Léčba svrabu (scabies)

Tato webová stránka sbírá za účelem zefektivnění poskytovaných služeb provozní data tzv. cookie soubory. Pokud se sběrem cookie souborů nesouhlasíte, změňte nastavení. Více informací viz zásady ochrany soukromí.
mirka mirka
návštěvník IP: *.80.91.193
Zlínský kraj
Počet příspěvků: 1
Poslat soukromou zprávu

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli můžu mít svrab i když mě nic nesvrbí, nebo jen minimálně. mám pupínky na rukách, vnitřní straně stehen, trochu na břichu a začínají se mi dělat červené flíčky. na kožním jsem dostala mast locoid, po mazaní některé pupínky mizí ale na nemazaných místech se objevují nové. z pupínků jde po rozškrábnutí voda

(0)
   Odpovědět   
MUDr.  Anna  Kinkorová MUDr. Anna Kinkorová
silver member Basic member IP: *.208.57.182
Dermatovenerologie
Praha
Počet příspěvků: 149

Svrab mít můžete.Pokud se normálně pravidelně myjete klasický obraz svrabu se nemusí objevit. Locoid může svědění jen mírnit a zakrýt tak klasický obraz svrabu.

(0)
   Reagovat   
Surgerix Surgerix
návštěvník IP: *.179.181.64
Moravskoslezský kraj
Počet příspěvků: 1
Poslat soukromou zprávu

Dobrý den,

mám problém s vyrážkou,která se postupně objevila u mé přítelkyně, u mě a následně i u mých kolegů v práci. Vyrážka se začala objevovat cca před měsícem na předloktí mojí přítelkyně, v době kdy začala vykonávat souvislou praxi v nemocnici jako sestra. Vyrážka se objevovala jen a pouze když byla u mě, mimo nemocnici (celý týden ve škole, na praxi a na internátě neměla nic, ale když přijela za mnou do prahy, navečer se jí vždy osypaly ruce a následně nohy). Dostal sem dojem, že jde o nějakou alergii na nějakou nově pořízenou textilii, tak jsme se začali postupně zbavovat všeho podezřelého a nového. Vyrážka se přenesla i na mě a projevovala se stejně - červenými pupínky na předloktí, na hraně ruky (dlaně) a později i na nohách (vždy skupina několika červených teček, rozně velkých). Nejvíce jsou zasažené ruce. Tato vyrážka se objevuje nepravidelně, většinou v podvečer (pracuji v noci), svědí a celkově se vždy objeví na několika místech na těle najednou a je hodně "rudá". Po nějaké době (hodiny) většinou pupínky vyblednou a zmizí. Na lokti jsem je jednou rozškrábal a zůstaly jizvy. Rozškrábání bylo velmi jednoduchá, prostě sem se podrbal jako vždy a kůže byla fuč. Začínám panikařit, protože jsem vyměnil všechno ložní prádlo, všechno oblečení, a od prvního jsem nastoupil do nové práce, ale kolegové z mé bývalé práce si na vyrážku nyní ztěžují také. Všichni jsme byli nějakou dobzu (noční směny) v kontaktu, sedali na stejný gauč, stejné židle. Osobní hygienu dodržujeme všichni pečlivě, ale už to trvá moc dlouho a nevím jak se toho zbavit. Nevím ani, jak jít k doktorovi, když v době kdy bych mohl vyrážku nikdy nemám. Zde jsou obrázky:

http://www.imagehosting.cz/images/vyrazka1.png
http://www.imagehosting.cz/images/vyrazka2.png
http://www.imagehosting.cz/images/vyrazka3.png

Za rady moc děkuji :)

(0)
   Reagovat   
Litujeme, ale tato diskuse byla pro návštěvníky uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Pokud jste lékař, přihlašte se.

Založte novou diskuzi k tématu Léčba svrabu (scabies)