Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Ukončení užívání antikoncepce - Antikoncepce - Diskuze

Ukončení užívání antikoncepce

Ukončení užívání antikoncepce

Hana  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den.
Zvažovali jsme s přítlem, že chychom rádi už dítě, ale doposud jsem nevysadila antikoncepci, kterou beru už 16 let. Přítel mě chtěl překvapit a za 14 dnů bychom měli letět do Egypta. Já včera započala další platíčko Lunafemu. Můj dotaz zní mohu před dovolenou vysadit antikoncepci (tedy po cca 10 tabletách) zaprvé abych odmenstruovala před dovolenou a zadruhé, že bychom hned mohli začít pracovat na miminku nebo je nutné platíčko dobrat?
Děkuji
Hana
MUDr. Miloš Debnár  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Šumperk, Oskava
  • 234 odpovědí
  • 48 Likes
Antikoncepci vysadit můžete .V každém případě po vysazení začnete krvácet ze spádu několik dní.Otěhotněnt můžete hned po vysazení HAK tbl.
Hana  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 2 odpovědí
Děkuji za odpověď. Právě o spádu z ukončení jsem již četla, jedenkrát už jsem antikoncepci přestala v polovině platíčka užívat, protože jsem byla v zahraničí a měla obavy, že jsem jsem těhotná... k lékaři to nešlo :-(. Bohužel milné obavy a o těhotenství se nejednalo. :-( Ráda bych ale věděla, jaký je tedy rozdíl v menstruaci - po spádu a po dobrání celého platíčka, žádný? Četla jsem články o tom, že se pak těžko určuje termín porodu v případě otěhotnění apod. problémy Proč tedy někteří lékaři nedoporučují ukončení užívání antikoncepce dříve než po dobrání platíčka. Ztrácím se v tom a dítě opravdu chceme. Je lepší vysadit antikoncepci hned teď po třech tabletách? To potom ale nemusím krvácet vůbec? Nebo alespoň těch deset dnů .. nebo je opravdu nejlepší dobrat platíčko? O zdravotní problémy a komplikace nestojím, jen mi připadalo vhodnější, že menstruace před odletem by byla více než vhodná a i ta minimální možnost ihned otěhotnět příjemná :-).
Děkuji
Hanka

Reakce na Hana

MUDr. Miloš Debnár  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Šumperk, Oskava
  • 234 odpovědí
  • 48 Likes
Každá hormonální COC antikoncepce svým složením/deriváty estrogenů a gestagenů/simuluje menstruační cyklus.Umožňuje transformaci endometria,která je nutná ke správnému odkrvácení.Platíčko je tedy lepší dobrat.I kdyby menstruace nepřišla a Vy jste otěhotněla datum početí se dá UZ vyš zjistit.Jestliže hormonální tbl.jedenkrát nedoberete správně dokonce a odkrvácíte nebo neodkrvácíte ,ke zdravotím komplikacím do určitě nepovede.
Debnár

Reakce na MUDr. Miloš Debnár

Hana  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den. Děkuji za vysvětlení. Pokud tedy chci s jistotou odmenstruovat před dovolenou, je úplně jedno jestli z platíčka sním 5 tablet nebo 10. Nebo je lepší čím víc, tím líp (když už nechci celé). Omlouvám se, ale když už zamýšlím udělat něco, co není úplně nejlepší pro tělo, tak ať se tomu alespoň přiblížím.

Díky Hana

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí