Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Extrémně vysoké hodnoty AMH testu - Hormonální vyšetření - Diskuze

Extrémně vysoké hodnoty AMH testu

Extrémně vysoké hodnoty AMH testu

Veronika  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
Dobrý den pane doktore, byly mi naměřeny následující hodnoty testu AMH: Hodnota: 23,17 µg/l | | |* | Ref.mez: 0,17 - 7,37 Již 8 měsíců dostávám injekce od p. gynekologa na vyvolání menstruace - Agolutin. Od února 2016 neberu antikoncepci, kterou jsem brala více než 10 let. Je mi 28 let.Hormonální testy krve (testosteron apod.) byly v pořádku (dle p. gynekologa). Můžete mi výsledky testu AMH interpretovat? Mám zásobu vajíček optimální? Můžou být výsledky zkresleny kvůli injekcím Agolutin? Může se jednat o syndrom polycystických vaječníků? Předem děkuji a přeji Vám pěkný den.

Doc. MUDr. Aleš Sobek, CSc.  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Olomouc
  • 88 odpovědí
  • 11 Likes
Dobrý den, Hodnotu AMH nelze posuzovat odděleně od dalších vyšetření. Správně však usuzujete na syndrom polycystických ovarií. je vhodné kontaktovat odborníky na léčbu neplodnosti, sledovat ev. spontánní ovulaci nebo vaječníky stimulovat. Zde je pravděpodobná hyperreakce vaječníků. Ovariální rezerva je však dobrá.
Pěkný den.
Doc.MUDr.Aleš Sobek, CSc. Olomouc, XXXXXXXXXXXXXXX
MUDr. Lenka Hromadová  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Brno
  • 38 odpovědí
  • 15 Likes
Dobrý den, vážená Veroniko,
děkuji za Váš dotaz. Podle hladiny AMH, která je enormně vysoká, se u Vás může skutečně jednat o syndrom polycystických vaječníků. Pro tuto skutečnost by svědčil i fakt, že k vyvolání menses potřebujete aplikaci Agolutinu. Velmi pravděpodobně tedy u Vás nedochází k ovulaci, což je samozřejmě problém pro přirozené početí. Nicméně tento stav má řešení, pokud si budete přát nebo už usilujete o těhotenství.
Se srdečným pozdravem MUDr. Lenka Hromadová

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí