Špinění po zavedení tělíska Mirena

Špinění po zavedení tělíska Mirena

jevajeva  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
Dobrý den, mám čerstvě zavedenou Mirenu, cca 14 dnů, stále špiním. Dočetla jsem se, že je to normální i po dobu až tří měsíců. Chci se zeptat, zda při tomto špinění můžu mít pohlavní styk. A taky pokud se mi pak nedostaví menstruace, což se prý taky stává, tak jestli si to musím hlídat abych v době, kdy bych měla menstruovat neměla mít pohlavní styk. Aby nedošlo k otěhotnění. Děkuji
MUDr. Miloš Debnár  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Šumperk, Oskava
  • 234 odpovědí
  • 48 Likes
Skutečně špinění po zavedení mireny může trvat i 6 měsíců.Pohlavní styk mít můžete.Menses se nedostaví.
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den.
Ano pohlavní styk můžete mit i pokud špiníte. PS a hlidat se nemusite o doby, kdy vám byla zavedena Moréna.
S pozdravem,
MUDr. Ilič
MUDr. Ivana Šmrhová  |  Basic member  |  Sexuologie  |  Mariánské Lázně, Cheb
  • 10 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den, Mirena je na našem trhu jedna z nejspolehlivějších antikoncepcí. Špinění po zavedení je velmi časté i několik týdnů v kuse. Pokud nebude krvácení a objeví se jen světle hnědý sekret, pak není problém mít pohl. styk. Pravidelnost v krvácení či špinění moc nehledejte. Mějte trpělivost, nepříjemné "potíže"-ve smyslu nepr. krvácení či spíše špiněn se většinou do 6M stabilizují, Velké procento žen pak ani "pseudomenses" vůbec nemá.
Jana  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, ráda bych se zeptala na pohl. styk po zavedení nehormonálního tělíska. Po zavedení jsem měla pouze den lehkou bolest v podbřišku, lehké špinění. Styk jsem měla po týdnu, ale špinění se vrátilo. Žádné bolesti nemám. Někde na internetu se uvádí, že se styk nedoporučuje týden po zákroku, někde dva týdny, jinde bez omezení. Moc děkuji.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí