Může to být lupénka

Může to být lupénka

Petr3222  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,

již nějakou dobu mám lupenku a lečím se na kožním oddělení, kde jsou mi předepisovány roztoky "belosalic" toto používám na mazání ve vlasech a potom mast "dermovate" tuto používám na kůži. Je tomu rok, co mi opuchnul prostředníček na pravé ruce a já hledal příčinu tohoto otoku. Prošel jsem snad všechna oddělení v nemocnici. Poté jsem byl odeslán k revmatologovi, ten s takovou nejistotou konstatoval, že by mohlo jít o psoriatickou artritidu. Klouby na tomto ukazováčku jsou nateklé a hybnost je omezena viz zaslané foto. Byl mi předepsán lék "trexan" ale po další návštěvě revmatologa za 3 měsíce byl změněn na "leflunomide medac" Musím říct, že lupenka v hlavě se vytratila, ale prst nepoznává dalších změn, spíše se klouby deformují a více otékají, ale nijak obzvlášť nebolí. Zato kloub na prsteníčku levé ruce sem tam nateče a bolí. K tomu se přidali i bolesti Achillové šlachy na obou nohou. Hledám pomoc, kde se jen dá, aby mi tuto nemoc někdo potvrdil nebo vyvrátil. Bohužel, když přijdu na ortopedii a prokážu se zprávou od revmatologa, tak má ortopéd jasno a nic dál ani nezkoumá. Pokaždé když navštívím svého zubaře což je cca každé 3 měsíce, zajímá se, co je nového v mé léčbě a vždy kroutí hlavou a chtěl by taky znát příčinu. Nějak se nedokážu uspokojit s revmatologem, zda diagnózu určil správně. Z jeho výrazu to není patrné a zubař se taky tváří, tak napůl. Na rehabilitaci taky nikdo neví, co má dělat, protože nemá jasnou diagnózu a tak mě z povinnosti trochu namažou a tím to končí. Kde a u koho by se našla pomoc. Vím, že tělo je jedna velká chemická laboratoř, ale snad se najdou i tací, kteří mají zkušenosti a dokážou poradit. Moc Vám předem za jakoukoliv odpověď děkuji.

S pozdravem Petr.
MUDr. Nina Koutná  |  Basic member  |  Dermatovenerologie  |  Praha
  • 11 odpovědí
  • 88 Likes
Dobrý den,
Chápu, že Vaše situace je neuspokojivá, že máte pocit, že na Vašem stavu lékařům málo záleží. Je pravda, že pokud trpíte na lupénku v kožní formě a vyskytnou se kloubní potíže, diagnoza psoriatické artritidy je asi pravděpodobná. Pokud jde ale o jasné stanovení diagnozy, revmatologie je obor specifický, kdy testy krve, RTG, případně genetické vyšetření atd. sice ve vyšetření pomohou, ale ne vždy rychle rozhodnou. Někdy může trvat jasné stanovení diagnozy i více let a hlavním vodítkem může být nakonec průběh onemocnění. Asi by bylo dobré, pokud již se tam neléčíte, snažit se o to, aby Vás vyšetřili ve fakultní nemocnici v Ostravě (dermatologie a revmatologie, pokud tam revmatologie jako oddělení je). Jinak, revmatologičtí pacienti s problematickými diagnozami se často léčí v Praze, v Revmatologickém ústavu, zkuste tedy případně probrat s Vaším revmatologem, zda by Vás tam na vyšetření mohl poslat.
Ortopedie jako obor Vám tuto diagnostiku spíše nevyřeší.
Pokud jde o pracoviště, kde pracuji já, jsme soukromá klinika, lékařka revmatoložka k nám dochází. Vyšetření ale není hrazeno pojišťovnami, u tohoto oboru stojí vstupní vyšetření 3000 Kč a pokud by paní doktorka chtěla nějaké odběry krve či další RTG, tyto se hradí zvlášť. Pokud máte zprávy a výsledky vyšetření od Vás, event. ideálně i RTG snímky, je samozřejmě dobré vše přinést s sebou.
Omlouvám se, že Vám nepíšu konkrétněji, tato věc je složitější a dermatolog se tím v podstatě nezabývá. Portál plastická XXXXXXXXXXXX bohužel ale není forem, kde se dá očekávat, že Vám odpoví nějaký revmatolog, ti lékaři jsou zavaleni pacienty a pracovišť není tolik, cestou internetu tedy asi není možnost posunout se dál.
Přeji hodně štěstí v dalším postupu a s pozdravem,
MUDr. NIna Koutná, dermatolog, Klinika GHC Praha
Petr3222  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Moc Vám za toto info děkuji,

hezký den Petr
Hana  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den.
Jestli nechcete používat léky, je tu ještě jedna možnost, zkuste si přečíst tohle: https://www.biomag.cz/lupenka-psoriaza/

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí