MUDR. Tomáš Vilhelm

MUDR. Tomáš Vilhelm

PLATINUM BADGE
Počet příspěvků: 366  ( 63)

Neurologie  |  více Rehabilitační a fyzikální medicína

4.8  
 |  Přidat hodnocení

   Šumperk

MUDr. Tomáš Vilhelm

+42077 Zobrazit číslo +420773560897 volat +420773560897Zeptejte se lékaře

  Adresy
Adresa
Slovanská 9
V blízkosti kina Svět
Šumperk
78701
Česká republika

Telefon
773560 Zobrazit číslo 773560897
volat 773560897
Ordinační hodiny
Pondělí
17:00 - 21:00 
Úterý
16:00 - 21:00 
Středa
15:30 - 21:00 
Čtvrtek
15:30 - 21:00 
Pátek
15:30 - 21:00 
Sobota
08:00 - 15:30 

Doporučení kolegů

 
01 Neurologie
 
 

Podělte se o svou zkušenost

Ošetřoval Vás MUDR. Tomáš Vilhelm a máte osobní zkušenost se zákrokem v této ordinaci? Vložte hodnocení, pomozte ostatním se rozhodnout.MUDR. Tomáš Vilhelm již získal/a tato hodnocení

Registrovaný uživatel

,
Spokojený/á, Celková cena: 1 300 Kč   |  
Fyzioterapie

Bolesti krční páteře mě trápily 1/2 roku. Terapie suchou jehlou společně s fyzioterapií přinesla úlevu od velmi nepříjemných bolestí. Všem mohu pana doktora jen doporučit. 1,5 hodinové vyšetření bylo jedním slovem úžasné, protože pan doktor Vilhelm je velmi charismatický a empatický člověk. Děkuji z...

Více
Registrovaný uživatel

,
Spokojený/á   |  
Baňkování

Na základě sedavé a stresující práce u mě došlo k výhřezu krční ploténky a svalovému spasmu na pravém trapézu. Nemohla jsem sedět a dva roky jsem trpěla velkými bolestmi. Díky panu doktoru Wilhelmovi jsem se zbavila největších bolestí hned po první terapii. Stále ještě nejsem úplně v pořádku, ale ji...

Více
Registrovaný uživatel

,
Spokojený/á, Celková cena: 1 300 Kč   |  
Elektroléčba, Elektrostimulace

Pan doktor Vilheml je velmi příjemný a vstřícný člověk, a po lidské stránce je to jeden z nejlepších lékařů, se kterými jsem se setkal. Metoda ošetření suchou jehlou mi přinesla téměř okamžitou úlevu a velmi mi pomohla od několikaměsíčních potíží s Achillovou šlachou. Druhý den po ošetření jsem mohl...

Více
Pacient

,
Spokojený/á, Celková cena: 750 Kč   |  
Akupunktura a Akupresura

Naprosto špičkový lékař, příjemný, charismatický a skromný člověk. Metodou suché jehly odstranil okamžitě bolesti svalu. Standardní lékařství se o totéž intenzivně pokoušelo déle než jeden rok a dokázalo bolest pouze přechodně utlumit diclofenakem na pár hodin spánku a nebo na jeden měsíc pomocí obs...

Více
Registrovaný uživatel

,
Spokojený/á   |  
Laparoskopické výkony u akutní bolesti

Maximální spokojenost! Nejlepší lékař u kterého jsem kdy byla, navíc velice charismatický člověk. Úžasný přístup k pojetí léčby i k pacientovi. Už po prvním ošetření výrazná úleva od bolestí. Děkuji, Petra Podhrázská

Více
Registrovaný uživatel

,
Spokojený/á   |  
Svalové dystrofie

Pan doktor je velmi zodpovědný, lidský. Má příjemné vystupování. Vždy mě nabil energií a motivoval k léčbě.

Více
Registrovaný uživatel

,
Spokojený/á, Celková cena: 650 Kč   |  
Mikrojehličková radiofrekvence

S léčbou jsem spokojen, největší bolesti odezněly. Pan doktor se vyznačuje výborným lidským přístupem a svojí vysokou odborností.

Více
Registrovaný uživatel

,
Spokojený/á   |  
Fyzioterapie

Velice příjemné vystupování, perfektní přístup a odbornost. Vřele doporučuji.

Více
Registrovaný uživatel

,
Spokojený/á, Celková cena: 650 Kč   |  
Baňkování

Perfektní. Spolu s fyzioterapií funguje. Byl jsem již po několikíté. Doporučuji.

Více
Registrovaný uživatel

,
Spokojený/á, Celková cena: 650 Kč   |  
Elektroléčba, Elektrostimulace

Dobrý den. Chtěla bych touto cestou moc poděkovat panu doktoru Vilhelmovi za jeho léčbu a úžasný přístup k pacientovi. Po ošetření svalů suchou jehlou se cítím jako na novém světě. Pan doktor Vilhelm je člověk na svém místě. Děkuji Petra Heidenreichová

Více


Další hodnocení

ProfilMotto:

Je-li ti mizerně, pomoz někomu, komu je ještě hůř a bude ti lépe

Uvítání

WWW.SUCHAJEHLA.CZ

Dobrý den,

děkuji za důvěru , se kterou se na mne obracíte se svými dotazy a zdravotními problémy. Nedělám zázraky a rozhodně neumím pomoci  všem. Jen se snažím k práci přistupovat tak , abych  cítil osobní satisfakci nad jejími výsledky a vnímal  její smysl. To jsou přesně ty dva faktory , které jsem  dříve  jako lékař pojišťovenské manufakturní medicíny postrádal.

Specializace a preferovaná oblast činnosti

MYOFASCIÁLNÍ BOLESTIVÉ SYNDROMY

Moje pracoviště se zřejmě jako jediné lékařské pracoviště v České republice věnuje systematicky problematice myofasciálních  bolestivých syndromů pohybového aparátu. Právě myofasciální bolestivé syndromy  jsou podle některých studií  příčinou až 80% všech  bolestivých stavů pohybové soustavy. Bohužel  v České republice neexistuje  lékařská odbornost, která by se těmito problémy  cíleně zabývala a o vzdělání v léčebných  metodách ani nemluvě.    Proto jsem také  převážnou většinu  svých  znalostí načerpal v průběhu posledních let samostudiem  a později rozšířil  absolvováním vzdělávacích   akcí v zahraničí ( Polsko, Švýcarsko, Bahrajn).

DRY NEEDLING

je pilířem léčebných postupů , které  v terapii využívám.  Poměrně  mladá léčebná technika spočívající  v použití  tenkých , flexibilních mikrojehel zaváděných do  dráždivého bolestivého bodu ve svazku svalových vláken, který je zdrojem tzv. přenesené bolesti. Cílem techniky je destrukce  spoušťového bodu  s nastolením  svalové rovnováhy a obnovení normální délky a napětí svalu.   To vše vede k  odstranění přenesené bolesti.
Dry Needling

FYZIOTERAPIE

je nedílnou  součástí léčby pohybového systému. Při své práci spolupracuji s fyzioterapeuty, kterým  důvěřuji , za kterými  jsou vidět výsledky a sdílejí můj pohled na problematiku.

KDY SE NA NÁS OBRÁTIT ?

 • Bolesti zad zejména v případech bez prokázaných strukturálních změn
 • Bolesti šíje spojené s bolestí hlavy , ramen a horních končetin
 • Úponové bolesti ( např. tenisový, golfový loket, patní ostruha, bolesti achilovy šlachy, fotbalové tříslo atd...)
 • Sportovní svalová poranění
 • Bolesti hlavy 
 • Ischias neindikovaný k operační léčbě
 • mnoho dalších bolestivých stavů můžete konzultovat na :

info@suchajehla.cz

Profesní filozofie

INFORMOVANOST

Základem úspěšné léčby, spokojenosti pacienta a satisfakce lékaře  s výsledky jeho práce je v první řadě  důsledné předávání informací z obou stran. A to i v případě, že informace  mnohdy nejsou pozitivní. Mnohokrát jsem se setkal s tím, že důvodem  nespokojenosti pacienta s dosavadní léčbou je  pouze a jen jeho neinformovanost. Denně se bohužel setkávám  zejména při své práci na poradenských portálech s dotazy  pacientů na vysvětlení nálezů RTG, MRI. Běžně jsem svědkem naprosto kritické neinformovanosti pacientů. Pojišťovenská medicína produkuje kvanta vyšetření jejichž  výsledky nikdo s pacienty neprobere. Pacienty často rotují mezi lékaři a neví vlastně proč.
Při své práci se snažím používat  nejmocnější a současně nejlevnější diagnostiku , kterou jsou lidské smysly a intuice. Jsou to přesně ty  vlastnosti, které se z přetechnizované medicíny postupně vytrácí.

Naše ordinace

Pracoviště Centra pro léčbu bolestivých stavů najdete v Šumperku na Slovanské ulici, blízko bývalého kina Svět. Nemáme čekárnu, protože se zkrátka  u nás nečeká. Pracujeme výhradně objednávkovým systémem a tudíž každý pacient  přichází v předem určený čas. Vstupní místnost tedy slouží především jako azyl pro rodinné příslušníky a doprovod. Rozhodně  vás nečeká přeplněná, vydýchaná místnost , kde není k hnutí, ale příjemné komorní prostředí s dostupným  čtivem a osvěžením.
Prostory pracoviště  jsou vybaveny tak , aby  co nejlépe  sloužily svému účelu.  Základem je dostatek prostoru pro přístup  k ošetřovacímu lehátku ze všech stran  a samotný pohovor se obvykle  odehrává  v pohodlném křesle a kávy nebo čaje.

Vzdělání a praxe

Po fakultě jsem dnes již před neuvěřitelnými 20 lety nastoupil jako neurolog do okresní nemocnice. Neurologie mi dala úžasný teoretický základ , ze kterého těžím dodnes.  Bohužel slabý léčebný potenciál neurologie právě v problematice bolesti pohybového systému a jeho striktně farmakologické založení mne postupně dovedl na cestu vzdělání v rehabilitační a fyzikální medicíně, která je v této oblasti nesporně mnohem potentnější. Nicméně zde jsem se potkal s reálným obrazem pojišťovenské medicíny, kde se od rehabilitačního lékaře  v ambulantních zařízeních očekává, že bude fungovat jako předepisovač procedur jako na běžícím páse. Navíc mu výkonová vyhláška  diktuje co, jak často a v jakém počtu psát má a co naopak psát nesmí. To vše ve směšně stanovených časech. To vše mne  vedlo ke snaze hledat takové postupy diagnostiky a terapie, které nebudou pouze "léčbou " následků ale příčin. 

Více o lékaři

WWW.SUCHAJEHLA.CZ

CO JSME ?

Centrum pro léčbu bolesti pohybového systému je privátní zdravotnické zařízení, zaměřené na diagnostiku a terapii tzv. myofasciálních bolestivých syndromů. Jejich podstatou je svalová nerovnováha s tvorbou hyperaktivních svalových svazků a spoušťových bodů . Tato struktury jsou pak  spolu se změnou nervové dráždivosti odpovědné ze  vznik tzv. přenesených bolestí a přecitlivělost struktur  odpovědných za vnímání bolesti. Tyto změny jdou ruku v ruce se změnou napětí a délky svalu.   Dnes je již dostatečně prokázáno, že právě myofasciální syndromy tvoří více jak 80% všech bolestivých stavů. Snažíme se tady o diagnostiku a terapii právě s vědomím existence  těchto poruch a jejich příčin. 
Dry Needling
Nabízíme zkrátka jiný pohled a řešení než je v České republice zvykem. Tento pohled je opřen o zkušenosti získané  studiem  v zahraničí, kde není problematika myofasciálních zdaleka tolik opomíjená a současně na dnes již více jak sedmiletých zkušenostech  s použitím metod myofasciální terapie. 

CO NEJSME ?

 • Nejsme pracoviště používající techniky čínské a východní medicíny, jak se lidé často domnívají.
 • Nepatříme do škatulky alternativní medicíny
 • Nejsme pojišťovenské manufakturní pracoviště
 • Nejsme omezováni pojišťovenskými  regulacemi
To vše nám umožňuje  pacientovi věnovat tolik času, kolik je skutečně pro smysluplnou terapii potřeba.Délka vstupního vyšetření  je 90 minut.

DRY NEEDLING - TECHNIKA SUCHÉ JEHLY

je základem léčebných postupů myofasciálních syndromů .  Snažíme se integrovat oba základní dva terapeutické přístupy:
 1. TRIGGER POINT DRY NEEDLING (TrP DN) s přímým ovlivněním spoušťových bodů 
 2. GUNNOVA INTRAMUSKULÁRNÍ STIMULACE ( IMS )
Suchá jehla

WWW.SUCHAJEHLA.CZ


Naše fotografie

ZákrokyCeny se zobrazují v
Zákroky Celostní medicína Ceny od* Ceny do* Zákroků ročně
Akupunktura a Akupresura 1 Kč 1 Kč
Celostní medicína
Kineziologie
Reflexní terapie 1 Kč 1 Kč 1
Psychoterapeutická intervence 1 Kč 1 Kč 1
Regenerace
Zákroky Praktické lékařství Ceny od* Ceny do* Zákroků ročně
Akupunktura a Akupresura 1 Kč 1 Kč
Celostní medicína
Reflexní terapie 1 Kč 1 Kč 1
Telefonické a mailové konzultace 100 Kč 300 Kč
Zákroky Ortopedie Ceny od* Ceny do* Zákroků ročně
Akupunktura a Akupresura 1 Kč 1 Kč
Analgetické proudy 1 Kč 1 Kč 1
Cvičení podle paní Mojžíšové (Mojžíšova metoda) 1 Kč 1 Kč
Dornova metoda
Elektroléčba, Elektrostimulace 1 Kč 1 Kč 1
Fyzioterapie 1 Kč 1 Kč 1
Interferenční proudy
Kinesiotaping (taping, tejpování) 1 Kč 1 Kč
Klasická masáž
Koleno - totální endoprotéza
Konzervativní léčba úrazů 1 Kč 1 Kč
Kraniosakrální terapie
Kyčel - totální endoprotéza klasická
Laserterapie 1 Kč 1 Kč
Loket - epikondylitidy 1 Kč 1 Kč 1
Léčba rázovou vlnou 1 Kč 1 Kč
Léčebná tělesná výchova 1 Kč 1 Kč
Magnetoterapie
Manipulační terapie, Mobilizace 1 Kč 1 Kč 1
Manuální Fyzioterapeutická Korekce - MFK 1 Kč 1 Kč 1
Myoskeletální (manuální) medicína 1 Kč 1 Kč 1
Obstřiky a punkce 1 Kč 1 Kč 1
Ozonoterapie
Podologie, Podiatrie – péče o nohy
Proloterapie
Rameno - ošetření rotátorové manžety 1 Kč 1 Kč 1
Rameno - operace přední luxace
Reflexní masáž
Ruka - karpální tunel
Sportovní masáž
Ultrazvuk
Zákroky Fyzioterapie a rehabilitace Ceny od* Ceny do* Zákroků ročně
Akupunktura a Akupresura 1 Kč 1 Kč
Analgetické proudy 1 Kč 1 Kč 1
Cvičení podle paní Mojžíšové (Mojžíšova metoda) 1 Kč 1 Kč
Diatermie
Dornova metoda
Elektroléčba, Elektrostimulace 1 Kč 1 Kč 1
Fyzioterapie 1 Kč 1 Kč 1
Interferenční proudy
Kinesiotaping (taping, tejpování) 1 Kč 1 Kč
Klasická masáž
Konzervativní léčba úrazů 1 Kč 1 Kč
Kraniosakrální terapie
Laserterapie 1 Kč 1 Kč
Lymfatické masáže, Lymfodrenáž
Léčba rázovou vlnou 1 Kč 1 Kč
Léčebná tělesná výchova 1 Kč 1 Kč
Magnetoterapie
Manipulační terapie, Mobilizace 1 Kč 1 Kč 1
McKenzie metoda
Myoskeletální (manuální) medicína 1 Kč 1 Kč 1
Oxygenoterapie
Ozonoterapie
Podologie, Podiatrie – péče o nohy
Reflexní masáž
Sportovní masáž
Ultrazvuk
Zákroky Neurologie Ceny od* Ceny do* Zákroků ročně
Bannwarthův syndrom
Epilepsie
Léčba migrény 1 Kč 1 Kč 1
Neuralgie trojklanného nervu
Neurologické vyšetření
Neuropatie
Obrna lícního nervu
Syndrom neklidných nohou
Zákroky Urologie a Andrologie Ceny od* Ceny do* Zákroků ročně
Diagnostika a léčba zvětšení prostaty

Upozornění

 • Ceny jsou pouze orientační.
 • Ceny zákroků nemusí obsahovat anestezii, speciální prádlo, konzultaci apod.

Podělte se o svou zkušenost

Ošetřoval Vás MUDR. Tomáš Vilhelm a máte osobní zkušenost se zákrokem v této ordinaci? Vložte hodnocení, pomozte ostatním se rozhodnout.

Doporučit lékaře MUDR. Tomáš Vilhelm