Komorová extrasistolie a těhotenství

Ivana15 návštěvník

Komorová extrasistolie a těhotenství

Ivana15  |  Olomoucký kraj
 |  Olomoucký kraj
Dobrý den paní Doktorko. Jmenuji se Ivana, je mi 36 roků, mám tříletého syna.
Před rokem mi zjistili komorovou extrasistolii, léky zatím žádné neberu nijak tuto poruchu nepociťuji. Jsem po operaci štítné žlázy a beru Euthyrox 112, 1 tabletu denně.Chtěli bychom ještě jedno dítě, na kontrole na interně mě doktor těhotenství nedoporučil.
U nás se nejedná o normální početí dítěte, ale inseminaci. Z tohoto důvodu pan doktor nedoporučil zavádět další hormony do mého těla.
Napište mi prosím rizika v tomto mém případě, jak inseminace, tak i těhotenství, vzhledem k mé srdeční poruše, a Váš názor. Potřebuji i názor jiného lékaře.
Mockrát děkuji.
  • 1495 odpovědí
  • 68 Likes
MUDr. Táňa Andreasová  |  Interní lékařství, Praha
  • 1495 odpovědí
  • 68 Likes
 |  Interní lékařství, Praha
Dobrý den, komorová extrosystolie se může vyskytovat i u jinak zcela zdravého srdce. Vy jinak žádné srdeční onemocnění nemáte? Pak nevidím důvod, proč byste nemohla podstoupit inseminaci a mít dítě! Ale měl by se vyjádřit váš kardiolog. Doporučuji doplnit také kontrolní 24 hod holter ekg a echo (ultrazvuk) srdce. Důležitá je adekvátní substituce hormony štítné žlázy.
S pozdravem
Litujeme, ale tato diskuse byla pro návštěvníky uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Pokud jste lékař, přihlaste se.

Založte novou diskuzi k tématu Arytmie
Doktor ve Vašem okolí