Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Prosperita těhotenství po KETu - Mimotělní oplodnění - IVF - Diskuze

Prosperita těhotenství po KETu

Prosperita těhotenství po KETu

Irena.S  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 3 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den,
mám dotaz ohledně prospívání těhotenství po KETu. Dne 28.4.2017 (17 den cyklu) jsem podstoupila transfer 1 hatchující blastocysty kvality jedna. KET jsem měla stimulovaný estrofemem, jelikož jsem měla výšku děložní sliznice jen 7 mm. KET byl prováděn o den dříve z důvodu zavřené laboratoře. Hcg mi rostlo velmi pomalu, 14 den 105, 19 den 676 a 27 den 3368 U/l. 19 den po transferu jsem také silně jednorázově zakrvácela a o dva dny později výsledky z UTZ 19.5.2017: amenorea 5+5 dle termínu KETu, E S 10 mm, v dut. děl. 1xGS 5,9 mm a ve F děl. zastřená struktura 5mm, která tam již následující týden nebyla a prý to mohl být hematom. O šest dní později 25.5.2017 UTZ: dle termínu KEtu amenorea 5+6, dle termínu PM amenorea 6+5, E S 10 mm, v dut. děl. 1xGS 8,5 mm, odp. 5+5, v GS patrné embryo 3,4 mm, AS dnes +. A dnes 1.6.2017, tedy opět po týdnu jsou výsledky z UTZ tyto: dle termínu KETu amenorea 6+5, dle termínu PM amenorea 7+4, v dut. děl. 1xGS 8,5mm, odp. 5+5, v GS patrné embryo 6,2 mm, odp. 6+1, AS jasně +. Bylo mi řečeno, že se jedná o mizerně prosperující těhotenství, o 10 dní opožděné a mám počítat s revizí. Je to dle výsledků opravdu tak zlé a embryo tento vývoj již nedožene? A proč gestační váček vůbec nevyrostl a plod o trošku ano? Poslední menstruace byla 12.4.2017 a nadále užívám Utrogestan 2-2-2 a estrofem 1-1-1 + injekce Zibor. V roce 2009 jsem prodělala 2x za sebou s měsíčním odstupem konizaci čípku a dle současného gynekologa to ten předchozí zanedbal, protože špatně vyhodnotil výsledky z cytologie. V roce 2015 jsem porodila mrtvé miminko po IUI z důvodu zaškrcené pupeční šňůry ve 29tt a vloni po 1 IVF ET při transferu 1 přirozeně oplodněného embrya ve 22 tt předčasně porodila jednovaječná dvojčata. Jako důvod byl určen právě čípek a jeho nedostatečnost. Nyní jsem po druhém KET z loňského IVF, ale použitá embrya jsou již díky metodě ICSI. První KET v březnu nevyšel a nyní se už opravdu bojím, co mě opět čeká... Předem moc děkuji za odpověď. Irena
Lucie  |  Moderátor
  • 565 odpovědí
Irčo ahoj, koukám, že Ti bohužel nikdo neodpověděl, ale i tak by mě zajímalo, jak to dopadlo s miminkem?
Irena.S  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 3 odpovědí
  • 1 Like
Ahoj Luci, nakonec jsem dostala odpověď od jiného pana doktora z diskuze Sanatoria Helios. Den poté jsem byla ještě za svým gynekologem, který má dobrý UTZ a řekl, že těhotenství je naprosto v pořádku, krásná a pravidelná srdeční akce a prý se nemám vůbec ohlížet na výpočty, když embryo prosperuje a má srdeční akci. Bohužel, týden poté - včera, jsme se z UTZ dozvěděli, že jsme již bez srdíčka, i když embryo krásně povyrostlo. :-( Dnes tedy revize a pokud bude vše v pořádku, po první MS ultrazvuk, zda je děloha čistá, další žádanka na IVF a nový kolotoč. Nebudu již zavádět zmrazená embrya z minulého IVF, ale upřednostním čerstvé. Byla mi nabídnuta genetika, kterou nám ještě nikdo nedělal a pokud to bude možné, i forma vyšetření embryí pomocí metody PGS. V odpovědi mne pan doktor trošku nahlodal, když řekl, že centrum, které si řídí transfery podle sebe nikoliv výsledků pacienta, že slova o mizerně prosperujícím těhotenství nebyla na místě a pokud dopadneme špatně, je možnost zvážit jinou kliniku... Nyní tedy čekám na zákrok a začínám být opravdu unavená, i když tato ztráta se nedá srovnat s těmi předchozími. Ale i tak to bolí...

Reakce na Irena.S

Maruska  |  návštěvník  |  Praha
  • 45 odpovědí
  • 53 Likes
Ahoj Irčo, kam chodíš na kliniku? Fakt Ti nedělali genetiku? Myslela jsem, že je to základ a dělá se vždy jako první. Kolik máš za sebou pokusů? Moc mě mrzí, že to nevyšlo, mě to čeká brzy taky..určitě ti to vyjde příště..

Reakce na Maruska

Irena.S  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 3 odpovědí
  • 1 Like
Ahoj Maruško, chodíme do Sanusu v Pardubicích. Zkoušíme miminko od mých 33 let. Nejprve rok a půl přirozeně, pak jsem byla na vyšetření vejcovodů, to bylo v pořádku, ale zjistil se špatný spermiogram. Tak jsme zkusili nejprve IUI, to bylo začátkem roku 2015. Vyšla na druhý pokus, ale v srpnu ve 29 tt zaškrcená pupeční šňůra, infekce, také mám krátký čípek po dvou konizacích, takže nikdo neuměl říct, co byla prvotní příčina. O 4 měsíce později, začátkem roku 2016 nový pokus IUI, dvakrát se nechytlo, tak jsme šli v dubnu do 1 IVF. Bylo hodně folikulů - 23, tak jsme dvě třetiny nechali napíchnout ICSI a pět kousků nechali přirozeně. Z ICSI bylo 8 dobrých embryí a z těch přirozených jedno - no a to nám zavedli, protože bylo nejlepší a hatchovalo. Pak přišel problém s OHSS, 14 dní v nemocnici a zjistilo se, že čekám dvojčata mono-bi. Už to byl problém vzhledem k čípku, ale nikdo nic moc neřešil. Velký ultrazvuk v pohodě a týden na to, ve 22tt, odtok plodové vody a musela jsem obě holčičky porodit. Tento rok jsme šli poprvé na KET embryí z loňského IVFka, v březnu se nezadařilo a v dubnu ano...ovšem s výsledkem, že jdu dnes na revizi. Nejprve pomalu stoupající hcg, pak jednodenní krvácení, zřejmě hematom, který se později ukázal na utz, pak jsme stále byli pozadu ve vývoji, i když srdíčko krásně naskočilo a zdálo se to být už dobré... Dnes tedy revize, v pondělí na krev kvůli genetice a pokud to schválí, tak před příštím IVF PGS. Takže mám za sebou 4 x IUI, 1 IVF s ET, 2 x KET... Zbylá čtyři zmrazená embrya už zavádět nebudu, půjdu zase raději do čerstvého, i když mne straší OHSS, bylo to příšerný, během týdne jsem nabrala 15 kilo vody, ale nechci znovu prožívat to, co teď. I když...já už nebudu mít radost z pozitivního testu jako ženy, co tohle neprožili. Celé těhotenství už pro mne bude o strachu...

Reakce na Irena.S

Maruska  |  návštěvník  |  Praha
  • 45 odpovědí
  • 53 Likes
:-( to naprosto chápu, ale věřím, že se dopracuješ ke zdárnému konci. Už si vše musíš platit, vid? Jestli počítám správně, pojištovna už neproplácí? Hlavně, ať Ti ta revize dopadne dobře. Za jak dlouho můžete zkoušet znovu? Zkus změnit tu kliniku :-), někdy i to pomůže - je to i psychice, třeba jim budeš na té nové víc věřit a rozhodně Ti musí udělat genetiku...!! Dej zase vědět

Reakce na Maruska

Irena.S  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 3 odpovědí
  • 1 Like
Já se nějak nevyznám, jak se to vlastně počítá. Mám za sebou 1 IVF a dva KETY z něj. Myslím, že KET se do IVF nepočítá. Čeká mne tedy druhé IVF... Revize byla v pořádku a snad se zahojím dobře i psychicky. Po prvních měsíčkách po revizi mám přijít 12 den cyklu na ultrazvuk, zda je děloha čistá a po druhých by se znovu začalo se stimulací. Teprve teď mi v centru nabídli genetiku a možnost PGS a po konzultaci v Sanatoriu Helios to měli udělat už při vstupním vyšetření před začátkem jakéhokoliv snažení, tedy již před první IUI. Docela mě to zarazilo... Prý je i nějaká možnost zpětně zbylá embrya rozmrazit a udělat na nich vyšetření PGS, ale vše chci probrat až před dalším pokusem. Výsledky z genetiky budou za 6 týdnů, takže času dost. A za týden jdu na kontrolu po revizi. Sanus je od nás 15 km a neumím si představit dojíždět do Brna, navíc s manželem je problém skloubit čas i teď a já jsem už ze všeho tak unavená....

Reakce na Irena.S

Maruska  |  návštěvník  |  Praha
  • 45 odpovědí
  • 53 Likes
Naprosto Ti rozumím :-(, tak se drž! Dej vědět co genetika a hlavně měj pevné nervy...

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí