Rozdíl mezi IVF a ICSI

Rozdíl mezi IVF a ICSI

Majda  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den; chtěla jsem se zeptat jdu na uměle oplodnění. Jaky je rozdíl mezi IVF a ICSI. Dostala jsem souhlas s provedením výkonu nehrazene ZP. V papírech mam výkony ktere budou prováděn. Co znamena ICSI do 10 oocytu? Známe na to ze budu podstupovat ICSI co jsem se dočetla na vaši stránce? Je to lepší než IVF? A ještě co znamena prodloužena kultivace nad 48 hod, děkuji Novakova.
MUDr. Hana Višňová Ph.D.  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Praha
  • 2 odpovědí
  • 3 Likes
Vážená paní Nováková,
odpovědi na Vaše otázky najdete na našich internetových stránkách v sekci - Metody léčby zde: XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Mějte se pěkně!
MUDr. Višňová
Gyncentrum Ostrava  |  Basic member  |  Ostrava
  • 163 odpovědí
  • 7 Likes
Dobrý den,
ICSI je součástí IVF procedury, stejně tak jako prodloužená kultivace.Tyto výkony si můžete doplatit, ale pokud chcete ICSI se užívá při špatném spermiogramu a prodloužená kultivace při vybírání kvalitních embryí,Čím delší kultivace, na konci zůstanou ta dobrá embrya, zbytek se zastaví během táto kultivace.Je jen na Vás, zda si tyto výkony připlatíte nebo ne.

MUDr.Pavel Čermák, Ph.D.
Gyncentrum Ostrava
MUDr. Jan Šulc  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Praha
  • 49 odpovědí
  • 29 Likes
Dobrý den.
ICSI je doplňující metodika k IVF. Provádí ji embryolog v laboratoři. Zjednodušeně lze říci, že je to "injekce spermie do vajíčka". ICSI zvyšuje pravděpodobnost, že bude vajíčko oplozeno. ICSI do 10 znamená, že tato metoda bude užita u 10 vajíček, ostatní budou ponechána k oplození samovolnému.
Prodloužená kultivace nad 48 hodin znamená, že embrya budou zaváděna až za 3, 4 nebo 5 dní. Zvyšuje se tím šance na úspěch.
MUDr. Jan Šulc
Majda  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Děkuji za odpověď, takže jestli to chápu dobře tak vajíčko bude oplodněno injekci. Myslela jsem si že budeme mit klasicky spermie smíchaný s vajíčkem. Zaplatila jsem si 7,500 za ICSI do 10 oocytu. a to tedy známena ze vajíčko bude oplodněno přes tu injekci? A pak už tam mám jen tu prodlouženou kultivaci a tu chápu. Jinak s přítelem se pokoušíme 6 let o miminko, a s toho rok chodíme do poradny Pronatal v Teplicích. Já i přitel jsme oba v pořádku, jen jsem měla problém s ovulaci a ta už by mela byt v pořádku, ale bohužel se stále nenašla příčina proč to nejde. Děkuji za vaši odpověď. Novakova

Reakce na Majda

MUDr. Jan Šulc  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Praha
  • 49 odpovědí
  • 29 Likes
Dobrý den.
Chápete to správně. Všechna vajíčka do 10 budou oplodněna touto "injekcí". V podobných případech považuji metodu ICSI za vhodnou. Je možné, že "dobrovolně se spermie s vajíčky nespojí", což je jedna z možných příčin Vašeho problému
MUDr. Jan Šulc
  • 205 odpovědí
  • 4 Likes
Při klasické metodě IVF se k vajíčkům v Petriho misce přidá očištěné sperma a čeká se, zda dojde k oplození. Dnes se však tato metoda téměř nepoužívá a za základní oplozovací metodu se považuje ICSI. Jedná se o mikromanipulační techniku, při které je do každého vajíčka aktivně embryologem přenesena jedna spermie. ICSI do 10 oocytů znamená, že bude oplodněno maximálně 10 vajíček. Zbytek vajíček by se pravděpodobně dle vaší kalkulace oplodňoval klasickou kultivací (klasickým IVF), případně byste si museli připlatit.
Dříve byly za standardní dobu kultivace považovány tři dny. Dnes ale víme, že je ideální transferovat embrya ve stádiu blastocysty - 5. až 6. den. Prodloužená kultivace tedy znamená, že se embryo kultivuje až do tohoto stádia.

MUDr. Lenka Hromadová

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

K panu doktorovi Nezdařilovi chodím od roku 2003. Tedy 20 let. Po celou dobu velmi vzorná péče, řady,pomoc, dokonce i po stránce psychické. Opravdu skvělý, lidský a neskutečně ochotný lékař a člověk. Jsem moc ráda,že jse... Více 

Doktor ve Vašem okolí