Vyzvracená pilulka antikoncepce

Vyzvracená pilulka antikoncepce

Adela12  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den,

používám antikoncepci Foxinette Neo již asi 3 roky. Při používaní platíčka v prvním týdnu (konkrétně 3 prášek) vzatý ve 20:00 jsem zhruba ve 22:30 opakovaně zvracela. Nevím jestli sešek stačil vstřebat či ne. Poté jsem měla k ránu přerušovaný styk, kdy partner ejakuloval mimo mě. Ráno cca ve 7:40 jsem si vzala raději náhradní pilulku (tedy těsně v limitu 12 h) z obav opakovaného zvracení jsem raději ji vzala až takhle déle. Myslíte si, že i přesto hrozí riziko otěhotnění?

Děkuji za Vaši rychlou reakci.
MUDr. Vladimír Slavík  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Praha
  • 486 odpovědí
  • 59 Likes
Dobrý den Adélo, 2,5 hodiny je téměř bezpečná doba na vstřebání, navíc tbl. , kterou jste vzala ráno, graviditu v podstatě vylučují.
Mějte se moc hezky , VS
Adela12  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dekuji. Rada bych se jeste zeptala. Jiz mam dobrano 21 tablet a v 7 denní pauze zatim menstruace nepřišla (3 den meskani) je možnost ze to bylo způsobeno tou pilulkou navic? Jeste bych chtela upozornit, ze jsem pred týdnem prodělala virozu, může to take mit vliv? Jinak opakovaně jsem si delala TT mamatest a digitální test a vse negativni. Dnes naposledy z ranni moče take negativni. Nekolikrat se mi stalo, ze menstruace nepřišla a další měsíc zase vse v poradku, muze to mit nasvedomi antikoncepce? Dekuji za odpoved.
Stellart s.r.o. KLINIKA TEPLICE  |  Premium member  |  Teplice
  • 87 odpovědí
  • 9 Likes
Dobrý den, Adélo,
po poradě s lékařkou naší kliniky mám pro Vás následující informaci: rychlost vstřebání tablety je 1 hod., tzn. že než jste začala zvracet, byla tableta již rozpuštěna. Dále užívejte antikoncepci klasicky.
Hezký den Klinika Stellart Teplice
Doktor ve Vašem okolí