Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Nejnovější metody léčby růžovky - Léčba růžovky (rosacea) - Diskuze

Nejnovější metody léčby růžovky

Nejnovější metody léčby růžovky

Paolo
Paolo  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
Jaké jsou nejnovější metody,dostupné léky při léčbě "Růžovky" Trpím chronickým onemocněním na obličeji a už jsem smířen s tím,že toto kožní onemocnění je prakticky nevyléčitelné.Ale v televizi se objevila informace o novém léku,který prý dokáže růžovku vyléčit.Můžete se k tomu vyjádřit?Děkuji Bačík
MUDr. Nina Koutná  |  Basic member  |  Dermatovenerologie  |  Praha
  • 11 odpovědí
  • 88 Likes
Dobrý den, jak Vám píše paní doktorka Gabryšová, jde o Mirvaso (brimonidine), nový lék na rosaceu, k místní aplikaci. Zatím je hodnocen velmi pozitivně, navodí zúžení cévek, které při občasném použití přípravku je sice dočasné, ale při pravidelném, dlouhodobém používání vede k oslabení aktivity onemocnění, zpomalení vzniku dalších žilek. Lék je poměrně drahý - cca 1400 Kč 1 balení a pojišťovny ho zřejmě nijak masivně finančně podporovat nebudou. Při tzv. angiektatické formě rosacey (tam, kde převládá rozvoj rozšířených žilek, nikoliv hnisavé pupínky nebo vazivové změny) je léčba Mirvasem spolu s občasným ošetřením cévním laserem a režimovými opatřeními (nechodit do sauny, chránit pleť před UV zářením, nekouřit, u žen pokud možno neužívat hormonální antikoncepci) vrcholem současné medicíny. Nic lepšího skutečně nemáme.
Příjemný den,
MUDr. Nina Koutná, dermatolog,
Klinika GHC Praha
Marcela  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, mám zkušenost s gelem Mirvaso. Moje dermatoložka mi jej v ordinaci aplikovala na polovinu obličeje. Ano, efekt byl úžasný po celou dobu (cca 12 hodin na obličeji), byl zřetelně vidět rozdíl v barvě obličeje, ta část s Mirvasem byla perfektně sjednocená a nečervenala. Nicméně po umytí Mirvasa z obličeje to bylo peklo - začalo to pálit, velmi výrazně to zrudlo a bylo to několikrát sytější než část obličeje bez Mirvasa. A takhkle to vydrželo 9 !!! dní. Po Mirvasu jsem byla rudá jak rak - ovšem jen na polovině obličeje - hrůza!! Mazala jsem Locoidem a Rosaloxem, než se ta "rudá barva" z obličeje dostala pryč. Takže za mně Mirvaso již nikdy víc! Prošla jsem poté pár diskusí mimo republiku a tuto zkušenost má více pacientů. Na příbalovém letáku to taky píší, že může dojít k trvalému zhoršení..já tedy nedoporučuji. Marcela

Reakce na Marcela

MUDr. Nina Koutná  |  Basic member  |  Dermatovenerologie  |  Praha
  • 11 odpovědí
  • 88 Likes
Dobrý den,
Umyla jste běžnou vodou z kohoutku anebo i nějakým mýdlem či cleanserem ? Může to hrát roli. Obecně, ano, výrobce udává, že někteří lidé nemusejí gel snášet, může je dráždit. Nicméně, i když se mohou vyskytnout lidé jako Vy, kteří gel prostě nakonec nesnesou, je to stále to nejlepší, co na rosaceu tohoto typu máme.
Závěrem, Locoid na takovýto obličej asi nebyl nejlepší, kortikoid žilky spíše zhoršuje, tedy po opakovaném mazání. Chápu, že jste si asi nemohla pomoct a prostě jste to použila, ale není to ideální. Lepší by bylo použít v době takovéto reakce po Mirvasu jen neutrální masti či krémy, pleť omývat např. vychladlým čajem ať už zeleným nebo běžným černým, zklidnění dosáhnout tímto sice pomalejším, ale přirozenějším způsobem.
Příjemný den,
MUDr. Nina Koutná, dermatolog, Klinika GHC Praha
Karolíííí
Karolíííí  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 1 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den jsem studentka, mojí absolventskou prací je Rosacea. Prosím udělejte si 5 minut na vyplnění mého dotazníku. Děkuji

http://www.survio.com/survey/d/A9O5W8Q1R1B8E9I9I

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí