Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Neúspěšné IVF - Mimotělní oplodnění - IVF - Diskuze

Neúspěšné IVF

Neúspěšné IVF

Jana  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli máme ještě šanci na otěhotnění, když jsme vyzkoušeli již 4x IVF a 1 nativní IVF a stále bez úspěchu.(po 1 IVF v 9tt.zamlklý potrat.)Já mám problém s jedním neprůchodným vejcovodema a přítel má pomalé sperma,ale ještě prý v normě.Zkoušíme to již 4roky.Už je mi 32 let,tak mám strach se by se to již nemuselo podařit.Může mi někdo poradit? Děkuji Jana H.
Gyncentrum Ostrava  |  Basic member  |  Ostrava
  • 163 odpovědí
  • 7 Likes
Dobrý den,
bylo by vhodné provést vyšetření protilátek a trombofilních stavů/pokud již nemáte provedeno /.Také vyšetření spermiogramu včetně protilátek a SpermFlow ke zhodnocení integrity DNA .Poté lze aplikovat speciálně upravené stimulační schéma LA8 .Myslím si , že šanci stále máte.

MUDr.Pavel Čermák, Ph.D.
  • 205 odpovědí
  • 4 Likes
Vážená Jano,
pravděpodobnost otěhotnění zcela jistě existuje, jen bych potřebovala znát více informací o Vašem zdravotním stavu: Váš hormonální profil, ultrazvukový obraz vaječníků a dělohy, genetické vyšetření Vás i partnera, případně imunologické, hematologické vyšetření, kvalitu odebraných vajíček, embryí, stav DNA ve spermiích a jiné. Máte-li zájem o další diskusi, kontaktujte mne, prosím, na mém e-mailu lhromadova@repromeda.cz.
Se srdečným pozdravem MUDr. Lenka Hromadová
Doc. MUDr. Igor Crha, CSc.  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Brno
  • 22 odpovědí
  • 1 Like
Možnost otěhotnění zůstává, podle dosud provedených vyšetření a průběhu léčby je vhodné upřesnit možnosti dalšího postupu.
I.Crha (XXXXXXXXXXXXXX, tel. XXXXXXXXXXX)
bublenudle  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,je mi 38let a podstoupila jsem během 6měsícu 2xIVF a 1xKET,neuspěšně..chtěla jsem se zeptat,jaká muže být přičina opakovaného neuspěchu a jak pokračovat dál..po miminku opravdu velmi toužím..
děkuji mockrát za odpověd.. krásný zbytek dne
Renulka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 21 odpovědí
Nezoufejte,me je taky 38 uz 5let jezdime na kliniku,meli jsme celkem 6pokusu neuspesne.Ted jsem na zacatku stimulace a jsme samoplatci,vsechno co bylo na pojistovnu jsme vycerpali,takze ted mame uplne posledni pokus posledni penize,na otazku proc se embria neujala nam nikdo nedokazal odpovedet takze vam muzu jen drzet palce

Reakce na Renulka

bublenudle  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 2 odpovědí
Děkuji za reakci...jsem z toho opravdu zoufala..v unoru bych chtěla jit na další pokus,ale zajímalo by mě čím to muže být a co ještě udělat pro uspěšnost..také Vám přeji hodně štěsti-))
Prague Fertility Centre  |  Basic member  |  Praha
  • 22 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den,
jistě máte šanci na těhotenství. Pokud byste měla zájem, zatelefonujte na recepci Prague Fertility Center XXXXXXXXXXX, a objednejte se ke mně do ambulance, přijďte se všemi výsledky, které máte k dispozici a můžeme společně vše probrat. Můžete mi též, pokud chcete předem konkrétní informace, napsat na XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX.
S pozdravem
MUDr. A. Košťáková
IlonaD
IlonaD  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 2 odpovědí
Dobrý den, v roce 2007 jsem podstoupila 1.IVF - ET nebyl proveden z důvodu hyperstimulace. Následný KET byl úspěšný. CCa 10 kvalitních embrií zamraženo. V roce 2010 jsem podstoupila 3x po sobě KET - neúspěšně. Poté 2.IVF a následný KET opět neúspěšný. Není to již důvod pro nějaká další vyšetření? Umělé oplodnění podstupujeme z důvodu špatného spermiogramu, u mě problém žádný. Při 1. odběru vajíček se získalo kolem 30 vajíček. Při 2.odběru vajíček se získalo 19 vajíček, 14 oplodněno metodou ICSI. Jejich vývoj bez problémů. Můžete mi poradit, zda tedy podstoupit nějaká vyšetření (štítná žláza,...) nebo se jedná spíš pouze o normální neúspěch? Děkuji, Ilona 29 let, 1. dítě
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Pokud máte po IVF se stejným partnerem jedno zdravé dítě, jedná se nejspíše opravdu o "normální neúspěch". Nicméně vyšetření hormonu štítné žlázy a též prolaktinu bych doporučil.
MUDr. Jan Šulc
  • 205 odpovědí
  • 4 Likes
Vážená Ilono,
v sanatoriu REPROMEDA zcela samozřejme vyšetřujeme ženu ještě před 1. IVF minimálně hormonálně včetně hormonů štítné žlázy, geneticky, ultrazvukem, u muže provádíme vyšetření spermiogramu a vyšetření genetickém pokud nevyplyne nutnost provést vyšetření další. Pokud dojde k neúspěšným embryotransferům, je vhodné vyšetření rozšířit, je případně možné vyšetřit před transferem i vzniklá embrya.
Takže moje odpověď zní ano, zcela jistě by Vám měla být vyšetření provedena.
S pozdravem MUDr. Lenka Hromadová
papája  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
dobrý den Ilono-mě je 28.let a podle všech vyšetření a to že jich nebylo málo jsem já i manžel naprosto v pořádku-proto máme za sebou i spoustu inseminací,dvě IVF snažíme se již tři roky.Nebylo by od věci když máte všechna vyšetření gynekologie za sebou tak řešit i další jak už se zminujete o štítné žláze na tu mě před nedávnem přišli anebo hematologické vyšetření a vyšetření protilátek a trombofilních stavu-na to se ted chystám anebo se domluvit na klinice a zažádat a o něco navíc při Ivf já chci při třetím pokusu skusit PICSI anebo prodlouženou kultivaci-bohužel patříme do té kategorie těch žen kteří maj miminko až po hodně dlouhým boji a co je na tom nejtěžší je opravdu ta psychika ale nezbejvá nám nic jiného než to nevzdávat a doufat že se z pomocí odborníku dočkáme.Přeji Vám hodně štestí Pavlína
simona  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 6 odpovědí
dobry den chtěla bych se zeptat podstoupila sem jedno ivf neuspěšně nemam pravy vaječnik a leveho mam jen pulku,ale ted mi chtěji vzit i ten zbytek leveho vaječniku a velice by mě zajimalo jestliže nebudu mit oba vaječniky jestli mohu aspon odnosit cizi vajičko jako že bych podstupila ivf ale nechala si darovat vajičko jine ženy chtěla bych vědět jestli to lze když nebudu mit ani jeden vaječnik vaječniky my sou odebrany kvuli častym cystyckym nalezum děkuji moc za odpověd
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
I bez vaječníků lze donosit embryo vzniklé oplozením darovaného vajíčka. Výrobu hormonů ve vaječnících lze nahradit.
MUDr. Jan Šulc
Michaela_cM  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, jsem zouflá, jako hodně řen, které se snaží o dítě. Byli jsme oba na vyšetřeních co jsou potřeba, manžel spermiogram, já laparo.,genetika, imunologie, vše v pořádku, bohužel se nepodařilo otěhotnět po dvou IVF, a dvou KET. Manžel má 32 let já 39, již 3roky se snažíme, proč to nejde? Mám zdravého syna z prvního manželstvíbez nejm.problémů. Děkuji za odpověď jonašová
Gyncentrum Ostrava  |  Basic member  |  Ostrava
  • 163 odpovědí
  • 7 Likes
Dobrý den,
je dosti důležité, zda jste absolvovala opravdu všechna vyšetření.Jsou zde určité techniky, které by Vám mohly pomoci, např.skarifikace děložní sliznice apod.Pokud máte zájem, můžete nás navštívit k bezplatné konzultaci a my Vám vše vysvětlíme.

MUDr.Pavel Čermák, Ph.D.
Gyncentrum Ostrava
XXXXXXXXXXXXXXXXXX
  • 205 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den,
děkuji za Váš dotaz.
K odpovědi a případné pomoci je zapotřebí posoudit výsledky všech Vašich provedených vyšetření, stejně jako průběh Vašich dosud absolvovaných IVF cyklů a případě doplnit i jiné testy, které by pomohly v dalším řešení. Pokud máte zájem, mohu se Vám osobně věnovat v ambulanci sanatoria REPROMEDA, kam se můžete objednat prostřednictvím naší recepce.
S pozdravem MUDr. Lenka Hromadová
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
vážená paní, je velmi obtížné vám odpovědět. Ale myslím si, že uděláte nejlépe obejít více center provádějících IVF a poté si lépe uděláte představu o možné léčbě. dop- vám vždy si vzít s sebou výsledky provedených vyšetření.
dr texl sanatorium helios
wensdy  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 5 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den, prosila bych o názor odborníků. Podstoupili jsme celkem 7 IVF cyklů + několik KET, při druhém jsem otěhotněla a porodila zdravého chlapečka. Poté jsme si dali dva roky pauzu a zkoušíme znovu, ale bez úspěchu, vždy máme pětidenní embryjka jedničkové, vždy nám řeknou, že je vše v pořádku, ale asi vše v pořádku nebude, když se nepodaří ani otěhotnět, nevím jaká vyšetření nám dělají, protože jsem toho podstoupila docela dost, jen mi nevyšetřovali sliznici. Máme se zkusit obrátit na jiné centrum, je to psychicky i finančně dosti náročné a ztrácíme naději.
Děkuji za odpověď
zuza  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Ahoj,
mám stejné problémy. Pokud zjistíte nějaké další informace nebo postupy, dejte mi prosím vědět. je to dost únavné. Můj email hronova@centrum.cz.
Kristy  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 13 odpovědí
Dobry den. Jsem 8.dni po transferu, mam silne krvaceni, ale testy pozitivni a dokonce od vcera je druha carka silnejsi... O co muze jit? Je mozne, ze treba po ms budu mit test negativni? Nebo je nejaka sance, ze i pres silne krvaceni to plod muze ustat? Nebo uz ted lze konstatovat neuspech? Dr.mi rekla, ze uz nemam brat utrogest.a na ult.az 27.?!
Dekuji moc za odpoved...
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
I přes krvácení je možné, že se těhotenství dále zdárně vyvíjí. Podobný obraz někdy vídáme, obzvláště, byla-li zavedena dvě embrya. Někdy se tak ale stane i po transferu jednoho embrya. Hodně záleží na odstupu od podání injekce s HCG. Ve Vašem případě ale skoro jistě nejde o přetrvávající efekt této injekce- čárka z druhého pokusu byla silnější. Je ale i možné, že v odstupu několika dní již bude gravitest negativní. V tom případě by šlo o tzv. časnou těhotenskou ztrátu. I to by ale byl daleko lepší výsledek, než kdyby gravitest nikdy dvě čárky neukázal. Pozitivita testu vypovídá o tom, že embrya vzniklá z Vašeho vajíčka a spermií partnera jsou schopna se v děloze uchytit a vyvíjet. To je klíčové a pro případné další pokusy jde o jednoznačně pozitivní zprávu.
Otázkou je vysazení Utrogestanu. Já bych jeho užívání spíše ještě doporučil. Názory na to ale nejsou jednotné.
MUDr. Jan Šulc

Reakce na NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.

Kristy  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 13 odpovědí
Dekuji moc za odpoved. Delala jsem si opet test a test je pozitivni, ale slabsi carka nez vcera, takze to opravdu vypada na zanik. Je tedy nejspis pravdepodobne, ze za par dni bude test negativni. Mam jeste zmrazeno 7vajicek. Kdy muzu zase na transfer? Bylo mi receno, ze po trech menstru.cyklech. Mam ale revma a jelikoz jsem diky pokusu o miminko bez leku, je to pro me celkem dlouha doba. Je nutne dodrzet opravdu tri cykly nez udelat opet stimulaci a transfer? A je mozne nejak v dalsim transferu predejit, treba leky, tomuto nepovedeni?

Moc Vam dekuji za odpovedi. Hezky den.

Reakce na Kristy

januli3
januli3  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 15 odpovědí
  • 1 Like
Jééé,kdyby existovaly léky na "nepovedení" tak by se asi všem povedlo a já bych nemusela na sedmý transfér :-(

Reakce na januli3

Renulka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 21 odpovědí
Joo,to bych chtěla taky.Ted čekáme na výsledek po 13 pokusu

Reakce na Renulka

januli3
januli3  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 15 odpovědí
  • 1 Like
Ježiš 13-tý pokus?To je hrozný,obdivuju tvojí vytrvalost,jestli mi to ani teď nevyjde,tak to vzdávám.Přeju ti,upřímně,ať ti to už vyjde a moc držím palečky,zasloužíš si to!

Reakce na januli3

Renulka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 21 odpovědí
My to nevzáme.Už tu smůlu musíme jednou porazit a doufáme,že to tentokrát vyjde.Dík moc za podporu a nevzávej to!!

Reakce na Renulka

Doc. MUDr. Igor Crha, CSc.  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Brno
  • 22 odpovědí
  • 1 Like
Informace o novějších možnostech výběru nejlepší spermie a embrya máme uvedeny na XXXXXXXXXXXXXX, vyšetřujeme také podbrobněji schopnost děložní sliznice embryo přijmout.

I.Crha
XXXXXXXXXXXXXX

Reakce na Renulka

Kristy  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 13 odpovědí
13-ty pokus? Ty jo, jsi hrdinka... A vi se, proc to nejde? A uz mas deti?

Reakce na Kristy

Renulka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 21 odpovědí
Děti nemáme,proto se pořad pokoušime a doufáme že to konečně vyjde.Absolovali jsme snad všechna možná i nemožná vyšetřeni.Příčina proč se nedaři neurčena.

Reakce na Renulka

januli3
januli3  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 15 odpovědí
  • 1 Like
Renulko tak doufám,že ti to na 13-tý pokus vyšlo a konečně se obrátilo štěstí i na tebe.Moc jsem ti to přála i když tě vůbec neznám,ale vím moc dobře čím sis prošla,ten komu to vyšlo na poprvý nebo podruhý,neví o čem je řeč.....

Reakce na januli3

Renulka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 21 odpovědí
Ahoj Januli3 ,bohužel pořád bojujem.Zrovna včera se nám probudilo embryjko, takže zase budem doufat a těšit se z toho,že by to mohlo tentokrát vyjít.

Reakce na Renulka

januli3
januli3  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 15 odpovědí
  • 1 Like
Ten život je fakt nespravedlivej!Držím palečky a moc tě obdivuju,že stále bojuješ.Já jsem momentálně 5-tý den po ET,takže čekám......

Reakce na januli3

Renulka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 21 odpovědí
Tak to držím palečky, at to dopadne dobře Vám i nám.Hodně štěstí

Reakce na januli3

Renulka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 21 odpovědí
Ahoj Januli3 tak jak si na tom?Už jsi zkoušela testík?Já mám pořád nejaké potíže, ale pořád je nadeje,takže musím vydržet do pondělí 21.5 to jdu na krev.Mej se a držím palečky.

Reakce na Renulka

januli3
januli3  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 15 odpovědí
  • 1 Like
Ahoj Renulko,tak to jsme objednaný stejně na krev,taky jdu 21.5.Testík jsem ještě nezkoušela,mám hrozný strach,dnes jsem 10.tý den po ET,chci si ještě chvíli udržet naději.Když budeš chtít tak mi napiš na e-mail JiraskovaJana@seznam.cz,budu ráda.

Reakce na januli3

Kristy  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 13 odpovědí
Ahojky... Moc drzim palce. Ja byla zatim jednou a nevyslo to... A ted v nedeli jdu na ultrazvuj po menstruaci a reknou mi termin na dalsi transfer... Ty jsi tedy 10dni po transferu? A bylo to ze zmrazenych... Hrozne doufam, ze treba po 2.to vyjde... Beres nejake leky? A pred transferem? Moc drzim palecky... A kdyz 10.den zadne krvaceni, tak to je uz velika nadeje, ne?

Reakce na Kristy

januli3
januli3  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 15 odpovědí
  • 1 Like
Ahoj Kristy,já nemám embryjka ze zmražených,do mrazáku mi nikdy nezbylo.Mám vždy ET a čekám na výsledek 7pokusu.Tak se hlavně nelekej,já už jsem starší,tak to mám složitější.Jinak já nikdy nezačnu krvácet i když se to nechytlo,dostanu to vždy až po vynechání léků agolutinu a estrofemu.Držím palce at ti KET vyjde,hlavně žádný stres.

Reakce na Renulka

Kristy  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 13 odpovědí
Renulko, a ty jsi v jake fazi? A co znamena, ze se probudilo embryjko? Moc na vas myslim...

Reakce na Kristy

Renulka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 21 odpovědí
Jsem 6tý den po transferu a to ,že se probudilo je ,že bylo zmražené a spinkalo.

Reakce na Renulka

Kristy  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 13 odpovědí
Ahoj holky. Tak uz jste si delaly testy?

Reakce na Renulka

Kristy  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 13 odpovědí
Ahoj Renulko a. Januli. Tak jak u vaa vse probiha? Ja byla vcera na kontrole a ve stredu jdu na transfer... Hrozne bych chtela, aby to ted uz vyslo :( dejte vedet, pa

Reakce na Kristy

januli3
januli3  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 15 odpovědí
  • 1 Like
Ahoj Kristy,u mě to,bohužel,opět nedopadlo.Držím palečky,aby to u tebe dopadlo dobře,musíš věřit,to je půl úspěchu,zbytek je stejně na přírodě.Hodně štěstí!

Reakce na januli3

Kristy  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 13 odpovědí
Tak to je mi moc lito. A to jsi zjistila az dnes z krve? Nebo jsi zacala krvacet? A dalsi postup? No, ja jsem zvedava... A co renulka? Nevis?

Reakce na Kristy

Renulka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 21 odpovědí
Bohužel, nám to taky nevyšlo.

Reakce na Renulka

Kristy  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 13 odpovědí
Tak to je mi moc lito... Moc! Ale nadeje umira posledni...

Reakce na Kristy

  • 205 odpovědí
  • 4 Likes
Na kryoembryotransfer určitě můžete dřív než za 3 měsíce, tedy za předpokladu, že nemáte žádné komplikace vyplývající z 1. IVF cyklu. Pravděpodobnost otěhotnění v jednom IVF cyklu je kolem 50%, neúspěch po IVF může tedy být dán jen tímto faktem ze statistiky. Je však možné lékařů ve Vašem centru se ptát na provedení některých dalších vyšetření před transferem či podání správné hormonální přípravy.
S pozdravem MUDr. Lenka Hromadová
anonym  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
dobry den,
mam 37 let a ivf postupujem z duvodu spatneho spermiogramu partnera. U me hormony ok, jen mam trombofilni mutaci. Pri 1 ivf dlouhy protokol sest vajicek, ale jen dve se oplodnila a nakonec vyrazena. Na podruhe kratky protokol gonal
4 vajicka, 3prezrala a 1 oplodneno a embryo v jednickove kvalite zavedeno, ale neuchytilo se. Lecim se nyni beru apoparox a tritico. Co by jste dale navrhovali vy? Diky L.
Libuše  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,

s partnerem jsem již dvakrát otěhotněla, jednou přirozeně, podruhé po IVF z důvodu neprůchodnosti vejcovodů. Nicméně se snažíme o třetí těhotenství a máme za sebou 2xET dvou embryí a 1xKET také dvou embryí, vše negativní.

Myslíte, že se jedná pořád ještě o náhodu, nebo může být nějaká skrytá příčina? Máme vyšetřeno snad všechno, hormonální profil, genetiku, hematologii, imunologii, hysteroskopii, laparoskopii, samozřejmě spermiogram a nikde nic, věk oba pod 30, embrya kvalitní.
Doporučili byste ještě nějaké jiné vyšetření?

Děkuji.
Libuše
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Změna centra je po dvou neúspěšných pokusech jedním z řešení.
prim MUDr Pavel Texl

Reakce na Sanatorium Helios

Leonka  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 11 odpovědí
Dobrý den,

pane doktore,jak dlouho trvá změna centra, v květnu mám podávat poslední žádost na hrazenou IVF a do srpna jí musím kvůli věku vyčerpat.
Slyšela jsem od známé,že změna centra není jednoduchá.

Děkuji
Lea*

Reakce na Leonka

Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Změna centra je to nejjednodužší co můžete udělat. Zvednete telefon a objednáte se na konzultaci. Máte svobodnou volbu lékaře. A pokud se jedná o doporučení vašeho gynekologa ? Tak pokud je dobrý - zcela respektuje vaše přání výběru místa kde se chcete léčit.
Bohužel je mnoho lékařů, kteří za úplatu preferují "nejlepší".
prim MUDr Pavel Texl

Reakce na Leonka

NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Změna centra je velmi jednodudchá - stačí se telefonicky objednat na vybrabé pracoviště. Vše ostatní -tedy žádost o výpis informací o již provedené léčbě, stejně jako novou žádsot na pojišťovnu - vyřídí lékař zvoleného pracoviště (tedy alespoň na našem pracovišti to tak probíhá).
MUDr. Jan Šulc

Reakce na NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.

Leonka  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 11 odpovědí
Dobrý den, ke změně centra je potřeba podat znovu žádost?
Nebo ji již mohu mít schválenou?
Děkuji

Reakce na Leonka

NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Změna centra je velmi jednoduchá - stačí se telefonicky objednat. V případě IVF ale musí každé pracoviště znovu o povolení úhrady pojišťovnu požádat.
MUDr. Jan Šulc
Zuzanka30  |  návštěvník  |  Bratislava
  • 5 odpovědí
Prosim o radu, co este spravit, vysetrit, aby sa embrya u mna uchytili?
1. ivf - klasicka stimulacia (150 - 75 gonal, diphereline), ohss, tvoria sa stale nove a male folikuly, odobrate 4 oocyty z praveho vajecnika, lavy sa ulozil nad maternicu, nie je z neho mozny odber, bez ET, mrazenie 4 oplodnenych 4 bunkovych embryi
1. Ket - 2 embrya rozmrazene, delia sa dalej, vlozene ako 4 a 5 bunkove, negativne
2. Ket - 2 embrya rozmrazene, delia sa, vlozene 5 a 6 bunkove, biochem. tehot.
2. Ivf - klasicka stimulacia (150 - 75 gonal, orgalutran), male folikuly, tvoria sa nove. Odobrate 2 oocyty nezrele. 1 oplodnene, vlozene ako 2 bunkove na 2. den po opu - negativne
3. ivf soft, 1 tabletka clostilu, orgalutran - 2 oocyty, 2 vlozene embrya na 3. den po opu, obe 8cg1 - negativne
4. ivf soft - clostil 1-1-1, 2 oocyty, 1 embryo, vlozena expandovana blastocysta - negativne
Problem je u manzela - OAT nezistena pricina. Urolog. vysetrenie negativ, genetika, endokrinologia negativ, genetika spermii fish negativ. Nepije, nefajci, nema nadvahu, sportuje, bez chorob.
U mna vysetrene - imunologia, genetika, endokr., hematologia - negativ. Hysteroskopia + LPK - negativ, vajcovody prechodne, odstranene 2 male loziska endometriozy na podbrusnici. Nebrani otehotneniu. Amh zvyseny 5.8.
Ovulacia pravidelna, cyklus 28 dni. Ueroplazmy, chlamydie negativ. HP v poriadku.

Prosim o radu!!!!!

Reakce na Zuzanka30

  • 205 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den,
není jednoduché Vám poradit další přesný postup bez znalosti konkrétních výsledků Vašich vyšetření. Je třeba vědět, co z genetických, imunologických a hematologických testů Vám bylo provedeno, případně doplnit vyšetření další, užitečná byla znalost fragmentace DNA ve spermiích, v rámci léčby bych doporučila řádný IVF cyklus se stimulací vaječníků Gonalem F či Puregonem, oplození vajíček metodou PICSI, případně genetické vyšetření embryí před jejich vložením do dělohy, tzv. PGD.
S pozdravem MUDr. Lenka Hromadová
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Jak si tak čtu vši anamnesu, tak mne napadá jediná rada. Změňte centrum.
Hyperstimulace s odběrem 4 oocytů, stimulace CC (antiestrogen - zhoršuje kvalitu endometria) a transfer čerstvých embryí.....Transfery 4 bb embryí. Myslím si, že tak se IVF nemá dělat.
prim MUDr Pavel Texl

Reakce na Sanatorium Helios

Zuzanka30  |  návštěvník  |  Bratislava
  • 5 odpovědí
Dobry den pan doktor,

velmi pekne dakujem za vasu odpoved. Centrum som zmenila. Prve 3 ivf som realizovala v bratislave u vraj najvacsieho odbornika na ivf a neplodnost na slovensku. 4. ivf soft bolo v brne.
Pod cc myslite clostil? Dalsiu stimulaciu budem mat aj s fsh. Ja mam zaujem len o soft ivf.
Viete mi este nieco poradit?
Dakujem krasne.

Reakce na Zuzanka30

Gyncentrum Ostrava  |  Basic member  |  Ostrava
  • 163 odpovědí
  • 7 Likes
Dobrý den,
soft IVF nemá takovou úspěšnost, je nutno vybrat vhodný stimulační protokol dle výsledků Vašeho hormonálního profilu.Stimulace Clostilbegytem se již takřka nedělá - viz odpověď dr.Texla ,se kterým plně souhlasím.Dala by se ještě udělat nějaká doplňující vyšetření.Šanci určitě máte.

MUDr.Pavel Čermák, Ph.D.

Reakce na Gyncentrum Ostrava

Zuzanka30  |  návštěvník  |  Bratislava
  • 5 odpovědí
Dobry den aj vam prajem,

prosim vas, mozete byt konkretnejsi ake vysetrenia doplnit? Bolo mi povedane, ze vsetky dostupne uz mam. Medzicasom sme doplnili aj fragmentaciu dna spermii, ktora vysla v norme.
Ja naopak poznam velmi vela pripadov, kde bol prave soft uspesny a embrya kvalitnejsie. Ja aj na minimalnu stimulaciu zle reagujem. Mala som len 75 jednotiek gonalu a aj tak ziadne poriadne folikuly.
Dakujem za nazor.

Reakce na Zuzanka30

Gyncentrum Ostrava  |  Basic member  |  Ostrava
  • 163 odpovědí
  • 7 Likes
Dobrý den,
asi jsme si nerozuměli, co je soft stimulace.Nevim, jaké všechny testy již máte.Pokud máte zájem, můžete se stavit k bezplatné konzultaci, kde bychom vše probrali.

MUDr.Pavel Čermák, Ph.D.
XXXXXXXXXXXXXXXXXX

Reakce na Gyncentrum Ostrava

Zuzanka30  |  návštěvník  |  Bratislava
  • 5 odpovědí
Pan doktor,

vyssie som to popisala. Geneticke, hematologicke, endokrinologicke, imunologicke, hysteroskopia, laparoskopia, ueroplazmy, chlamydie, HP. Vsetko negativne.

Reakce na Zuzanka30

Gyncentrum Ostrava  |  Basic member  |  Ostrava
  • 163 odpovědí
  • 7 Likes
Ano, přečetl jsem si je.Chybí mi tam podrobnější vyšetření spermií - ,SpermFlow test , antisperm.protilátky.Pokud byla všechna vyšetření negativní, pak lze ještě provést preimplantační diagnostiku embryí , případně scarifikaci sliznice dutiny děložní.

MUDr.Pavel Čermák, Ph.D.
XXXXXXXXXXXXXXXXXX
ivka3901  |  návštěvník  |  Nitra
  • 1 odpovědí
Dobrý deň.chcem sa spýtať či je možnosť,že sa podarí 4 pokus IVF?Mám za sebou 1 IVF - krátky protokol 2 ocyty-1 embryjo-neúspešné,2 IVF dlhý protokol 4 ocyty-2 embryjká úspešné ale v 9 týždni zamlknuté tehu a 3 IVF dlhý protokol 4 ocyty-2 embryjká neúspešné 2 bunkové ani neišlo hore HCG ani pri jednom IVF som nemala KET nakoľko veľmi slabo reagujem na stimuláciu.já sa liečim na štítnu žľatu už zhruba 5 rokov,dalej som bola na laparoskopii a zistili mi protilátky voči spermiám tak beriem PREDNISON 5 a manžel má málo a málo pohyblivé spermie kvoli tomu sme mali aj ICSI.
Gyncentrum Ostrava  |  Basic member  |  Ostrava
  • 163 odpovědí
  • 7 Likes
Dobrý den,

lze užít léčebný postup, který by mohl být úspěšný, ale chce to změnu léčebného plánu a doplnit další specializovaná vyšetření.Pokud máte zájem, můžete se objednat k bezplatné konzultaci a my Vám vše vysvětlíme.Pak se můžete rozhodnout.

MUDr.Pavel Čermák, Ph.D.
XXXXXXXXXXXXXXXXXX
Kristy  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 13 odpovědí
Dobry den. Chtela bych se zeptat. Jsem 5.den po transferu a trochu, dnes a vcera rano, jsem spinila. Tehotensky test je ale negativni. Stale beru utrogestan. Je mozne, ze jeste neni vse ztraceno? Zavedeno bylo pouze 1 embryo rozmrazene. Mam stale uzivat utrogestan? Dekuji moc...
  • 205 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den,
pokračujte, prosím, v užití všech léků, které Vám byly po transferu předepsány. Těhotenský test proveďte, jak Vám bylo doporučeno, tedy asi 14 dnů po transferu. Špinění může souviset se zahnizďováním embrya, 5. den po transferu nemůže být těhotenský test v moči pozitivní, hladiny eventuálně produkovaného těhotenského hormonu jsou v tomto období velmi nízké.
Držím palce.
S pozdravem MUDr. Lenka Hromadová
Kristy  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 13 odpovědí
Dobry den. Stale tedy jeste cekam a beru leky, ale opet dnes rano trochu krve. Pres den nic. Jak je mozne, ze mam vzdy trochu krve rano a pak cely den nic? Muze i presto jeste byt sance, ze test bude pozitivni? Za jak dlouho nejdrive byva po transferu test pozitivni? Jeste jsem se chtela zeptat, co znamena, ze embryo bylo B4AA? dekuji.
Kristy  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 13 odpovědí
Dobry den. Jsem 9.den po ivf, malinke spineni a test negativni. Po jake dobe by mel byt test uz pozitivni, kdyby vse vyslo? Dekuji.
Kačka  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 7 odpovědí
Dobrý den,mám za sebou první neúspěšné IVF..Byla jsem stimulována dlouhým protolkolem. 1den cyklu injekce Diphereline.12den po injekci jsem začala stimulaci 1.-2.den 75j Gonalu,3.-8.den 150j Gonalu,9.-10den 150j Gonalu + Menopur 1amp.,11.-12.den 225j Gonalu+Menopur 1amp.13 den pregnyl a 15 den Opu.Odebráno 26oocytu.Spermiogram-normaspermie 90mil/mil,forem 20%.
Dali jsme 12oocytů oplodnit metodou ICSI a zbytek přirozeně.Oplodnili se však jen 4 oocyty ICSI a pouze 2 přirozeně.Do 5 dne Pk vydrželi pouze dva a to ve stadiu EB a CM,ty byli také transferovány.12 den po ET krvácení , test HCG negativní.Muj dotaz se týká toho proč se při výborném spermiu oplodnilo tak málo vajíček???Je vhodné aplikovat jiný protokol,aby bylo méně vajíček, ale kvalitnějších???Je mi 36 let ,HP i genetika v pořádku.Děti již mám po přirozeném těhotenství a mám za sebou i SC.Z duvodu sterilaizace bylo provedeno IVF.Se současným partnerem děti nemám.Je také vhodné provést nějaká další vyšetření??? Děkuji Kačka
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
dobrý den,
před opakováním IVF doporučuji funkční testy spermií - test integrity DNA , TW a IBT test. Tyto testy lépe určí zda ICSI KK nebo PICSI ...
Mám na vás malý dotaz. Byly během stimulace sledovány i hladihy hormonů ? Především LH a E2.
Rozdíl v kvalitě embryí je dán i technikou kultivace.
prim MUDr Pavel Texl

Reakce na Sanatorium Helios

Kačka  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 7 odpovědí
Děkuji za informace a kde se tyto testy provádějí a kolik to stojí takto otestovat spermie???Myslím že tyto hodnotx mi bxli zkontrolovány dva dny před odběrem podle dokumentace a pak v den odběru kuli hyperstimulačnímu syndromu,víc mi nebyla krev brána....Co se týká kultivace to nevím jaký je v cenrtu postup...

Reakce na Kačka

Gyncentrum Ostrava  |  Basic member  |  Ostrava
  • 163 odpovědí
  • 7 Likes
Dobrý den,

testy spermií provádí každé akreditované centrum.Všechny jsou hrazeny pojišťovnou.Pokud máte zájem, můžete nás navštívit k bezplatné konzultaci, kde Vám vše vysvětlíme.

MUDr.Pavel Čermák,Ph.D.
XXXXXXXXXXXXXXXXXX

Reakce na Gyncentrum Ostrava

Kačka  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 7 odpovědí
My jsme měli spermiogram prováděný dokonce jednou u Vás a pak v cenru kde jsme byli na Ivf a nic takového mi nebylo řečeno,myslím že to byl jen standartní spermiogram bez techto testu integrity.Je tedy možno udělat jakoby podrobnější spermiogram???

Reakce na Kačka

Gyncentrum Ostrava  |  Basic member  |  Ostrava
  • 163 odpovědí
  • 7 Likes
Dobrý den,
asi jste byli odesláni na standardní spermiogram, pokud by jste měli IVF u nás, byly by Vám provedeny všechny testy.Samozřejmě lze provést komplexní vyšetření spermiogramu.Můžete nás kdykoliv navštívit a my Vám vše popíšeme a vysvětlíme.

MUDr.Pavel Čermák, Ph.D.
XXXXXXXXXXXXXXXXXX

Reakce na Gyncentrum Ostrava

Kačka  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 7 odpovědí
Děkuji,chci se zeptat zda máte smlouvu s Vzp????

Reakce na Kačka

Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
´Dobrý den, nevím přesně na koho je dotaz směrován, ale naše centrum má smlouvu se všemi ZP tedy i s VZP. VZP hradí i předimplantační diagnostimu PGD . (v indikovaných případech)
prim MUDr Pavel Texl

Reakce na Kačka

Gyncentrum Ostrava  |  Basic member  |  Ostrava
  • 163 odpovědí
  • 7 Likes
Dobrý den,

máme smlouvy se všemi pojišťovnami včetně VZP.

MUDr.Pavel Čermák, Ph.D.
XXXXXXXXXXXXXXXXXX

Reakce na Kačka

Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
ZP hradí záklední spermiogram: počet, %pohyblivých, % typ pohybu, morfologii
test integrity DNA, imunol. vyš IBT, a TW pokusné zpracování jsou f-ční testy spermií a nejsou hrazeny zdrav. poj.
Tyto testy neprovádí všechna centra asistované reprodukce.
inf. i na XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
prim MUDr Pavel Texl

Reakce na Sanatorium Helios

Kačka  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 7 odpovědí
Děkuji koukala jsem na Vaše stránky,ale bohužel jsem nenašla cenu spermiogramu na ty testy integrity DNA.imunol vyš. atd....
Nebo to dělají i v centrech reprodukční imunologie???ráda bych toto vyšetření také chtěla....

Reakce na Kačka

Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Základní spermiogram je hrazen ZP.
F-ční testy stojí: TW - 1000 Kč
Test integrity DNA 2500 Kč
IBT - 1200 Kč
současně provedené tyto tři f-ční testy stojí 3800 Kč.
prim MUDr Pavel Texl

Reakce na Kačka

Gyncentrum Ostrava  |  Basic member  |  Ostrava
  • 163 odpovědí
  • 7 Likes
Dobrý den,

u nás Vám provedeme imuno. testy bez doplatků.

MUDr.Pavel Čermák, Ph.D.
XXXXXXXXXXXXXXXXXX

Reakce na Gyncentrum Ostrava

Kačka  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 7 odpovědí
Dobrý den,děkuji za informace.Chápu to dobře, že tyto testy mi provedete pokud u vás podstoupím další ivf??

Reakce na Kačka

Gyncentrum Ostrava  |  Basic member  |  Ostrava
  • 163 odpovědí
  • 7 Likes
Dobrý den,

nevím, zdali jste u nás podstoupila IVF , ale klientům, u kterých je nalezena odchylka od normánlího spermiogramu ,je provádíme rutinně.

MUDr.Pavel Čermák, Ph.D.
XXXXXXXXXXXXXXXXXX

Reakce na Gyncentrum Ostrava

Kačka  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 7 odpovědí
Ne mojo první ivf nebylo u Vás pouze spermiogram byl první u Vás a byl stanoven jak normální....proto nám bylo divné že se oplodnilo tak málo vajíček...

Reakce na Kačka

Gyncentrum Ostrava  |  Basic member  |  Ostrava
  • 163 odpovědí
  • 7 Likes
Dobrý dem,

takže platí, co jsem napsal.Můžete se na nás obrátit a my Vám vše vysvětlíme.

MUDr.Pavel Čermák, Ph.D.
XXXXXXXXXXXXXXXXXX

Reakce na Gyncentrum Ostrava

Kristy  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 13 odpovědí
Dobry den. Chtela bych se zeptat. Mela jsem dvakrat ivf, ale neuspěšně. Ted jsem dostala pred sedmy dny menstruaci, dnes uz jsem nekrvacela, ale citila trochu bolest v podbrisku, tak jsem si udelala ovulacni test a vysel ni pozitivni. Pred chvilkou ale opet slabe krvaceni. Je mozne mit ovulacni dny takhle brzy? A cim muze byt zpusobena krvacivost mimo ms? Obcas se mi to stava ... Dekuji.

Reakce na Kačka

Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Tyto testy si u nás můžete nechat udělat i před rozhodnutím, kde budete následně provádět další pokus IVF.
Dr Texl
Jana  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
je mi 35 let, podstoupila jsem 3x neúspěšné IUI, 1xIVF (s AH,embryo glue), kde bylo odebráno 8 folikulů, z toho byla pouze 4 vajíčka a jen jedno se oplodnilo. Měla jsem vyšetření na průchodnost vejcovodů, partner spermiogram, akrozóm - vše bylo v pořádku. Dle doporučení lékaře nebylo potřeba použít metodu ISCI. Můžete mi prosím poradit jaké další vyšetření bych měla podstoupit, zda by mohla být příčina v imunitě (vyšetřena jsem nebyla) a jak dále postupovat? Předem děkuji.
Plum  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
je mi skoro 35 let, partner je mladší. Již druhým rokem se snažíme o dítě a neustále se nedaří. Necelý rok docházíme do centra asistované reprodukce. Zde jsme absolvovali genetické vyšetření, imunologii, trombofilii a hormonální profil. Všechny výsledky byly naprosto v pořádku. Přítel má horší spermiogram - asthenoteratozoospermie. Po vyšetřeních jsme absolvovali 4 IUI bez stimulace, pouze před výkonem Pregnyl. Bez úspěchu. Poté jsme se rozhodli pro IVF a neboť jsme chtěli ukončit naše trápení "jistotou" připlatili jsme si i metody pro zvýšení šancí - prodloužená kultivace, ISCI presektované spermie. Od druhého dne cyklu jsem si píchala Puregon, poté Orgalutran a Ovitrelle. 12 den cyklu proveden odběr 12- ti oocytů. Oplozeno bylo 6 (5 jedničkové kvality a 1 dvojkový). 4.den bylo zavedeno 1 embryo CM/1. Ostatní byly kultivovány dále pro zamražení. Nakonec byly 6tý den zamraženy 2 embrya HB/1. Děložní sliznice 7 - 9 mm.
I přes velmi optimistické výhledy byl výsledek HCG krevního testu 12 den po transferu negativní.
Momentálně jsem ve fázi, kdy netuším co je tedy špatně a jak pokračovat, co ještě udělat lépe. Mám jít na KET nebo vajíčka nechat zmražená a jít na další IVF? Mám se smířit s tím, že je to u nás opravdu jen o štěstí a že si dítě musím vychodit?
Leonka  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 11 odpovědí
Dobrý den,

jsem po 4 neúspěšných IVF, máme ještě zmražené embryo, respektive silnější a slabší dohromady, vždy po ET jsem měla bodavé bolesti v oblasti podbřišku. Po vyšetření na imunolofii byly zjištěny protilátky, brala jsem Prednison, bolesti byly menší,ale nebylo to zcela o.k. prosím o jakoukoli radu co bych mohla udělat pro to,aby byla větší šance na uchycení.
Alenka  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, před třemi roky jsem podstoupilo IVF a na první pokus se nám to povedlo. Teď by jsme chtěli druhé a už mám za sebou čtyři transfery a jednu inseminaci a pořád nic. Manžel a já jsme úplně v pořádku. jakou máme šanci, že se nám povede druhý pokus.
alena  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 4 odpovědí
dobrý den, ráda bych se zeptala na dosavadní postup léčby neplodnosti, případně jak dále postupovat. Je mi 27 let, manželovi 34, o dítě se snažíme cca 2 roky, po roce jsme navštívili CAR kde byl proveden hormonální profil s výsledkem zvýšeného FSH 12,5 ostatní hodnoty v pořádku, manžel má spermiogram v naprostém pořádku, bylo nám doporučeno 3x IUI, stimulace clostilbegytem (počet folikuku vždy 3-4), bez úspechu, nyní jsem po 1.IVF byl volen krátký protokol, stimulace gonalem 150j, menopur 75j, cetrotide,a 10000j pregnylu. na kontrolním UTZ cca 12 folikulu, při punkci odebráno pouze 6 zralých oocytů a oplodnily se pouze 4 volili jsme ICSI, po 48 hodinách kultivace zbylo jen 1 čtyřbunečné a byl doporučen ET, u tohoto embrya byl proveden i AH. Chtěla bych se tedy zeptat zda byl postup volen správně, nebo jaké vyšetření by bylo vhodné doplnit,
moc děkuji za odpověď.
Gyncentrum Ostrava  |  Basic member  |  Ostrava
  • 163 odpovědí
  • 7 Likes
Dobrý den,
dnes se s FSH vyšetřuje i AMH/antimulleriánský hormon/.Ve vašem případě bych volil ultrakrátké schéma ,podal bych pouze Synarel a Menopur,vyšetřil bych prolátky proti spermiím a imunologické testy,případně genetické vyšetření.Vše hradí pojišťovna,před druhým pokusem Vám doporučil tato vyšetření absolvovat.

S pozdravem
MUDr.Pavel Čermák, Ph.D.
XXXXXXXXXXXXXXXXXX
PINKA  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 10 odpovědí
DOBRY den, rada bych se zeptala, zda pojíštovna něco hradí, je mi 42 let,už jsem jednou podstoupila, ale skoro ve 4 mesici jsem o miminko přišla,já jsem v celku v pořádku, ale manžel má slabši sperma, otázka,kdyby pojištovna nic nehradila, kolik jsi mám ušetřit penizky .děkuji
Gyncentrum Ostrava  |  Basic member  |  Ostrava
  • 163 odpovědí
  • 7 Likes
Dobrý den,

pojišťovny hradí IVF a ET vesměs do ukončení 39 let věku.U Vás bohužel úhrada již nepřichází v úvahu.Je zde možnost tzv. nativních cyklů, které jsou cenově příznivější než klasické IVF a ET.

MUDr.Pavel Čermák, Ph.D.
XXXXXXXXXXXXXX. com
PINKA  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 10 odpovědí
Dobry den děkuji.mohl byste to nějak jasněji vysvětlit,a jakou cenu jde moc děkují
Gyncentrum Ostrava  |  Basic member  |  Ostrava
  • 163 odpovědí
  • 7 Likes
Dobrý den,

cena se pohybuje u nativniho cyklu kolem 20 000 Kč, u stimulovaných mazi 70 - 80 000 Kč.U nativního cyklu se nestimuluje hormony, pouze odběr vajíčka a transfer.

MUDr.Pavel Čermák, Ph.D.
XXXXXXXXXXXXXXXXXX
nika 161  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý de,měla bych dotaz ohledně IVF,již po 3 hrazených pokusech jsem podstoupila 3 krát IVF a 5 krát KET bohužel,ani jeden pokus nevyšel,přece jen ty hormony na mé tělo nebylo asi uplně to nejlepší,chvilkama jsem se cítila opravdu dost zle a 10 den to ze mě všechno spadlo a bylo mě ok,ale bohužel bez jakého koliv pozitivního výsledku a tak bych se chtěla zeptat,co by jste mě doporučovaly dál,je mě 39 a partnerovi 40,děkuji za informaci
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,
doporučuji vám vydat se na konzultace do jiných center a udělat si představu co vám jiného mohou nabídnout. Vzhledem k tomu, že neudáváte podrobnosti průběhu stimulací, transferů, zamražení embryí ... je obtížné se vyjádřit k celkovému průběhu léčby.
Nevím zda máte ještě jeden hrazený pokus, nebo zda již musíte další péči hradít. Nas zvážení (a tpo bylo již při třetím cyklu) je provedení PGD - preimplantační genetické vyšetření embryí.
prim MUDr Pavel Texl
Brno  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
mám za sebou 1. neúspěšné IVF - ET 2 blastocysty 5 denní kultivace (zamražena 3 embrya hatchující blastocysty). MS přišla po 11 dnech od transferu. Nyní jsem 6.den po KET 2 hatchujících blastocyst/kvality 1-2. Asi od 3 dne cítím pro mě typické bolesti jako před MS - především tlak v bederní oblasti. Při transferu mi dávali velkou naději na úspěch. Bohužel se obávám, že se zase blíží MS (pocity stejné jako po prvním ET). U mě problém nenalezen, je mi 28 let/manželovi 31, MS i ovulace pravidelná, LSK - vše v pořádku, hormonální profil v pořádku. Stimulace proběhla bez problémů. Problém nalezen v manželových spermiích, zjištěna asthenozoospermie, problém se zkapalněním. Asi před rokem jsem otěhotněla při užívání clostilbegyt+pregnyl+utrogestan, ale jednalo se zamlklý potrat v 7tt. Máme ještě jedno zamražené embryo/1. Chtěla bych se zeptat na Váš názor týkající se dalších vyšetření (pokud nyní KET bude opět neúspěšný) - genetika, imunologie? Doufali jsme, že když problém nalezen u manžela, přijde úspěch brzy a bohužel.
Děkuji
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,
vzhledem k předchozímu zmlklému těhotenství si myslím, že tato vyšetření jste již měla mít před prvním IVF. Nyní vám doporučuji doplnit tato vyšetření (genetika, imunologie) a poté provedení posledního transferu.
Pokud by ani další transfer nebyl úspěšný, doporučuji v následujícím IVF cyklu provést PGD vyšetření embryí.
prim MUDr Pavel Texl
Malika  |  návštěvník  |  Renfrewshire
  • 1 odpovědí
Podstoupila jsem druhé IVF v zahraničí (kde teď žiju). Bohužel už nemám žádný další hrazený pokus a nemůžu si dovolit platit ho ze svého. Ale chtěla bych požádat doktory, aby udělali ještě nějaká vyšetření, která by mohla případně objasnit proč se nám nedaří. Jenže nevím, co po nich dalšího chtít. Pokud si o něco neřeknu, tak to tady nedostanu. Manžel má dobrý spermiogram, moje vajíčka jsou průměr. Při IVF se z šesti podařilo oplodnit jen jedno, při ICSI z devíti osm, ale kvalitní jen 2. Neujalo se ani jedno. Jak dál postupovat? Mám je požádat o imunologické vyšetření? O genetiku? Co konkrétního po nich vlastně chtít?
Miki  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, absolvovala jsem 3 x IVF (2 x dlouhý protokol s Gonalem, 1 x krátký protokol s Menopurem, u 2. a 3. IVF použito ICSI), imunologie i genetika v pořádku (já i manžel), mám endometriózu (2x operovanou). Kvůli endometrióze jsem u 3. IVF brala Prednison. Levý vaječník na stimulaci vůbec nereaguje, pravý málo (1. IVF – 6 embryí, 5. den zbylo 1, 2. IVF – 3 embrya, 3. den zbylo 1, 3. IVF – 3 embrya, 3. den zbyly 2). Nikdy nic nezbylo na zamražení. Ve všech případech se embryo uchytilo, hCG pozitivní, ale po několika pár dnech se pustilo, jednalo se tedy o biochemické těhotenství. U 2. a 3. IVF jsem si píchala Clexane (právě kvůli tomu, že se embryo vždy odloučilo, trombofilní mutaci mám pouze MTHFR heterozygot). Jaký byste navrhovali další postup a čím by to mohlo být, že dochází opakovaně pouze k biochemické graviditě? Už jsem z toho zoufalá, zbývá nám pouze jeden pokus. Děkuji za odpověď
MKp  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 41 odpovědí
Dobrý den, dost možná, že nejpravděpodobnější příčina je endometrióza a od stimulace poškozená děložní sliznice. Příčin může být ale víc. Jak postupovat? Nejlogičtější postup se mi jeví zjištění příčin Vaší neplodnosti, které lze se pokusit pak odstranit, zaléčit (v případě endometriozy chce mít pečlivého chirurga, který pečlivě odstraní pokudmožno všechny ložiska endometriozy). Vzhledem k tomu, že úspěšnost IVF dosahuje úspěšnosti tak max 30 procent a to nevíc po x cyklech, jeví se mi jako nejsmysluplnější, další stimulaci (která právě poškozuje sliznici a plodnost také snižuje) a IVF nepodstupovat, ale vyhledat lékaře, který je ochoten diagnostikovat příčiny Váší neplodnosti. Současně doporučuji se zamyslet nad tím, zda by nebyla pro Vás cesta i v osvojení či pěstounské péči. Neboť pokud přirozenou cestou neotěhotníte a dítě nedonosíte k porodu po tom doporučeném zaléčení příčin neplodnosti, pak ani IVF Vám nepomůže. Přeji Vám mnoho sil a podpory nejbližších.
alena  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 4 odpovědí
dobrý den, podstupuji své druhé IVF, mě je 27 let, partnerovi 34, problém je u mě, po vyšetřeni HP, byly hodnoty FSH 11 a AMH 0.9, bylo mi odebráno pouze 5 vajíček, stimulace probíhala krátkým protokolem, bylo nám navrženo PICSI, chtěla jsem se zeptat zda tato metoda zvýší šance i přesto že partner má spermiogram úplně v pořádku? a dále zda je lepší trvat na prodloužené kultivaci i přes riziko že třeba neproběhne ET? děkuji za odopověď
MKp  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 41 odpovědí
Dobrý den, mohu prosím vědět jak dlouhé máte menstruační cykly a kdy (který den cyklu) vám dělali vyšetření na FSH? Máte dostatek vitamínu D? Děkuji.

Reakce na MKp

alena  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 4 odpovědí
dobrý den, cykly mívám kratší v rozpetí 25-27 dni, FSH i AMH měřeno 3DC, zda mám dostatek vit.D, netuším.

Reakce na alena

MKp  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 41 odpovědí
Dobrý den, ono se přes net špatně diagnostikuje, určitě ale neuškodí užívat mateří kašičku (sarapis), vitamin B6 (goji, olej z pšeničných klíčků, kyselina listová), pupalkový olej (Pupalka Ultra Prim), vitamin D (rybí tuk).

Chtělo by to znát čas, kdy dochází v cyklu k ovulaci a tedy jak dlouhá je fáze po ovulaci - zda není zkrácená (ta pak může být upravena tím sarapisem a pupalkou). Zda máte dostatek kvalitního hlenu (ten lze vylepšit vitaminem B6). Doporučil bych navštívit gynekologa, který je ochoten diagnostikovat příčinu neplodnosti a tu pak léčit/odstranit (hledal bych 'STM PPR a neplodnost'), na IVF bych se nespoléhal (statistiky hovoří docela jasně, úspěšnost je pouze něco kolem 30 procent, zatímco u skutečné léčby je to cca 75 procent).
Azurit  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, mám za sebou 7.pokusů IVF, z toho u dvou nebyl ET, 1.IVF v roce 2000 bylo úspěšné, pak s bývalým partnerem nic- nikdy // a nyní dvě IVF se současným partnerem....Vyšetření všechna máme, předposlední pokus byl už od začátku špatně a proto jsem změnila CAR. V současném CAR z pokusu bylo alespoň biochemické. Chystám se na další konzultaci a chtěla bych se zeptat, myslíte, že v mém případě je vhodná laparoskopie?? Nemám už ani jeden vejcovod, laparoskopicky mi byly odstraněny a srusty po akutním zánět slepého střeva z dětství, měla jsem neustále chronický zánět. Naposledy jsem byla na lpr v roce 2004.Myslíte, že by měla opět smysl?Děkuji a pěkný den

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí