HSG neúspěšné

HSG neúspěšné

nosdos  |  návštěvník  |  Reading
  • 1 odpovědí
Zdravím,
dnes jsem byla na HSG a doktor se nemohl vůbec dostat skrz čípek. Takže toto vyšetření bylo neúspěšné. Jsem 23. DC. V čem by mohl být problém? Je to důvod, že nemůžu otěhotnět? Děkuji za odpověď.
Doc. MUDr. Aleš Sobek, CSc.  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Olomouc
  • 88 odpovědí
  • 11 Likes
Vážená paní,
HSG (hysterosalpingografie) je nenáročná rtg metoda, která se provádí celá desetiletí. Je vhodné ji provádět v době ovulace, kdy je hrdlo děložní otevřené ovulačním hlenem a vejcovody nachystané na průchod spermií - tedy také volně prostupné. Metoda přináší málo informací, není příliš příjemná pro pacientku a tělo je ozařováno rtg paprsky. Pacientky raději volí vyšetření vejcovodů metodou UTHL (transvaginální laparoskopie), která se provádí v krátkodobé anestezii ambulantně a přináší více informací.
Pěkný den.
Doc.MUDr. Aleš Sobek, CSc.
XXXXXXXXXXXXXXX, XXXXXXXXXXX
nosdos  |  návštěvník  |  Reading
  • 1 odpovědí
Moc děkuji za informace,ale to vše jsem věděla.Jen mě zajímá jestli to,že se do mě nemohli dostat je jen způsobené tím,že jsem tam nebyla v době ovulace. Děkuji
MUDr. Jan Šulc  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Praha
  • 49 odpovědí
  • 29 Likes
Dobrý den.
Důvodem může být úzký kanál děložního čípku. Nejde ale o příčinu neplodnosti. Vyšetřit průchodnost vejcovodů i posoudit nález v děloze lze i jinými metodami, nejlépe v krátkodobé anestézii - na našem pracovišti máme dobré zkušenosti HyCoSy (utrazvukové vyšetření s kontrastní náplní dělohy) v kombinaci s hystersokopií)
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí