Konzervativní léčba varixů  

Tato webová stránka sbírá za účelem zefektivnění poskytovaných služeb provozní data tzv. cookie soubory. Pokud se sběrem cookie souborů nesouhlasíte, změňte nastavení. Více informací viz zásady ochrany soukromí.

Konzervativní terapii varixů rozumíme léčbu medikamentozní a kompresní. Jedná se však pouze o podpůrnou terapii, která zabraňuje rozvoji onemocnění a zmírňuje jeho příznaky. Léky venofarmaka nebo venotonika lže použít místně – masti, gely nebo v tabletové formě. Kompresní léčba je v podobě elastických kompresních punčoch nebo bandáží. Mezi léčbu radikální, která by měla následovat, patří chirurgické zákroky, sklerotizaci nebo laserové výkony.

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.
Publikováno
   
Poraďte se s odborníkem v oboru Konzervativní léčba varixů (křečových žil)

MUDr. Hana Raková MBA

Korektivní dermatologie, Otorinolaryngologie

Položte dotaz v online poradně
Diskuze
O čem se mluví Reakcí celkem Poslední odpověď
Léky na žíly POPULAR 0 20.6.2013
Kompresivní punčochy POPULAR 0 20.6.2013
Léčba varixů bez operace POPULAR 0 20.6.2013
Zobrazit všechny diskuze k Konzervativní léčba varixů