Spermiogram - jak dlouho se snažit a kdy jít na kliniku

Mimi19 návštěvník
  • 3 odpovědí

Spermiogram - jak dlouho se snažit a kdy jít na kliniku

Mimi19  |  Ústecký kraj
  • 3 odpovědí
 |  Ústecký kraj
Dobrý den,
ráda bych se zeptal po jaké době snažení o oplodnění se chodí na spermiogram? S přítelem jsme to nechávali rok přírodě a nic.Poté jsme to nechali být. Ted po roce a pul se snažíme 3 měsíce aktivně a zatím nic.Vím že je to brzy ale napadlo mě že by bylo fajn vědět že jsme oba v pořádku a nesnažili se třeba zbytečně.
Děkuji za odpověd
Maruska návštěvník
Maruska  |  Praha
 |  Praha
Ahoj mimi, my se taky snažili rok a nic, najdi si nějakou kliniku v okolí a vyrazte tam :-). Oni Ti udělají všechna vyšetření a partnerovi taky, budete vědět na čem jste a jak se snažit dál :-). Držím palce a dej vědět
Mimi19 návštěvník
  • 3 odpovědí

Reakce na Maruska

Mimi19  |  Ústecký kraj
  • 3 odpovědí
 |  Ústecký kraj
Ahoj Maruško sem ráda že mi někdo napsal :-) A ty s tím máš zkušenost?A potřebujeme žádanku nebo ne a platí se to? :-D
Maruska návštěvník

Reakce na Mimi19

Maruska  |  Praha
 |  Praha
jj mám, zrovna jsem v procesu :-), no žádanku jsem neměla, můj gynekolog mi poradil kam mám jít, ale vím že si člověk může vybrat i sám. Normálně jsem se objednala, udělali mi UZ a poslali mě a partnera na genetiku a spermiogram a teď čekáme na výsledky....teda spermiogram byl ok, ale čeká se na mojí genetiku...zatím jsme neplatili nic. Tohle všechno snad hradí VZP a doplácí se potom jenom nějaká "vylepšení" při umělém oplodnění...
Mimi19 návštěvník
  • 3 odpovědí

Reakce na Maruska

Mimi19  |  Ústecký kraj
  • 3 odpovědí
 |  Ústecký kraj
Tak to budu držet palečky at vám to dobře dopadne :-) Ještě počkáme do ledna a pak na to vlítneme pokud se nezadaří ... Dej pak taky vědět jak vám to jde ju :-)
  • 194 odpovědí
  • 11 Likes
Doc. MUDr. Aleš Sobek, CSc.  |  Gynekologie a porodnictví, Olomouc
  • 194 odpovědí
  • 11 Likes
 |  Gynekologie a porodnictví, Olomouc
Vážená Mimi, jestli je Vám 19 let, není kam spěchat. Vyšetření spermiogramu je to nejjednodušší, ale nikoli to jediné. Vyšetřením spermii ihned jistě nic nepokazíte.
Doc.MUDr. Aleš Sobek, CSc.
XXXXXXXXXXXXXXX
  • 66 odpovědí
  • 4 Likes
  • 66 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den, bylo by vhodné ve Vašem případě navštívit CAR(centrum asistované reprodukce) a domluvit si termín konzultace, kde Vám zodpoví veškeré otázky, provedou potřebná vyšetření jak Vám tak Vašemu partnerovi. Pěkný den
  • 118 odpovědí
  • 15 Likes
MUDr. Lenka Hromadová  |  Gynekologie a porodnictví, Brno
  • 118 odpovědí
  • 15 Likes
 |  Gynekologie a porodnictví, Brno
Dobrý den,
doporučuji Vám objednat se s partnerem do centra reprodukční medicíny, kde odborníci provedou vyšetření s cílem najít příčinu Vaší dosavadní neúspěšné snahy o těhotenství.
Držím Vám palce.
S pozdravem MUDr. Lenka Hromadová
Doktor ve Vašem okolí