Tekutina v děloze

Tekutina v děloze

usak520  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
Dobrý den, hledám odpověď na svůj problém. Mám dle gynekoložky tekutinu v děloze (ukazovala mi ji na UZV). Pozoruji víc než druhým rokem výtok, který je čirý bez zápachu - to je asi ta tekutina, lékařka doporučila pouze nosit slipové vložky. Beru ATK - bez menstruačního cyklu 2 roky, mám sníženou funkci štítné žlázy (Letrox 50). Je mi 38, děti nemám, žádná oprace, žádná vážná nemoc. Problém je v množství vytékající tekutiny. Neustále ze mne uniká, je jí dle mého úsudku mnoho, při spánku, při chůzi, při sportu.... Prosím o radu, co s tím, nechápu že mje gyn lékař to neřeší. Já nemůžu ani na dovolenou, nevím co s tím, je to velmi obtěžují. Bez ATK být nemůžu - mám bez ní velmi dlouhý, nepravidlený cyklus a silné bolesti. Děkuji.
MUDr. Miloš Debnár  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Šumperk, Oskava
  • 234 odpovědí
  • 48 Likes
Sekrece/tekutina/vytékající z pochvy z dělohy pravděpodobně nebude.Musel bych vidět UZ obraz dělohy.Může se jednat o mucocele, kde je rozhodující výška sliznice děložní mucocele ohraničující nebo je sekret , který je vidět v dutině děložní jiného původu.Máte pravděpodobně výtok.Po provedené rozšířené kolposkopii a cytologii je nutné provést aminový test a ph pochvy.Na základě tohoto vyš Vám preventivně dát vag .léky, které budete užívat dlouhodobě.Vzhldem k nepravidelnému krvácení a tedy i UZ nálezu v dutině děložní bude rozumné se s Vaším gynekologem domluvit na diagnostické hysteroskopii s odebráním bioptického materiálu z hrdla dělohy a sliznice děložní.Vyčkat výsledků vyš.