Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Antikoncepce a antibiotika - Antikoncepce - Diskuze

Antikoncepce a antibiotika

Antikoncepce a antibiotika

veberuska  |  návštěvník  |  Praha
  • 3 odpovědí
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Beru antikoncepci, ale byla jsem nemocná, brala jsem antibiotika, do toho jsem si ještě vzala v jeden den omylem dvě pilulky a pak jsem měla nechráněný styk. Jaká je možnost že jsem těhotná? Tento týden bych měla dostat menstruaci...V případě, že ji dostanu, mám brát antikoncepci dál?Není možné, že bych byla těhotná? Slyšela jsem, že první měsíc ženy klidně menstruují - ale nevím co je na tom pravdy..
Předem děkuji za odpověď.
tereza  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 5 odpovědí
Dobrý den , pokud jste dál brala pilulky tak jak jste mela , tak tu zadne riziko nehrozi.Horsi to muze byt s temi antibiotiky chtelo by to aby jste zde uvedla jak nazev antikoncepce tak i antibiotik,podle toho se da urcit jestli antibiotika muzou mit na antikoncepci nejaky vliv, ale vetsinou nemaji.Ano v prvních mesicich v tehotenstvi je mozne krvaceni, po dobrani tohoto platicka si udelejte normalne sedmidenni pauzu.
veberuska  |  návštěvník  |  Praha
  • 3 odpovědí
Děkuji za odpověď. Antikoncepci mám Qlairu a antibiotika jsem brala Klacid.

Reakce na veberuska

tereza  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 5 odpovědí
Nemusite mit obavy tyto antibiotika vasi antikoncepci nijak neovlivnuje :-)

Reakce na tereza

veberuska  |  návštěvník  |  Praha
  • 3 odpovědí
Děkuji.. ;) :)

Reakce na tereza

veberuska  |  návštěvník  |  Praha
  • 3 odpovědí
Děkuji, jak za odpověď tak za uklidnění..;)

Reakce na veberuska

tereza  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 5 odpovědí
nemáte vůbec zač ..vím jaký to jsou nervy ;-)
hhanika  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Mohu se také zeptat, jaký mají vliv na antikoncepci Artizii antibiotika Nitrofurantoin ?
Tere  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat beru antikoncepci Lindynette už asi 2roky, ted´ jsem měla streptokokovou angínu a brala jsem 14 dní antibiotika v-penicilin 1,2 mega biotika a měla jsem jednou nechráněný sex. Měsíčky bych ted´ měla dostat ve středu, ale kamarádka říkala, že je můžu dostat i když jsem těhotná. Prosím o radu, co bych ted´ měla udělat. Děkuji

Reakce na Tere

MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den
ta pravděpodobnost je jen teoretická když tak po menses si udělete test z ranní moči

S pozdravem,

MUDr Ilič

Reakce na MUDr. Ilič Zdravko

Lucka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den
Chtěla bych se zeptat jestli antibiotika BISEPTOL 480 ovlivňují antikoncepci Lindynette 20. Děkuji

Reakce na Lucka

Lucka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den
Chtěla bych se zeptat jestli antibiotika BISEPTOL 480 ovlivňují antikoncepci Lindynette 20 ? Děkuji
MUDr. Miloš Debnár  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Šumperk, Oskava
  • 234 odpovědí
  • 48 Likes
Vliv antibiotik na snížení antikoncepčního účinku CC antikonpcepce je přeceňován.Po dobu užívání HAK je dobré se chránit jinak/např.kondomem/a ještě dalších 7 dní pravidelného užívání antikoncepčních tablet.
Petra  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den chci se zeptat bralasem antykoncepci půl roku vzala se si prasek melase pohlavní styk a pohodine sem si vzala antybiotyka a další měsíc prvního sem mela dostat mesicki a nedostalasem to ale antykoncepci sem dobrala celej tyden potym a furt nic. Můžu být tehotna předem dekuju
terez-z  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den.cHtěla jsem se zeptat na totéž.Beru už druhým měsícem antikoncepci v pořádku,ale ted jsem brala antibiotika a dnes jsem si vzala ráno v 8:30 poslední tabletku.A večer jsem měla pohlavní styk(bez kondomu)-jen ta antikoncepce.Může se stát ,že bych mohla otěhotnět,když jsem brala antibiotika?
Antikoncepce se jmenuje: Tri-regol 21+7
Antibiotika: Roxithromycin - ratiopharm (150 mg)
Prosím co nejrychleji o odpověd,předem děkuji .
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,
ano antibiotika můžou mít vliv na účinek AK ale praktické riziko je minimální,informace v letáčku slouží také jako ochrana výrobce v případě soudní žaloby od strany uživatelek,tak že jistotu absolutní nemůžete mít ale
pravděpodobnost je velice malá.

S pozdravem,

MUDr Ilič
LucieG  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda se snižuje účinost antikoncepce když užívám antibiotika. Antikoncepci mám Lindinete 20 a antibiotika mám Duomox 750.
Děkuju za odpověď.
pol.o  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 14 odpovědí
Dobrý den, přecházím z antik. milligest na antik. qlairu. momentálně mám 7 denní pauzu a v neděli bych měla začít poprvé qlairu užívat. Včera jsem ovšem dostala vysoké horečky a k tomu antib. Augmentin. Chtěla bych se zeptat, jaká je snášenlivost augmentinu a qlairy, jestli se nezvýší riziko otěhotnění nebo jestli tento měsíc antik. uplně vynechat a začít až měsíc následnující? děkuji za odpověď.
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

Váš stav a antibiotika můžou snížit koncentrací Qlairy tak že ochrana nebude efektivní ano je možné úplně vynechat a začít I den menstruace po uzdravení,

S pozdravem,

MUDr Ilič

Reakce na MUDr. Ilič Zdravko

pol.o  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 14 odpovědí
Děkuji za odpověď, chtěla bych se zeptat však ještě na jednu otázku a to, že pokud začnu přesto tu HA brát, doberu antib., tak za jak dlouho po dobrání antib. budz zcela qlairou chráněná? HA začnínám po 7denní pauze brát v neděli (30.1.) a antib. doberu v úterý 1.2. není tak zbytečné vynechat celý měsíc HA? děkuji

Reakce na pol.o

MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

cca po X tbl.,

S pozdravem ,

MUDr Ilič

Reakce na MUDr. Ilič Zdravko

pol.o  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 14 odpovědí
Dobrý den, během chřipky mi začal téct z prsou kalný výtok, může to být vedlejší účinek antibiotik? Beru i HA. Je nutná návštěva lékaře? děkuji

Reakce na pol.o

MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

nemusite se ihned obávat ale jistě je dobré navištívt ošetřujícího lékaře.,

S pozdravem,

MUDr Ilič
lenunka  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,

chtěla bych se zeptat. Beru již pár let antikoncepci Minerva a poprvé v životě jsem užívala antibiotika, která se jmenují Azibiot (3 tablety). Pochopitelně mám stejný dotaz, jako většina žen. Je tu možné riziko otěhotnění, změny účinnost antikoncepce, atd. jestliže došlo k jinak nechráněnému pohlavnímu styku (antibiotikum jsem vzala poslední v neděli ráno, antikopcepci v neděli večer a další den došlo ke styku)? V informačním letáku antibiotik není nic zmíněno k této problematice. Předem děkuji za odpověď
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

ano antibiotika můžou snížit vstřebávání antikoncepce a proto je to obecné upozornění v letáčku s kontracepci,u koho k tomu dojde to nelze řící předem ale je to ojedíněle ,

S pozdravem

MUDr Ilič....efekt kontracepce leze sledovat na transvaginálním UZ
Pavla  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaký vliv má antibiotikum Dalacin (v příbalovém letáku o antikoncepci nebyla zmínka) na již léta užívanou antikoncepci Minisiston. Antibiotikum jsem užívala od středy do soboty, přičemž jsem v pátek dobrala antikoncepci a nastala 7 denní pauza. Zajímalo by mne, zda je nutné po této pauze používat i jinou metodu antikoncepce. Předem děkuji za odpověď. Pavla
janička30  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den. Dnes mi lékař předepal lék Azibiot 500 mg. V příbalovém letáku se ale nepíše o snášenlivostí s antikoncepcí. Potřebovala bych vědět, jak to tedy je. Beru antikoncepci Triregol 21+7. Předem děkuji za odpověď.
Nicole  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,mám na vás obrovskou prosbu.Užívám dva roky antikoncepci Lindynette.Ted jsem dostala zánět močového měchýře a na to mi paní doktorka nasadila antibiotika Gyrablock 400. V příbalovém létačku není o antikoncepci ani zmíňka. Když jsem začala antibiotika brát vysadila jsem antikoncepci a poté jsem měla nechráněný pohlavní styk.Včera jsem měla dostat menstruaci a nedostala jsem jí.Mohu se zeptat jak moc působí tyto antibiotika na antikoncepci a jaká je pravděpodobnost,že jsem v jiném stavu.A je možné,aby se mi menstruace zpozdila kvůli nastydnutí?? Mnohokrát děkuji.
Zazakg  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, beru antibiotika - Penbene už 14 dní a užívám antikoncepci - Lunafem. Mají antibiotika vliv na antikoncepci? A pokud ano, jak dlouho cca mají vliv po dobrání antibiotik?

Děkuji za odpověď. :)
Šaryk  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
dobrý den, užívám antikoncepci YAZ a antibiotka Amoksyklan, chci se zeptat, zda se tyto léky nějak ovlivňují, pohlavní styk jsme totiž měla, v příbalovém letáčku ale nic o oslabení účinku HA nepíšou. Nyní jsem antibiotika dobrala a peru se s kvasinkami, které bohužel dostanu po každých antibiotikách, takže lékaře budu muset zase navštívit. Děkuji za odověď
Andy  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
chtěla bych se také zeptat. Beru antikoncepci Yaz a ted jsem začla brát antibiotika Ospen.Jak moc je snížené působení antikoncepce ?
Předem děkuji za odpověď.
Tereza55  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,chtěla bych se zeptat beru antikoncepci Lindynette 20 a ještě 2 dny dobírám antibiotika Cotrimoxazol AL forte,chtěla jsem se zeptat jak velké je u této kombinace riziko otěhotnění? :) Děkuji
xerxon  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Beru to samé..Připojoju se s dotazem
Tereza55  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,beru antikoncepci Lindynette 20 a ještě 2 dny dobírám antibiotika Cotrimoxazol AL forte,chtěla jsem se zeptat jak velké je u této kombinace riziko otěhotnění? :) Děkuji
koblizek01  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den Měla bych dotaz, dnes jsem dostala antibiotika AZITROMYCIN Sandoz 500 mg (je to pouze na 3 dny) a beru i antikoncepci Stodette Chci se zeptat, zda se tyto léky nějak ovlivňují?? Tedy, jak dlouho nemám mít pohlavní styk (pokud mám antibi. Na 3 dny) a za jak dlouho tyto antibiotika přestanou negativně působit na moji antikoncepci. Děkuji za odpověď
koblizek01  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den Měla bych dotaz, dnes jsem dostala antibiotika AZITROMYCIN Sandoz 500 mg (je to pouze na 3 dny) a beru i antikoncepci Stodette Chci se zeptat, zda se tyto léky nějak ovlivňují?? Tedy, jak dlouho nemám mít pohlavní styk (pokud mám antibi. Na 3 dny) a za jak dlouho tyto antibiotika přestanou negativně působit na moji antikoncepci Děkuji za odpověď
koblizek01  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den Měla bych dotaz, dnes jsem dostala antibiotika AZITROMYCIN Sandoz 500 mg (je to pouze na 3 dny) a beru i antikoncepci Stodette Chci se zeptat, zda se tyto léky nějak ovlivňují?? Tedy, jak dlouho nemám mít pohlavní styk (pokud mám antibi. Na 3 dny) a za jak dlouho tyto antibiotika přestanou negativně působit na moji antikoncepci Děkuji za odpověď
ciara09  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 3 odpovědí
dobrý den, užívám antibiotika xorimax, mohou nějak ovlivnit antikoncepci Chloe ??
ciara09  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den, úžívám antikoncepci Chloe, teď už pátý den beru antibiotika xorimax a ještě nějaký den brát budu, mají nějaký vliv na antikoncepci?
Iveta Horáková  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
dobrý den,chtěla bych se zeptat beru antibiotika doxybene a užívám antikoncepci lunafem..vím,že antibotika snižují spolehlivost a že se musím chránit ještě jinak ale po jakou dobu se mám ještě chránit ? antibiotika sem nedobrala..prosim o radu..dekuji
Angel88  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chci se zeptat, beru pravidelně gestagenní minipilulky (Azalia) ale ted sem 3 a půl dne brala antibiotika Amoksiklav. Kolik dní musím počkat, až mi bude antikoncepce zase plně účinkovat? Děkuji
Woman  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den i já se chci zeptat. Beru HA Lindynette a ATB amoksiklav. Beru to již 5 den na zánět nosních dutin a objevila se mi vaginalni mykoza, ATB budu brat ještě 9 dní, není zbytečné to začit léčit hned nebo až po ATB? Teď piji čaj na ženske problémy a používám na vnějšek vaginy canesten krém, ale moc to nepomáhá. A chci se zeptat jestli má moje HA vliv na ATB. Děkuji!
Marketa  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 2 odpovědí
Dobry den,beru AK Minervu a antibiotika se jmenuje Gyrablock 400 Norfloxacinum,muze toto antibiotikum ovlivnit ucinost AK.Po dobu brani antibiotik jsem mela nechraneny sex,je moznost otehotneni?Diky za odpoved
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

možnost otěhotnění je malá ale nelze ji vyloučit a proto se dop. kondom po
dobu braní ATB,no v každem případě je třeba sledovat to ale i přesto že je riziko velice malé a je zcela individuální,

S pozdravem,

MUDR Ilič
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

možnost otěhotnění je malá ale nelze ji vyloučit a proto se dop. kondom po
dobu braní ATB,no v každem případě je třeba sledovat to ale i přesto že je riziko velice malé a je zcela individuální,

S pozdravem,

MUDR Ilič
Marketa  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 2 odpovědí
Dobry den,beru AK Minervu a antibiotika Gyrablock 400 Norfloxacinum.Snizuje ucinky AK?V dobe brani antibiotik jsem mela nechraneny pohlavni styk.Je moznost otehotneni?
Predem diky za odpoved
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

možnost gravidity je minimální a závisí také na jiných faktorech, no nelze ji zcela vyloučit a proto je v letáčku toto upozornění.

S pozdravem,

MUDr. Ilič
AlexS  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtlě jsem se zeptat beru už několik let pravidelně antikoncepci Chloe bohužel jsem, ale nemocná a lékař mi předepsal antibiotika Ospamox 1000 mg. Ptala jsem se jestli snižují účinnost HA a bylo mi řečeno, že tak jako všechny antibiotika. Chtěla jsem se právě zeptat jak moc snižují účinnost a po jakou dobu se budu muset po dobrání chránit jinak? Nebo spíš kdy začne být antikoncepce znova účinná? Nebo nemají vliv tyto antibiotika na moji antikoncepci?
Anet  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, když beru antikoncepci Lindynette a ted mám zánět spojivek, tak sem dostala kapky do očí, které jsou antibiotika, může to nejak poškodit funkci antikoncepce? .. děkuji
Aneta125  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
Už pátý den beru antibiotika. O víkendu jsem měla s přítelem pohlavní styk (bez kondomu) jen antikoncepci. Je možné, abych otěhotněla, když jsem brala antibiotika?
Antibiotika - V - Penicilin 1,2 mega biotika
Antikoncepce - Pramino 28
Předem děkuji za rychlou odpověď.
Aline
Aline  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda antibiotika Ciprinol 500 ovlivňují antikoncepci Lindynette 20.
Předem děkuji.
Aline
Aline  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
zajímalo by mně, zda antibiotika Ciprinol 500 ovlivňují antikoncepci Lindynette 20.
Předem děkuji.
jahpaj  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, mám stejný problém a prosím o radu. Beru HA Femoden a tento týden od pondělí do pátku jsem brala po 8 hodinách antibiotika na zánět močového měchýře Nitrofurantoin. Je možné, že tato antibiotika snižují zánět mé antikoncepce? Mám se nějakou další dobu chránit ještě jinak? Slyšela jsem, že 14 dnů po dobrání antibiotik by se měla žena chránit ještě jinak...
Děkuji moc za odpověď.
Macinka  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 2 odpovědí
Dobry den,beru antikoncepci YAZ a antibiotika V-Penicilin. Mela jsem dnes nechraněný styk. V neděli mi skončila menstruace. Jake je riziko tehotenstvi?
Macinka  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 2 odpovědí
Jak velká možnost otěhotnění je při braní pilulek yaz s antibiotiky V-Penicilin? V neděli mi skončil menzes a dnes jsem mela nechraneny styk. Prosim o rychlou odpoved. Dekuji.
Mischula  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,Ráda bych se zeptala čím může být zapříčeněn můj problém....za posledního půl roku jsem navštívila moji gynekoložku 3krát stím,že mě po pohlavním styku svědí a pálí pochva...vystřídala jsem už troje mastičky a různé globule ale pořád nic..doktorka mi řekla že zánět uvnitř nemám,jen na povrchu,když se při pohlavním styku prokrvím tak mě to pálí.Vážně si už nevím rady,dost nám to s přítelem komplikuje život.Prosím o radu co dělat.Děkuji
Simona
Simona  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, zajímalo by mne, jestli (a na jak dlouho) snižují antibiotika xorimax(na angínu) účinnost antikoncepce Minerva.A zda mohu mít v průběhu braní těchto antibiotik pohlavní styk. Děkuji za odpověď
Zdenka  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý den,
užívám HA Mirelle a nyní mi lékařka předepsala na zánět močového měchýře antibiotika Zinnat. Mohou tato antibiotika mít nějaký vliv na účinnost hormonální antikoncepce?
Děkuji!
Hrochová
Katka  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych se zeptat beru antikoncepsi yaz už několiik měsíců a v pondělí jsem začala brát antibiltika Doxybene až do čtvrtka...jak dlouho musim počkat abych byla zase chráněná antikoncepcí????? předem dekuji za odpoved
Katka  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den chtěla bych se zeptta beru antikoncepci yaz už několik měsíců ..a v Neděli jsem začala brát antibiltika Doxybene až do čtvrtka jsem je brala kdy už můžu mít pohlavní styk bez kondomu nebo jiných potřebných ochran kromě antikoncepce?? kdy už budu normálně chráněná? dekuji za odpoved
Katka  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 3 odpovědí
dobrý den chci se zeptat beru antikoncepci yaz už nekolik mesícu a v nedeli jsem začala brát antibiltika Doxybene až do čtvrtka kdy už budu moct mít pohlavní styk bez ochraných pomůcek krom antikoncepce..dekuji za odpoved
Connie.cz  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, užívám hormonální antikoncepci Tri-Regol, ale onemocněla jsem a musím užívat antibiotika Nolicin. Chci se zeptat, jestli v tomto případě mají antibiotika vliv na antikoncepci, kterou užívám a jestli se mám chránit i nějak jinak?
Děkuji za odpověď.
Connie.cz  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, užívám hormonální antikoncepci Tri-Regol, ale onemocněla jsem a musím užívat antibiotika Nolicin. Chci se zeptat, jestli v tomto případě mají antibiotika vliv na antikoncepci, kterou užívám a jestli se mám chránit i nějak jinak?
Děkuji za odpověď.
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

pokud nebudete špinila nebo krvácela tak pravděpodobně Nolicin nebude snížovat antikoncepci.

S pozdravem,

MUDr Ilič
nevim-zeptam
nevim-zeptam  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 2 odpovědí
dobry den,pravidelne uzivam antikoncepci ARTIZIA a nyni jsem uzivala 3 dny antibiotika AZIBIOT 500... chtela jsem se zeptat jak dlouho budou pusobit (jestli vubec pusobi) antibiotika na antikoncepci... predem dekuji za odpoved
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

někdy ATB můžou snížit hladinu HA v krvi, ne vždy a proto se radí opatrnost kdy a u koho se to stane nelze říci předem,jedna se spíše o soudní záležitost aby nedošlo k žalobám než o skutečnou hrozbu,

S pozdravem,

MUDr Ilič

Reakce na MUDr. Ilič Zdravko

nevim-zeptam
nevim-zeptam  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 2 odpovědí
dobre, dekuji za odpoved:)
Magda  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
snažíme se s manželem o miminko. Nyní mi lékař předepsal na infekci průdušek antibiotika Klacid SR. V příbalovém letáku je uvedeno, že při závažných důvodech se tento lék smí užívat i v těhotenství. Můžeme tedy pokračovat ve snaze o miminko i během užívání těchto ATB? Může dojít k poškození plodu při otěhotnění během užívání Kladid SR?

děkuji za radu a přeji hezký den
Magda
Domi  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den,

chtěla bych se zeptat. Je mi 20 let a minulý a předminulý týden jsem měla problémy se zánětem u zubu moudrosti a na to mi zubaři nasadili antibiotika "Dalacin", které jsem užívala zhruba týden.

Tuto neděli jsem dobrala poslední antibiotikum a měla i pohlavní styk. Užívám antikoncepci "Mercilon" již asi dva roky. Momentálně mi zbývá asi týden do dobrání platíčka, ale nečekaně jsem začala krvácet.

Myslíte, že je to normální? A nemohlo se stát, že bych v kombinaci s antibiotiky mohla otěhotnět? U těch antibiotik v příbalovém letáčku nic zmiňovaného nebylo, tak jsem to neřešila, ale teď začínám mít obavy.

Děkuji za odpověď

MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den ,

pokud jste to tak brala myslím si že můžete být celkem v klidu,no pro jistotu si udělejte těhotenský test z ranní moči.

S pozdravem,

MUDr Ilič
katka  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den. Mám problém a nevím jak se zachovat a co dělat. Před týdnem jsem dobrala silná antibiotika(16.10) a v tu dobu jsem brala i antikoncepci (Minervu). V uterý(18.10) jsem si vzala posledni pilulku z platíčka a teď ještě beru Forcan-150. V pátek(21.10) jsem spala s přítelem a ejakuloval do mě. V neděli (23.10) jsem měla dostat menstruaci ale nedostavila se. Mohly ty antibiotika zpozdit menstuaci nebo se mám obávat že jsem těhotná?? Děkuji za odpověď .
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den, ano ATB můžou mít vliv na HK a proto si udělejte těhotenský test z ranní moči, ne můžete být celkem klidná pravděpodobnost těhotenství je malá,

S pozdravem,

MUDr Ilíč

Reakce na MUDr. Ilič Zdravko

katka  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 3 odpovědí
děkuji za opověď... Koupila jsem si GS Mamatest 10. Po jak dlouhé době bych si test měla udělat?

Reakce na katka

MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Ihned a pak opakujte za týden
Topito  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý večer,mám dotaz beru antibiltika Augmentin 2 gramy denně.Dnes jsme měli s přítelem pohlavní styk a prasknul nám kondom.Kvůli antibiltikám jsem musela před měsícem vysadit antikoncepci.Mohu z toho otěhotnět,jsme z toho docela nervozní.Děkuji za odpověď.
nikita  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 2 odpovědí
dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli ovlivňují antibiotika xorimax antikoncepci pramino, v letáčku u antibiotik jsem nic o ovlivnění nenašla předem děkuji za odpověd.
nikita  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 2 odpovědí
dobrý den
chtěla jsem se zeptat jaký mají vliv antibiotika Xorimax na antikoncepci Pramino, v příbalovém letáku u antibiotik jsem žádné ovlivnení nenašla. predem děkuji za odpoved nikol
_-M3-_  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
beru antikoncepci REGULON, při níž mám nasazené antibiotika DEOXYMYKOIN. Zajímalo by mě zda můžu při této kombinaci otěhotnět.
Monča  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Beru antikoncepci YAZ (aktivní pilulky) a dostala jsem antibiotika Augmentin 625 mg. Po dobrání antibiotik jsem měla nechráněný pohlavní styk asi více než po 50 hodinách. Chci se zeptat jaká je možnost otěhotnění.
Předem Vám děkuji za odpověď.
Bára  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jestli antibiotika Xorimax 500mg ovlivňují účinek antikoncepce YAZ a pokud ano, za jak dlouho po dobrání ATB budu opět plně chráněná?
Děkuji za odpověď..
Bára
Kajuča  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Mám antikoncepci Katya a antibiotika Xorimax 250. Může to ovlivnit účinnost antikoncepce? V lékárně mi řekni, že po 2-3 dnech od začátku užívání antibiotik by se měla hladina hormonů ustálit a neměl by být problém. Ale i tak se chci raději ujistit. Děkuji
Kvitko  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Beru antikoncepci Lindynette 20, ale před několika dny jsem dostala angínu a lékařka mi předepsala V Penicilin. Může něják ovlivnit HA? Četla jsem, že některá antibiotika mohou snižovat účinnost HA, ale v příbalovém letáku antikoncepce, kterou užívám, je krom některých sedativ aj. uvedeno i antibiotikum (rifampicin a ampicilin). Mohu tedy důvěřovat tomu, co je psáno na letáčku a nemít při pohlavním styku strach? Neovlivňuje V Penicilin HA Lindynette 20?
Předem moc děkuji za odpověď.
bejb  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den chtěla jsem se zeptat beru anitkoncepci chloe a právě mám anitibiotika Nolicin ale tenhle týden mam pauzu a cekam az dostanu menstruaci mela jsem pohlavní styk a ted mam strach ze mohu byt tehotna dekuji za odpoved
MUDr. Evžen Bělka  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Jílové
  • 21 odpovědí
  • 1 Like
I v týdnu, kdy se antikoncepce neužívá, je žena chráněna. Co se týká antibiotik, některá antibiotika účinek hormonální antikoncepce opravdu snižují. Přímý vliv na snížení účinku antikoncepce mají antibiotika, která se užívají vzácně, například při léčbě tuberkulózy. Jsou totiž metabolizována v játrech pomocí stejných enzymů, které potřebují využít i hormony obsažené v antikoncepci. Jiná antibiotika mohou zase ovlivnit mikroorganismy v trávicím traktu a snížit tak množství vstřebaných hormonů. Pokles hormonálních hladin se projeví většinou špiněním nebo slabým krvácením v průběhu cyklu. Pokud se to stane, doporučuje se po zbytek cyklu užívat ještě další antikoncepční metodu
Lůca  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den...název je má otázka...beru antikoncepci Lindinete a antibiotika byla na zánět děložního čípku (bohužel nevím název,byly to tři pilulky.Měla jsem vzít dvě naráz. To jsem udělala,ale já vzala i druhý den ten třetí) Poté jsem normálně brala H.A. Pohlavní styk po týdnu.
Je riziko,že jsem byla nechráněná?
Děkuji
Lucie
LPV
LPV  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 1 odpovědí
Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda antibiotika Xorimax působí na antikoncepci Jeanine. V příbalovém letáčku o tom nic nepsali, antikoncepci beru pravidělně (a již 5 let), ale teď se začínám bát..

Děkuji za brzkou odpověď!
Cucka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli antibiotika Xorimax ovlivňují antikoncepci Microgynon a pokud ano, tak jak dlouho po doužívání těchto antibiotik mám používat ještě jinou ochranu? děkuji za odpověď.
Lucias  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chci se zeptat, jestli ATB Zinnat 500 ovlivňuje činnost antikoncepce Lindynette 20? Devátý den užívání Lindynette jsem začala brát ATB (na 5 dní po 12 hodinách). Je nutné se chránit ještě jinou metodou, popř. jak dlouho? Děkuji za odpověď
Miki  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobry den,

mam podobny dotaz. Mela jsem nechraneny pohlavni styk rano, beru antikoncepci YAZ a odpoledne jsem dostala od lekare antibiotika,ktera jsem zacala hned ted den uzivat. Je mozne, ze by antibiotika ovlivnila moji antikoncepci a mohla bych otehotnet?

Dekuji za odpoved.
slunecko  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den,chtěla jsem se zeptat.Beru antikoncepci Minerva a od včerejška užívám V-Penicilin 1,2mega biotika a dnes jsem měla nechráněný sex.Můžu otěhotnět?předem děkuji moc za odpověď
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

ano teoretické riziko je a proto použivejte a i kondom,

S pozdravem,

MUDr Ilič
Lucie0210  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
minulý týden jsem 5dní užívala antibiotika Nitrofluraintoin na zánět močového měchýře. Antikoncepci (Adelle) jsem brala standartně, po pár dnech užívání antibiotik jsem začala krvácet, což trvalo skoro týden. Nyní, týden po dobrání antibiotik, jsem měla nechráněný styk. Chtěla bych se zeptat, zda-li mají tyto antibiotika vliv na antikoncepci (vzhledem ke krvácení předpokládám že ano) a zda-li hrozí riziko otěhotnění. Díky za odpověď, Lucie.
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,
myslím si ža praktický to nemá význám..

S pozdravem,

MUDr Ilíč
Martina  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych se prosim Vás zeptat, brala jsem od neděle do čtvrtka antibiotika Doxybene, od soboty do středy jsem měla normální menstruaci podle plánu, chtěla jsem se zeptat za jak dlouho už antibiotika nemají na prášky vliv. Antikoncepci mám Chloe. Předem děkuji za odpověď.
Bára  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Beru antikoncepci Tri - regol, již před čtyřmi týdny mi byly nasazeny antibiotika KLACID 250, po te co jsem využívala dvě balení mi byly nasazeny antibiotika BISEPTOL na akutní zánět močových cest, které sem užívala 4 dny a poté jsem dostala antibiotika s názvem zetamac, nevím jestli je více druhů, ale tyto antibiotika obsahovali jen jediný prášek, který se rozpustí ve vodě a je to jednorázový lék, který vydrží v těle po dobu jednoho měsíce. Hrozí tu nějaké riziko otěhotnění?
Kikuš  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, beru antikoncepci Regulon a dnes jsem dostala atb Klacid sr 500 mg, chtěla bych se zeptat jestli tyhle atb ovlivní mojí HA? Jedna slečna se tu na to sice už ptala, ale měla jinou HA. V lékárně mi řekli, že se v letáku o tom nic nepíše, ale že všeobecně atb HA ovlivňuje. Udělala bych si jinak sedmidenní pauzu, ale ta mi bohužel před dvěma dny skončila. Mám se chránit ještě jinak?
Desired  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli lék CIPLOX 500, ovlivnují účinnost hormonální antikoncepce. Beru HA YAZ
Děkuji za odpověď
markéta  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, už 2 měsíce PRAVIDELNĚ bez vynechání beru antikoncepci Minervu. Tento týden mi byla předepsána antibiotika Doxybene, nevybrala sem všech 10 tablet, jenom 6. Poslední sem měla v pátek a v neděli jsem měla nechráněný sex. Je tady nějaké riziko otěhotnění? Moc děkuju za odpověď
d3  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, používám antikoncepci Regulon už 2 roky,ale onemocněla sem a mám antibiotika xorimax. Ovlivňují antibiotika účinek antikoncepce? předem děkuji za odpověď
Mia  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda se snižuje účinost antikoncepce když užívám antibiotika. Antikoncepci mám Lindynette 20 a antibiotika mám Duomox 750.
Děkuju za odpověď.
Market  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, zajímalo by mě jestli mohu při užívání antibiotik (nitrofurantoin ratiopharm) do solárka.
Plendy  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla jsem se Vás zeptat na kombinaci DUOMAXU a HA triqular.
Před týdnem jsem měla pohlavní styk (nechráněný) a brala jsem antibiotika. Teď mám velké obavy. Gynekologem mi bylo kdysi řečeno, že antibiotika neovlivňují HA. Všude ale čtu pravý opak. Za dva měsíce mám jít k moři, tak i má otázka směřuje k tomu, že kdybych měla po potratu zda je vhodné jezdit na dovolenou k moři. Děkuji Eva
Georgie  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
užívám antikoncepci Lindinette 20 a 14 dní beru antibiotika první týden Penbene 1500000 a teď Ospen 1000. Začala jsem mít silné bolesti břicha, a tak mě napadlo, jestli nemůžu být těhotná, jelikož při prvním prášku antikoncepce po pauze jsem měla nechráněný sex a přítel v tomto selhal.
Děkuji za odpověď.
barbunka  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
DObrý den mám stejný dotaz,brala jsem antikoncepci:Logest a doktorka mi napsala antibiotika:Biseptol a poté taky Nitrofurantoin. moc děkuji
zuzka  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den. Chtěla bych se zeptat jaká je pravděpodobnost, že bych mohla být těhotná když beru antikoncepci ARTIZIA a antibiotika DUOMOX 500 a měla jsem nechráněný styk. Předem děkuji za odpoveď
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,
ATB můžou snmížit účinost antikoncepce a zda se to stane konkrétně u Vás to nikdi neví no pravděpodobnost je malá.Jdyž tak si udělejte gravid test z ranní moči za jeden týden,

S pozdravem,

MUDr Ilíč
jana  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Užívám antikoncepci jangee a při užívání jsem zároveň brala antibiotika Terfimed 250 na nehtovou mykozu, proběhl sex, je tady nějaká pravděpodobnost, že bych mohla být těhotná ??? Předem děkuji za odpověď
Máca  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
před týdnem jsem dobrala antibiotika Cefzil a beru antikoncepci Katya a chtěla bych mít pohlavní styk s přítelem je tu nějaká možnost, že by byla antikoncepce i po týdnu dobrání antibiotik jako nějak porušena? Že bych mohla i tak otěhotnět? Nebo už je to v pořádku a můžu mít nechráněný styk?
Děkuju za odpověď :)
triprim  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, brala jsem antibiotika Triprim 200 mg přes dobu menstruace, v pátek jsem začala brát nové platíčko antikoncepce Mercilon. Antibiotika jsem pak dobrala v úterý. Ovlivňují se tyto chemoterapeutika a má antikoncepce?
bubu  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,chtěla bych se zeptat..pokud užívám antibiotika-penicilin a i antikoncepci-minerva...je ohrožen nějak účinek antikoncepce? Děkuji
Dasa  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den..mám otázku. V pátek jsem začala brát antikoncepci Vreya po 7 denní pauze,ale v ten samý den jsem začala brát i antibiotika Biseptol 480. Chci se tedy zeptat..myslíte že tyto antibiotika utlumily funkci antikoncepce?
Spala jsem s přítelem v neděli večer a to byl druhý den po užívání obojích léků.
Děkuji moc za odpověď
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobry den
ano teoreticky to muze byt q proto berte zaroven kondom
jinak je nizke riziko.
S pozdravem.
MUDr.Ilic
Petra90  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda antibiotika gurablock ovlivňují HA logest, brala jsem antibiotika v posledních sedmi dnech před pauzou, ted už 8 dní opět beru antikoncepci. Je nutné ještě používat bariérovou antikoncepci? Mockrát děkuji
Lištička  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, do neděle jsem ležela s nachlazením, užívala jsem kapky Pamycon. Jsou to prý antibiotika a ještě Zertex, proti alergiím. Beru antikoncepci Lunafem, přesně týden. Rádi bychom si s přítelem udělali hezký víkend, bude účinnost antikoncepce snížena nebo ne? Prý některá antibiotika účinnost nesnižují, záleží také na druhu HK a z nachlazení, které také účinnost snižuje, jsem se již dostala.
Petra  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den
beru skoro tři roky antikocepci Katya a na nastydnutí jsem dostala antibiotika Duomox 1000. Po třech dnech jsem měla nechráněný styk, brala jsem obojí. Může to mít vliv? Děkuji za odpověď.
kacaba  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 1 odpovědí
Dobrý den, minulý měsíc jsem se léčila se zánětem na ledvině, brala jsem 3 týdny antibiotika, první dva týdny to byl Ciprinol a další týden Amoksiklav (ten sem brala během menstruace a i chvíli po ní) menstruaci jsem měla jen 3 dny a málo. Chci se zeptat jestli tyto antibiotika ovlivnují funkci HA Yaz? Minulý pátek sem dobrala poslední tabletku z dalšího balení HA (brala jsem ji pravidelně) a toto pondělí jsem to měla dostat - 5 dní zpoždění. Dělala jsem si už dva těhotenské testy a oba byli negativní. Jaká je pravděpodobnost že jsem těhotná? Může se stát že menstruaci nedostanu tento měsíc vůbec? Děkuji, hezdký den!
Sandra  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, beru HA regulon,z blastru mi zbývá ještě 11 prášků,ale před třemi dny jsem začala brát antibiotika Penbene 1 500 000. Pani doktorka mi pozměnila dávkování z výrobcem doporučeného (1 po osmi na hodinách) na 1 po šesti hodinách. Dnes jsem ale přes braní antikoncepce dostala menstruaci. Regulon beru teprve necelé tři měsíce, před tím jsem žádnou jinou HA nebrala. Od prvního blastru regulonu mě vždy o menstruaci při 7-mi denní přestávce pálí močové cesty,nevím, jestli to nějak s braním HA souvisí. Mohl by vliv antibiotik narušit působení antikoncepce až natolik?
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

obecně ATB můžou snížít učinnost AK a proto je třeba po tu dobu požívát kondom u koho to selže nedá se před říct ale riziko je velice nízké

S pozdarvem,

MUDr Ilíč

Reakce na MUDr. Ilič Zdravko

Renca
Renca  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat jak dlouho ovlivňuje atb Augmentin 1g vstřebávání HA, beru Katya. Kvůli braní ant jsem prodloužila aby mi nezasahovali do pauzy, ale nevím o kolik pilulek si musím vzít víc. Děkuji za Vaši odpověď.

Reakce na MUDr. Ilič Zdravko

Alena  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, brala jsem antibiotika Triprim 200mg a beru antikoncepci Dienille. Během doby co jsem brala antibiotika jsem s partnerem měla dvakrát sex. Je možnost že jsem těhotná? Taky jsem tento týden měla dostat menstruaci, včera jsem měla silné křeče a v neděli jsem dobrala platičko HA. Dneska jsem ji pořád nedostala, docela mám strach, děkuju za odpověď.
Luca  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,ráda bych se dozvěděla jak to s antikoncepcí a antibiotik. Brala jsem antibiotika Penben a mezi tim jsem mela sex nechraneny a antikoncepci beru Belara,bojim se toho že bych mohla být těhotná. Předem děkuji moc za odpověd.
Lucie  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,chtěla bych se zeptat když beru antikoncepci Mercilon a užívám antibiotika Amoksiklav, a měla jsem pohlavní styk s přítelem.Je možné že můžu být těhotná?Prosím za odpověd,spechá to.A prosím pište na email lucieolahova@email.cz.Mockrát děkuji,Nashledanou
lenuli  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je nějaké riziko otěhotnění, když jsem minulý týden brala do středy antibiotika a předevčírem jsem začínala nové platíčko antikoncepce. Nechráněný pohlavní styk včera. Antikoncepce Jeanine, antibiotika Ospamox. Díky
piper-black  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, beru antibiotika už 4 dny denně 3přášky jmenují se PENBENE 1500 000.A antikoncepci beru CILEST a dnes jsem měla nechráněný sex.Může penbene ovlivnit účinost cilestu?Děkuji za odpověď.
XX  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, mohou antibiotika Duracef 500 ovlivnit účinnost HA Lindynette 20. Moc děkuji za odpověď.
Misha  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
užívám nízkohormonální antikoncepci Jeanine. Na zánět průdušek mi lékařka předepsala Augmentin 1g.Narušuje nějak výrazně antibiotikum Augmentin 1g účinek hormonální antikoncepce Jeanine? Ráno jsem si vzala první tabletku antibiotik a večer mám dobrat poslední tabletku HA. Předem děkuji za odpověď.
TerezaKarolin  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
měla bych dotaz ohledně ovlivnění. Četla jsem již spoustu příspěvků a přijde mi to 50na50.
Proto se ptám, může se vzájemně ovlivnit antikoncepce Harmonet a antibiotikum Ospen 1000 (1tbl po 6h)?
Dnes je pondělí, začala bych brát v režimu 5 a 11; 17 a 23
Harmonet začínám užívat ve středu v 19:00
Je tedy možné ovlivnění, když si vezmu tbl antibiotika 2 hodiny před antiko a pak až 4 hodiny po ní? Snad mi rozumíte, jak to myslím. V příbalovém letáku obou preparátů je napsané možné ovlivnění, ale lékařka mi tvrdí, že se ovlivnit nemohou.
Když už ale - o jak zhruba velké ovlivnění se jedná?
Předem děkuji za odpověď,
Tereza
Raduu  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 2 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli mají nějaký vliv 3 denní antibiotika Azitromycin Sandoz 500 mg na antikoncepci cilest. Děkuji za odpověď.
Raduu  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 2 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli mají nějaký vliv 3 denní antibiotika Azitromycin Sandoz 500 mg na antikoncepci cilest. Děkuji za odpověď.
Petra  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, beru antikoncepci HU -LUNAFEM a dostala jsem od doktorky antibiotika biseptol, měla jsem nechráněný pohlavní styk s přítelem, je možné, že bych othotněla????????? Děkuji moc, za odpověď.
Jana  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den chtěla bych se zeptat na Ciplomax 250 a antikoncepci Jangee 0,3-3mg :) nikde v příbalovém letáčku jsem nenašla látky,co by se vzájemně rušily, nebo ohrožovaly. Nicméně po druhém antibiotiku jsem měla nechráněný (i když s antikoncepcí,nikdy jsem nezapomněla, beru již dva roky) sex. Myslíte že to má na sebe nějaký vliv? Můžu být těhotná? :) Děkuji za odpověď
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
mylím si že pratktický Vám nic nehrozí ATB teoretický můžou snížit koncentraci antikoncepci v krvi ale spíš se tim farmaceutická fm. chrání proti soudní žalobě,

S pozdravem,
MUDr Ilíč

Reakce na MUDr. Ilič Zdravko

Sysel  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat a poprosit Vás o odpověď. Užívám antikoncepci (již 3/4 roku) Adele a od pondělí beru antibiotika Xorimax na zánět močových cest.Mají tyto antibiotika dopad nebo vliv na HA ? V letáčku se sama moc nevyznám a nenapadlo mě se zeptat svého lékaře.
Děkuju a přeji příjemný den
Mary
Mary  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
od večerejšího dne beru penicilin na angínu a měla bych ho brát až do příštího úterý. Zároveň beru antikoncepci Lindynette 20 a v letácích jsem našla, že penicilin může snižovat její účinnost a to i 7 dní po dobrání ATB. V neděli dobírám platíčko antikoncepce a pak bych měla mít sedmidenní pauzu, což znamená, že bych ji znovu brala až 29.10.

Chtěla jsem se tedy zeptat jak je to s účinností antikoncepce v případě pauzy a antibiotik. Nebude snížená její účinnost víc než na 14 dní? Není lepší pauzu neudělat? Popřípadě kdy si můžu být jistá, že jsem opět chráněná?

Děkuji moc za odpověď.
Mary
Mary  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
dnešním dnem (úterý 16.10.) začínám brát antibiotika na angínu, která jsou na sedm dní, takže skončím příští úterý. K tomu beru antikoncepci Lindynette 20, ale v neděli dobírám platíčko, a první pilulku beru až v pondělí (29.10.). Chtěla jsem se zeptat jak je to s její účinností, na létáčku píšou že je třeba se chránit ještě sedm dní po dobrání antikoncepce, ale neprodlužuje se nějak tato doba právě vzhledem k pauze? Popřípadě není třeba pauzu neudělat?

Děkuji moc za odpověď.
Scare3  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
měla jsem angínu a užívala jsem antibiotika Ospen 1000. Zároveň s antibiotiky jsem brala i antikoncepci Katya. V příbalovém letáku antibiotik jsem se dočetla, že snižují účinnost HA. Jak dlouho po dobrání antibiotik bych se tedy měla ještě chránit? Dnes je to 6 dní co jsem antibiotika dobrala.
veru  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 1 odpovědí
Dobry den, chtěla jsem se zeptat jak je to s antikoncepsi adele a antibiotika nitrofurantoin-ratiopharm? Děkuji
anonym  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Dobry den chtela bych se zeptat kdyz sem brala antibiotika -Penicilin a pritom brala HA pokud mi to muze posunout menstruaci nebo jake je tu riziko ze muzu byt tehotna prosim napiste mi na email dekuju
anonym  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat... Beru Antikoncepci maitalon a byly mi předepsány antibiotika na Angínu Aubmentin snižují tyto antibiotika účinnost ?
Janča  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jakou účinnost mají ATB Augmentin 1g na HAK Lindynette 20.
12.11. mě hospitalizovali v nemocnici a intravenózně mi nasadili tyto ATB. Zároveň jsem si 12.11. měla vzít 1.pilulku HAK z platíčka, ale zapomněla jsem, takže jsem si 13.11. vzala dvě.
Pokud budu mít nechráněný pohlavní styk, je možné otěhotnět?? Pokud ano, jak dlouho nesmím mít nechráněný PS? Předem moc děkuji za odpověď. Hezký den.
Janča  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
Ještě bych dodala že mě dnes pustili z nemocnice. V 5:00 jsem dostala poslední dávku antibiotik intravenózně a poté mi to nahradili ATB v tabletkách

Reakce na Janča

Michaela  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat zda můžu mít nechráněný pohlavní styk,pokud beru antikoncepci Triquilar a dnes jsem k tomu dostala antibiotika Azitromycin Mylan 500mg.
Děkuji za odpověď.

Reakce na Michaela

B.L.  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda mají vliv na funkčnost HA antibiotika Dalacin C. Děkuji!
B.L.
Hanka  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
´dobry den,chtela jsem se zeptat...jestli mají na antikoncepci stodette,vliv antibiotika triprim 100 mg....?...mela jsem totiz nechraneny sex a mam strach,ze jsem tehotna :(
Ladylia  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, ráda bych se zeptala zda by mohly antibiotika Zinnat 250 snížit účinnost hormon.antikoncepce MERCILON.

Děkuji moc za opověd, krásný večer
Ladylia  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, ráda bych se zeptala zda mohou antibiotika Zinnat 250 snížit účinnost horm.antikonce?

Děkuji za odpověď, krásný večer
Clare  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, 4 dny po dobraní antibiotik (Augmentin)
jsem měla sex - ale partner se do mě neudělal. Beru
antikoncepci (Jangee) .
Chci se zeptat, je nějaká možnost ze můžu být těhotná? Brala jsem 2 platicka v kuse, protože mi antibiotika vycházeli na 7 denní pauzu.
Pořád na to myslím, kontroluji se... Zdá se mi to a pak zase tohle (bolí mě břicho apod...)- nervy jsou strašné...
Dekuji za odpověď.
Bublinka.Miky  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
beru antikoncepci MINISISTON a dostala jsem od lékaře antibiotika Duomox 1000 taky jsem se chtěla zeptat jak to tam je s tou sníženou funkci jestli mají nějaký vliv. Děkuji za odpověď Andrea
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

jen teoretický ale můžete být celkem klidná,v praxi je to malé riziko

S pozdravem,

MUDR Ilíč

Reakce na MUDr. Ilič Zdravko

kikis  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý večer, brala jsem antikoncepci jangee, beru ji už 2 roky, paní doktorka mi předepsala vaginální čípky na výtok, takže tedy antibiotika. Mají ty antibiotika nějaký vliv na antikoncepci? Děkuji.
Monika  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
DOBRÝ DEN, (PÍŠI JAKO ODPOVĚĎ JELIKOŽ NEVÍM JAK ZADAT NA TÉTO STRÁNCE OTÁZKU)

Měla jsem angínu stím že jsem brala OSPEN
dobrala jsem ho a 12 dní bylo všechno v pořádku ale pak jsem dostala angínu znovu dostala jsem další antibiotika ZINNAT stím že jsem měla začít bratá antikoncepci SUNYA a měla jsem nechráněný pohlavní styk tak se chci zeptat zda-li mají ATB nějaký vliv na antikoncepci děkuji.
Zuzana  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Nevím jak vložit dotaz, tak ho píší sem.
DObrý den, užívám HA Gracial již skoro půl roku. Teď jsem měla angínu a beru Ospen 1500, chtěla jsem se zeptat, zda Ospen snižuje učínek Gracialu a je možnost otěhotnění?
Předem mnohokrát děkuji, spěchá...
doomi  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
dobry den,chtela bych se zeptat. brala jsem antibiorika duomox 750..ve stredu jsem je dobrala a v sobotu jsem mela nechraneny pohlavni styk.mam antikoncepci pramino. muzu byt tehotna?
anonym  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
chci se zeptat, zda Zinnat 500mg reálně snižuje účinnost HA Katya?
Děkuji.
anonym  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den. O víkendu bych měla dostat menses a v úterý začít brát nové platíčko antikoncepce Vreya. Bude ochrana menší, když do toho beru Penicilin? Děkuji předem za odpověď.
janka  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Užívám antikoncepci chloe už dva roky. Ted jsem byla nemocná a užívala jsem antibiotika ospen sandoz, měla jsem nechránění styk. je možné, že by antikoncepce selhala?
Kity
Kity  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat 17.12. jsem dostala antibiotika Azibiot a začala třetí týden v platíčku antikoncepce. 21.12. jsem dostala další balení po třech tabletách těch samých antibiotik. od 24.12. mám menší zažívací problém, mám průjem (vodový), ale překvapivě pouze jednou denně a to po velké, nacpání (přeci jen jsou svátky a jídla je dosti). Průjem jsem nikdy neměla tak 8-12 h po tom, co jsem si vzala prášek (beru je na noc) Rada bych pokračovala bez sedmidenní pauzy z důvodu maturitního plesu. Chtěla bych se zeptat, zda jsem stále chráněna a zda když si v pátek vezmu nové platíčko, zda bude fungovat. a zda bych si měla koupit nějaké laktobacily (po těch antibiotikách)?

Předem děkuji za brzkou odpověď.
t.  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
Dobry den chci se zeptat kdyz jsem V sobotu rano dobrala atb Klacid 500, A uzivam pritom antikoncepci Sunya, je možnost když jsem mela pohl. styk, že atb snížili o tolik schopnost HA, abych otehotnela. Dekuji ?
Míša  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chci se zeptat,zda má antibiotikum Cotrimoxazol Al forte vliv na snížení účinnosti HA Logest? Předem velmi děkuji za odpověď.
anonym  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 1 odpovědí
Dobrý den, používám antikoncepci minerva a te'd jsem dostala antibiotika amoksiklav1g mají na moji antikoncepci nějaký snižující účinek?děkuji za odpověď
anonym  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chci se zeptat,zda má antibiotikum Cotrimoxazol Al forte vliv na snížení účinnosti HA Jeanine? Předem velmi děkuji za odpověď.
Terezka  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den , chtěla jsem se zeptat jaké je riziko u antikonceoce Lunafem v kombinaci s antibiotiky Doxybene 100mg (doxycyclini hyclas) .
Měla jsem nechráněný styk a mám velké obavy že bych mohla otěhotnět :( Prosím o rychlou odpověd, spěchá !!
anonym  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý večer, velmi zoufale Vás prosím o radu ovlivňuje Antitiobikum Azitromycin Mylan antikoncepci Triquilar?? Mnohokrát děkuji za odpověď!!!
El  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla by jsem se zeptat jestli antibiotikum Zetamac ovlivnuje antikoncepci. Měla jsem 2 balení. Po týdení pauze.
Po druhem baleni uziti Zetamacu jsem zvracela , je to normalni?
Dekuji za odpověd
veverka1  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,chci se zeptat jaka je možnost otěhotnění když jsem si vzala v 19 den antikoncepční tabletku eloine a ten den jsem dostala antibiotika duomox 1000 antibiotika jsem si vzala a hodinu a půl po té jsem měla nechráněný sex,jak velké je riziko?jak dlouho po dobrání antibiotik je třeba mít se na pozoru,popřípadě kdy si udělat test,děkuji P.
Ter13  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, brala jsem antibiotika Duomox 500 a po léčbě jsem si neuvědomila, že antibiotika mohou ovlivňovat antikoncepci i po dobrání. Včera, šestý den po dobrání, jsem měla pohlavní styk a zároveň ten den jsem si vzala druhou pilulku antikoncepce (Foxinette) po menstruaci. Je možné že by účinnost antikoncepce mohla být tak snížena, abych otěhotněla? Popřípadě mám si skočit do lékárny pro Postinor?
Děkuji za odpověď.
Michaela  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Dobry den,rada bych se Vas optala jak snizuji antibiotika Ospamox 1000 antikoncepci Sunya...Predem dekuji za odpoved
koki23  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych se zeptat zhruba před týdnem jsem doužívala antibiotika, která jsem užívala 14 dní nejprve Ospen a poté ještě jiné antibiotikum. Prodělala jsem celkem závažnou infekční nemoc. Užívám hormonální antikoncepci a po týdnu doužívání antibiotik jsem měla pohlavní styk. Je nějaké riziko otěhotnění? Děkuji.
tiff  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý večer,
chtěla jsem se zeptat, jestli antibiotika penbene 1 000 000 ovlivňují nějakým způsobem antikoncepci Logest.
Děkuji
niky0  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 1 odpovědí
Dobrý den, také bych se chtěla zeptat, jestli antibiotika DOXYBENE 100 ovlivňují antikoncepci ESETE. Děkuji
dotaz  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli antibiotika Zitrocin 500,které jsou pouze na 3 dny, nějak ovlivňují antikoncepci(Sylviane)? Děkuji za odpověď
poppet23  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobry den, chtela jsem se zeptat jestli tyto antibiotika : Ofloxin, Ciplox a Cotrimoxazol nejak ovlivnuji antikoncepci Cilest. Děkuji za odpoved.
máňa
máňa  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jako mnoho slečen a žen přede mnou na ovlivnění účinku antikoncepce po užití antibiotik. V sobotu jsem po 25 dnech dobrala antibiotika Doxybene na boreliozu. Již cca 10 let užívám antikoncepci (v současné době Stodette) a dnes jsem měla s partnerem nechráněný pohlavní styk. Jsem cca v polovině platíčka, tzn. ve 2. týdnu. Jak velké je riziko, že bych mohla otěhotnět? Předem moc děkuji za Vaši odpověď.
kyti4  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 1 odpovědí
Dobrý den,chtěla jsem se zeptat zda antibiotika Xorimax a prášky Herpesin ovlivňují učinost antikoncepce Softinelle.Předem děkuji za Vaši odpověd
giglinka  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, byla jsem hospitalizovaná kvůli kolapsovému stavu. Dávali mi nějaké antibiotika vnitrožilně, potom jsem dobírala Zinnat 500. Když jsem byla přijata, měla jsem mentruaci ale pak zmizela po antibiotikách vnitrožilně a už se neobjevila. Antikoncepci beru Artizii. Nechráněný sex mám pořád protože mám jediného přítele už dlouho. Je možné, že bych byla těhotná? Předem děkuji za odpověď Nikola.
Zahmar  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli má na sebe nějaký vliv užívání antikoncepce Azalia a antibiotik Duomox 750. Děkuji
L877  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 1 odpovědí
Účinnost antikoncepce:
Dobrý den, chci se zeptat zda antibiotika Doxybene 100 ovlivňují účinnost antikoncepce (Bonadea)? Děkuji za odpověď.
Aneet  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
chci se zepat, jestli antibiotika Augmentin 1 g ovlivňují antikoncepci Cilest. Děkuji
I.M.  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
již několikátým rokem užívám HA Vreya. 8.3. mi byla předepsána antibiotika Augmentin 1 g, 8.3. a 9. 3. jsem tedy užívala souběžně antikoncepci a antibiotika, od 10.3. mám 7denní pauzu- očekávám příchod mens., antibiotika mám do čtvrtka 14.3. večer, v neděli 17.3. večer začínám další platíčko HA. Chtěla bych se zeptat, zda budu již plně chráněná či bude učinnost HA ještě snížená? Děkuji velmi za odpověď. I.M.
Barunka78  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych se jenom zeptat. Před týdnem jsem byla nemocná a brala jsem antibiotika Biseptol 480. Do toho beru antikoncepci Minervu, nikdy jsem ještě na pilulku nezapomněla. Ale během braní antibiotik jsem měla sex s přítelem. Chci se zeptat, mají tyto antibiotika vliv na moji HA? V posledních dnech mě trápí tlak v levé části pochvy, chci se ujistit, jestli je vše v pořádku.. Děkuji
Tea  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak moc ovlivní antibiotika Ospen 1500 účinky HA Jeanine. Jeanine beru už více jak 5 let pravidelně, Ospen mi byl předepsán na angínu v druhém týdnu užívání a po několika dnech jsem měla s přítelem nechráněný styk. V příbalovém letáku stojí, že Ospen může ovlivnit účinnost této antikoncepce, ale na internetu jsem se dočetla, že penicilinová antibiotika účinnost neovlivní. Můžete mi tedy poradit, prosím?
xlenja  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, užívám antikoncepce Minisiston. Dobrala jsem antibiotika Augmentin. V době užívání antibiotik jsem měla nechráněný sex. Mohu otěhotnět? Děkuji za odpověď.
Adeela  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, dostala jsem antibiotika Azitromycin Sandoz 500 mg (5 krabiček) a užívám antikoncepci Triquilar. Chtěla bych se tedy zeptat jestli jsem i přes ta antibiotika plně chráněná? Děkuji za odpověď.
lucieste  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 1 odpovědí
Dobrý den, měla jsem teď streptokoka a dostala jsem penicilin. Na kontrole mi doktorka řekla, že je potřeba mi ještě píchat penicilin jednou za 14 dní. Beru antikoncepci Lunafem. Vím, že penicilin v tabletách snižuje účinnost antikoncepce, ale snižuje účinnost i píchaný penicilin ? Mám se raději chránit jinak (například prezervativem)? Děkuji za odpověď.
SIMONA  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
dobry den chtela bych se zeptat co je to za nemoc když muj partner musi použivat stejne antibioteka doxybene a jestli je mužu použivat při menstruaci dekuju
MUDr. Miloš Debnár  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Šumperk, Oskava
  • 234 odpovědí
  • 48 Likes
Dobrý den,doxybene je širokospektré tetracyklinové ATB.Z gynekologických indikací má význam hlavně u chlamydiových infekcí, některých typů zánětů pochvy/fluor/a adnexitis /zánětů vaječíku a vejcovodů/.Užívat tato ATB při menses můžete .Při kombinaci s kontraceptivem je vhodné se po dobu užívání ATB chránit ještě jiným způsobem např.kondomem.Nechráněný styk můžete mít až za 7 dní užívání hormonální antikoncepce bez ATB.
anonimka22  |  návštěvník
  • 3 odpovědí
Dobrý den chtěla bych se zeptat jak ovliňuje Penicilín, antikoncepci Jangee,byla jsem nemocná a den po dobrání antibiotik jsme s přítelem měli nechráněný sex, ejakuloval mimo mě, jaká je šance na otěhotnění?
děkuju
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den ATB můžou snížit koncentraci Antikoncepce a takto snížit ochranu a proto se doporučuje v průběhu léčby brát kondom ,no pravděpodobnost selhání je nízká


S pozdravem,

MUDr Ilíč
MUDr. Miloš Debnár  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Šumperk, Oskava
  • 234 odpovědí
  • 48 Likes
Po dobu užívání ATB by měla být zajištěna ochrana jinou metodou/např.kondomem/.Ochrana jinou metodou by měla být zajištěna ještě dalších 7 dní pravidelného užívání HAK bez antibiotik.Nebezpeční selhání antikoncepce při užívání ATB je přeceňováno.Myslím si , že se nic nestane.
jntka111  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat jestli antibiotika XORIMAX 500 MG mohli nějak snížit účinnost antikoncepce Jeanine... po dobrání antibiotik jsem měla pravidelný cyklus..ale ted o týden a půl se mi objevilo slabé nepravidelné krvácení. Nevíte co to může být ?
lafee  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jestli mají antibiotika NITROFURANOIN-RATIOPHARM vliv na účinky antikoncepce LUNAFEM.

Děkuji za odpověď.
Gabi123  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,

beru HA YADINE (jsem ve 3. týdnu platíčka)a dnes jsem dostala antibiotika Duomox 1000, předevčírem jsem měla nechráněný styk, existuje riziko zpětného otěhotnění ?

děkuji za odpověď
Veronika  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, jsem nemocná a beru antibiotika Ospen, antikoncepci mám Lunafem. Měla sem nechráněný pohlavní styk. Mám obavy zda bych mohla otěhotnět. Děkuju za odpověď.
Gabriela  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych se informovat, zda antibiotika Fromilid uno ovlivňují účinky antikoncepce Mirelle. Děkuji za odpověď
Lisinka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, už dlouhou dobu beru antikoncepci Bonadea. Teď mi doktor předepsal antibiotika Dalacin, které jsem brala den před začátkem nového platíčka. Antibiotika jsou na 8 dní, kdy budu opět plně chráněna? Od nového platíčka, i když ho budu brát bez pauzy (jedu na dovolenou a nechci zde řešit menstruaci)? Předem děkuji.
Lisinka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, už dlouhou dobu beru antikoncepci Bonadea. Teď mi doktor předepsal antibiotika Dalacin, které jsem brala den před začátkem nového platíčka. Antibiotika jsou na 8 dní, kdy budu opět plně chráněna? Od nového platíčka, i když ho budu brát bez pauzy (jedu na dovolenou a nechci zde řešit menstruaci)? Předem děkuji za odpověď.
Petruša  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, beru antikoncepci Sylviane. Ode dneška beru antibiotika Triprim po dobu 5 dnů. Chtěla jsem se zeptat jestli se mám chránit proti otěhotnění (s kondomem) a jak dlouhou dobu po dobrání zmíněných antibiotik? Děkuji za odpověd :)
Martasek88  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli bych mohla být těhotná. Antikoncepci mám náplasti Evra a dobírám teď antibiotika Gyrablock. Zítra poslední den a před 2 dny jsme měli s přítelem nehodu, neudržel se. Snižují tyto antibiotika účinnost náplasti? Lepím je pravidelně a nevynechávám...

Děkuji mnohokrát

Martina
Andrea10  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, užívám antikoncepci Foxinette, na zánět ledvin mám atb amoksiklav, ovlivnují tyto atb učinnost mé antikoncepce? :) Děkuji za odpověď.
Kiki123  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,beru antikoncepci CHLOE,nedávno jsem byla nemocná a brala 3x denně penicilin.Mezitím jsem měla nechráněný sex.Je nějaké riziko že bych mohla být těhotná?
Lola939  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, pátým dnem beru antibiotika Nitrofurantoin, dnes mi začala slabá menstruace/špinění, přestože beru antikoncepci Softinelle a ještě mi zbývá 10 prášků v blistru. Poslední sex byl ještě před antibiotikama, takže snad správně předpokládám, že těhotná bych snad být neměla? Chtěla bych se ještě zeptat, jak mám pokračovat v případě, že mi teď začne menstruace. Zatím beru antikoncepci dál, mám v tom pokračovat? A měla by se mi menstruace objevit i po dobrání blistru? Jsem z toho zmatená, nikdy se mi nic podobného nestalo, tak jsem dost nervozní. Děkuji za případnou odpověď
Velenna
Velenna  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Mají antibiotika vliv na působení antikončepční náplasti (Evra)?
V této chvíli je pro mě aktuální Augmentin 625, ale zajímalo by mě to i obecně. Děkuji!
Kacca  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Dobry den.. Beru antikoncepci Mistra a antibiotika Klacid, ted mam na 7 dni prestavku na menstrusci ale ta mela dorazit uz pred 4 dny, mohly to zpusobit antibiotika? Dekuju
Janca  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Odedneška beru antibiotika Roxithromycin-ratiopharm. Beru antikoncepci Triquilar. v sobotu dobírám další plátíčko, ve čvrtek mám dostat menstruaci. Další plátíčko beru od neděle. A antibiotika dobírám ve čvrtek ráno. Budu chráněná už od té neděle s novým plátíčkem? Nebo jak dlouho máme používat ještě nějakou ochranu. A jestli to vážně už třeba za 2 týdny nebude mít vliv na tu antikoncepci.
Děkuji moc za odpověď
Jana ;)
Janca  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Odedneška beru antibiotika Roxithromycin-ratiopharm. Beru antikoncepci Triquilar. v sobotu dobírám další plátíčko, ve čvrtek mám dostat menstruaci. Další plátíčko beru od neděle. A antibiotika dobírám ve čvrtek ráno. Budu chráněná už od té neděle s novým plátíčkem? Nebo jak dlouho máme používat ještě nějakou ochranu. A jestli to vážně už třeba za 2 týdny nebude mít vliv na tu antikoncepci.
Děkuji moc za odpověď
Jana
angel123  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den chtěla jsem se zeptat. Brala jsem antibiotika Klacid 500 a brala jsem je pouze 3 dny po 12 hodinách 1 tableta, a musela jsem je vysadit nebylo mě nejlíp po antibiotikách. V lékárně mě řekli že nebudu chráněná před pohlavním stykem.Dnes je to 6 dnů co jsem vysadila antibiotika chci se zeptat kdy tedy budu chráněná, mám antikoncepci mirelle. Děkuji předem za odpověd moc mi to pomůže. Děkuji.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí