Vynechaná tableta

Vynechaná tableta

Renata  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
užívám antikoncepci Yasminelle již několik roků a to vždy pravidelně.
Bohužel tento týden tomu tak nebylo. S menstruací jsem začala v sobotu (10.7.)a nové balení začala užívat v pondělí (večer 12.7.), užila jsem pondělní a úterní tabletku, bohužel středeční jsem zapomněla, čtvrteční jsem užila bohužel až v pátek ráno (do 12 hodin ode standardní doby užití). Pohlavní styk jsem měla ve středu, menstruaci jsem již neměla a ani nedošlo k ejakulaci do pochvy.
Chtěla bych se zeptat, jak velké je riziko otěhotnění a po jakou dobu je nutné se chránit, za jak dlouho bude antikoncepce opět účinná. Děkuji za odpověď.
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobřý den

myslím si že riziko je velice nízké a o učninnosti HA lze mluvit jedině po vaginálním UZ dle mých zkušenosti když to stane jako Vám tak na UZ se obraz nemění

S pozdravem,
Ilič
Renata  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, pane doktore,

děkuji za Vaši odpověď. Jestli jsem to pochopila správně, dokud nedoberu poslední tabletu "platíčka" s následným dostavením krvácení, neudělám si těhotenský test, jistá si být tím, že těhotná nejsem, nemohu... A o účinnosti antikoncepce lze hovořit až s novým balením. Nebo je už opět, např. po pravidelném sedmidenním užívání, opět účinná?

Děkuji.
Mie  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
moc bych se chtěla zeptat odborníka. Užívám antikoncepci Pramino téměř 6 let. Ve druhém platíčku jsem si zapomněla vzít předposlední pilulku (tzn. 12 předchozích dní jsem užívala antikoncepci pravidelně). Následující den jsem měla nechráněný styk s vnitřní ejakulací. Do dvou hodin od styku jsem si však raději vzala pilulku k danému dni i ke dni předchozímu. Jak moc by v takovémto případě měla být spolehlivá antikoncepce, vzhledem k tomu, že by měla poskytovat ochranu i během 7 dní určených k menstruační pauze?
Děkuji, s pozdravem
Michaela
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Jestli že chcete mít jistotu tak je nutné provést UZ s vaginální sondou..jinak na 99 procent funguje již ted

S pozdravem MUDr Ilič
evickamisa  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
dobry den chtela jsem se zeptat beru poprve antykoncepci a chtela bych se zebtat kdy mam vinechat beru je uz 3 dni
Misa00  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den chtěla sem se zeptat, beru antikoncepci Belara a pred týdnem ve středu sem jsi zapoměla vzít prášek ale další den sem ho taky nevzala a pokračovala sem dále v obvyklem braní prášku v mém daném čase a za týden od toho dne co jsem zapoměla užít prášek sem měla nechráněný pohlav.styk (bez kondomu) s přítelem. Jaké je riziko otěhotnění ? Děkuju a odpověd :)
Tian  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý večer. Prosím o radu. Beru antikoncepci YAZ. Podařilo se mi první týden zapomenout na 5. a následující týden na 9. pilulku v pořadí. Jaké podle Vás je riziko otěhotnění? (Vynechané pilulky jsem dodatečně nebrala, pohlavní styk jsem měla v době vynechaní v obou případech).
Děkuji za odpověď.
Lucie  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den , v 2 balení, 3. týdnu jsem zapoměla užít pilulku. Proto jsem se rozhodla pokračovat bez pauzy v dalším tedy 3. balení. ( tak jak stojí v příbalovém letáčku) Jenže zapoměla jsem 3. plátýnko doma a byla jsem celý den v práci. Když jsem domů přišla unavená uplně jsem na to zapoměla. Takže jsem užila pilulku až druhý den hned ráno co jsem si na to vzpoměla. To znamená že ten první den kdy jsem měla začít brát 1. pilulku z 3. balení kvůli zapomenutí tabletky v 3. týdnu z 2. balení, jsem si nevzala. Pohlavní styk jsem měla poslední den v užívání poslední tabletky 2.balení, tedy den před vynecháním 1. tabletky z 3. balení. Může nastat těhotenství? Je mi 16 a antikoncepci užívám teprve několik měsíců. Děkuji za odpověd
bambulka  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 2 odpovědí
Doobry den chcela by som sa spytat beriem tabletky maitailon no 2 tabletky som si zabudla dat taky 9 10 den po menstruacii ..aka je pravdepodobnost že som tehotna??? dakujem
bambulka  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 2 odpovědí
Dobry den beriem antikoncepciu maitailon no zabudla som asi tak na 2 tabletky tak na 9 10 den MS no dala som si ju ale až neskor ...aka sanca je že som tehotna ??? dakujem
Desired  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den,
prosím Vás mám dotaz, beru HA YAZ a nedopatřením jsem si zapomněla vzít desátou tabletu, to bylo úterý, středeční jsem si vzala, ale úterní ne a dál jsem pokračovala v užívání tablet. Je to již měsíc, proto se chci zeptat jestli je antikoncepce účinná, nebo musím YAZ vysadit a začít plato užívat až po poradě s lékařem. Děkuji za odpověď
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

je to již měsíc? ano je antikoncepce účinná,

Spozdarvem,

MUDr Ilíč

Reakce na MUDr. Ilič Zdravko

PetraZ  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda-li je velká pravděbodobnost otěhotnní, když jsem si včera tj.27.6 zapomněla vzít prášek, beru Chloe, ale měla jsem v ten den pohlavní styk, přišla jsem na to až dnes tj. 28.6 ráno,kdy beru prášky, tak jsem si vzala dva najednou. Do této doby jsem brala prášky bez vynechání a jsem ve 3 týdnu. Děkuji za odpověď.
monika  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, již 3 roky užívám antikoncepci Lindynette 20, včera 9.3. jsem si poprvé zapomněla vzít pilulku a vzala jsem si jí dnes 10.3. po 15 hodinách od doby uživání (jedná se o 4. pilulku od doby skončení 7 denní pauzy). S přítelem jsem měli pohlavní styk 7.3. to jsem pilulky brala i 8.3. Jen toho 9.3. jsem zapomněla. Je nějáká šance otěhotnění, když nadále postupuji dle příbalového letáku a HA budu zase užívat pravidelně s dodržením následujícího 7 denního vynechání pohlavního styku? Ještě jsem nepochopila z příbal. letáku, jestli mám po dobrání plata dodržet normální 7 denní menstruační pauzu nebo mám začít ihned brát druhé plato? Děkuji Vám velmi za odpověď.
Eva  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,9.3 jsem měla poslední menstruaci,12.3.jsem vzela první pilulku jako každý jiný měsíc Jangee,16.3.jsem zapoměla vzít,byl pohlavní styk,17.3 jsem vzala 2 tabletky a pokračovala.V pondělí do 72 hodin jsem užila escapelee.Myslíte ,že se něco mohlo stát.děkuji moc za odpověď.Eva
miška  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
dobrý den den ve čt sem začala brát třetí platíčko,jenže jsem si zapoměla v pátek piluku vzít. a vsobotu večír jsem si jí vzala a taktéž v neděli ráno. pohlavní styk jsem měla ve čt a pá a neděli je možné otěhotnéní ? d+kuji za odpověd
anonym  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
Po 6 dnech užívání antikoncepce(Mercilon)jsem si zapomela vzít pilulku, který jsem si vzala až druhý den. Takze jsem si vzala 2 pilulky v jeden den. A dva dny před zapomenutím jsem měla pohlavní styk. Jaká je pravděpodobnost, že bych mohla otěhotnět?
Děkuji za odpověd
nukare  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
minulý měsíc jsem začala užívat antikoncepci Lindynette20, ale měla jsem problém, že jsem celý první měsíc užívání měla menstruaci. 31.března mi po 7denní pauze menstruace konečně skončila a já jsem začala brát druhé plato, ale zapomněla jsem si vzít ve středu 4.4. pátou pilulku a vzala jsem si ji až po 16cti hodinách a v ten den(tudíž čtvrtek) jsem si vzala ještě jednu normálně. Ale ve čtrtek se nám také stalo že jsme po užití tabletek měli pohlavní styk. Myslíte, že je velká pravděpodobnost otěhotnění? Předem děkuji za odpověď.
Radka  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 2 odpovědí
Dobrý den chtěla jsem se zeptat,dobrala jsem posledni pilulku a druhý den jsem měla nechráněný sex,čtyři dny na to se objevila hrozně slabá menstruace která trvala jeden den.Dalši piluky jsem brala jak jsem měla a dalši měsíc se menstruace zatim neobjevila mohla bych být v jiném stavu.Děkuji za odpověd
Radka  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 2 odpovědí
Dobrý den chtěla jsem se zeptat,dobrala jsem posledni pilulku a druhý den jsem měla nechráněný sex,čtyři dny na to se objevila hrozně slabá menstruace která trvala jeden den.Dalši piluky jsem brala jak jsem měla a dalši měsíc se menstruace zatim neobjevila mohla bych být v jiném stavu.Děkuji za odpověd

miki  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, užívám již téměř rok antikoncepci Natalya, vždy pravidelně. Ale nyní bych potřebovala poradit. Dnes (10. 6.) mi má začít 7denní pauza bez tablet, ale včera jsem si zapomněla vzít poslední tabletu, a tak jsem si ji vzala až dnes, přesněji ve 14 hodin. Co to pro mě znamená? Mam pokračovat jako normálně a nové balení začít v obvyklý den nebo kdy? A jak je to nyní s ochranou? Děkuji za odpověď.
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Nic se nestalo. Udělějte sedm dní pauzu a pokračujte v antiko
prim MUDr Pavel Texl
jf  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, vzala jsem z nového plata 3 tablety a 3 tablety pak zapoměla vzít...a měla v té době nechráněný styk...Po jaké době si můžu udělat těhotenský test..protože otázka zda můžu otěhotnět asi na místě není...:( Děkuji za odpověď
K  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, už dva roky beru HA Belaru, vždycky ve 22:00. Poslední 3-4 měsíce jsem vynechávala 7denní pauzu a vždycky jsem začala hned další balení. Včera jsem bohužel našla na zemi pilulku, kterou jsem měla užít v sobotu večer a při její velikosti jsem si nevšimla, že mi vlastně vypadla z ruky. Další dva dny jsem brala pilulky normálně (vždy jen jednu, nevěděla jsem, že v sobotu jsem ji nevzala), byly poslední v balení, tzn. že dnes bych měla začít pauzu, momentálně mám špinění. S přítelem jsme spolu spali naposledy v sobotu odpoledne, ale neměli jsme jinou ochranu ani jsme neměli přerušovanou soulož. Mám velké riziko na otěhotnění? Děkuji za odpověď
Kristýna  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, včera jsem si měla vzít 3. pilulku HA, jenže jsem zapomněla. S přítelem jsme měli sex a až dnes ráno jsem zjístila, že jsem si pilulku nevzala a vzala jsem si ji až po 12 a půl hodinách. Mám se obávat z možného těhotenství?
Pavlína  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den. Již asi rok beru HA Lindynette. Bohužel jsem ztratila jeden prášek z platíčka, ale další den večer jsem si ho opět vzala. Po jak dlouhé době mohu mít chráněný styk? Hned po vzití první pilulky? Nebo mám spíše počkat? Děkuji
A ještě jedna otázečka. Když na 7 dní vysadím prášky - menstruace a pak si vezmu prášek v 20:00 po jak dlouhé době mám bezpečný, chráněný styk? Hned další den? Děkuji
Lenka  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, doužívala jsme celé platíčko HA a chtěla jsme hned navázat druhým, bez sedmi denní pauzy. Ovšem hned v první den užívání druhého platíčka sem si pilulku zapoměla vzít a užila ji po 12 a půl hodinách. Je riziko, že otěhotním, když sem zapoměla pilulku užít vlastně v první ve 4. týdnu užívání? a mohu dále pokračovat v užívání bez rizika těhotenství? Děkuji
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

já si myslím že to riziko je jen teoretické,
Spozdravem,

MUDr Ilíč
Monika
Monika  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, zapomněla jsem si vzít poslední pilulku z balení, a vzala si ji až když jsem si na ni vzpomněla, ale bylo to už víc jak 12 hodin. V příb. infor. bylo, že jestliže jsem si ji potom vzala, mám bez pauzy užívat další plato, jenže já se pak už do lékárny nedostala, takže mi už jenom zbývá mít týdenní pauzu. V den zapomenutí pilulky jsem měla pohlavní styk, je možnost těhotenství? Děkuji za odpověď.....
Veronique  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
chtěla bych se Vás zeptat, zdali můžu provozovat pohlavní styk a jestli je zde pravděpodobnost otěhotnění, jestliže jsem včera (v úterý 2. října) zapomněla užít antikoncepce Sunya, kterou normálně beru v 18:00. Jsem ve třetím týdnu, poslední tabletu bych měla dobrat v sobotu.
V návodu jsem se dočetla, že už nemám dobrat tento blistr a začít sedmidenní pauzu, případně si ji mohu zkrátit. Budu i v případě zkráceného (v neděli bych chtěla začíst nový blistr) intervalu chráněná?
Děkuji Vám moc za odpovědi.
Zuzana  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych se zeptat odborníka.
Užívám antikoncepci Lindynette 20 a ve třetím týdnu jsem si zapomněla vzít tabletku, den poté jsem měla pohlavní styk, ale pak jsem to zjistila a zvala si zapomenutou tabletku. Jak velké je riziko otěhotnění?
Moc děkuji za odpověď.
romca.m  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den. Zapomněla jsem užít 7. pilulku HA Stodette, užila jsem ji hned druhý den, však po uplynutí 12hod. V den zapomenutí jsem měla pohlavní styk. Je narušení účinku antikoncepce velké? V příbralovém letáku píše, abych příští 7 dní užívala i jinou ochranu, ale pokud jsem v předchozích 7 dnech měla pohl.styk, není otěhotnění vyloučeno. V posledních 7 dnech jsem sice pohl. styl měla, ale s pravidelným užíváním pipulek. Je tedy pravděpodobnost otěhotnění veliká? Děkuji
Dee  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Chtěla jsem se zeptat když jsem prášky vynechala celí měsís po jak dlouhé době muže být pohlavní styk beru prášky lunafem.Dekuji
kikuu  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý dne, chtěla jsme se zeptat od 28.12 beru první pláto antikoncepci lunafem a 6.1.2013 jsme jsi zapoměla vzít tabletu chybu jsme jsi uvědomila po více jak 12h takže jsme jsi v pondělí vzala dvě už jsme je od te doby brala pravidelně ale včera 10.1 jsme měla pohlavní styk s přítelem příšti týden ve středu vemu poslední prášek a pak budu mít pauzu můžu být těhotná děkuji


PetraPekařová  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,užívám rok antikoncepci Sylviane a během týdenní pauzy jsem měla pohlavní styk.Nové balení antikoncepce jsem začala užívat až po 18 hodinách než bych měla.Mohla bych být těhotná ?

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí