Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Nepravidelná menstruace po IVF - Mimotělní oplodnění - IVF - Diskuze

Nepravidelná menstruace po IVF

Nepravidelná menstruace po IVF

Nika  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, v květnu 2010 jsem podstoupila IVF, bohužel neúspěšně. MS přišla i přes Utrogestan v termínu. Další MS byla v červnu, slabší a o 3 dny dříve, než obvykle. Nyní čekám menstruaci (jinak velmi pravidelnou)od pondělí, ale zatím nic. Nemám ani žádné příznaky, jako bolest prsou, břicha, akné... Jako by ani neměla dojít. Jen mám dnes slabounký světle hnědý výtok na toal. papíře a návaly horka. Chtěli bychom jít na další kompletní IVF v září, ale asi to nepůjde když mám MS nyní tak nepravidelnou. Mohla mi menstruaci rozhodit stimulace?? Přirozeně být těhotná nemůžu, nemám vejcovody. Děkuji vám za odpověď.
  • 205 odpovědí
  • 4 Likes
IVF stimulace obvykle nemá vliv na pravidelnost následného cyklu, popsaným způsobem se projevil Váš vlastní menstruační cyklus. Popsané příznaky/nepravidlné špinění a návaly tepla/ mohou charakterizovat jak graviditu ,tak i předčasné ovariální selhání(i po odstranění vejcovodů může dojít ke graviditě. Je to sice rarita,ale sám jsem ji zažil).
Je potřeba dalších doplnujících vyšetření u Vašeho gynekologa k objasnění stavu.
S pozdravem
M.Fischer,Repromeda,brno
MUDr. Pavel Otevřel  |  Basic member  |  Reprodukční medicína  |  Brno
  • 29 odpovědí
Dobrý den,
na Vaši odpověď nelze jednoznačně odpovědět. Proběhlá stimulace většinou nemá vliv na další průběh menstruačního cyklu. A pokud výjimečně má, setkáváme se jak s tím, že se menstruace "rozhodí", tak i s opačným účinkem, kdy žena, která neměla před stimualcí menstruaci pravidelnou ji poté pravidelnou má.
Zatím doporučuji vyčkat, pokud menses do týdne nepřijdou, jít na běžné vyvolání pomocí injekce ke svému gynekologovi, nebo do IVF centra.

s pozdravem

prim. dr. Pavel Otevřel
Unica, Brno, XXXXXXXXXXXX
ATIDE  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
dobrý den, podstoupila jsem IVF v červenci 2011, také bohužel neúspěšně. MS přišla i přes Utrogestan v termínu. na další MS čekám - mám vždy téměř pravidelný cyklus mezi 26-28 dni, ale tentokrát nic. Dělala jsem si pro jistotu těhotenský test, ale byl negativní. Jeden den kolem 28 dne jsem slabounce špinila, ale jiné další příznaky menstruace se neprojevily. Jsem z toho už nervozní, jelikož jsem měla naplánovaný nový transfer (bez odběru atd), ale čekáme právě na MS, se kterou mám nasadit užívání Estrofemu a Prendisonu. Nevím, zda byl cyklus nějak narušen vlivem IVF a jak poznám, kdy mám léky nasadit?
děkuji Vám za radu a odpověď.
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Vážená paní, tento dotaz by měl v prvé řadě patřit přímo vašemu oš. lékaři v centru kde se léčíte. Je dobré provést UTZ dělohy a zjistit výšku endometria. Podle výsledku tohoto vyšetření volit další postup.
dr texl
ReproGenesis a.s.  |  Basic member  |  Brno
  • 7 odpovědí
Samozřejmě přechozí stimulace může ovlivnit další menstruační cykly, ale vše je smozřejmě možné řešit pomocí léků.
Petra  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chci se Vás zeptat na problém s menstruací: 9., 10. po ET jsem měla křeče v podbřišku, začala slabě špinit, 11.den jsem slabě menstr., těhotenský testz krve byl negativní. Vysadila jsem Utrogestan, ale menstruace se zastavila. Kontrolní vyšetření z krve 15 den bylo negativní. Nyní je to 17. den, stále nemenstr.-mám ještě menstruaci očekávat? Děkuji předem za odpověď.
pajina.cz  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den,v pátek 3.5 jsem byla na embryotransféru bohužel neuspěšně.Špinit jsem začala 9.5 a krvácení nastalo 12.5.Od jakého datumu si mám vypočítat další menses?Od 9.5 nebo 12.5 ?V červnu bychom měli jít na KET děkuji za odpověď
Sari  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 4 odpovědí
Dobrý den, čekám na ms a pořád nikde 21 dc mi v centru píchly 1 ampuli Menopuru a 3 den cyklu mám nasadit léky, ale už týden nic.Doktor říkal,že sliznice je 7mm,že by měla dorazit,tak nevím kde je chyba,tt negativní.Děkuji

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí