla vědět a byla bych ráda kdyby jste mi poslala kontakt na toho čínského lékaře. Děkuji

Díky!  (0)
   Reagovat   
Bobes121
Bobes121 Bobes121
návštěvník
Plzeňský kraj
Poslat soukromou zprávu

Dobrý den,
dneska byla mé dceři (13let)na MR diagnostikována Crohnova choroba.Zítra jde ještě na kolonoskopii.Rádi bychom zkusili nějakou alternativní léčbu,byli bychom moc rádi za kontakt na Vašeho čínského lékaře,když Vám tak pomohl.
Předem moc děkuji.
Rádi se potom podělíme o výsledky a zkušenosti.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Leona
Leona Leona
návštěvník
Moravskoslezský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Bobes121

Dobrý den Bobes121,přečtěte si prosím můj příspěvek,než zaplatíte za čínskou medicínu hodně tisíc.Všechno je v mým článku a věřte,Puškvorec po máhá a stojí jedno balení jen asi 35KČ a vydrží dost dlouho.LEONA

Díky!  (0)
   Reagovat   
Pajda
Pajda Pajda
návštěvník
Královéhradecký kraj
Počet příspěvků: 3
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Leona

Dobrý den ,Leono.
Mě byla zjištěna ulcerozní kolitida, myslíte že ten puškvorec by byl vhodný i pro mě? Momentálně hledám také po netu co můžu sníst, aby mi nebylo blbě. Stále to nemám v klidu. A rohlíkem jsem přejedená, bojím se vzít si něco jiného. Nevíte jestli je někde napsáno, co se může jíst když to není v klidu? Koukala jsem že tím trpíte delší dobu, já jsem z toho zatím na mrtvici a tápu. Děkuji moc za případnou odpověd kohokoliv. pajavintr@seznam.cz

Díky!  (0)
   Reagovat   
Monika
Monika Monika
návštěvník
Olomoucký kraj
Počet příspěvků: 26
Poslat soukromou zprávu

Dobrý den,
i můj 12-ti letý syn se od 12.10.2009 řadí k nemocným Crohnovou chorobou. Máme za sebou kolonoskopii i gastroskopii, MR tenkého střeva, 1.dávku biologické léčby a spoustu nezodpovězených otázek. Nakoupila jsem si literaturu, studuji internet a pečlivě vařím bezezbytkovou stravu a všemocně se snažím co nejvíce ho vykrmit aby měl sílu bojovat(163 výška/40 kg). Statečně pojídá léky a 2x denně pije Nutridrik, ikdyž je mu z něho špatně. Zaujal mě recept na odvaz z kořene Puškvorce. Vyzkoušíme ho. Všem přejeme hodně síly.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Leona
Leona Leona
návštěvník
Moravskoslezský kraj
Poslat soukromou zprávu

Moniko, je dobře,že Puškvorec vyzkoušíte,jen prosím nenuťte jíst nebo pít syna to co mu nedělá dobře.Z toho nutridrinku by i mě bylo na nic,spíš mu vadí.Ať jí a pije na co má chuť,jinak mu bude zle.Je to nevyzpytatelná nemoc.Já mám Puškvorec stále doma už léta a když mi začne být těžko,hned jej začnu pít tak jak jsem psala.Pozor na přejedený žaludek,to pak střeva nestíhají a je člověku zle.Crohn taky nesnáší alkohol,ale to platí pro ty starší,protože váš syn je ještě malý.Každopádně přeji,aby bylinka chlapci pomohla,klidně pak za čas napište co a jak .Nashledanou

Díky!  (0)
   Reagovat   
Leona
Leona Leona
návštěvník
Moravskoslezský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Monika

Moniko,ještě jsem zapoměla dodat,nesmí jíst čokoládu a výrobky z ní.Mě stačí jeden bonbon s Bonboniery a přivodí mi to šílené problémy.Lepí se po střevě a působí stršné bolesti a zástavu v nich.Jen občas si dám né moc silné kakao.Pozor taky na fazole,čerstvý chléb,květák,cibuli,zelí.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Alena
Alena Alena
návštěvník
Pardubický kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Monika

Ahoj mám velký problém..syn 13 let zjištěna crom.choroba, bere 3 krát denně 2 tbl pentasy + probiotika + nutri-dring..nevím co vařit a jak se má stravovat, nic moc mi k tomu v nemocnici neřekli. syn byl zvyklí na každodení sladkosti, čokoládu pochutiny, tatarku, kečup atd...těd když to nesmí a nebude moci, pláče, trucuje, vyčítá..jsem z toho dost zoufalá a přesvědčit ho, že pro něj chci to nejlepší, se míjí učinkem...prosím poradte, na tuto nemoc mu přišli po 2 letech bolestí bříška, častých 6/10 průjm.stolic děnně

Díky!  (0)
   Reagovat   
Leona
Leona Leona
návštěvník
Moravskoslezský kraj
Poslat soukromou zprávu

Aleno,pročtěte si všechny mé přízpěvky,v nich všechno je popsáno.Zkuste,vyzkoušejte a sama uvidíte,synovi se uleví.Vjednom z přízpěvku je i kontakt přímo namě.Držím palce.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Monika
Monika Monika
návštěvník
Olomoucký kraj
Poslat soukromou zprávu

Ahoj Aleno, co se týče stravování byla mi(dietní sestrou) doporučena malá brožurka ,,Diety při zánětlivém onemocnění sřev,, vydavatelem je Sdružení spol. s.r.o.MAC cena 45,-. Dnes jsem si syna dovezla z nemocnice. Je po 2.dávce biologické léčby a po dovyšetření na irigografii s výsledkem stenóza tlustého střeva cca 12 cm. Od začátku máme naordinovanou bezezbytkovou stravu, dostatek tekutin, jíst v malých dávkách a často-6 jídel denně.Mám doma jídelníček zhruba na 14 dní vypracovaný od nutriční terapeutky. Strava je postavena pouze na bílém pečivu(starším), má zvýšený obsah bílkovin, snížený obsah tuků a je lehce stravitelná. Hodně dělám vývary, maso i 2x denně ne teflonce na sucho-sůl, suš.bazalka, podleju ho vodou a pod pokličkou dusím. Jindy to zase zapráším moukou opraženou na sucho(dá se nadělet dopředu) nebo na to nasypu na jemno strouhaný tvrdý sýr - a hned máte tři jídla.Přílohu si syn vybere dle chuti-rýže nebo bram.kaši, brambora pouze loupané a pomačkané vidličkou na drobno(hlavně né vařené ve slupce). My musíme kvůli stenóze hodně kašovitou stravu a zapíjet sousta. Držte se a cokoliv budete potřebovat klidně se obratte. Pokud máte zájem, mohla bych jídelníček naskenovat a poslat emailem. A nebojte, vše se dá zvládnout. Zdravím

Díky!  (0)
   Reagovat   
Alena
Alena Alena
návštěvník
Pardubický kraj
Poslat soukromou zprávu

Ahoj Moniko, moc díky a byla bych vděčná za jídelníček..a jak to zvládá syn po psichic.stránce?? Staník to nějak nezvládá...touží po sladkostech, atd..hranolky, tatarku..copak doma, to si ho ohlídám, horší to je a bude mimo domov..jinak i pít nechce, nutím ho ale jeto mizerný..Stanoj zjistily zasažené celé tlus.střevo a začátek tenk.střeva..měl i skryté krvácení do střev..ozvy se..Alena

Díky!  (0)
   Reagovat   
Monika
Monika Monika
návštěvník
Olomoucký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Alena

Ahoj Aleno, jídelníček zašlu velmi ráda + veškeré podklady co mám doma(napište email). My to zvládáme za pomoci psychiatra, kterého nám doporučili již v Olomoucké nemocnici a nasadili léky Zoloft. A již celý loňský rok 2008 co se objevili problémy - bolest hlavy, bříška, nechtěl chodit do školy, zhoršení prospěchu z 1,2 na 3....jsme na doporučení pediatra v péči psycholožky. Leč jsme všichni dělali co jsme mohli, diagnóza byla úplně jiná a šokující. Crohn je hodně zákeřná nemoc. Potichoučku tikala až krutě bouchla. Máme zasaženo kus tlustého střeva až do konečníku a nejhorší na tom je, že to střevo stihla již deformovat a zúžit. Tom je velmi statečný a chytrý kluk. Zná svou diagnózu a ví, že to je jenom na něm....bude dodržovat, nebude dodržovat? V každém případě bych se s někým poradila jak chlapci pomoci a nenechte se odbýt!!Přeji hodně štěstí a pevné nervy. Monika

Díky!  (0)
   Reagovat   
LudmilaK
LudmilaK LudmilaK
návštěvník
Ústecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Monika

Dobrý den Moniko,mé dceři (20 let) v těchto dnech byla diagnostikována Crohnova choroba, nyní je ještě v nemocnici, již 6-tý den na nitrožilní výživě a antibiotikách, má před sebou ještě nějaká vyšetření, od včera začala užívat kortikoidy. Jsem velmi nešťastná a hledám po internetu různé informace o této nemoci a hlavně také co se týká stravy. Dcera studuje UK a přes týden je na koleji v Praze, takže zřejmě tímto padá i její vytoužené studium a budeme hledat jiné řešení v místě bydliště. Zaujalo mě, že máte nějaký sestavený jídelníček. Pokud byste mohla, tak prosím o jeho zaslání na lida@seznam.cz, nevím co nám v nemocnici před propuštěním poradí nebo neporadí, zatím jsme dostali jen takovou brožurku, která je spíš všeobecná. Děkuji moc

Díky!  (0)
   Reagovat   
Monika
Monika Monika
návštěvník
Olomoucký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na LudmilaK

Ahoj Lído, vše co jsem mohla jsem Vám odeslala na e-mail. Doufám že Vám to došlo. Pokud ne, tak dejte vědět. Člověk je zoufalý a je fajn se na někoho obrátit. Moc držím palce a přeji dceři a Vám brzkou stabilizaci nemoci.

Díky!  (0)
   Reagovat   
majdulka
majdulka majdulka
návštěvník
Moravskoslezský kraj
Poslat soukromou zprávu

Moc Vás zdravím,s touto nemoci žiju 15 let.Je to náročné ale ataky se projevují vždy v zimě určítě Vám na jaře bude líp!Léčit se to opravdu nedá jen se Vám budou snažit zmírnit příznaky.Držte se.

Díky!  (0)
   Reagovat   
ssakura
ssakura ssakura
návštěvník
Ústecký kraj
Poslat soukromou zprávu

Ahoj Alenko také mám syna který trpí crohnovou chorobou, choroba byla u syna diagnostikována v 11 letech. Náš syn měl úplně stejnej přístup ke stravě jako váš syn také nářky výčitky a podobně také vím, že vám to trhá srdce když to slyšíte od svého dítěte ale nedá se nic dělat musíte vydrž až čas ukáže co synu bude vadit a co nebude hlavně se vyvarovat stravě co nadýmá jen lechce stravitelnou stravu. Uvidíte, že se to zlepší příkladem je i můj syn za nedlouho mu bude 18 a od té doby co začal jezdit na léčbu do motola (Remicade- infuze) tak se jeho zdravotní stav zlepšil na tolik, že funguje jako každý jiný tedy z menším omezením ( zákaz veškeré fyzické námahy) nadalále pak bezezbytková dietu kterou dodržuje a bere léky ale už né v tak velkém množství jako když crohn propukl naplno. Můj syn o kterém jsem se zmínila má crohnem zasažené obě střeva i žaludek tak vím o čem hovořím, opravdu obrnte se trpělivosti a budte synoj velkou oporou to jediné co pro něj můžete udělat.

Díky!  (0)
   Reagovat   
MMartina09
MMartina09 MMartina09
návštěvník
Kraj Vysočina
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Monika

Dobrý den, byla mi zjištěna Crohnova nemoc, zatím ležím v nemocnici a jsem zmatená, hledám různé informace ohledně stravování, jsem studentka a přes týden bydlím na kolejích, takže si teď budu muset asi hodně vařit sama. Prosím o radu a zkušenosti, popřípadě recepty, příjde mi, že je zde na výběr z malé škály co vařit a co jíst. děkuji MMartina09@seznam.cz

Díky!  (0)
   Reagovat   
danysek84
danysek84 danysek84
návštěvník
Ústecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Monika

Ahoj Moniko, byla mi zjištěna Crohnova choroba.Příjde mi že léky co beru (4x2 Penthasa, 2x denně Budenofalk) nějak nezabírají s tím co jím. Mohla bych tě poprosit o jídelníček? Snad mi pomůže. Můj e-mail je b.andreassenova@seznam.cz předem moc děkuji.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Monika
Monika Monika
návštěvník
Olomoucký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na MMartina09

Ahoj Martino, veškeré informace co mám, jsem Vám odeslala na e-mail. Zdravím Monika

Díky!  (0)
   Reagovat   
Monika
Monika Monika
návštěvník
Olomoucký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na danysek84

Ahoj Andreo, veškeré informace co jsem za půl roku dala dohromady jsem Vám odeslala na e-mail. Přeji hodně štěstí. Monika

Díky!  (0)
   Reagovat   
karlos
karlos karlos
návštěvník
Jihočeský kraj
Poslat soukromou zprávu

Ahojky! Mám Crohna už téměř 20 let. Za sebou mám 3 operace,kdy mi odebrali pár metrů tl.střeva.Od možných pokusů léčby jsem na kapačkách Remicade. K tomu beru Pentasu a Prednison.Povoláním jsem řidič.Jsem u zásahové jednotky hasičů.Shrnuli to.Dělám vše,jím vše a nepřipouštím si žádnou nemoc.A mám kamaráda který létá s dopravním letadlem.Mimochodem má stejnou diagnozu.

Díky!  (0)
   Reagovat   
markusse
markusse markusse
návštěvník
Moravskoslezský kraj
Poslat soukromou zprávu

Ahoj Moniko,mám prozbu určitě už to chtělo více lidí ale byl bych ti vděčný kdyby jsi mi zaslala jídelníček.Moje přítelkyně má už pár let toto onemocnění a snažím se ji pomáhat jak jen to jde ale není to jednoduché..Co se týče výživy a správného stravování tak o tom už vím snad vše co je..ale ohledně tohoto onemocnění jsem na mrtvém bodě.je období kdy ji vadí tohle a potom zase tamto.je to ruznorodé..chtěl bych radu od jiných ať mohu regulovat stravu.Také jsem si četl že nějaké sportování a fyzická zátěž není dobrá..byl bych rád kdyby jsi mi napsala nějaké věci které ano a které ne..každý lékař ma na to jiný názor.Děkuji s pozdravem Markusse

Díky!  (0)
   Reagovat   
markusse
markusse markusse
návštěvník
Moravskoslezský kraj
Poslat soukromou zprávu

Ahojte,už jsem psal p. Monice ale kdyby jste mohli budu vděčný všem co odepišou na muj mail. markusse@seznam.cz.Moje přítelkyňe má toto onemocnění a chci vjedět vše o stravě a možných aktivitách.Sportovat či nesportovat.Moc Vám všem budu vděčný za každou ospověď a nějaký jídelniček nebo spíše seznam potravin.Také bych rád věděl vaše zkušenosti s probitickými výrobky.Děkuji s pozdravem Markusse

Díky!  (0)
   Reagovat   
Monika
Monika Monika
návštěvník
Olomoucký kraj
Poslat soukromou zprávu

Ahoj,
na začátku podotýkám, že mám s Crohnem teprve 7.měsíční zkušenosti a neustále se učím. Přeposílám vše k čemu jsem se dopídíla od 12.10.2009, kdy mému 12-ti letému synovi diagnostikovali Crohnovu chorobu již se stenózou - přišlo se na ni pozdě. Jelikož nám hrozí ucpání střeva(5cm-vé tlusté střevo je zúženo na 1cm)musíme velmi přísně dodržovat bezezbytkovou dietu. Podotýkám, že jídelníček je sestaven z potravin, které Tomovi nedělají zle a nevadí mu. U každého je to totiž individuální(ale to už jistě víš).
Tomovi hned od začátku nasadili Biologickou léčbu - Remicade. Tím pádem nemám zkušenosti s hormonální léčbou.V půlce května pojede do nemocnice již pošesté. Naše paní gastroenteroložka mi řekla, že mají s podáním Remicade u dětí velmi výborné výsledky, což mohu jen potvrdit. Musím říct, že kdo neví, že je Tomáš nemocný, tak to na něm nepozná. Až na pár maličkostí jako je anemie - kruhy pod očima a při větší zátěži(sport) - únava.
Pediatrička mu sport povolila s podmínkou poslouchat vlastní tělo(když se přetáhl, tak ho bolelo bříško a polehával). On je totiž od malička velmi sportovně založený. Po dobu co nemohl (cca 5 měsíců od diagnózy) to s ním bylo k nevydržení. Mluvím o jízdě na kole, na kolečkových bruslích, plavání, tělocvik ve škole, florbal a tenis. V únoru jsme už lyžovali. Sem tam si Tom postěžuje, že má pocit plnosti, což je signál, že ho něco trápí, nebo jsme něco špatně snědli. To už na něm poznám. Nejhorší je když je pod tlakem a ve stresu. A to je v pubertě s náladami a svéhlavostí docela často. Jinak zatím více zkušeností nemám, ale strašně bych mu i sobě přála, aby ta klidová fáze trvala co nejdelší dobu. Když totiž vidíte, že je vaše dítě zase ,,normální,,a šťastné, tak máte takovou vůli a strašnou sílu že vše zvládnete......to se nedá ani povědět.
Je moc hezké, že jste přítelkyni oporou. Doufám, že jsem Vám alespoň tak mohla pomoci. Přeji hodně štěstí, trpělivosti a pevnou vůli.

Ahoj

Ignačáková Monika

Díky!  (0)
   Reagovat   
Daveryc
Daveryc Daveryc
návštěvník
Ústecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Monika

Dobrý den Moniko,
mé přítelkyni včera zjistili ,že má Crohnovo chorobu.
Chci ji být oporou a potřeboval bych vědět co se nyní bude dít a jak ji mohu pomoci. Jak se budeme muset stravovat a zda mi poradíte i nějaké recepty. Předem moc děkuji za radu a pomoc

Díky!  (0)
   Reagovat   
Monika
Monika Monika
návštěvník
Olomoucký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Daveryc

Ahoj, co se týče receptů a pokynů k dietě, ráda je zašlu, ale musíte napsat e-mail. Nebo se mi ozvěte na můj - ignacakova@seznam.cz-Spoustu informací najdete v diskuzi - pročtěte si mé odpovědi - začínala jsem vařit s pomocí brožurky - Diety při zánětlivém onemocnění střev - a vlastně podle ní vařím dosud. Spoustu informací najdete na internetu, nakupte si literaturu - k té se vracím neustále. Je hezké že chcete být přítelkyni oporou. To je tak jediné a nejdůležitější, co pro ni můžete udělat. Potom také pohoda a klid - žádný stres - což jde v této uspěchané době dost těžko. A k otázce co bude dál? Po diagnostice vám nasadí léčbu - hormonální nebo biologickou. S první nemám zkušenost. Synovi(13-roků) nasadili biologickou. Ta obnáší jednou za 8 týdnů hospitalizaci na 2 dny v nemocnici a její podání je nitrožilně. Jsem strašně vděčná, že ji Tom snáší bez problémů a nemá žádné vedlejší účinky. Jsou dny kdy je v pohodě a nic na něm nepoznáte a zároveň jsou dny kdy něco špatně sní nebo zhřeší, nebo je smutný a něco ho trápí a pak má pocit těžkosti, plnosti a ozve se bříško. Přeji hodně trpělivosti a pevnou vůli. Monika

Díky!  (0)
   Reagovat   
mic300
mic300 mic300
návštěvník
Moravskoslezský kraj
Poslat soukromou zprávu

Dobrý den,
na základě toho, že trpíte stejnou diagnózou a to Crohnovou chorobou jako já, dovoluji Vám nabídnout touto cestou pomoc, ať už svými bohatými zkušenostmi a to jak s bezezbytkovou stravou, tak cestou jak nepříjemné „záchvaty“ co možná nejvíce oddálit nebo pokud možno vymítit ze svého života – mě se to podařilo. Jedná se o cestu přírodní nikoliv experimentální, či dokonce šarlatánskou. Máte-li zájem se o postupu, který mi pomohl dovědět více, neváhejte a pište na můj mail prema.michalka@gmail.com . Odpovím a rád poradím. V ideálním případě jedná-li se o Moravskoslezský kraj, můžeme si domluvit schůzku v opačném případě vyřešíme telefonicky, který sdělím na uvedeném mailu. Michálka

Díky!  (0)
   Reagovat   
Vašek
Vašek Vašek
návštěvník
Poslat soukromou zprávu

Ahoj, Na internetu kolují stovky zaručených rad a doporučení na různé alternativní lékaře a přírodní přípravky a sám věřím, že spousta z nich i účinkuje (i když je to značně individuální) a rozhodně od nich nikoho neodrazuji, ale zároveň myslím, že co je opravdu nejdůležitější je dobrá nálada (podmínka ne dostačující, ale rozhodně nutná). Psychika ovlivňuje různé funkce těla u kterých bychom to ani nečekali, ale trávicí soustava, tam je to naprosto zřetelné. Určitě to na sobě snadno vypozoruje i zdravý člověk. Mám tuhle nemoc (naštěstí zatím v dost lehké formě) už 3 roky, ale nepříjemné to bylo hlavně první rok, kdy mi nemoc zjistili. Dlouhodobě mě bolelo břicho a pořád jsem hubnul. Snižovali mi dávkování Pentasy, protože mi moc zatěžuje játra, ale tím mě zase víc bolelo břicho a tak podobně. Teď s odstupem času si myslím, že jsem si to všechno hlavně způsoboval sám tím stresem, protože momentálně jsem psychicky v pohodě a beru jen 2 tablety Pentasy denně + 3x denně nějaké léky na podporu jater a je mi celkem fajn a jím vše. Může se to samozřejmě každou chvílílí podělat a třeba strávím zbytek života střídavě na opreačním stole, ale naprosto to neřeším a nepřipouštím si to a tím to určitě minimálně oddaluju. Vám co "zatím" nemáte takové štěstí jako mám "zatím" já, strašně moc přeju, aby Vám léčba zabírala a rozhodně MUSÍTE! myslet pozitivně i když si určitě říkáte, že se mi to kecá, když jsem si nemusel projít tím peklem a podstoupit tyhle brrrrrr věci. Pokud je to ale jen trošičku možné, obraťte se na přátele, najděte si nějakou novou super zábavu, která Vám odvede myšlenky od nemoci a dá Vám důvod se radovat, na něco se těšit a nebabrat se v myšlenkách na svou nemoc. I kdyby se díky tomu Vašemu nemocnému pajšlu ulevilo jen nepatrně, myslím, že to stojí za to. Čau. Vašek.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Petra 1
Petra 1 Petra 1
návštěvník
Kraj Vysočina
Počet příspěvků: 5
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Monika

Dobrý den Moniko,
minulý týden mi diagnostikovali CN, zatím se dostávám z toho šoku a zjišťuji co nejvíce informací. Nevím, zda jsou tyto stránky ještě aktivní, tedy, zda je ještě občas navštívíte, ale pokud ano, chtěla bych Vás poprosit také o zaslání nějakého jídelníčku, popř. i dalších informací. Zatím jsem dost bezradná a dotazy pro gastro lékaře už mi zabírají asi stránku jen doufám, že bude ochoten se se mnou o tom bavit.

Předem moc děkuji a hlavně přeji všem odsud dlouhou a spokojenou remisi

Petra irdvorakova@centrum.cz

Díky!  (0)
   Reagovat   
Monika
Monika Monika
návštěvník
Olomoucký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Petra 1

Ahoj,

přeposílám slíbené včetně odkazu na nemocnici, kde se Tom léčí. V klidu si vše prostudujte a cokoliv budete potřebovat poradit, nebo budete mít jakýkoliv, třeba i banální dotaz klidně napište. Já je měla taky, protože jsem se o Toma moc bála. Byla jsem vděčná za každou informaci.

Stránky jsou aktivní - jsem zde registrovaná a odebírám diskusi - tento týden jste již druhá, která se mi po téměř 2 letech ozvala.

Co mohu na začátek poradit - klid, pohodu, klid a zase klid. Neřešit blbosti, když nejde o život, nestojí za to se čímkoliv zabívat. To se naučte - nejde to od začátku, já se to také učila - ale funguje to. K léčbě si kupte Lactobacilly. Doporučuji - APO -lastobacillus 10+ a firma SWISS - lactobacillus "5". Jsou sice dražší ale postačí 1 tabletka denně. A déle dodržovat bezezbytkovou stravu. To mám na Tomovi vyzkoušeno od 12.10. 2009. To mu diagnostikovali Crohna při 160/ a 40 kg. Teď po 2,5 roku měří 180/ a váží 70 kg. Což mluví samo za sebe.

Tím ale netvrdím, že je vše OK. Jsou dny dobré a dny horší a je potřeba to tomu přizpůsobit. Pokud to člověk pochopí a dodrží danné podmínky vše se dá zvládat.

Přeji hodně sil, optimismu a spoustu trpělivosti.

Monika

Díky!  (0)
   Reagovat   
čak
čak čak
návštěvník
Jihomoravský kraj
Poslat soukromou zprávu

nechte si vyhledat crohnova nemoc a homocysteun

Díky!  (0)
   Reagovat   
janasek
janasek janasek
návštěvník
Praha
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Monika

Ahoj Moniko prosim prosim jestli máš ještě ten jídelníček. Také mi nedávno diagnostikovali chrona a jsem z toho cela zmatena a zatim mam jen problemy a tahani po nemocnicich, kde kazdy tvrdí něco jineho a nevim vubec co z toho si mam vybret.
díky moc
janasek@centrum.cz

Díky!  (0)
   Reagovat   
Klárka
Klárka Klárka
návštěvník
Královéhradecký kraj
Poslat soukromou zprávu

Zdravím, měla bych dotaz moje maminka má od 17 let crohnovu nemoc a léčí se stím dodnes.Je to prý dědičné.Mě je také 17 let a mám v poslední době hrozné bolesti břicha, nadýmání,večer mám někdy teploty,pocit, že budu zvracet. Bojím se, aby to nebylo také ono. Kdo stím má nějaké zkušenosti tak mi prosím napište.

Díky!  (0)
   Reagovat   
karlos
karlos karlos
návštěvník
Jihočeský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Klárka

Mám Crohna už 20 let a můžu ti poradit ,abys šla urychleně k lékaři

Díky!  (0)
   Reagovat   
Leona
Leona Leona
návštěvník
Moravskoslezský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Klárka

Ahoj Klárko,mě to začlo taky s nadýmáním,později bolesti,špatně jsem jedla a cítila jsem se slabě.Dnes už touhle nemocí trpí i děti,nějak se ta hranice posunula,proto se nechej raději vyšetřit,ale koukni nahoru na mé příspěvky,dost jsem o tom psala i co mi pomohlo,nebo spíš dodnes pomáhá.Přeji ti ,aby jsi byla raději zdravá,snad to může být i něco jiného.Nashledanou Leona

Díky!  (0)
   Reagovat   
Klárka
Klárka Klárka
návštěvník
Královéhradecký kraj
Poslat soukromou zprávu

Tak opoledne jdu k lékaři na vyšetření, tak mi držte palce.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Klárka
Klárka Klárka
návštěvník
Královéhradecký kraj
Poslat soukromou zprávu

Tak jsem byla u doktorky, ta mě poslala zítra na ultrazvuk, může to být prý i slepé střevo, nebo slepák ovlivněný Crohnem. Vůbec nevím mám z toho pěknej strach.... :(

Díky!  (0)
   Reagovat   
karlos
karlos karlos
návštěvník
Jihočeský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Klárka

Mně to zjistili právě při slepáku.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Leona
Leona Leona
návštěvník
Moravskoslezský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Klárka

Klarko,držím palce a napiš jak jsi celkově dopadla.Dobrou noc.Leona

Díky!  (0)
   Reagovat   
anonym
anonym anonym
návštěvník
Jihomoravský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Leona

Taky držím moc palečky a třeba to nebude ono..Já mam Crohna už 4 roky a moc mi pomohla tady paní Leona...neboj kdyby něco pomůžeme ti :)

Díky!  (0)
   Reagovat   
Klárka
Klárka Klárka
návštěvník
Královéhradecký kraj
Poslat soukromou zprávu

Tak jsem byla v pátek na ultrazvuku a nic mi nenašli, krevní testy byly OK až na to, že mám zvýšenou sedimku ....Ale teď o víkendu se mi vrátil průjem, bolesti, tak jsme si vzala prášek a ani ten mi nepomohl :( Takže asi nanovo k lékaři, aby mě udělala výtěr a poslali to do laborky... :(

Díky!  (0)
   Reagovat   
Leona
Leona Leona
návštěvník
Moravskoslezský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Klárka

Tak to je vynikající zpráva,že nejde o Crohna.Možná nějaký bacil,možná slepák.Všechno lepší než ta hnusná nemoc.Tak ti Klárko budu držet palce,ať je to jen něco lehkého na vyléčení.Krásný den přeje Leona

Díky!  (0)
   Reagovat   
Kalimera
Kalimera Kalimera
návštěvník
Praha
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Monika

Dobrý den Moniko,

asi jste to jiz posilala hodne zajemcum ale mohu Vas take pozadat zda-li by jste mi neposlala slozeny jidelnicek pro vaseho syna??? Muj e-mail je kamcajedlickova@seznam.cz... Velice Vam dekuji. Pred pul rokem tuto nemoc zjidtili memu priteli a ja si s nim zatim nevim rady. Odmita,ze je nemocny, trpi depresemi a hlavne nijak extra nedodrzuje omezeni co se tyce jidla... Neco prestal jist uplne ale jakmile ma na neco chut jsem v koncich, protoze si to proste da... Jako napriklad jeho oblibene zeli :)))... Navic nedodrzuje pravidelny jidelnicek, takze je unaveny, oslabeny a je mu porad zle... Diky tomu nevidi zadne zlepseni a je ho psychicky stav se dal zhorsuje... Uvitam jakoukoli radu s mym palicakem .....

Jeste jednou velice dekuji

Kamila :)

Díky!  (0)
   Reagovat   
Monika
Monika Monika
návštěvník
Olomoucký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Kalimera

Ahoj Kamilo,
vše co mám, jsem Vám přeposlala na Váš e-mail. Únava ta jde bohužel ruku v ruce s Crohnovou chorobou(anémie). Zvýšená ztráta krve, omezené vstřebávání železa - chudokrevnost. Neustále řešíme železo, hořčík a s tím spojenou únavu, bolesti hlavy, kruhy pod očima apod. Tom nemohl první rok vůbec cvičit a sportovat. V okamžiku, kdy vydal jakoukoliv energii, okamžitě to s ním zametlo. Zbělal, pod očima černé kruhy a nebyl schopen ničeho. Šel třeba s kluky na bazén a zjistil, že nepřeplave bazén jako dřív. Nebo jeli na kole a on byl neustále poslední. To je bohužel realita. I teď ho přes den najdu v posteli spát - třeba i 3 hodiny.
Myslím, že to chce čas, aby si Váš partner vše urovnal v hlavě a vyzkoušel si sám, kde je jeho hranice a co je ochoten v případě porušení obětovat.
Vám přeji, pevnou vůli, hodně trpělivosti a velké množství motivace pro Vašeho přítele.

Hezký den
Monika

Díky!  (0)
   Reagovat   
Monika
Monika Monika
návštěvník
Olomoucký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Kalimera

Ahoj Kamilo,

email, který jsem vám odeslala již podruhé se mi bohužel vrátil zpět se vzkazem nedoručitelné - chyba na straně uživatele. Prosím, překontrolujte si adresu a dejte mi vědět, abych to přeposlala.

Monika

Díky!  (0)
   Reagovat   
Klárka
Klárka Klárka
návštěvník
Královéhradecký kraj
Poslat soukromou zprávu

Tak jdu do 14 dnů na operaci se slepákem :(... Tak jsem na to zvědavá, vůbec se mě nechce do nemocice...

Díky!  (0)
   Reagovat   
Leona
Leona Leona
návštěvník
Moravskoslezský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Klárka

Tak vidíš Klárko,potom za pár dní budeš fit.Můj devatenáctiletý vnuk byl na slepák před měsícem a půl.Přišlo to najednou a málem mu praskl,proto mu léčba se zánětem trvala dýl.Dnes už pracuje a je v pohodě.Když zlobí,musí ven.Tak ti přeji brzké uzdravení a měj se hezky.Zdraví Leona

Díky!  (0)
   Reagovat   
Kalimera
Kalimera Kalimera
návštěvník
Praha
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Monika

Dobry den, velice se omlouvam prohodila jsem jmena e-mail je jedlickovakamca@seznam.cz.... Dekuji

Díky!  (0)
   Reagovat   
Silvie27
Silvie27 Silvie27
návštěvník
Jihomoravský kraj
Počet příspěvků: 20
Poslat soukromou zprávu

Dobrý den,mám Crohnovu chorobu cca od roku 2003,momentálně jsem na biologické léčbě jednou za 14 dní injekce Humira,měla jsem zůžené a neprůchodné střevo,chci se zeptat jestli je normální že se u této nemoci střídá stav že chodím několikrát na stolici mám křeče,ale jde ze mě jen troška stolice a cítím se nevyprázdněná,dále pak se chci optat na zkušenosti s Puškvorcem,jak funuje a jestli funguje,děkuji Silvie

Díky!  (0)
   Reagovat   
Leona
Leona Leona
návštěvník
Moravskoslezský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Silvie27

Silvi,jestli jste četla všechny mé příspěvky,tak tam všechno je popsané.Já se opravdu léčím už nejmíň 16 let jen touhle bylinkou,k lékaři vůbec nechodím a když cítím ,že je mi těžko,hned popíjím Puškvorec.Každý večer si malou lžičku namočím do studené vody-2deci a ráno zcedím a popíjím přes den,vždy před a po jídle lok.Večer znova,někdy i 14dní,dokud mi není líp.Někdy je mi dobře i několik měsíců,ale pozor na jídlo.Všechno je v příspěvcích,ale kdyby jste měla nějaký dotaz,tak mi napište.Dnas ale odjíždím a vrátím se ve středu 16.5. tak bych se ozvala.Taky mám chycené tenké střevo,to je zánětem zůžené a jídlo má na to velký vliv. Můj email je leona10@seznam.cz Nashledanou Leona

Díky!  (0)
   Reagovat   
Petra 1
Petra 1 Petra 1
návštěvník
Kraj Vysočina
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Leona

Dobrý den Leono,
mám Crohna asi dlouho, ale dignostikovaného tak před 4 měsíci. Zaujala mě Vaše léčba puškvorcem. Prozatím jsem se rozhodla léčbu lékařů odmítnout, protože mi nabízí dlouhodobě biol. léčbu a imuran na celý život. Problém je v tom, že nemám jen chycené tenké sřevo, ale mám i píštěle a měla jsem i absces. Tak jsem se chtěla zeptat, zda tu paní, co Vám poradila nějak znáte a nemohla byste se jí ještě zeptat, co na tyhle problémy, které mě osobně trápí mnohem víc. Zatím jsem najela na léčebné půsty podle dr. partykové a budu zkoušet bylinky.

Předem Vám děkuji za odpověď
Petra

Díky!  (0)
   Reagovat   
Ivca
Ivca Ivca
návštěvník
Jihočeský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Monika

Dobrý den Moniko, Crohna mi zjistili zhruba před třemi měsíci, tudíž stále hledám informace, které jsou s touto nemocí spojeny. V nemocnici mi řekli ať jím vše co mi nebude dělat problém, a snažím se přibrat (44 kg/165 cm) tudíž se stravuji bez větších omezení, v poslední době, mě však břicho začíná pobolívat, asi je to způsobeno i stresem... Byla bych ráda, kdybyste mi taktéž mohla zaslat materiály týkající se nemoci a jídelníček týkající se bezezbytkové diety na e-mail bohmova.iva@gmail.com Děkui moc s pozdravem Iva B.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Monika
Monika Monika
návštěvník
Olomoucký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Ivca

Ahoj Ivo, vše co mám jsem Vám odeslala na email. Monika

Díky!  (0)
   Reagovat   
Dany
Dany Dany
návštěvník
Středočeský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Monika

Dobrý den,mohla bych vás také poprosit o jídelníček na mail vse.7@seznam.cz Děkuji

Díky!  (0)
   Reagovat   
Monika
Monika Monika
návštěvník
Olomoucký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Dany

Ahoj, vše máte na emailu. Monika

Díky!  (0)
   Reagovat   
RadekNo1
RadekNo1 RadekNo1
návštěvník
Praha
Poslat soukromou zprávu

Dobrý den. Ke Crohnově chorobě mohu říct asi toto. Jsem jejím vlastníkem 22let. Moje první příznaky byly velké bolesti v podbřišku doprovázeny průjmy. Ze začátku jsem to nějak neřešil , ale následné se mi začaly objevovat šedé skvrny na spodním prádle v oblasti řitního otvoru. Po bližším prozkoumání mojí manželkou jsme zjistily že mám tři otvory kolem řitního otvoru. Ihned jsem tedy navštívil lékaře který mi zdělil že se jedná o píštěle , ale že to není nic vážného, protože jsem řidič z povolání.
Přesto, že jsem mu zdělil jaký mě trápí problémy tak to nijak neřešil. Po mém nátlaku na doktora mě poslal na chirurgii do nemocnice na Vinohradech v Praze. Tady se mě ujal docent Novák který mě vyšetřil a nic podstatného mi opět nezdělil. Napsal mi nějaké žádanky na různá vyšetření. Mohu Vás ujistit , že to co jsem absolvoval bych nikomu nepřál. Po těchto vyšetřeních mi bylo zděleno že to vypadá dost špatně. Stanovisko znělo takto. Máte tři píštěle které jsou dost dlouhé a co jena tom nejvážnější je to že Vám zasáhly řitní svalstvo a to jak z venkovní strany tak vnitřní a jsou prorostlé skrz na skrz. V té době mi bylo 34 let a na mojí otázku co se s tím dá dělat mi bylo řečeno , že jediná varianta na úplné vyléčení je celková colostomie a náhradní vývod do konce života. Panu doktorovi jsem zdělil , že se asi zbláznil v mém věku a rozloučil jsem se s ním na dobro. Následně jsem pátral a hledal nějakou pomoc. Jak je zde uvedeno , že se používají čaje,čínská medicína a jiné podobné praktiky , tak věřte , že tímto vším jsem si prošel, ale absolutně bez jakékoliv změny nebo zlepšení by naopak. Toto trvalo cca 1,5roku. A najednou se na mě usmálo štěstí v podobě nové kamarádky která mi řekla o jednom specialistovi který se právě specializuje na tuto nemoc. Panu doktorovi zavolala a zdělila mu můj problém. A tím to se rozjel neskutečný kolotoč. Bohužel je to stejná písnička. Pokud nemáte tlačenku a známosti tak si s Vámi hraj´í jako kočka s myší. Tento pan doktor mě okamžitě kontaktoval a hned druhý den jsem byl u něj na prvním vyšetření a konzultaci. Musím podotknout , že do této doby nikdo nevěděl jakou nemos vlastně mám. Ten to pan doktor mě ujistil že řezání a podobný experimenty jsou vždy až na posledním místě. Od tohoto dne se rozjel kolotoč různých vyšetření jejichž názvi ani nedokážu vyslovit. Tohle trvalo 10dní / normální lidi bez protekce by čekali i dva měsíce / . Mohu Vám říct že bylo svoláno konzilium k mé nemoci a to v tomto obsazení. Doc Pirk, prof Pirk starší, Doc Tejkal a můj pan doktor P Wohl. Nemusím zdůraznovat že se jedná o IKEM Praha. Pan Tejkal je specialista z nemocnice Bulovka v Praze. Tito pánové mi diagnostikovaly Crohnovu chorobu v oblasti tenkého a tlustého střeva a hlavně v zakounčení slepého střeva. Na mojí otázku co bude dál mi pánové zdělily , že jsem v nejlepších rukách pana Dr Wohla a nemusím mít strach, že to bude dobrý. Po tomto procesu jsem jim začal absolutně důvěřovat. Je pravda , že mi pan doktor nasadil takové porce léků, že jsem musel po měsíci užívání skončit v práci a skoro rok jsem byl doma než jsem si na léky zvykl a mohl jsem bez problému opět nastoupit do práce. Popis léků imunosupresiva,chemoterapeutika, kortikosteroidy a to vše v koňských dávkach. Na závěr mohu říct , že jsem absolutně v pohodě po píštělích ani památky absolutné žádné problémy s bolestmi břicha , průjmy a podobně. Byl jsem a jsem masožrout a bsolutně se v ničem neomezuji. Jím uplně všechno a občasný alkohol mi také nedělá žádné problémi. Tento pan doktor mě postavil zpět na nohy a dnes už jsme dlouholetý přátelé a právě proto mi řekl že se to niky nevyléčí ale bude se to udržovat ve stabilizované formě a to se taky děje. Samozřejmě jsem stále na lékách , ale už v malých dávkách a je mi fajn a vůbec nepociťuji že bych byl nějak vážně nemocen. Jediný problém je ten , že jsem vážil 78kilo a dnes mám 105kg to je následek kortikosteroidů , ale zase lepší než hubnout a bít na tom mizerně. Tak toto je moje zkušenost s touto nemocí a to jsme tři evidovaný v Evropě kdo má tuto formu Crohnovi nemoci.

Díky!  (0)
   Reagovat   
andrea
andrea andrea
návštěvník
Plzeňský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Monika

dobry den mohu poprosit take o zaslani všech informací na muj e-mail Andrea-karaskova@seznam.cz Žiju s crohnovo nemocí rok a půl a pořád se v některých věcech nevyznám. Předem děkuji

Díky!  (0)
   Reagovat   
Monika
Monika Monika
návštěvník
Olomoucký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na andrea

Ahoj, vše máte na emailu. Monika

Díky!  (0)
   Reagovat   
Petra
Petra Petra
návštěvník
Liberecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Monika

Dobrý den Moniko,vím,že jsem už několikátá,ale moc bych Vás také chtěla poprosit o zaslání informací a jídelníčku. Nikdy jsem nebyla pověrčivá,ale minulý týden 13tého v pátek jsme odvezli dceru (16) do nemocnice s podezřením na zánět slepého střeva. A jak je asi už zřejmé,po několika vyšetřeních zjistili crohnovu nemoc. Obě,já asi víc než dcera jsme z toho vykulené. Dceři nasadili léky a zatím je ještě v nemocnici. A já sedím u počítače a vyhledávám informace. Moc Vám děkuju za ochotu a přeju mnoho zdaru a úspěchů s touto nemocí. Můj email: petula.novotna@email.cz . Petra

Díky!  (0)
   Reagovat   
slavek
slavek slavek
návštěvník
Mám po operaci - hodnocení
Plzeňský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na danysek84

Pentása je uplně na nic akorát to stojí prachy a žádný výsledek já užívám Azapirin Prednison Duspatalin

Díky!  (0)
   Reagovat   
Monika
Monika Monika
návštěvník
Olomoucký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Petra

Ahoj Petro, vše máte na emailu....hodně štěstí.
Monika

Díky!  (0)
   Reagovat   
Silvie27
Silvie27 Silvie27
návštěvník
Jihomoravský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Monika

Ahoj,můžu také požádat o jídelníček na mů mail?czarnecka@seznam.cz
Velice děkuji

Díky!  (0)
   Reagovat   
Monika
Monika Monika
návštěvník
Olomoucký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Silvie27

Ahoj, vše máte na emailu, Monika

Díky!  (0)
   Reagovat   
noname
noname noname
návštěvník
Moravskoslezský kraj
Poslat soukromou zprávu

Dobrý den. Crohnovu nemoc mi zjistili v dobách komunismu, kdy nebyl žáden internet. Dnes je plno informací, ale mi bylo v 80-letech jako teenagerovi řečeno, že je to nevyléčitelné a že se s tím nedá nic dělat. Od té doby jsem zavítal 2 x na chirurgii pokaždé s prasklým střevem, (tzn, že bych měl být již 2x mrtvý.) Pokud je to tedy akutní jsou všechny hodnoty krevních testů překročeny někdy o více než 300 %. Ale abych nezdržoval. Crohn je opravdu NEVYLÉČITELNÝ. Je možné, že se dá potlačit, ale to je individuální. Takže pár rad, které mi jako mladíkovi nikdo nedal:

1. Strava. Vyloučit pokud možno majonézu, tatarku, hranolky, luštěniny, topinky s česnekem, ostré jídla, maso v trojobalu zejména ve veřejném stravování, kyselé jídla, mák, oříšky, zelí apod. Dnes vám předá informace každý gastroenterolog.

2. Doporučuji omezit sport, zejména jízdu na kole ve větší zátěži a všude tam kde je nadměrně namáhána krajina břišní.

3. Užívejte předepsané léky, ale nebojte se ozvat, pokud je vám po nich špatně. Např. Pentáza mi nedělala vůbec dobře, bylo nahrazeno lékem Asacol.

4. Choďte na kontroly na GASTRO. Z rozboru krve se pozná vše v počátečním stadiu.

5. Zvládání stresu. Snažte se žít, jako by se nic nestalo, pokud možno žádné fyzicky náročné zaměstnání.

Přeji mnoho úspěchů všem v léčbě.

Díky!  (0)
   Reagovat   
slavek
slavek slavek
návštěvník
Plzeňský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na slavek

Ahoj kdo poradí jak se zbavyt křečovyté bolesti při vypraznování a močení jsou to hrozná muka díky Slávek

Díky!  (0)
   Reagovat   
martule
martule martule
návštěvník
Jihomoravský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Monika

Paní Moniko, mohla bych také poprosit o jídelníček.... dceři je 20 let a před měsícem ji chytil "slepák", vůbec žádné problémy předtím s vyprazdňováním, bolestmi břicha a stravou neměla... byl dle lékařů netypický a rozbor ukázal Crohnovu nemoc. Od té doby držíme bezezbytkovou dietu, za 14 dní půjde na kolonoskopii a pak uvidíme, lékaři nás uklidňují, že vše bylo podchyceno velmi v začátku a že snad bude moci jíst celkem vše, jen si bude muset najít potraviny, které jí "nesednou". Přesto bych ráda měla nějaký "jídelníček" pro případ, že by se nemoc časem zhoršila a pokud bude doma (studuje VŠ mimo bydliště), tak určitě budu vařit více dietní jídla, abych tělu odlehčila. Zatím bere jen Pentasu. Děkuji pěkně Marta

Díky!  (0)
   Reagovat   
brusinka
brusinka brusinka
návštěvník
Jihočeský kraj
Počet příspěvků: 41
Poslat soukromou zprávu
Reakce na noname

ahoj, crohna mám diagnostikovaného 2,5 roku. Ze začátku jsem se v tom taky pěkně plácala."jezte to, co vám neudělá špatně" byla rada za kterou bych vraždila. V té době mi bylo zle téměř po všem a nebyla jsem schopná rozlišit po čem. Hodně mi pomohla opravdu obsáhlá diskuze na: http://www.crohn.cz/forum/default.asp . Z vlastních zkušeností: NEJDŮLEŽITĚJŠÍ JE PSYCHIKA, pak hned bezezbytková strava a léky. A samozřejmě lékař, kterému důvěřujete. Pokud někdo chce pomoci, poradit nebo jen tak pokecat, nabízím trošku času a "rameno":-)). 13 martisek@seznam.cz

Díky!  (0)
   Reagovat   
Monika
Monika Monika
návštěvník
Olomoucký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na martule

Ahoj, ozvu se a vše vám ráda přepošlu až po 4.8. jsem na dovolené. Monika

Díky!  (0)
   Reagovat   
Petra
Petra Petra
návštěvník
Liberecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na michaela22

To je šílený. Já se toho hrozně bojím, je mi teprve 16 let a pořád si to všechno úplně neuvědomuji, ale co občas čtu mě opravdu dostane hodinu brečím a přemýšlím na tím co bude dál .. :'( Nevím jak se s tím mám vyrovnat.. Hlavně je to pro mě obrovská a rychlá změna a všichni na hrozně tlačí ať dělám to co mám, ale nechápou, že na mě je toho hrozně moc.

Díky!  (0)
   Reagovat   
brusinka
brusinka brusinka
návštěvník
Jihočeský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Petra

ahoj, neboj bude líp. Mě nejvíc pomohlo když jsem si dohledala informace, ten pocit nejistoty je na psychiku úplně špatně. Vím, že se to lehko říká, ale věř mi, máme to za sebou skoro všichni, je potřeba se dostat do pohody, to ti pomůže úplně nejvíc. Hodně se dozvíš zde:
http://www.crohn.cz/forum/default.asp. popř nabízím možnost pokecat a poptat se, co budu vědět zodpovím na: 13martasek@seznam.cz

Díky!  (0)
   Reagovat   
Monika
Monika Monika
návštěvník
Olomoucký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na martule

Ahoj Marto,
velmi ráda vám vše přepošlu, ale neuvedla jste email. Nebo se mi ozvěte na ignacakova@seznam.cz.
Přeji vám hodně sil, štěstí a spoustu trpělivosti.
Monika

Díky!  (0)
   Reagovat   
vip73
vip73 vip73
návštěvník
Zlínský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na RadekNo1

Víceméně souhlas....Crohna mám 4 roky,chěli mně pitvat snad zaživa,psychicky jsem na tom byl už docela zle,ale pomohla náhoda....můj ošetřující lékař na mně neměl jednou čas a skončil jsem v rukou mladé,možná začínající lékařky.Dostal jsem nějaké antibiotika na 3 týdny a momentálně jsem toátlně bez léčby,jím a piju co chci,přibral jsem asi 20kg.Na závěr,jsem 15 let po transplantaci ledvin,takže ta to nemoc je pro mně docela hendikepem,ale co nadělám....Všem Vám držím pěsti v boji s touto nemocí

Díky!  (0)
   Reagovat   
Klara Novakova
Klara Novakova Klara Novakova
návštěvník
Jihomoravský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Monika

dobrý den, měla bych také zájem o informace. Crohnem trpím 4 roky, teď je to trošku lepší ale pobolívá mě občas v podbříšku. S tím jídlem jak tady každý píše že hubne, u mě je to naopak, já pořád přibírám. Moje adresa je novakova.kl@email.cz a moc děkuji

Díky!  (0)
   Reagovat   
Naďa
Naďa Naďa
návštěvník
Moravskoslezský kraj
Počet příspěvků: 4
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Monika

Dobrý den Moniko, mohla bych taky poprosit o jídélníček a podklady?
Crohna mi zjistili před 3 lety, letos na jaře jsem musela na operaci, měla jsem zúžené střevo a teď už mi začíná být zase zle, mám strach , za 14 dní mám jít na kontrolu.
Můj e-mail je nprosovo@seznam.cz. Děkuji, Naďa.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Naďa
Naďa Naďa
návštěvník
Moravskoslezský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Monika

Napsala jsem špatný e-mail, správný je nprosova@seznam.cz
Děkuji, Naďa.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Monika
Monika Monika
návštěvník
Olomoucký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Naďa

Ahoj Naďo,
vše jsem přeposlala na Váš email.
Zdravím Monika

Díky!  (0)
   Reagovat   
Monika
Monika Monika
návštěvník
Olomoucký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Klara Novakova

Ahoj Kláro, vše jsem Vám odeslala na email. Přeji hodně štěstí. Monika

Díky!  (0)
   Reagovat   
Monika Kašparová
Monika Kašparová Monika Kašparová
návštěvník
Plzeňský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Monika

Dobrý den Moniko prosím vás můžete mi poslat jídelníček a podklady ...budu vám moc vděčná .Předem děkuji a přeji vám příjemný den Monika K. monikkasparova@seznam.cz

Díky!  (0)
   Reagovat   
Veromirka
Veromirka Veromirka
návštěvník
Jihomoravský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Alena

Dobrý den,

paní Aleno, přečetla jsem si váš příspěvek v diskuzi o Crohnově nemoci, který jste zveřejnila před 2 roky. Já sama mám Crohnovu nemoc od 14 let a je mi už 50. Dlouho se držel můj Crohn v klidovém stavu, ale letos jsem byla 2 x v nemocnici. S Nutridrinkem mám také špatné zkušenosti, také mě z něho bolelo břicho, ale přišla jsem na to, že existuje i Nutrison, který chuťově není dobrý, ale břicho z něho nebolí, i když způsobuje průjem. Můžete ho však zkusit nějak ochutit (třeba domácí marmeládou). Kečup si vyrábím domácí, kam dávám místo normálního octu jablečný ocet a místo řepného cukru cukr ovocný. Na snídani jím pravidelně pohankovou kaši,l která má stavící účinky. Loupaná pohanka se dá koupit ve zdravé výživě, podrtím ji nejdřív 4 lžíce pohanky v elektrickém sekáčku, aby konzistence byla jemnější, zaliju vodou (vody musí být několikanásobně víc než pohanky) a přivedu k varu a hned vypnu. Přikryju pokličkou a nechám "dojít". Pak přidávám trošku olivového oleje (chuťově osvědčené jsou s odrůdou Koroneiki - krétské nebo řecké - třeba Naxos), med, případně trošku ovocného cukru, skořici nebo nepražené kakao. Bílou mouku nahrazuju moukou špaldovou, která má stejnou chuť a je lépe stravitelná a nutričně hodnotnější. V diskuzi uvádí jako dobré celozrnné pečivo, ale v akutním stavu je třeba se mu vyhnout, protože všechna zrníčka a nestravitelné součásti dráždí střevo. Peču si domácí kváskový špaldový chleba i špaldové rohlíky. Doporučuje se i pštrosí sádlo, které je chutné. Vyhněte se ztuženým tukům, nepřehánějte s řepným cukrem. Někomu pomohla i sušená šťáva z ječmene (Green Ways), mně to však nepomohlo, a chuťově pro kluka to asi zajímavé nebude, i aloe má hojivé účinky, ale to jsem ještě nezkoušela. S pozdravem Věra

Díky!  (0)
   Reagovat   
Monika
Monika Monika
návštěvník
Olomoucký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Veromirka

Dobrý večer paní Věro,

Jsem maminkou chlapce, který před třemi roky onemocněl Crohnem. Mám stejné zkušenosti s bílou moukou. Taktéž jsem ji postupně nahradila špaldovou, pohankovou a rýžovou. Velkým pomocníkem mi byla kniha od Hanky Zemanové BioAbecedář. Pro chleba(z kvásku) pro syna si jezdím 1x týdně do Natury(zdravá výživa). Za ty tři roky jsme se ho naučili jíst celá rodina. Tímto bych Vás chtěla poprosit o zaslání receptu na kváskový chléb a špaldové rohlíky na email ignacakova@seznam.cz.
Taktéž jsem bílý cukr zaměnila za glukopur, javorový sirup a rýžový sirup(je podobný pampeliškovému medu). Když má syn horší období tak hojně používám KUZU. V Japonsku je velmi ceněn pro své blahodárné a hojivé účinky pro oslabený organismus.
Budu velmi ráda když se mi ozvete. Jednak ohledně receptů na pečivo, ale také bych si s vámi ráda vyměnila cenné zkušenosti.
Děkuji Ignačáková Monika

Díky!  (0)
   Reagovat   
anonym
anonym anonym
návštěvník
Liberecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Monika

Dobrý den, chtěla jsem poprosit o zaslání jídelníčku na Crohna, můj přítel jím trpí a stav se zhoršil po velikém stresovém období, děkuji moc Anita
anita.hanzlova@seznam.cz

Díky!  (0)
   Reagovat   
Veromirka
Veromirka Veromirka
návštěvník
Jihomoravský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Monika

Kváskový chléb

Na výrobu těsta se používá kvásek ze zkvašené žitné mouky, nejlepší je získat tento kvásek od někoho, kdo dělá kváskový chleba, například od nějakého pekaře. Kvásek se musí přikrmovat, aby v něm kvasinky nezahynuly a kvásek byl účinný.

Oživení kvásku: Z ledničky vytáhnu kvásek, který mám v omniovce, je tam jen trochu na dně, asi 2 cm. Do hrnku si dám 120 ml převařené vychladlé vody a přidám žitnou mouku tak, aby vznikla kašovitá směs. Tuto kaši zamíchám s kváskem z ledničky a nechám stát na lince tak dlouho, dokud kvásek nedosáhne svého největšího objemu, pak kvásek začne klesat. V průběhu této doby se v kvásku tvoří bublinky.
Příprava těsta: Do hnětače dám 300 ml vody, odvážím 500 g hladké jemně mleté špaldové mouky bio, přidám do hnětače, k tomu dám lžičku soli (já používám mořskou s jódem), lžičku kmínu a asi 5 - 6 polévkových lžic oživeného kvásku. Zamíchám důkladně v hnětači tak aby to bylo rovnoměrně uhnětené. Těsto dám do vymazané a vysypané nádoby (na to používám sádlo a hrubě mletou špaldovou mouku). Teď už necháme jen kynout asi 6 hodin, ale ne vždy to stejně kyne, když kyne málo, tak to nechám chvilku v troubě na 50 stupňů, abych pomohla kynutí. Po vykynutí peču asi hodinu na 180 stupňů v troubě.

Věra

Díky!  (0)
   Reagovat   
Zahyna
Zahyna Zahyna
návštěvník
Středočeský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Petra

Pokud můžu poradit, tak si dělej vše po svém a ne tak jak se má, ale léky ber.S jídlem si moc hlavu nelámej, brzy poznáš, co ti sedne a co ne.
Mě v poslední době hrozně moc pomohl přítel a díky němu věřím, že to všechno dobře dopadne, tak držim palečky a hlavně žádný nervy a stres, páč ten tu nemoc vyživuje :-(
Mě je 25 a mám ho dva roky a taky je toho na mě moc,ale mám psa, kterej mě nutí myslet na něco jinýho :-)

Díky!  (0)
   Reagovat   
Zahyna
Zahyna Zahyna
návštěvník
Středočeský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na RadekNo1

Tak to se moc máte.Já se dostala do ÚVN k paní doktorce Šerclové a dr.Ryskovy, taky z Bulovky a myslim, že bych měla změnit lékaře a nebo aspoň mít konzultaci jinde.Mě je 25 a Crohna mám dva roky.Taky sem se s tim nemohla smířit, že já mám takhle debilní nemoc.Budu sprostá,ale tahle nemoc je svině.Skoro celý dva roky jsem byla v pohodě, ale v dubnu sem začala mít hrozný bolesti břicha až sem skoro přestala jíst ze strachu, že mě to bude bolet.Za měsíc sem schodila skoro dvacet kilo a všichni mi říkali, že vypadám jak smrtka,ale z mých 75 na 59 to byl fakt skok.V květnu jsem měla jít na operaci, protože se mi střevo zúžilo a proto mě to bolelo,ale protože jsem hubla, tak mi museli zavést výživovou sondu.Na operaci jsem šla v červnu.Odstranily mi asi jedenáct cm střeva u přechodu mezi tlustym a tenkym a píštěle, které mi srůstali s dělohou.Bohužel mi tam jednu píštěl nechali a v ní se mi udělal absces a od srpna chodim kažný měsíc na nový dren a v červnu bych měla jít na odstranění tý píštěle, pokud mi zabere biologická léčba(nyní jsem na Imuranu).Tak doufám, že se mi to zklidní.Mám též postižená obě střeva od shora až dolu....

Díky!  (0)
   Reagovat   
zandik
zandik zandik
návštěvník
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Monika

dobrý den,crohnovu chorobu mám od svých 17ti let, dnes je mi 30. tehdy mi přišlo,že doktoři toho o ní moc neví a mě to přišlo,jak kdyby mi skončil život-deprese, přibrala jsem 10 kilo během 14 dnů, obličej jsem měla jak meloun,ale rozhodla jsem se nevzdat.Přiznám se a myslím,že to bylo to nejdůležitější,co jsem mohla udělat a co všem nemocným doporučuji, že jsem se nemoci nepoddala-postupně jsem začala jíst všechno,užívala jsem si mládí se vším,co k tomu patří-alkohol,cigarety.pak jsem vysadila prášky a zanedlouho se to vrátilo.neplánovaně jsem otěhotněla,prášky opět vysadila a během celého těhotenství až dokud jsem kojila bylo vše bez problému.pak se nemoc opět vrátila.loni v prosinci jsem byla na kolonoskopii-nemoc je víceméně stále v remisi,ale dr. mi začala vyhrožovat operací, rakovinou apod. k pentase a imuranu mi přihodila budenofalk a doporučuje biologickou léčbu. já sama bych se ráda přiklonila k východní než k západní(pilulkové) medicíně. začala jsem užívat zelené potraviny-ječmen a chlorellu. chci se objednat na kliniku čínské medicíny. proto bych vás, spolupacienty :-) ráda požádala o zážitky z této alternativní léčby..zda je vás víc, kdo jste vyzkoušeli puškvorec a v jakém stadiu nemoci jste ho začali užívat..zda máte kontakt na čínského léčitele apod.?moc vám tímto děkuji a Vás, Moniko bych ráda požádala taktéž o email.můj email je hofbauerova@seznam.cz
a vám všem maminkám a novým pacientům přeji co nejvíce pozitivního myšlení.vím sama moc dobře,jak je to v začátcích těžké,ale je to to nejdůležitější,co můžete udělat-nežít pro tu nemoc.

Díky!  (0)
   Reagovat   
anonym
anonym anonym
návštěvník
Liberecký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na brusinka

Slyšte,slyšte lidé s Crohnovou chorobou mám ji už 40 let mám jen malý kousek tlustého střeva a 22 let mám vývod, posledních 10 let opět potíže nikdo mi neuměl pomoci, jako tradičně pořád to samé. Prosím kdo si tyto řádky čtete najděte si na int. vše o parazitech a také články paní Bláhové používám její léčbu už nějaký čas a stal se zázrak je mi líp,co líp je to úžasné.Čtěte opravdu čtěte a zachraňte si život.Raja

Díky!  (0)
   Reagovat   
zandik
zandik zandik
návštěvník
Poslat soukromou zprávu
Reakce na michaela22

dobrý den, Crohna mám již třináct let.potvrzuji, že díky psychice se mi dařilo ho držet pod pokličkou.nicméně před vánoci jsem byla na dvou kolono (při první se dostali prý jen málo-40cm,takže jsem za měsíc šla na druhou a pod narkozu), do té doby jsem byla bez problémů. potřebovali se prý jen podívat.... a já mám od té doby docela potíže, které se stupňují. nicméně to nejsou klasické křeče, na které jsem byla zvyklá, ale mám pocit, jakoby se mi střeva natahovala a v jednom místě jak kdyby mi přirůstala k břichu-a proto píšu....jakým způsobem se toto dá zjisti,resp. jak vám zjistili,že vám střevo srostlo.jsem z těch zvláštních bolestí docela překvapená. jinak k čínskému léčiteli se chystám taky,protože léčba doktorů spočívá v podávání co největšího množství léků.... držím palce a děkuji za odpověď

Díky!  (0)
   Reagovat   
Zahyna
Zahyna Zahyna
návštěvník
Středočeský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na zandik

Dobrý den.Mě přišli na to, že mi to střevo srůstá s dělohou pomocí magnetické rezonance, jinak na to asi nepřijdou

Díky!  (0)
   Reagovat   
Jitka 1978
Jitka 1978 Jitka 1978
návštěvník
Jihočeský kraj
Poslat soukromou zprávu

Dobrý den.Před půl rokem mi byla zjištěna chronova choroba.Již několik let jsem měla i mimostřevní problémy.Časté záněty duhovek a nyní i bolesti kloubů.Beru léky a můj lékař mě chce poslat na biologickou léčbu.Jsou u ní nějaká rizika?Děkuji

Díky!  (0)
   Reagovat   
Petra28
Petra28 Petra28
návštěvník
Moravskoslezský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na RadekNo1

Dobry den,prosím Vás mé dceři je 19 let a před měsícem ji zjistili Crohnovou nemoc a doktor mi říkal,že když nebude dcera na sebe dávat pozor,že mi muže i umřít nebo jim muže někdy i zustat na operačním stole.Málem jsem se zhroutila a pořad brečím bojím se o ní,ted zase dostala velké bolestí a opět v nemocnici leží.Tak pořád čtu jak ji pomoct a nevím jak,chtěla bych nějakého jiného lékaře,protože dcera mi říkala,že pořád ji straší i mě a i ona je ve stresu,tak si myslím,že lékař by měl se chovat jinak a ne strašit pacienty a rodiče.Vždyt ona chudák je taky stoho neštastná.Tak bych touto cestou chtěla někoho poprosit o nějakého dobrého lékaře,který by ji pomohl.Prosím někoho o pomoc nechci aby mi umřela.Děkuji Vám Petra.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Veromirka
Veromirka Veromirka
návštěvník
Jihomoravský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Petra28

Dobrý den, Prof. MUDr. Milan Lukáš, CSc. patří ke špičkovým gastroenterologům u nás.

S pozdravem

Věra

Díky!  (0)
   Reagovat   
Veromirka
Veromirka Veromirka
návštěvník
Jihomoravský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Petra28

Ještě přikládám webové stránky kliniky, kde pracuje: http://www.iscare.cz/ibd.html

Díky!  (0)
   Reagovat   
brusinka
brusinka brusinka
návštěvník
Jihočeský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Petra28

Dobrý den, neplačte. Tahle nemoc není nic moc, ale dá se s ní žít. Když je v klidu, tak i docela normální život a o to, aby byl co nejdéle v klidu se musí postarat gastroenterolog, kterému bude Vaše dcera důvěřovat a hlavně ona sama( s Vaší pomocí) tím, že se dá psychicky co nejdřív dokupy. Já za svým gastroenterologom dojíždím 130 km do Prahy- konkrétně nemocnice Pod Petřínem (http://www.nmskb.cz/ambulance/endoskopie/). Pro začátek: bezezbytková dieta je nutnost, v podstatě jde o to, vyloučit za stravy vlákninu( ovoce, zelenina, celozrnné pečivo, luštěniny, skořápkové plody-ořechy, mandle...), dále pak ostrá koření a vše tvrdé(např. topinky). Mě hodně pomáhal tvaroh- do té doby jsem ho nemusela, ale v době vzplanutí ho mám na sladko, na slano ( s pažitkou a když je dobře, tak i s česnekem:-)) a jako hlavní jídla- těstoviny se smetanovou omáčkou s kuřátkem, rýže s nějakou omáčkou....Jo a hlavně se stravovat jídlem, které si připravíte sami- je nezbytné už nikdy nepozřít glutamát sodný. Něco pro zasmání: jednou jsem navštívila "farmářskou prodejnu". Prodavačka se asi nudila, tak mi vše ukazovala a vysvětlovala, jak je to vše zdravé a úžasné:-), nabídla zeleninu a nezapomněla poznamenat, že je to místní a omezený výběr, protože " končí sezóna". Poděkovala jsem a řekla, že to samé mám doma z vlastní zahrady, tak nelenila a doporučovala zdravé kozí mlíko a sýry. Opět jsem poděkovala, s tím, že máme 2 kozy a tohle si dělám taky sama a ještě jogurty, kefír a zmrzlinu;-)). To už na mě koukala divně a nabídla výborné celozrnné pečivo. Nechtělo se mi jí znova odmítnout, tak jsem se začala snažit, aby ze mě nejaký "kšeftík" měla a ptám se: "koukám, že máte mražené pstruhy a čerstvé marinované. Nebyl by čerstvý, nemarinovaný?". " nebyl, ale ta marináda je moc dobrá". A já na to: "a je tam glutamát? já ho totiž nesmím." "Nesmíte nebo nechcete" zněla odpověď. "Nesmím" a tím jsem slečnu odbourala úplně. Zmohla se jen na otázku: "a co jíte, vždyť ten je teď ve všem, ne?" :-p. Hlavu vzhůru, bude líp

Díky!  (0)
   Reagovat   
Silvie27
Silvie27 Silvie27
návštěvník
Jihomoravský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Veromirka

Dobrý den,
já doporučuji Mudr Vladimíra Zbořila,CsC z Brněnské fakultní nemocnice,já jsem člověk který nechodí na Kolonoskopie kvůli té hrůze a jsem tudíž pro docenta tcrdý oříšek,přesto však je to nejlepší odborník na tuto nemoc.

Díky!  (0)
   Reagovat   
morbus-k50
morbus-k50 morbus-k50
návštěvník
Středočeský kraj
Poslat soukromou zprávu

Předběžný dotazník č.2

Dobrý den,
prosíme pacienty s Crohnovou chorobou o vyplnění následujícího dotazníku > http://morbus-crohn-predbezny-dotan.vyplnto.cz/

Dotazník je anonymní a výsledky vám na požádání přepošleme.

Díky!  (0)
   Reagovat   
kaculinka208
kaculinka208 kaculinka208
návštěvník
Praha
Počet příspěvků: 7
Poslat soukromou zprávu

Dobrý den,
moc ráda bych se s Vámi také podělila o své zkušenosti s crohnem. Tuto nemoc mi zjistili asi před 15 ti lety, několikrát jsem byla operovaná.Odstranili mi asi 80 cm střeva.Potom jsem musela brát velké množství léků,bohužel i kortikoidy a ty mají hodně vedlejších účinků... mně totálně odvápnili kosti tak, že jsem měla drobné zlomeniny na hrudní páteři,neuvěřitelná bolest to byla,půl roku jsem musela ležet bez hnutí v sádrovém krunýři v Motolennikomu bych tohle nepřála..
Bohužel i po propuštění z nemocnice a v dalších letech jsem stále měla problémy s trávením,křeče v břiše, průjem se střídal se zácpou,hubla jsem,no děsný.Několikrát jsem zase skončila v nemocnici na kapačkách.
Nyní užívám už asi 3 roky čínské bylinné preparáty a je to neuvěřitelné jak já se cítím po nich výborně a to i psychicky!! Je to to jediné co mi opravdu dokázalo zabrat a pomoci,musím říct, že vůbec nevím co to je mít bolesti břicha, průjem, nehubnu,mám chuť k jídlu a ani žádnou přísnou dietu nemusím dodržovat.Žiji teď úplně normální život a také se zase raduji z každé maličkosti:-)ten kdo tohle nezažil, asi nepochopí.
Upřímně tyto čínské bylinky moc doporučuji všem, kdo máte podobné problémy jako jsem mívala já. Těmto bylinkám já 100% důvěřuji,děkuji že něco takového existuje :-)Pokud byste měli zájem,strašně ráda poradím a pomohu,abyste se také cítili lépe. Katka

Díky!  (0)
   Reagovat   
Silvie27
Silvie27 Silvie27
návštěvník
Jihomoravský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na kaculinka208

Dobrý večer,
Mohu se zeptat o jaké přímo bylinky se jedná?

Děkuji za odpověď

Díky!  (0)
   Reagovat   
kaculinka208
kaculinka208 kaculinka208
návštěvník
Praha
Počet příspěvků: 7
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Silvie27

Dobrý večer Silvie,

jsou to preparáty vyrobené z tradičních čínských bylinek,vyrábí je česká firma,která je na trhu již 12 let.Nechci sem psát přímo název,aby to nepůsobilo jako reklama,ostatní by se mohli zlobit.. Tak pokud byste chtěla vědět víc info,můžete mi napsat na soukromý mail.Hezký večer

Díky!  (0)
   Reagovat   
Monika
Monika Monika
návštěvník
Olomoucký kraj
Poslat soukromou zprávu

Dobrý večer,
také by mě zajímaly vámi doporučené informace ohledně čínských bylinek, prosím o zaslání na ignacakova@seznam.cz. Předem děkuji Monika

Díky!  (0)
   Reagovat   
libor
libor libor
návštěvník
Praha
Poslat soukromou zprávu
Reakce na kaculinka208

Dobrý den mužete mi prosim poslat na email bittner.libor@seznam.cz název tech čínských bylinek. Dekuji Libor

Díky!  (0)
   Reagovat   
Silvie27
Silvie27 Silvie27
návštěvník
Jihomoravský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na libor

Dobrý den,
já chci pouze vědět název těch Čínských bylinek,poprosím Vás tedy o zaslání na můj mail.

czarnecka@seznam.cz

Díky!  (0)
   Reagovat   
paveld
paveld paveld
návštěvník
Středočeský kraj
Poslat soukromou zprávu

Rád bych také přidal svoji zkušenost, budu rád když to někomu pomůže. Na podzim mi také byla zjištěna Crohnova nemoc, léčili mě v Praze ve zdravotnickém zařízení Salubra na Nových Butovicích a šlo to od deseti k pěti, neustále jsem hubnul, stále mi nebylo dobře, spíše hůř a hůř, musel jsem mít diety, ke konci až ve stavu že jsem nemohl jíst nic, bylo mi dost špatně uplně po všem. Už za tu dobu jsem pročetl hodně článků a diskuzí na internetu a tak nějak jsem pochopil, že s to s touto nemocí tak asi bývá, tak jsem doktorovi důvěřoval, že dělá co může a víc to neřešil i přes rady ať jdu jinam a tak podobně. Až když už mi bylo opravdu zle, skoro jsem se nedržel na nohou a navštívil doktora, tak po tom co si on nevěděl rady s tím že mi dává nejlepší možný prášky a víc nemůže udělat a objednl mě jinam k nějaké jeho prý chytřejší kolegyni (jak mají ve zvyku termín zas za několik týdnů) jsem to vzdal, protože takovou dobu bych už asi nevydržel.
Měl jsem tip na odborníka v Praze v Nemocnici pod Petřínem, je to pan doktor Mudr, krom všeho velice vlídný a příjemný člověk, tam jsem se dostal už ve stavu kdy jsem se blížil k 50kg váhy a v nemocnici rovnou zůstal. Nebudu asi detailně vše popisovat, ale obecně po několika vyšetřeních, o kterých si řikám že předchozí doktor ani nemusel tušit že existují a bez kterých by mou nemoc nemohl přesně diagnostikovat a léčit, mi zjistili že už jsem měl opravdu na mále. Řešením krom kapaček, umělé výživy a pod. byla operace. Abych řekl pravdu, nic přijemného to není, ale teď mohu říct, že je mi dobře asi tak, jako dlouho ne. Jsem sice ve fázi, že čekám na druhou operaci (kvuli mému horšímu stavu ji museli rozdělit na 2 a mám teď dočasně vývod střeva ven), ale je mi jinak výborně. Ještě mě čeká biologická léčba a měl bych prý být uplně v pořádku, s tím že ani jak se všude píše, nebudu po zbytek života muset dodržovat bezebytkové diety (to nemusím už ani teď), jen s vyjimkou těch nejhorších věcí.
Přestože ještě nejsem zdaleka u konce, tak mi to přineslo obrovskou životní zkušenost a také jsem měl možnost porovnání dvou opačných lékařských extrémů. Pana Mudra bych rád doporučil komukoliv kdo se s tímhle trápí. Ona celkově celá nemocnice funguje dobře, má dobře vybavené přímo gastroenterologické oddělení, personál je velice lidský a příjemný. Neříkám to jen ze své zkušenosti, ale řikali to i ostatní co jsem tam potkal...

Díky!  (0)
   Reagovat   
Veromirka
Veromirka Veromirka
návštěvník
Jihomoravský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Silvie27

Dobrý den,

našla jsem nabídku na bezplatný seminář v Praze o čínských bylinkách na Crohnovu nemoc

http://www.crohn.cz/colitiscrohn/obcanske-sdruzeni-seminare-program.asp?seminar=58

Věra

Díky!  (0)
   Reagovat   
Jirina
Jirina Jirina
návštěvník
Olomoucký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na kaculinka208

Dobrý den, prosím o zaslání názvu preparátu z čínských bylinek. Děkuji j.harakova@seznam.cz

Díky!  (0)
   Reagovat   
Silvie27
Silvie27 Silvie27
návštěvník
Jihomoravský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Jirina

Možná se někdo tady na mě bude zlobit,ale domnívám se,že jde ohledně těch čínských údajně zázračných bylinek o nějakou cílenou reklamu nic víc,pokud by to bylo myšleno pro zájem nás nemocných bez problémů sem ten člověk název napíše a podělí se přímo o zkušenost,já stále důvěřuji lékařům a domnívám se,že vše co jen existuje na tuto nemoc je lékařům známo,bylinky slouží pouze jako podpora k léčbě,sdělte zde normálně název.

Děkuji a přeji hezký večer

Díky!  (0)
   Reagovat   
brusinka
brusinka brusinka
návštěvník
Jihočeský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Silvie27

naprosto s Vámi souhlasím. Již delší dobu mám stejný pocit. Opravdu si myslím, že pokud by to bylo tak úžasné, tak to "ten někdo"- můžeme mu říkat třeba číňan, nechá projít schvalovacím procesem a bude to dodávat ve velkém po celém světě- je nás čím dál tím víc a pokud by to fungovalo a navíc to nemělo vedlejší účinky, tak bysme mu všichni utrhali ruce a vyvážili kapky zlatem. Ale jelikož ani tady, ani nikde jinde není k nalezení název, složení, vedlejší účinky, konraindikace....a ani ti všichni "spokojení zákazníci" na rovinu nenapíšou: " byl jsem tam a tam, u pána jménem...., dal mi kapky z.... jděte tam všichni" a na zcela konkrétní dotaz se Vám dostane jen další mlžení v podobě: "nechci to tu psát konkrétně, pošlu Vám to mailem", tak to u mě nevzbuzuje důvěru a i nadále do sebe budu sypat Pentasu sechet a jednou za 4 měsíce si zaskočím "pokecat" se svým výborným panem primářem Pepíčkem Dosedělem v Praze Pod Petřínem.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Mirka
Mirka Mirka
návštěvník
Olomoucký kraj
Počet příspěvků: 12
Poslat soukromou zprávu
Reakce na erko

Dobrý den všem, zadejte si do vyhledávače puškvorec /kořen/večer dejte do 1/2 l sklenky studenou vodu a přidejte lžíci puškvorce, nechcte louhovat do rána . A ráno přecedte a ještě vymačkejte vodu z kořene ,během dne tento nálev vypijte, je mírně hořký ,ale pomáhá a nemusíte brát ty děsné léky s vedlejšími účinky.Dcera prošla lečbou a nezabralo nic ! Až puškvorec a cítí se dobře...vyzkoušejte...Mirka.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Mirka
Mirka Mirka
návštěvník
Olomoucký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Leona

Přesně tak, PUŠKVOREC zabírá konečně super informace pro všechny, doporučuji vyzkoušet, dceři puškvorec zabral už po pár dnech se cítila lépe....

Díky!  (0)
   Reagovat   
Mirka
Mirka Mirka
návštěvník
Olomoucký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Monika

Dobrý den puškvorec nevařte, namočte lžičku puškvorce do studené vody a nechte do rána louhovat a potom během dne vypít.A vymačkejte účiné látky z kořenepo scedení, viz recept nahoře....pomáhá to...a jde to i bez operací a lékú...

Díky!  (0)
   Reagovat   
Leona
Leona Leona
návštěvník
Moravskoslezský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Mirka

Jsem moc ráda ,že moje rada s Puškvorcem mnoha lidem pomohla,ti co zkusili,vědí sami jakou má sílu.Přeji všem ať se vám daří a lépe žije.Leona

Díky!  (0)
   Reagovat   
Mirka
Mirka Mirka
návštěvník
Olomoucký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Petra

Ahoj Petro, prosím tě nebreč, tím by jsi svůj stav ještě více zhoršila...mám dceru, která má také crohnovu nemoc, k tomu 2 malé děti ,nemoc se jí spustila tím, že ji manžel podváděl a ona se tím trápila.Zachovej klid a dobrou náladu, vyzkoušeli jsme skoro všechno možné i nemožné, ale nejvíc ji zabral na nemoc puškvorec kořen, kup si dvě balení, večer dej lžičku puškvorce do STUDENÉ VODY, /píši to proto, že všude uvádí vařit, je to omyl/ a ráno až vstaneš, přeced´to a prsty vymačkej z kořene i tu štávu,během dne tento výluh vypij,je to trochu hořké ,ale výsledek stojí za to.Jak vypiješ tyto dvě balení dej si pauzu.Přece jen to je silná bylinka ,at se nepředávkuješ...Neboj zvládneš to a bude ti zas lépe, napiš mi budu ráda, když od tebe uslyším ,že je ti lépe a že to jde i bez těch hrozných prášků, ale volba je na tobě...:-)

Díky!  (0)
   Reagovat   
Silvie27
Silvie27 Silvie27
návštěvník
Jihomoravský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Leona

Dobrý den,
chci se zeptat jeslti někdo máte zkušenost s Picoprepem,já ho začala užívat místo hnusného Fortransu,ale vždy u něho zvracím.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Mirka
Mirka Mirka
návštěvník
Olomoucký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Leona

Dobrý den, zkuste ten puškvorec, opravdu zabírá, pomohl i mé dceři....za zkoušku nic nedáte, uvidíte hned po pár dnech ty změny, pozor vypít dvě balení a potom nechat měsíc pauzu....vše je popsané na netu ,když zadáte puškvorec +crohnova choroba...:-)

Díky!  (0)
   Reagovat   
Mirka
Mirka Mirka
návštěvník
Olomoucký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Monika

Puškvorec pomáhá, jen jestli váš syn překoná hořkou chut´, dceři zabral a nebere momentálně žádné ty léky/driáky po kterých málem dostala leukemii/zkuste syna přesvědčit, aby to vypil,ale pozor 2 balíčky vypít a potom nechat měsíc pauzu...a vše můžete opakovat...

Díky!  (0)
   Reagovat   
Mirka
Mirka Mirka
návštěvník
Olomoucký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Petra 1

Zkuste puškvorec kořen večer namočit lžičku čaj. do půl litru studené vody ,ráno přecedit, vymačkat prsty štávu z kořene a během dne vypít,tak to vypít 2 balíčky a potom nechat měsíc pauzu.Puškvorec nevařit!Dceři zabral a léky nebereme, když je zle tak opět pijeme puškvorec...

Díky!  (0)
   Reagovat   
Mirka
Mirka Mirka
návštěvník
Olomoucký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Daveryc

Zkuste jí sehnat puškvorec kořen a přečtěte si příspěvky, je tam napsáno, jak ho užívat a důležité je ,že zabírá..Mirka,

Díky!  (0)
   Reagovat   
Mirka
Mirka Mirka
návštěvník
Olomoucký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Daveryc

Zkuste puškvorec , večer namočit čaj. lžičku a druhý den ráno přecedit a vypít, vypít 2 balení a potom nechat pauzu 1 měsíc, dceři to zabralo...

Díky!  (0)
   Reagovat   
Michaela
Michaela Michaela
návštěvník
Poslat soukromou zprávu

Dobrý den,
jmenuji se Michaela Janáčková a jsem studentkou VŠ zdravotnictví a sociální práce. Zároveň již několik let bojuji s ulcerózní kolitidou a primární sklerozující cholangiotidou. Vzhledem k tomu, že moc dobře vím, jaký je život s touto chorobou, zahrnula jsem ji i do své bakalářské práce. Chtěla bych se dozvědět, jak jsou pacienti edukováni (informaváni) zdravotníky a co by se mělo zlepšit. Sama jsem se spoustu věcí dozvěděla spíše z internetu a knih než od setřiček a lékařů a v tom vidím velkou mezeru. Do dnes mi nikdo nedoporučil dietní sestru, která by mi pomohla sestavit jídelníček nebo psychologa, když už mám pocit, že prostě nemůžu dál. Nechci psát o sobě, jen vysvětluji, o co mi v dotazníkovém šetření vlastně jde. Poslední půlrok jsem s přestávkami po nemocnicích a zkoušky dodělávám, jak se dá. Bohužel mi utekl čas na bakalářskou práci a teď se vše snažím dohnat.Proto Vaše sdružení velmi prosím o pomoc s vyplňováním dotazníků. Samozřejmě bych se s Vámi podělila o výsledky mého šetření.
Předem děkuji.
Zdravím, Janáčková
V případě zájmu jsou dotazníky k dispozici na tomto odkazu : http://www.survio.com/survey/d/V0X1Y8S6T2N6Y6F9X
=

Díky!  (0)
   Reagovat   
Naďa
Naďa Naďa
návštěvník
Moravskoslezský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na kaculinka208

Dobrý den, můžete mi prosím napsat o jaké bylinky jde na email
nprosova@seznam.cz? Děkuji.......

Díky!  (0)
   Reagovat   
Jana
Jana Jana
návštěvník
Moravskoslezský kraj
Poslat soukromou zprávu

Dobrý den,
je mi 22 let a Crohnovou nemocí trpím už přes deset let.
Musím říct, že za tu dlouhou dobu už ztrácím naději a hlavně energii na ustání léčby. Břicho mě bolí každý den. Prášků beru nekonečné množství. Biologická léčba příliš nezabírá.
Zatím jsem studentka, takže školu ještě více méně zvládám, horší je to s představou, že jednou budu muset do práce, protože nevím, jak to zvládnu. Se společenským životem to také není růžové, málokdo chce trávit čas s někým, kdo je pořád unavený.
Co se týká léčby, vyzkoušela jsem snad všechno, alternativní i klasické metody, čaje, doplňky stravy, umělou výživu, je toho spousta. Nic nepomohlo. Operaci mám za sebou jednu a ve vzduchu na každé kontrole stále visí hrozba další. Klidových stavů jsem za celou dobu nemoci zažila možná pět a musím říct, že to výrazně souviselo s psychikou. Nicméně tento aktivní stav nemoci, který prožívám teď, trvá již 3 roky.
Je mi jasné, že bych měla vyhledat psychologickou pomoc, ale už jednou jsem na ni byla odeslána, ovšem nepozorovala jsem žádný výrazný efekt a to ani po zavedení medikace.
Na druhou stranu musím přiznat, že jsem doposud měla štěstí na chápavé, vstřícné a empatické odborníky gastroenterology. Klobouk dolů, neumím si představit, jak si tuhle specializaci může někdo dobrovolně vybrat, ale díky bohu za ně.
Prosím, nepište mi tu žádné návody kolik a jaké čaje mám vypít, či ke kterému čínskému doktorovi zajít. Tohle je pouze sdělení o reálném stavu věcí. A také prosím, držte mi palce, ať ráno vstanu a mám chuť do života. Já budu Vám všem.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Mirka
Mirka Mirka
návštěvník
Olomoucký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Jana

Dobrý den, můžu vám jen napsat, aby jste zkusila pít puškvorec kořen, večer namočit lžičku puškvorce do studené vody a ráno scedit, trochu ještě vytlačit kořen přes sítko a nálev během dne vypít.Je to sice hořké ,ale již po pár dnech pocítíte ůlevu,Vypít dvě balení/každý den jeden nálev/ a potom nechat pauzu.Byla bych moc ráda, kdyby jste se ozvala, jak vám to zabralo.Dceři to pomohlo a dnes se udržije jen tím to receptem.Dále ,čím dále více se hovoří o souvislosti crohnovy choroby ve spojitostis parazitem, právě ve střevě a uvedený puškvorec tyto parazity mimo jiné účinky také ničí.Najděte si na internetu člověk a paraziti a budete se divit, co vše se tam dočtete, na ty parazity působí pelyněk, smetanka kořen, zminovaný kořen puškvorce, dále zázvor sirový ničí larvy i jedince.Ted´ jen záleží na vás, zda to vyzkoušíte,jestli jste někdy slyšela o celostních doktorech, třeba dr, Hnízdil a jiní a zkusíte také něco jiného než polykat prášky, které mají spoustu vedlejších účinků, tak se vám otevře i jiná cesta k uzdravení.Moc bych vám to přála, to ,co popisujete, tím prošla dcera a noknec ji pomohl puškvorec kořen....Přeji jen dny naplněné radostí ze života...:-)

Díky!  (0)
   Reagovat   
brusinka
brusinka brusinka
návštěvník
Jihočeský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Mirka

Dobrý den, přeji Vám i Vaší dceři vše nejlepší a je fajn, že Vám všem pomohl puškvorec kořen. Věřte, že ti co mají crohna nemají všichni stejné potíže a bohužel ani řešení. Takže si každý musíme najít svou cestu a to hledání je dost úporné. Něco pomůže, něco uškodí. Ale co potřebujeme všichni je klid, vypadnutí ze zaběhnutých kolejí, zklidnění života, který jsme si téměř všichni roztočili do neuvěřitelných obrátek a občas taky nějakou \"vrbu\" do které můžeme dosytosti vyřvat vše, co nás trápí a pokud někdo napíše: \"Prosím, nepište mi tu žádné návody kolik a jaké čaje mám vypít, či ke kterému čínskému doktorovi zajít. Tohle je pouze sdělení o reálném stavu věcí.\"
Tak je potřeba to respektovat. Zeptejte se dcery co s ní dělá to, když jí někdo poskytuje nevyžádanou pomoc. Mě to vždy velmi stresovalo a tím zhoršovalo můj stav.... A proto ještě jednou RESPEKTUJTE TO!!! Vše nejlepší s puškvorcem a klidná střeva Vaší dceři.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Mirka
Mirka Mirka
návštěvník
Olomoucký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na brusinka

Milá paní, já jsem vám netvrdila ,že máte hned letět do lékarny a začít používat puškvorec, je to jen na vás, co si vyberete, ukázala jsem jen možnou cestu,volíte svého pana primáře, je to naprosto v pořádku, nám ti doktoři nepomohli,ale jak správně říkáte,někdo jde cestou medikamentů a druhý cestou alternativní medicíny.Já se přikláním k panu dr. Hnízdilovi.Omlouvám se ,že jsem vás snad rozčílila, vykolejila,to jsem opravdu nechtěla, chtěla jsem jen ukázat i jinou možnost zklidnění této opravdu hrozné nemoci.A věřte váš tón, mě ani trochu nepřekvapil,když byla dcera na lécích, reagovala úplně stejně....Přečtěte si na netu parazité a crohnova nemoc,je to zajimavé čtení. Přeji hezké dny a držte se. A ještě jednou se omlouvám...:-)

Díky!  (0)
   Reagovat   
Mirek
Mirek Mirek
návštěvník
Jihomoravský kraj
Poslat soukromou zprávu

Ahojte lidi.
Já mám Crohna už 12 let.Ze začátku bolesti břicha,váha šla o 20kg dolů.Pak mě zjistili Crohna.Dostal jsem prednison,váha šla na horu a bolesti už neměl.Měl jsem klidové období,ale pak to začlo.Poslední dva roky končím 3x v nemocnici,příklad...ráno jdu na záchod stolice dobrá a večer mě odváží rychlá,protože se spustí šílená dávka krvácení!!!!Na jipce jsem asi týden,dostávám krev a kapajdy.No letos mě operovali střevo,tak jsem si myslel,že bude klid,ale po dvou měsících zase krvácení.Takže beru prednison,pentasu.Slibují silnější léčbu.Jen připomínám,že nemám žádné bolesti břicha!!!!Prostě krvácení přichází nečekaně.Je to o nervy!!!Takže každý to máme jiné,věřte mi,že bych bral raději 10x za den průjem,než jít na záchod a odpadnout,že z Vás valí tolik krve.Jen doufám,že se to ustálí a bude zase dobře.Všem přeji co máte tuto nemoc hodně zdraví.

Díky!  (0)
   Reagovat   
sarka
sarka sarka
návštěvník
Praha
Poslat soukromou zprávu

Dobrý den,
dělali někomu z Vás vývod či drenáž tenkého střeva?má mě to teď čekat a nevím zda to vůbec pomůže a zda to mám podstoupit:-(

Šárka

Díky!  (0)
   Reagovat   
paveld
paveld paveld
návštěvník
Středočeský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na sarka

Mě vývod dočasně udělali a pomohlo mi to dost. Dá se na to i celkem zvyknout s tím, že člověk ví že to není na pořád.

Díky!  (0)
   Reagovat   
sarka
sarka sarka
návštěvník
Praha
Poslat soukromou zprávu
Reakce na paveld

a je ten vývod vždy dočasný?

Díky!  (0)
   Reagovat   
paveld
paveld paveld
návštěvník
Středočeský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na sarka

Vždy ne, ale tohle je spíš na zvážení doktora. Co jsem tak slyšel, tak trvalý vývod spíš hrozí lidem, kteří špatné tlusté střevo.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Silvie27
Silvie27 Silvie27
návštěvník
Jihomoravský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na paveld

Není to tak,mě například budou odstraňovat celé tlusté střevo a vývod budu mít pouze dočasný,je to individualní a je potřeba promluvit s lékařem,oni nic aktivně neřeknou,člověk se musí neustále ptát.

Díky!  (0)
   Reagovat   
kebule
kebule kebule
návštěvník
Středočeský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Mirka

Dobrý den,manžel má již 10 let crona,ale teprve teď po 1 za těch 10 let to má fakt dost v hnusným stavu,četla jsem o puškvorci,chci se zeptat,může být sušený ,kde ho seženu v prodejně,nebo musí být čerství? A jak dlouho se může pít? Díky moc za odpověď. Petra

Díky!  (0)
   Reagovat   
Leona
Leona Leona
návštěvník
Moravskoslezský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na kebule

Dobrý den,Puškvorec je k dostání v lékárnách a všude kde se prodávají bylinky.Je to kořen puškvorce sušený drcený.2 deci studené vody a jednu malou lžičku puškvorce nechte přes noc odstát a ráno scedit.Pít 1lok před každým jídlem,1 lok po jídle,nejlépe i mezi jídlem.Nedávno mi psal jeden pán,že má taky velké problémy a tak to vyzkoušel a píše,že se mu opravdu ulevilo,že zabírá.Jestli jste četli všechny mé příspěvky od roku 2009,tak tam je vše popsané, i ohledně jídla.Pijte dokud se vám neuleví,třeba měsíc a pak vždy když je těžko.Já ho mám pořád doma,jen nesmíte zapomenout večer nachystat na další den další 2 deci.Držím palce

Díky!  (0)
   Reagovat   
Mirka
Mirka Mirka
návštěvník
Olomoucký kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na kebule

Dobrý den,paní Petro stačí usušený, zakoupíte ve zdraví výživě,není problém ,na úplné zklidnění nemoci stačí 2 balení.Příprava : 1 rovná polévková lžíce se večer namočí do půl litru studené vody a nechá se 12 hodin louhovat,ráno scedíte a a kořen pořádně vymačkáte a tento odvar pijete během dne.Tento macerát pijete každý den, dokud nespotřebujete 2 bal sušeného puškvorce.V žádném případně ten odvar nevařte, i když je to na obale napsané.Recept máme od pana Šprengera z Litovle, dcera je po jeho pomoci zcela zdravá, podotýkám ,že při této léčbě vysadila veškeré tabletky,zánětlivost jí klesla, to poznala z krevních testů,nemá průlmy, hleny a ani žádné krvácení ve stolici.Je to bomba, jak jí to zabralo! A to ji hrozil vývod v 33 letech.To ,co on dokázal za 1 hodinu ,tak lékaři nezvládli za 3 roky utrpení....Přeji vám a vašemu manželovi jen krásné dny.Mirka.

Díky!  (0)
   Reagovat   
kebule
kebule kebule
návštěvník
Středočeský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Leona

Moc díky za vše. Petra

Díky!  (0)
   Reagovat   
Ultrafiltráty BIOPULSE
Ultrafiltráty BIOPULSE Ultrafiltráty BIOPULSE
Premium member
Praha
Počet příspěvků: 171  ( 11)

Dobrý den, na niektoré nemoci Crohnovej choroby sú už teraz úspešne vyvinuté ultrafiltráty zo slovenskej firmy pod značkou BIOPULSE®. Je možné, že vám pomôžu pri prekonávaní tejto nemoci prípadne ju dokážu zmierniť. Pokiaľ by ste mali záujem sa dozvedieť viac o ich účinkoch, patentovaných na najprestížnejších klinikách sveta, a či vám môžu pomoci, pozrite si náš web, cez mail alebo telefón môžeme osobnejšie konzultovať váš konkrétny problém.
S prianím pekného dňa J.Vendelinová

Díky!  (0)
   Reagovat   
vladi_sunny
vladi_sunny vladi_sunny
návštěvník
Středočeský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Monika

Dobrý den Moniko,
před pár týdny mi byla diagnostikována Crohnova choroba a jsem teď vděčná za jakoukoliv radu. Myslíte,že by bylo možné zaslat mi také jídelníček emailem? Chápu,že spoustu potravin si člověk musí vyzkoušet sám a postupně přijít na to, co je dobré a co ne...ale přece jen bych potřebovala něco do začátků.
Můj email je KucerovaVladka@seznam.cz

Děkuji mockrát

Díky!  (0)
   Reagovat   
hana
hana hana
návštěvník
Ústecký kraj
Poslat soukromou zprávu

Prosím Moniku o zaslání jídelníčku pro svou maminku, která má velké bolesti. Díky moc. krejhana@seznam.cz

Díky!  (0)
   Reagovat   
Anina
Anina Anina
návštěvník
Praha
Poslat soukromou zprávu

Dobrý večer,
můj syn má od listopadu diagnostikovanou Crohnovu nemoc.
Prosím Moniku o zaslání jídelníčku na email pajmova.anna@seznam.cz.
Máme vysledováno, že mu vadí česnek, cibule, horčice, kynuté např.knedlíky atd. Trpí pak bolestmi břicha, zvrací a někdy se objeví i zvýšená teplota.
Bere kortikoidy, Pentazu, železo, píchají mu B 12 a chodí na biologickou léčbu.
Zkusíme ten Puškvorec a uvidíme.
Ještě jednou děkuji Monice
Anina

Díky!  (0)
   Reagovat   
Silvie27
Silvie27 Silvie27
návštěvník
Jihomoravský kraj
Poslat soukromou zprávu
Reakce na brusinka

Pro Brusinku.
tak mám operaci Subtotální kolektomii za sebou,ovšem nabralo to velmi dramaticky průběh,prasklo mě celé střevo a obsah se vylil do dutiny břišní,tudíž jsem měla akutní operaci velmi vážnou a za dva dny následně druhou.second look,v nemocnici jsem strávila skoro měsíc a ještě zdaleka nejsem v pořádku,ileostomie má být pouze do května a po revizi stomie a konečníku by se pokusili to znovu spojit,nutkání na velkou mám stále a něco málo i vyjde,je to zřejmě tím,že nechali aktivní konečník,můj operatér řekl,že jsem už byla jednou nohou na druhé straně,na stomii si zvykám,měním ji obden vždy ráno po sprše a stále je to pro mě čerstvé.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Litujeme, ale tato diskuse byla pro návštěvníky uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Pokud jste lékař, přihlašte se.

Založte novou diskuzi k tématu Crohnova choroba