Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Je mi 50 let, je již čas vysadit HA? - Klimakterium a menopauza - Diskuze

Je mi 50 let, je již čas vysadit HA?

Je mi 50 let, je již čas vysadit HA?

Zdenka  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý den,
Měla jsem nitroděložní tělísko, vyjmuto před 5 leti, poté užívám asi 5 let HA Mirelle. S tělískem ani nyní při užívání Mirelle nemenstruuji. Gynekoložka mi při při preventivní prohlídce na jaře (právě jsem oslavila 50. narozeniny) navrhla, že již mohu přestat brát hormonální antikoncepci. Mé obavy z otěhotnění po vysazení se pokusila rozptýlit tím, že mi řekla, že by to byl v mém věku zázrak. Žádné klimakterické příznaky neepociťuji, návaly ani nic jiného...Pro jistotu jsem si ještě balení HA napsat nechala, pro klid. Trápí mne však opakující se poševní mykózy a slyšela jsem, že po vysazení HA by tyto problémy mohly ustoupit. Tak nevím...Prosím tedy o radu. Vysadit? Nevysadit?
Děkuji! Zdenka
MUDr. Miloš Debnár  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Šumperk, Oskava
  • 234 odpovědí
  • 48 Likes
Nechte si odebrat krev na FSH v době užívání placebo tbl.Pokud je hladina vyšší než 40 IU/l /někteří udávají hranici 30 IU/l/ je užívání CC antikoncepce zbytečné a je možno ho nahradit HST preparáty.Tudíž při této hodnotě FSH užívání mirelle je zbytečné.
Zdenka  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 4 odpovědí
Moc Vám, pane doktore, děkuji za radu. Zajdu k lékařce.
Zdraví Zdenka
Doktor ve Vašem okolí