AMH hormon

AMH hormon

Losinka01  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Dobry den byl mi udelan krevni test na AMH, vysledek byl 9,2ng/ml, je mi 24 let, chci se zeptat jestli ma vliv na vysi AMH to, ze jsem od svych 16ti let brala antikoncepci az do dubna 2016. AMH mi bylo mereno v cervenci 2016. Pani doktorka mi rekla, ze je vyssi, ale prijde mi to logicke, kdyz antikoncepce blokuje uvolnovani vajicek, chci vedet jestli moje uvaha je pravdiva nebo ne. Podotykam, ze jsem pred branim antikoncepce normalne nemenstruovala, menstruace mi byla vyvolana hormonalne, protoze pry uz mi bylo hodne let na to, abych nemenstruovala a pote mi byla hned nasazena antikoncepce yadine. Dekuji za odpoved.
Doc. MUDr. Aleš Sobek, CSc.  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Olomouc
  • 88 odpovědí
  • 11 Likes
Vážená Losinko,
vyšší AMH je pravděpodobně způsoben tím, že Vaše vaječníky mohou být "polycystické". To s sebou přineslo poruchu jejich funkce a nutnost nasadit antikoncepci k regulaci cyklu. Nemějte však obavy, lékaři si s takovou poruchou dovedou poradit a zajistit Vám v budoucnu vlastní dítě.
Přeji, až příjde čas, bezproblémové otěhotnění.
Doc.MUDr. Aleš Sobek, CSc.
XXXXXXXXXXXXXXX
Losinka01  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Dekuji za Vasi odpoved, chystam se objednat na dalsi krevni test AMH , kdyz tato hodnota klesne, znamena, ze ovuluji nebo ne?

Reakce na Losinka01

Losinka01  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
tady jsou jeste vysledky krve.... vyplyva z toho ze ovuluji? je hodne vysoky ten testosteron, popripade da se nejak snizit ?

Reakce na Losinka01

Doc. MUDr. Aleš Sobek, CSc.  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Olomouc
  • 88 odpovědí
  • 11 Likes
Hodnota AMH může kolísat. Ovulaci je však nutno zjišťovat jinak. Pokud se Vám nedaří otěhotnět, obraťte se na odborníky v některém centru asistované reprodukce.
Stellart s.r.o. KLINIKA TEPLICE  |  Basic member  |  Teplice
  • 29 odpovědí
  • 13 Likes
Dobrý den Losinko,
dlouhodobé užívání antikoncepce nemá vliv na vyšší hodnotu AMH. Spíše bych se přikláněl k názoru, že se u Vás jedná o polycystické vaječníky.
S přáním krásného dne MUDr. Schmitz

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí