Sport s antibiotiky  

micha
micha micha
návštěvník
Praha
Poslat soukromou zprávu

Dobrý den, mám dost sníženou imunitu a antibiotika dostávám poměrně často(angíny,záněty dutin..) momentálně mám streptokoka v krku. Dostala jsem penicilín na 10 dní, což je u mě problém, zůstat být tak dlouho v klidu. Závodně tancuji a táhnu ke dnu mými nemocemi i mého tanečního partnera. Za 14 dní máme důležitou soutěž a tak jsem se chtěla zeptat, jestli hodně vadí ležet třeba 5 dní, nechat tělo odpočinout a dál už normálně trénovat a dobrat penicilín(nebo jiná antibiotika) při normálním fungování? Může se něco stát? (poškození ledvin, jater..) Předem moc děkuji za odpověd. Michaela

Díky!  (0)
   Odpovědět   
Odborníci v okolí
MUDr. Jaroslava Marková
MUDr. Jaroslava Marková MUDr. Jaroslava Marková
Basic member
Praktické lékařství pro dospělé | více Vnitřní lékařství
Praha
Počet příspěvků: 1648  ( 5)

Dobrý den, pokud nemáte akutní obtíže, jen nález Streptokoka v krku (ten tam může být už dlouho), tak se dle mého názoru nic nestane, když trénink podstoupíte. Pokud potíže máte, měla byste se řádně vyležet a doléčit včetně dodržení určité doby tělesného klidu po nemoci. Orgánové komplikace z přechozené infekce nelze nikdy vyloučit.

Díky!  (0)
   Reagovat   
peto
peto peto
návštěvník
Praha
Počet příspěvků: 1
Poslat soukromou zprávu
Reakce na MUDr. Jaroslava Marková

Dobry den,beriem antibiotika amoksiklav na nejakeho bacila v hrdle neviem akeho a chcel by som cim skor trenovat..fizycky som na tom v pohode normal ale berie antibiotika tak sa chcem spytat ci mozem organizmu fizycky zatazit bez obav....nie som chory ale dodatocne ho objavili vo vyteroch z hrdla dakujem

Díky!  (0)
   Reagovat   
vape
vape vape
návštěvník
Středočeský kraj
Poslat soukromou zprávu

Dobrý den
po úraze, né moc vážném, mi na noze zůstala přibližně 5 cm jizva, která se moc nehojí. Není to bolestivé, ale je to pořád do živého. Občas je na povrchu rány i hnis. Nyní, po cca měsíci léčby jsem dostal antibiotika, jedná se o Doxybene 100mg - užívám jednu tobolku denně. Je potřeba přestat se sportovní aktivitou, nebo výrazně omezit ? Sportovní aktivitou, tedy tréninky myslím přibližně 3-5 hodinové denní tr. dávky na kole + víkendové závody.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Kája
Kája Kája
návštěvník
Praha
Poslat soukromou zprávu

Dobrý den,
na chronický gynekologický zánět, který je ale bez příznaků (byl zjištěn pouze z minibiopsie) mi byla nasazena antibiotika Doxybene a Entizol. Chtěla jsem se zeptat, jestli při léčbě antibiotiky mohu sportovat, když nemám žádné příznaky nemoci? Nebo je nutné zůstat po celou dobu léčby v klidu? Nejedná se o závodní sport, pouze o rekreační (cca 2x týdně).
Předem moc děkuji za odpověď.

Díky!  (0)
   Reagovat   
Litujeme, ale tato diskuse byla pro návštěvníky uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Pokud jste lékař, přihlašte se.

Založte novou diskuzi k tématu Léčba antibiotiky