Léčba antibiotiky
Tato webová stránka sbírá za účelem zefektivnění poskytovaných služeb provozní data tzv. cookie soubory. Pokud se sběrem cookie souborů nesouhlasíte, změňte nastavení. Více informací viz zásady ochrany soukromí.

Sport s antibiotiky

micha micha
návštěvník
Praha
Počet příspěvků: 1
Poslat soukromou zprávu

Sport s antibiotiky

Dobrý den, mám dost sníženou imunitu a antibiotika dostávám poměrně často(angíny,záněty dutin..) momentálně mám streptokoka v krku. Dostala jsem penicilín na 10 dní, což je u mě problém, zůstat být tak dlouho v klidu. Závodně tancuji a táhnu ke dnu mými nemocemi i mého tanečního partnera. Za 14 dní máme důležitou soutěž a tak jsem se chtěla zeptat, jestli hodně vadí ležet třeba 5 dní, nechat tělo odpočinout a dál už normálně trénovat a dobrat penicilín(nebo jiná antibiotika) při normálním fungování? Může se něco stát? (poškození ledvin, jater..) Předem moc děkuji za odpověd. Michaela

(0)
   Odpovědět   
MUDr. Jaroslava Marková MUDr. Jaroslava Marková
bronze member Basic member
Praktické lékařství pro dospělé | více Vnitřní lékařství
Praha
Počet příspěvků: 1654  ( 1)

Dobrý den, pokud nemáte akutní obtíže, jen nález Streptokoka v krku (ten tam může být už dlouho), tak se dle mého názoru nic nestane, když trénink podstoupíte. Pokud potíže máte, měla byste se řádně vyležet a doléčit včetně dodržení určité doby tělesného klidu po nemoci. Orgánové komplikace z přechozené infekce nelze nikdy vyloučit.

(0)
   Reagovat   
peto peto
návštěvník
Praha
Poslat soukromou zprávu
Reakce na MUDr. Jaroslava Marková

Dobry den,beriem antibiotika amoksiklav na nejakeho bacila v hrdle neviem akeho a chcel by som cim skor trenovat..fizycky som na tom v pohode normal ale berie antibiotika tak sa chcem spytat ci mozem organizmu fizycky zatazit bez obav....nie som chory ale dodatocne ho objavili vo vyteroch z hrdla dakujem

(0)
   Reagovat   
vape vape
návštěvník
Středočeský kraj
Poslat soukromou zprávu

Dobrý den
po úraze, né moc vážném, mi na noze zůstala přibližně 5 cm jizva, která se moc nehojí. Není to bolestivé, ale je to pořád do živého. Občas je na povrchu rány i hnis. Nyní, po cca měsíci léčby jsem dostal antibiotika, jedná se o Doxybene 100mg - užívám jednu tobolku denně. Je potřeba přestat se sportovní aktivitou, nebo výrazně omezit ? Sportovní aktivitou, tedy tréninky myslím přibližně 3-5 hodinové denní tr. dávky na kole + víkendové závody.

(0)
   Reagovat   
Kája Kája
návštěvník
Praha
Poslat soukromou zprávu

Dobrý den,
na chronický gynekologický zánět, který je ale bez příznaků (byl zjištěn pouze z minibiopsie) mi byla nasazena antibiotika Doxybene a Entizol. Chtěla jsem se zeptat, jestli při léčbě antibiotiky mohu sportovat, když nemám žádné příznaky nemoci? Nebo je nutné zůstat po celou dobu léčby v klidu? Nejedná se o závodní sport, pouze o rekreační (cca 2x týdně).
Předem moc děkuji za odpověď.

(0)
   Reagovat   
Litujeme, ale tato diskuse byla pro návštěvníky uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Pokud jste lékař, přihlašte se.

Založte novou diskuzi k tématu Léčba antibiotiky