Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Kolik embryí zavést? - Kryokonzervace - Diskuze

Kolik embryí zavést?

Kolik embryí zavést?

medvěd  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
Dobrý den,prosím o radu,je mi 37let,mám darovaná vajíčka,
minulý pokus jedné blastocysty bohužel neúspěšný,zamražené mám 4 embrya po 2.V pondělí jdu na KET,nemohu se rozhodnout jestli zavést jedno nebo dvě embrya.Dítě bych chtěla jedno-jsem po operaci páteře.Jak byste se rozhodli Vy?děkuji za odpověd
  • 205 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den,
v tomto případě bych Vám radila přenos pouze jednoho embrya, vyhnete se relativně vysokému riziku vícečetného těhotenství, které u Vás není žádoucí. Souhrnná pravděpodobnost otěhotnění je stejná, pokud se zavede 2x jedno embryo nebo 1x 2 embrya, ve druhém případě je však riziko dvojčat nepoměrně vyšší. Přeji Vám hodně štěstí.
S pozdravem MUDr. Lenka Hromadová
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den, souhlasím, s názorem, že je lepší zavádět pouze jedno embryo a součet pravděpodobnosti úspěchu je dokonce o 15% vyšší, než současý transfer dvou embryí. Velmi však záleží na technice zamražení a použitém médiu. Problém je v tom, že máte embrya zamražena po dvou. Opakované zamražování kvalitě embryí nepřidá. Nevím který den byla embrya zamražena. Většinou jde embrya ještě nějakou dobu kultivovat a rozhodnout, které je lepší.
prim MUDR Pavel Texl
medvidek  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobry den, mam dotaz. MAm pouze jeden vejcovod a jeden vajecnik, druhy je jen ne pul funkcni. Byla jsem tehotna. ale bohuzel mimodelozne, proto jsem musela podstoupit odstraneni jednoho vejcovodu. Mam levy vejcovod, ktery je malo pruchodny a jeden vajecnik, ktery mam na prave strane. Mam podstoupit IVF. Chtela jsem se zeptat jestli zavest jedno nebo dve embrya. Jaka je vetsi pravdepodobnost otehotneni. Mnohokrat dekuji za radu. S pozdravem Hejdukova
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Vždy doporučuji zavádět pouze jedno embryo. Naše výsledky jednoznačně prokazují, že při současném transferu dvou embryí je menší šance na úspěch, jako po dvou transferech jednoho embrya.
Dále při transferu dvou embryí strácíte právo na úhradu čtvrtého cyklu.
prim MUDr Pavel Texl
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Neuvádíte některé důležité údaje - především Váš věk a zda již máte či ne dítě.
Obecně doporučuji zavádět jedno embryo. Šance na úspěch je sice vyšší při zavedení embryí dvou, ale ne výrazně vyšší.
Po transferu dvou embryí je vysoké riziko vzniku dvojčat a dvojčetné těhotenství přináší nesrovnatelně více rizik než těhotenství jednočetné.
Dalším argumentem pro zavedení jednoho embrya je úhrada ze strany pojišťovny - pokud se v prvních dvou cyklech zavede jedno embryo, vzniká nárok na úhradu čtyř cyklů, tedy o jednoho cyklu více. To je důležité v případě neúspěchu.
Dvě embrya bych zvažoval nejspíše jen, jste-li starší než 37 let nebo pokud byste neotěhotněla po prvních dvou pokusech.
MUDr. Jan Šulc
  • 205 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den,
obecně je v 1. IVF doporučeno přenést pouze jedno embryo, pokud jsou další kvalitní, pak je vhodné je zmrazit. Jestliže si necháte v 1. IVF a případném 2. IVF cyklu přenést pouze po jednom embryu, zdravotní pojišťovna Vám uhradí celkem 4 cykly. Jestliže se přenese v 1. nebo 2. IVF cyklu více než jedno embryo, pojišťovna přispěje celkem pouze na 3 cykly. Souhrnná pravděpodobnost otěhotnění po transferu jednoho čerstvého (nezmraženého) a jednoho zmraženého embrya je stejná jako při přenosu dvou čerstvých embryí současně a přitom jen velice malé riziko vzniku dvojčetného těhotenství.
Držím Vám palce.
S pozdravaem MUDr. Lenka Hromadová
Doktor ve Vašem okolí