Léčba svrabu (scabies)  

Tato webová stránka sbírá za účelem zefektivnění poskytovaných služeb provozní data tzv. cookie soubory. Pokud se sběrem cookie souborů nesouhlasíte, změňte nastavení. Více informací viz zásady ochrany soukromí.

Původcem svrabu je zákožka svrabová. Onemocnění se přenáší přímým kontaktem nebo infikovanými lůžkovinami nebo prádlem. Spolehlivou léčbou je lindanová emulze, další možná antiskabiotika jsou benzylbenzoát, krotamiton nebo pyretroidy. Léky se aplikují lokálně na celé tělo s vyjímkou hlavy. Je nutné přeléčit všechny členy domácnosti i ty, kteří nemají příznaky. Důležité je také vyprat - vyvařit, přežehlit a nejméně 5 dnů vyvětrat šaty a prádlo.

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.
Publikováno
   
Poraďte se s odborníkem v oboru Léčba svrabu (scabies)

MUDr. Hana Raková MBA

Korektivní dermatologie, Otorinolaryngologie

Položte dotaz v online poradně