Může jiná antikoncepce vyrušit účinky Depo provery  

simina ef
simina ef simina
návštěvník
Mám po operaci - hodnocení
Liberecký kraj
Poslat soukromou zprávu

Dobrý den šestým měsícem mi působí antik.injekce Depo provera..a mám po ní tyto problémy..akné, 6 týdnů MS v kuse, náladovost, zadržování vody a s tím spojený výskyt celulitidy...proto další dávku (měla by být 25.1.)už neplánuji..ale řeším jinou vhodnou alternativu antikoncepce..nejlépe pokud existuje nějaká s diuretickým účinkem. Zajímá mě ale...četla jsem, že účinky této injekce přetrvávají až 10 měsíců a já se děsím toho, že mi dalších x měsíců nepůjde zhubnout-mám velkou nadváhu. Dá se antikocepčními pilulkami nějak vyrušit účinek této injekce?..nebo je to jen další "várka" hormonů do těla? Děkuji Vám za odpovědi. H.

Díky!  (0)
   Odpovědět   
MUDr. Vladimír Slavík
MUDr. Vladimír Slavík MUDr. Vladimír Slavík
Basic member
Gynekologie a porodnictví
Praha
Počet příspěvků: 420  ( 52)

Dobrý den Simono, Vaše obtíže jsou bohužel u tohoto typu antikoncepce ne zcela neobvyklé. Máte-li nadváhu, je pro Vás nevhodná. Špatná zpráva je, že musíte počkat na její eliminaci z těla a menstruaci a poté můžete teprve začít brát jinou antikoncepci. Pro Vás je vhodná ta, která má jako progestin drospirenon, např. Yadine, Yasminelle.... Mějte se moc hezky, V. Slavík

Díky!  (1)
   Reagovat   
Litujeme, ale tato diskuse byla pro návštěvníky uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Pokud jste lékař, přihlašte se.

Založte novou diskuzi k tématu Antikoncepce