Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Špinění po menstruaci - Poruchy menstruačního cyklu - Diskuze

Špinění po menstruaci

Špinění po menstruaci

Nika  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý dem ráda bych se zeptala na problém, který mě trápí delší dobu. 10/2008 jsem prodělala mimoděložní těhotenství s odebráním vejcovodu, 11/2009 odstraněn vejcovod na druhé straně - saktosalping. Při saktosalpingu jsem měla nepravidelné špinění cca od poloviny cyklu až do menstruace. Při laparoskopii mi prohlíželi i dělohu a brali vzorky sliznice, ale všechno bylo naprosto v pořádku. Jen jsem měla trochu zánět z toho saktosalpingu a ve zprávě bylo taky napsáno "polyposní sliznice". Odvodila jsem si tedy že špinění bylo z toho saktosalpingu, ono po laparoskopii totiž přestalo. Ale nyní sleduju sice méně silné krvácení při menstruaci, než bývalo dříve, ale zase špiním třeba i 4-5 dnů po skončení menzes (ty mám 5 dnů) Je to jen velice hodně málo a je to spíše světle až středně hnědý výtok. Je to normální? A co znamená ta "polyposní sliznice"? Za měsíc mám jít na IVF a děsí mě, že by se něco nepovedlo, jen kvůli těmto mým problémům. Děkuji Vám mnohokrát za odpověď. Naďa(25 let)
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,
když se odstrani sactosalpinx-tj takto změněný vejcovod
v tom případě se zlepšují výsledky při IVF...polyposní sliznice -představuje nezhoubné bujení sliznice a ta bylodstraněná..to špinění po menstruaci zmizí v průběhu stimulace vaječniků při IVF stimulaci.


S pozdravem,MUDR Ilič
Doc. MUDr. Igor Crha, CSc.  |  Basic member  |  Reprodukční medicína  |  Brno
  • 22 odpovědí
  • 1 Like
Nepravidelné krvácení může mít různé příčiny. Před IVF je určitě vhodné vyšetření a optimální příprava děložního prostředí pro vývoj embrya po transferu.
I.Crha XXXXXXXXXXXXXX
Nika  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den pane doktore, na umělé oplodnění se chystám přímo k Vám na Obilní trh, takže moc děkuji za odpověď. 13.4. mám začít brát Duphaston a Synarel, ale byla mi nalezena cysta na levém vaječníku (21x21mm). Prý to nic není a na dalším postupu se domluvíme 2 den cyklu po ultrazvuku. Se špiněním mi ale doktoři u Vás asi nic dělat nehodlají. Problémy se špiněním jsem měla i dřív, ale odstraněním saktosalpingu mi zmizeli, ale teď se špinění zase objevilo. Při laparoskopii (6.11.2009) byla provedena abraze dělohy a zjištěna polyposní sliznice, jinak rozbor v pořádku. Víte, jde mi o to, abych nic nezanedbala a embryo se mohlo opravdu bez problémů vyvíjet. Za případnou odpověď a Váš čas děkuji!
Nika  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den pane doktore (Mudr.Crha I.), na umělé oplodnění se chystám přímo k Vám na Obilní trh, takže moc děkuji za odpověď. 13.4. mám začít brát Duphaston a Synarel, ale byla mi nalezena cysta na levém vaječníku (21x21mm). Prý to nic není a na dalším postupu se domluvíme 2 den cyklu po ultrazvuku. Se špiněním mi ale doktoři u Vás asi nic dělat nehodlají. Problémy se špiněním jsem měla i dřív, ale odstraněním saktosalpingu mi zmizeli, ale teď se špinění zase objevilo. Při laparoskopii (6.11.2009) byla provedena abraze dělohy a zjištěna polyposní sliznice, jinak rozbor v pořádku. Víte, jde mi o to, abych nic nezanedbala a embryo se mohlo opravdu bez problémů vyvíjet. Za případnou odpověď a Váš čas děkuji!
Doc. MUDr. Igor Crha, CSc.  |  Basic member  |  Reprodukční medicína  |  Brno
  • 22 odpovědí
  • 1 Like
Pokud se k nám dostanete před zahájením Synarelu (např. v sobotu 11.4.2010 dopoledne (nejlépe do 9 hodin), můžeme udělat kontrolní UZ a upřesnit přípravu.
Případné dotazy můžete směrovat přímo ze svého mailu na XXXXXXXXXXXXXXX.

I.Crha
Zuzka23  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den. Před měsícem jsem přestala brát HA, protože mi ji odebraly z důvodu vysokýho krevního tlaku. Teď tedy beru léky na tlak. Kytolan a Orcal Neo. Nedávno mi skončila menstruace a od té doby špiním. Jsou to už 4 dny a netuším čím by to mohlo být. Špinění je tmavé až hnědé. Tak bych byla ráda kdyby jste mi mohli napsat, čím by to špinění mohlo být. Děkuji za odpověď. Zuzana(23let)
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,
může to být tzv poklesem estrogenů v fol. fázi nebo insuf. žl. tělíska v závislosti na příčině je a i léčba npř gestageny málo ovliv. TK.,

S pozdravem ,

MUDr Ilič
Kaczenka  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, už asi 2 roky špiním mimo menstruaci. Gynekolog mi mění HA a myslí si že je to tím, ale je to pořád to samé. Po skončení menstruace asi týden nešpiním a zbylé dva týdny než zase začne menstruace špiním, je to hnědý výtok, už si nevím rady.
Manulli  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na špinění které mám od konce minulého roku. Asi rok od porodu syna( 4 roky ) mám stále problémy. Po citologii jsem měla menší nález, sledovali jsme to, chodila jsem na pravidelné stěry. V září 2011 se výsledek upravil, byl v pořádku. S manželem jsme se pokusili o druhé dítě. Vyšlo že jsem těhotná, ale na ultrazvuku bylo tzv. afetální plodové vejce. Následná kyretáž 19.12.2011 Od té doby nepravidelná menstruace a krvácení mezi cikly. Nasazen Norethisteron, ale už ke konci jeho užíváni jsme lehce špinila. Odmenstruovala jsem 5 dní. Týden od konce menstruace zase špiním. Múže být i příčina, to že jsem mohla něco těžkého zvednout? Děkuji mnohokrát za odpověď
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Vážená paní,
doporučuji vám navštívit centrum zabývající se léčbou neplodnosti. Určitě příčinou anembryomoly a následného potratu nebylo zvednutí něčeho těžkého. V dnešní době je příčinou nejčastěji porucha spermiogenese nebo genetická chyba.
prim. MUDr Pavel Texl
janca  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobry den. V nedeli mi mela skoncit menstruace,ale jeste dnes porad trochu spinim.Spise je to takovy nahnedly vytok.Antikoncepci beru pravidelne a nikdy se mi tohle nestalo.Co to muze byt?
Marfule15  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den.
Chtěla sem se zeptat , měla sem normální průběh dobrala sem prášky přišla týdenní pauza a menstruace vše jak má být.Po týdnu sem začala prát antikoncepci ,ale druhý den (2 prášek) jsem slabě krvácela a jen na chvilinku.Zajímalo by mě jestli to je normální nebo z jaké příčiny? Děkuji za odpověd.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí