Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Šance na otěhotnění po 40 - Mimotělní oplodnění - IVF - Diskuze

Šance na otěhotnění po 40

Šance na otěhotnění po 40

Miki75  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den
Obracím se na Vás s mým problémem s otěhotněním. Můj věk je 41,9 a mému partnerovi 44 let. Ani jeden z nás žádné dítě nemáme. O dítě se snažíme cca 8 měs., ale nedaří se. Užívám kys. listovou a Fertipronu, přítel užívá selen, zinek a sem tam železo. Dnes jsem obdržela od svého gynekologa výsledky z odběru krve (odběr 2.den cyklu) a prý to nevypadá dobře (hormon TSH 4,45mU/l, T4 volný 15.5 pmol/l, Prolaktin 334 mU/l, LH 5.8 U/l a FSH 16,7 U/l. Poslal mě na vyšetření štítné žlázy, kam jsem nyní objednána a doporučil nám návštěvu IVF centra. Je možné při těchto hodnotách hormonů otěhotnět normální cestou nebo jaké jsou další možnosti. V čem vidíte největší problém a lze to řešit? Děkuji předem za Vaší odpověď.
Doc. MUDr. Aleš Sobek, CSc.  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Olomouc
  • 88 odpovědí
  • 11 Likes
Vážená paní Lado, Hormon FSH dává informaci, že vaječníky již nebudou správně reagovat. Vyšetření je nutno zkontrolovat a doplnit o další, než je možné vyslovit hodnověrný závěr. JIstě Vám poradí v nejbližším centru asistované reprodukce.
Doc.MIUDr. Aleš Sobek, CSC.
XXXXXXXXXXXXXXX
MUDr. Lenka Hromadová  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Brno
  • 38 odpovědí
  • 15 Likes
Dobrý den,
doporučuji Vám ještě doplnit vyšetření hladiny antimülleriánského hormonu (AMH), získáte tak přesnější informaci o tzv. ovariální rezervě, tedy zbývající zásobě vajiček ve vaječnících. Potom lze uvažovat o cyklu umělého oplození s užitím vlastních vajíček, doplněném o genetické vyšetření embryí k vyloučení chromozomálně podmíněných vrozených vad. V případě minimální zásoby vajíček je alternativní cestou IVF s užitím vajíček darovaných. Endokrinologické vyšetření štítné žlázy je samozřejmě namístě.
Držím Vám palce.
S pozdravem MUDr. Lenka Hromadová

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí