Svědivá vyrážka po celém těle

Svědivá vyrážka po celém těle

cervenakz  |  návštěvník
  • 6 Likes
Již asi měsíc mám vyrážku po celém tělě.Nejprve jsem si myslel, že jsem poštípaný od komárů,ale záhy jsem po opatřeních zjistil, že tomu tak není.Nejprve jsem měl pár flíčku na ramenou a zádech později pak na rukou-hlavně předloktí,pak se to rozšířilo po celém těle a opravdu nepříjemné je to na tenké kůži kolem kotníků a na nártech.Před spaním, když si to namažu francovkou a pak přímo na fleky aplikuji tekutý pudr, tak to ani nesvědí, ale když se vzbudím, mám pár flíčků navíc-většinou na nohách a zádech.Když to ale začne svědit, je to opravdu moc nepříjemné a když to s tím škrábáním přeženu, tak si sedřu kůži tak, že tam mám mokvající ranky, které někdy i krvácí.Zrovna dnes v práci, kdy nosím služební bílou košili, mě kolega upozornil, že mám na ramení skvrnu od krve.Byl jsem s tím u obvodní lékařky, ta vyloučila svrab dala mi na to nějakou drahou vodičku, která vůbec nepomáhá, takže budu muset ke kožnímu.Dosud jsem na žádnou alergii netrpěl, ale mám pocit, že tohoto problému se jen tak nezbavím.Také bych chtěl uvést, že posledních pár dní a to úplně po celém těle jako by mě někdo píchal špendlíkem,až to se mnou škubne.Opravdu nevím co to je-myslel jsem také že to bude možná nějakýma roztočema, ale i po vyvářce prádla, lůžkovin a desinfekci samotné postele je to stále horší.Musím přiznat, že asi dva dny jsem psychicky na dně,protože mi to strašně znepříjemňuje život.
anonym  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat. Již tři měsíce mě svědí horní a dolní končetiny. Je to velice nepříjemné, hlavně v noci. Když to škrábu udělá se červený horký flek. Když to schladím zmizí.Někdy se na kůži udělají takové pupínky, které také po čase zmizí.Ale po intenzivním škrábání, jsem měla na končetinách i rozšrábané boláčky.Nevím, zda je to reakce na léky začala jsem brát Betahistin Actavis, tak nevím jak to zjistit.Máme i andulku, tak nevím zda jsem si nevytvořila aletgii, ale mám péřové polštáře a nikdy jsem alergii neměla. Ještě se mi stává už rok,že začnu mluvit jako když mám rýmu, ale nos je průchodný. Potom to opět samo zmizí.Dokonce jsem byla i na kožním,jestli jsem nechytla svrab.Byla jsem v dubnu v nemocnici a paní doktorka mi řekla ,že to může být a povlečení z nemocnice. Preventivně mě dala mast na svrab, doma jsem vše vydesinfikovala horkou párou, vyprala všechno oblečení ze skříní,vyžehlila párou, ale svědění přetrvává.Peosím můžete poradit. Děkuji za odpověď a přeji hezký den.
MUDr. Anna Kinkorová  |  Basic member  |  Dermatovenerologie  |  Praha
  • 74 odpovědí
  • 5 Likes
Patrně se bude jednat o chronickou kopřivku/urticaria chrinica/.Může být poléková nebo potravinová i z jiných vnitřních příčin. Navštivte dermatologa a ten by měl zajistit potřebná vyšetření.
romy  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
chlape mám úplně naprosto stejné příznaky. pokud se sem vrátíš, tak napiš jak to s tebou dopadlo. dik
dav954  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
mám úplně stejný problém asi dva týdny na kožním mě dali nějekou mast (BELOTETR ) a po ní to sleze ,ale jenom než dojde.tak taky nevím co s tím :(
Lenka  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 1 odpovědí
  • 2 Likes
dobry den, ja uz timto trpim pres dva tydny, nejdrive jsem si myslela, za jsem postipana od komaru, potom se to ale zacalo roztahovat po dekoltu a brise, zasla jsem k obvodnimu lekari, tan mi rekl, ze to svrab neni, ze mozna alergicka reakce na novou avivaz, kterou jsem pouzila na prani, dal mi prasky proti svedeni, ty ale nepomahaly a porad se to rozlejzalo, zajela jsem do nemocnice ke kozni, ta vse takove vyloucila a rekla mi ze je to ,, jarni vyrazka¨ a ze to zmizi az tak za 5-6 tydnu...doted poradne nevim co to je, dostala jsem masticku v podobe neutralniho kremu, ale porad nic nezabira, rozlezlo se mi to na nohy, ruce, zada, trisla. Je to velmi neprijemne, nespim v noci, hodne to svedi skoro cely den. Uz netusim kam mam zajit a co s tim delat...
tyminy  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,

Čtu Váš příspěvek, mám stejny problém jako vy. Chtěla bych se zeptat, co Vám na to pomohlo? Jestli jste přišel na to, co to je?

Děkuji
Jeanne109
Jeanne109  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Myslím, že máš vaskulitidu..