Extrasystoly - intenzivnější přeskočení srdce

Zuzana návštěvník

Extrasystoly - intenzivnější přeskočení srdce

Zuzana
Dobrý den, jsem žena 39 let a trpím extrasystoly, jak jsem pochopila a i mám diagnostikováno.
Od mládí trpím panickou poruchou, na vše jsem citlivější. Přeskočení srdce jsem mívala jednou za čas. Dalo by se říct pouze 1x za 2 měsíce. Na začátku podzimu jsem začala brát léky na tlak, Prestanol Neo 0,5 tablety denně. Jinak beru Letrox na štítnou žlázu, Seropram na panické ataky, občas Neurol a dále léky na cholesterol Amedo, Fenofix. Problém je, že se mi extrasystoly začaly ozývat častěji a poslední 3 dny fakt hodně, až 5x do hodiny, snad i více. Neuveřitelně mne to vždy rozhodí. Nasadím Neurol, ale děsí mě, že se něco musí dít, když mi to začalo tak najednou s takovou intenzitou. Byla jsem před 2 lety na zátěžovém testu, teď v září na sono srdce....Ale stejně nejsem klidná. Co byste prosím poradila? Je normální, že se přeskočení sredce tak zintenzivní?
Děkuji. Zuzana
MUDr. Táňa Andreasová
MUDr. Táňa Andreasová Basic member
  • 1481 odpovědí
  • 67 Likes
MUDr. Táňa Andreasová
MUDr. Táňa Andreasová  |  Interní lékařství, Praha
  • 1481 odpovědí
  • 67 Likes
 |  Interní lékařství, Praha
Dobrý den, extrasystoly samy o sobě nejsou nijak nebezpečné, ale mohou být subjektivně nepříjemně vnímané. Záleží také, jestli vycházejí se síní nebo z komor. Léčí se většinou léky na zpomalení srdeční frekvence -betablokátory. Časté extrasystoly vycházející z komor je třeba dál dovyšetřit, hlavně vyloučit ischemickou chorobu srdeční, to ale určitě není Váš případ. U vás bude přičina nejpíše v psychice - tzv.neurovegetativní dystonii. Doporučuji doplnit 24hod holtera ekg- dále dle výsledku, ale nejspíš Vám nasadí nízkou dávku výše uvedených betablokátorů.
S pozdravem
Litujeme, ale tato diskuse byla pro návštěvníky uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Pokud jste lékař, přihlaste se.

Založte novou diskuzi k tématu Arytmie