Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Může člověk se svrabem do zaměstnání? - Léčba svrabu (scabies) - Diskuze

Může člověk se svrabem do zaměstnání?

Může člověk se svrabem do zaměstnání?

ferioujs  |  návštěvník  |  Nitra
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať na svrab, či ide o veľmi nebezpečné ochorenie. Manžel sa vrátil zoo zahraničia. Na koži sa mu objavili vyrážky. Po mesiaci išiel ku kožnému lekárovi a ten mu povedal, že môže ísť o svrab. Dal mu mastičku Infectoscab ale to nepomohlo. Po troch dňoch som mala ja jednu vyrážku a na stehnách ako exzém. Išla som tiež ku kožnému, ale ten mi tiež povedal, že to môže ísť o svrab. Tiež som dostala takú istú mastičku, tiež som po trojdňovej kúre a čakám čo bude ďalej. Sme z toho veľmi nervózni. Na nete som si prečítala o hygiene ako všetko mám prať a žehliť. Ale všade kde sa dočítam o svrabe, tak každý píše trochu ináč (myslím ako je to s pradlom, či treba oprať všetko šatstvo čo máme doma, koľko dní musí byť zabalené v igelitových sáčkoch a podobne/. A ešte jena otázka, môže človek, ktorý ma svrab pracovať, alebo sa musím vzdať práce a byť doma?
Na stehnách mi to zmizlo.

Môže pracovať aj manžel v zahraničí?

Ďakujem pekne za opoveď
MUDr. Táňa Andreasová  |  Basic member  |  Interní lékařství  |  Praha
  • 346 odpovědí
  • 61 Likes
Dobrý den, léčba uvedenou mastí je velmi účinná a měla by zabrat, aplikujte dle přiloženého návodu 1x denně po dobu 3 dnů k úplné likvidaci parazita. Bylo by vhodné, abyste se 1x raději namazala i Vy, v rámci prevence. Dále jsou důležitá přísná hygienická opatření. Měňte ložní prádlo 1x denně po dobu 14 dnů, je důležité prádlo prát alespoň při 60 st.C, ale lépe při 90 st.C. oblečení také denně měnit a prát. Vše žehlit! Věci, které není možné prát, vždy nechat alespoň 4 dny zabalené v igelitovém sáčku. Vydezinfikovat domácnost. Pravidelně si důkladně mít ruce. 14 dnů nemít pohlavní styk. Je vhodná 3 denní izolace nemocného. Práce se vzdávat nemusí, doporučuji však 14 denní pracovní neschopnost. Po 14 dnech kontrola u kožního lékaře.
S pozdravem
Doktor ve Vašem okolí