Průjem a pozitivita imunologických testů

Gastro návštěvník

Průjem a pozitivita imunologických testů

Gastro  |  Praha
 |  Praha
Dobrý den,
obracím se na Vás s prosbou, zda by se ze zdravotních potíží, které uvedu a z pozitivních imunologických krevních testů daly nastínit diagnózy, jejichž projevy souvisí s gastrontestiálním traktem.
Onemocněla jsem v r.87, téměř rok na infúzích, těžké vodnaté průjmy, malasorbční syndrom, deficit laktázy..., podezření na cystickou fibrózu pankreatu, celiakii, ale obojí bylo nakonec nepotvrzeno. Závěr enterobiopsie: nespecifická iritace mírného stupně, kolonoskopie tenkrát provedena nebyla. Stav vylepšen, lepší a horší období provázená bolestmi břicha, průjmy. Během té doby léčba na gastroenterologii, provedena kolonoskopie: makroskopický nález hraniční pro idiopatickou kolitidu recta a stigmatu, histologicky IBD nepotvrzena. Necharakteristický střevní zánět. Krevní testy: r.2001-Aktivované CIK++,IgG/EBV+,Antinukleární faktor++,ANF(buňky HEP2),Ab-hladký sval+,r.2012-ENA(ANA)screen-pozitivní,AB-dsDNA 14,0 slabě pozitivní, hematologie: vždy vyšší střední obj.ery,nyní 101 a nižší erytrocyty, nyní 3,77. V současné době se zdravotní stav zhoršil natolik, že nepomáhají ani doporučované dávky léků (Kreon,Isochol,Enterol atd), lékařem už i doporučena terapie bylinná. Bolesti břicha, průjmy, úbytky na váze, únava. Napadlo mne, zda by se nemohlo jednat o nějakou systémovou nemoc (SLE na kožním nepotvrzena), vzhledem k tomu, že se léčím zároveň na hypothyreózu a dva roky poté, co jsem onemocněla se mi začalo rozvíjet vitiligo, dnes už celková depigmentace. Vím, že mé otázky by měly být směřovány na gastroenterologii, ale tam mi již nedokáží poradit, tak se snažím pátrat i jinde.
Velmi děkuji za pomoc, každý nový nápad mne povede dál k určení dg po tolika letech, bez znalosti dg se dyspeptický střevní syndrom léčí těžko.
S přáním hezkého dne
Š.
Doktor ve Vašem okolí