Notice: Undefined index: show_discussions in /data/www/medved/application/widgets/DiscussionsRelatedBottomWidget.php on line 44
40 štípanců od komarů - zarudnutí kůže, bulky pod kůží - Bolestivé zarudnutí v místě vpichu klíštětem - Diskuze

40 štípanců od komarů - zarudnutí kůže, bulky pod kůží

40 štípanců od komarů - zarudnutí kůže, bulky pod kůží

Teri222  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, prosím tímto o pomoc a o radu jakéhokoliv kožaře. Jsem nyní v Kanadě a před 2 dny mne poštípalo asi 40 komáru v lese. Dnes po bodnutí mám v místech stále se zvětšující modřiny a červené zarudnutí, pod kůži jakoby se bodnutí stále zvětšovalo a tvrdli zároveň. Já sama začínám cítit bolest v krku, únavu, zarudlé oči a přichazející chřipku. Největši obavy mám zda-li se nemůže jednat i boreliózu, jelikož nyní užívám aknenormin na akné 5 měsícu a v případě této nemoci nemohu užívat tetracyklinové atb, u sebe mám penicilin a augumentin, prosím o jakoukoliv pomoc, radu. Děkuji moc předem za jakoukoliv odpověď. Tereza L.
MUDr. Anna Hajná  |  Basic member  |  Infekční lékařství  |  Brno
  • 4 odpovědí
  • 5 Likes
Dobrý den, dle fotek se to pozná hůře než při osobním kontaktu, ale spíše si myslím, že nyní se jedná o lokální alergickou reakci po štípnutí hmyzem, kterou lze řešit lokálním antihistaminikem. Vaše celkové příznaky ale mohou svědčit pro infekci, ideální by byl odběr minimálně krevního obrazu k posouzení množství bílých krvinek a krevních deštiček. Pokud budete mít horečku, určitě lékaře vyhledejte. Pokud se budou fleky měnit, mohla by se situace měnit, ale tč se spíše o boreliózu nejedná. S pozdravem A. Hajná
Teri222  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Děkuji Vám mnohokrát. Tak snad se mi stav nezhorší a těch 10 dnů před příjezdem do cz tělo nějak vydrží. Moc děkuji za Vaší ochotu. Lacková.