Palpitace, rychlý tep

Maruška návštěvník

Palpitace, rychlý tep

Maruška  |  Liberecký kraj
 |  Liberecký kraj
Dobrý den, je to zhruba 3-4 týdny co pociťuji časté bušení srdce doprovázené dušností, únavou, slabostí. Navštívila jsem svou obvodní lékařku, která mi udělala krevní testy, zjistila však pouze vyšší CRP 35. Moje příznaky svedla na přítonost zánětu v těle a žádná jiná vyšetření neprováděla. Mohou být tyto příznaky opravdu jen projevem toho zánětu? Docela mě zaráží, že mi nebylo s těmito příznaky provedeno podrobnější vyšetření i přes to, že v klidu můj tep dosahuje hodnot nad 100t/min. Paní doktorka se domnívá, že v 21 letech jsem na srdeční onemocnění příliš mladá. Je nějaká možnost jak se nechat vyšetřit odborníkem? Opravdu ce necítím příliš dobře, bojím se čímdál víc zůstávat sama v práci, jelikož často už cítím, že se schyluje k nějakým mdlobám. Nevím zda je možné zajít k internistovi jen s doporučením nebo i bez něj? Velice ráda bych začala být léčena, jelikož tyto potíže jsou dosti obtěžující. Děkuji za odpověď a přeji krásný zbytek dne.
Marcela návštěvník
  • 3 odpovědí
Marcela  |  Pardubický kraj
  • 3 odpovědí
 |  Pardubický kraj
Dobrý den, nejsem žádný lékař a ani odborník.
Myslím si, že by Vás měl OL poslat určitě k internistovi, nebo na nějaké další vyšetření. Já jsem šla k lékaři také s bušením srdcem, ačkoliv se léčím s vysokým tlakem ve svých 24 letech a hned mě poslal na EKG a na rozbor krve. Tep jsem měla v klidu 119 a často mívám u lékaře vyšší i teď. Podle EKG mám sinusovou tachikardii, jinak respirační aritmii. Beru léky a je to lepší. Nemusí to být nic vážného, ale asi by bylo lepší další vyšetření, popř. zjistit příčinu. Způsobovat to může i velký stres, nebo kafe, kouření atd...
Tak Vám přeji, ať vám to dobře dopadne:)
  • 1648 odpovědí
  • 6 Likes
MUDr. Jaroslava Marková  |  Vnitřní lékařství, Praha
  • 1648 odpovědí
  • 6 Likes
 |  Vnitřní lékařství, Praha
Dobrý den, tyto příznaky nemusí být jen známkou srdeční poruchy, ale také např. velmi častého onemocnění štítné žlázy, zvláště u mladých žen. Doporučuji vyšetření u internisty, včetně odběru TSH. Objednat se můžete i bez doporučení.
petr návštěvník
  • 1 odpovědí
petr  |  Praha
  • 1 odpovědí
 |  Praha
Mám poslední dobou problémy, nedávno jsem prošil krátkou stresovou sutuaci, po které mě vyletěl tep na cca 200 pulzů, měl jsem pocit, že se neudržím na nohou, vyhledal jsem lékaře, po nahrání EKG a změření tlaku, v tu chvíli 158/84 mi lékař zdělil že to bude nejspíše sinusová tachykardie, nádledné ECHO nezjistilo nic závažného, od té doby se mi však tyto stavy vrací, nevím jestli to s tím může souviset, ale při téměř každém nádechu, si " říhnu nebo krknu ", také se rychle zadýchám při cestě do schodů, co by jsme mi doporučila, děkuji za odpověd
jaluna návštěvník
  • 3 odpovědí
jaluna  |  Jihočeský kraj
  • 3 odpovědí
 |  Jihočeský kraj
delší dobu mám palpitaci a zrychlený tep.byla jsem na vyšetření na interně kde mi udělali EKG a změřili tlak zapůjčili mi holtr na srdce a to dopadlo vše v pořádku.Bylo mi zděleno že jsou to potíže nejspíše psychogenního rázu.jelikož jsem ve stresu hlavně zdřívějška co jsem prožila.Může to tím být děkuji za radu.nebo se mám ještě na někoho obrátit?
maus-ka návštěvník
  • 1 odpovědí
maus-ka  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
 |  Ústecký kraj
dobry den,chci se zeptat,co může způsobovat rychlé a silné bušení srdce.Stává se mi to často,někdy i 2x za den.dekuji
  • 1524 odpovědí
  • 72 Likes

Reakce na maus-ka

MUDr. Táňa Andreasová  |  Interní lékařství, Praha
  • 1524 odpovědí
  • 72 Likes
 |  Interní lékařství, Praha
Dobrý den,
můžete mít nějaký typ arytmie, k přesné diagnostice je nutné zachycení arytmie na 12- svodovém ekg. Dále doporučuji vyšetření kardiologem.
S pozdravem dr.S.Andreasová
  • 1524 odpovědí
  • 72 Likes
  • 1524 odpovědí
  • 72 Likes
Dobrý den,
zánět nebo infekce bývá spojena s tachykardií, ale jestliže se stále necítíte dobře, máte pocit na omdlení a bušení srdce, měla byste být vyšetřena ambulantním kardiologem. Měla byste mít provedena vyšetření - ekg, Holtera ekg, echo, laboratorní vyšetření atd. Další léčba se odvíjí od výsledků vyšetření. Asi se lze objednat i bez doporučení, přesně nevím. S pozdravem dr.S.Andreasová
Inka55 návštěvník
  • 1 odpovědí
Inka55  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
 |  Středočeský kraj
Dobrý den mám problém s tlakem tím že vždy jsem měla nízký a teď mám kolísaví. Minulí týden jsem byla u lékařka a ta mi naměřila pro změnu vysoký. Dokonce jsem byla na zátěžovým vyšetření EKG a tam mi zjistili že mám 82% na zátěžovce . Jdu si ve čtvrtek pro Holtra nevíte na jak dlouho ho dávají? Krom toho v tomto počasí mi je stále špatně tak že si myslím že zkolabuji. Děkuji za odpověď Zemanová Jiřina
  • 1524 odpovědí
  • 72 Likes
  • 1524 odpovědí
  • 72 Likes
Dobrý den, Holter ekg se většinou dává na 24 hod, někdy ale i na 3 dny nebo týden. Holter tlaku krve se dává na 24 hod, na ten nejspíše jdete. U lékaře v ordinaci Vám někdy mohou naměřit vyšší tlak krve, než byste jinak měla, je to ze stresu - říká se tomu syndrom bílého pláště. Doporučuji pravidelné měření tlaku krve doma - vždy ve stejou dobu, po zklidnění, v sedě. Při nízkém tlaku dostatek tekutin.
S pozdravem
Doktor ve Vašem okolí