Oční centrum - MUDr. Magda Rau

Oční centrum - MUDr. Magda Rau

BRONZE BADGE
Počet příspěvků: 8   Praha

Oční centrum Dr. RauZeptejte se lékaře

  Adresy
Adresa
Vítězné náměstí 829/10
Praha
Praha 6
160 00
Česká republika


Podělte se o svou zkušenost

Ošetřoval Vás Oční centrum - MUDr. Magda Rau a máte osobní zkušenost se zákrokem v této ordinaci? Vložte hodnocení, pomozte ostatním se rozhodnout.ProfilMotto:

Lepší život bez čoček a brýlí

Více o lékaři

MUDr. Magda Beatrice Rau

Studium všeobecné medicíny absolvovala na Lékařské fakultě Univerzity Palackého v Olomouci.

Odborné zkoušky z očního lékařství absolvovala v Praze a v Mnichově.

V roce 1982 z důvodů politické persekuce emigrovala do Německa. Před otevřením vlastní praxe oční lékařky pracovala v ordinaci a lůžkovém oddělení profesora Dausche v německém Ambergu.

V osobě profesora Dausche potkala vynikajícího učitele. Své první vědecké práce publikovala spolu s ním. Již v roce 1985 otevřela privátní praxi v německém příhraničním městě Furth im Wald a tam roce 1992 začala ambulantně operovat šedý zákal, což byla v té době v Německu novinka. Od roku 1996 vedla oční oddělení nemocnice v Chamu.

O dva roky později založil její dnes již zemřelý manžel, Hans Pfeiffer, povoláním anesteziolog, ambulantní kliniku v Chamu, kam později přestěhovala svou operační ambulantní činnost. V roce 2000 otevřela soukromou kliniku „Privatklinik Dr. Rau“ pro refraktivní a plastickou chirurgii v Chamu. Před otevřením kliniky v Chamu prováděla laserové operace na klinice pro laserovou terapii v Norimberku.

Po zavedení techniky Lasek Dr. Camelinem, která dále snížila rizika, ji zavedla společně s profesorem Dieterem Dauschem na klinice pro laserové operace v Norimberku.

O prvních výsledcích informovala v květnu 2002 v časopisu „Ocular Surgery News“ (což je celosvětově vydávaný odborný časopis pro chirurgické novinky v očním lékařství).

O této technice také referovala na významných oftalmologických kongresech ESCRS a ASCRS, na kterých se oznamují zejména nové, inovativní techniky.

Aby technika Lasek byla ještě šetrnější, vyvinula Dr. Rau vlastní modifikaci této techniky Lasek Viscodissection. Cílem této operační techniky bylo snížení pooperačních bolestí a zrychlení následné optické rehabilitace.

Předností této techniky je, že v porovnání s rozšířenou technikou Lasik není potřeba žádného sukčního prstence ani žádného řezu, prováděného zvláštním skalpelem, zvaným Mikrokeratom.

Rohovka ošetřená technikou Lasek Viscodissection zase zcela sroste, na rozdíl od techniky Lasik, již po čtyřech dnech, takže tato metoda je povolena i u astronautů a pilotů, tedy osob které pracují v prostředí, kde dochází k přetížení a změnám tlaku. Je velmi vhodná i pro sportovce.

V listopadu 2005 bylo o této metodě referováno v německém odborném časopisu „Ophthalmochirurgie“.

Studie a publikace:

Dr. Rau provedla třetí fázi klinické studie s názvem „Výzkum glaukomu (Merck) - Glaucoma Study (Merck) Geltrite Phase III European“.

Tato omezená studie se zabývala účinností nového léku proti šedému zákalu.

V dubu 1998 publikovala v časopise „Ocular surgery – oční chirurgie“ o odstranění již do oka implantovaných intraokulárních čoček, poté, co byly zjištěny jejich vady.

V roce 1997 referovala na evropském kongresu v Praze o prvních výsledcích po implantaci intrastronálních prstenců do rohovky ICRS. Tím se dala odstranit krátkozrakost až do 6-ti dioptrií. Zpráva o této operaci byla nafilmována na privátní klinice Dr. Rau a později vysílána německou televizní společností ZDF pro televizní magazín „Hallo Deutschland“.

Na metodě bylo nejvýznamnější to, že v případě nespokojenosti pacienta se prstence daly odstranit a tak se vše dalo vrátit do stavu před operací. Tato metoda se ale neprosadila z důvodu zvláště těžké operační techniky.

V databázi Dr. Rau je však mnoho spokojených pacientů, kterým tyto rohovkové prstence implantovala.

O těchto prstencích publikovala v časopisech „cataract and refractive surgery news“, „contactlogia“ a „Der Augenarzt“.

Dr. Rau začala provádět, jako jedna z prvních v SRN, implantaci multifokálních čoček.Tyto čočky se skládají z více optických zón a tak mohou zajistit ostré vidění do dálky a také na blízko.

Nejdříve implantovala čočky typu Amo Array, které byly tehdy jedinými multifokálními čočkami na trhu.

Poté, co se k tomuto typu čoček přidala nová refraktivní čočka, nazývaná MF4, začala implantovat tuto čočku.

O výsledcích referovala na světových kongresech a publikovala v časopisech „ocular surgery news“ a „Klinischen Monatsblättern“.

Pro ještě lepší splnění požadavků pacientů začala kombinovat tyto různé intraokulární čočky. O svých zkušenostech potom informovala na kongresu ESCRS Wintermeeting v Římě.

Jelikož tato myšlenka představovala absolutní novinku, byla na ni podrobně dotazována významným oftalmologickým časopisem Eurotimes.

Poté, co na trh přišel nový model čočky Amo Array Linse, tzv.ReZoom, porovnala výsledky obou čoček. Nová čočka přinesla zlepšení optických výsledků.

Od samého počátku implantovala také difraktivní čočky Tecnis-Linse.

Její obě přednášky o prvních výsledcích po implantacích obou MFL čoček byly vybrány jako hlavní referáty na americkém kongresu ASCRS ve Washingtonu v roce 2005.

Pro splnění individuálních požadavků pacientů později kombinovala obě čočky v očích jednoho pacienta.

Při dlouhodobých zkušenostech s multifokálními čočkami pozorovala, že muži a ženy mají různé požadavky na vidění v blízké oblasti a proto potřebují různé MFIOL. Tato pozorování doložila vyhodnocením jejich výsledků na asi 2000 pacientech.

O různém přijetí multifokálních čoček u mužů a žen také přednášela na evropském kongresu ESCRS 2008 v Berlíně.

Časopis Eurotimes, který napsal o kongresu zprávu, vybral tuto přednášku z asi 900 přednášek, společně s dalšími 6 přednáškami jako významnou novinku.

Profesorka Marguerite McDonald ,spoluvynálezkyně technologie Excimer-Laser, byla tímto výzkumem tak nadšená, že o tom zveřejnila v únoru 2009 velký článek v časopisu „Refraktive Surgery Outlook“.

Další časopisy, jako Eurotimes a Ophthalmology Times Europe, psaly a žádaly o příspěvek tomuto tématu.

Všechny tyto publikace se objevily na konferenci ESCRS v Barceloně počátkem září 2009.

Kongres navštívilo 7000 odborných lékařů a 7000 odborníků z průmyslu.

Podruhé měla Dr. Rau možnost přednést o svých zkušenostech v kruhu odborníků, svolaných časopisem „cataract & refractive surgery today“.

První odborná diskuse se uskutečnila v únoru 2008 a zaobírala se stávajícím, a náročným novým vývojem v oblasti intraokulárních čoček.

Druhý rozhovor u kulatého stolu se uskutečnil o aktuálních výzvách operativního léčení v očním lékařství při příležitosti nedávno konaného evropského kongresu v Barceloně.

Zatímco ostatních 15 účastníků, 13 mužů a 2 ženy, působí ve velkých městech světa, jako je Londýn, Sao Paulo, Barcelona, Antwerpy, Dr. Rau jediná, která pracuje jako chirurg v relativně malém městě.

V současnosti spolupracuje Dr. Rau s univerzitními klinikami na různých klinických studiích.

Jedná se například o studii rentgenové léčby makulární degenerace, a také o studii operační léčby zeleného zákalu.

Letos v srpnu byla Dr. Rau ve Střední Americe, kde již operovala první pacienty těmito novými technikami.

Od října roku 2009 otevřela Dr. Rau Oční centrum v Praze, kde hodlá uplatnit své bohaté zkušenosti z oblasti laserové a refrakční chirurgie.

Naše oční centrum nabízí svým pacientům ošetření:

v refraktivní chirurgii (operativní ošetření nedostatečného vidění)

...a to na nejvyšší lékařské úrovni.


Naše fotografie


Zobrazit všechny fotografie


ZákrokyCeny se zobrazují v
Zákroky Oční lékařství Ceny od* Ceny do*
Konduktivní keratoplastika
Kontaktní oční čočky
Konzervativní léčba chorob sítnice a sklivce
Aplikace nitrooční injekce AVASTIN 3 700 Kč
Korekce očních vad nitroočními zákroky
Implantace fakické čočky 37 000 Kč
Implantace umělé čočky - PRELEX, RLE 21 000 Kč 38 000 Kč
LASEK Viskodissekce
Laserové operace očí
Korekce pomocí excimerového laseru - PRK 14 000 Kč
Laserová operace očí - LASIK 18 500 Kč
Laserová operace očí metodou epiLASIK
Laserová operace očí metodou LASEK 16 000 Kč
Termokeratoplastika - TDK
Léčba astigmatismu
Léčba očních zánětů
Objektivní měření refrakce
Odstranění brýlí na čtení - léčba presbyopie
Operace očních víček (Blefaroplastika)
Operace dolních víček
Operace horních víček
Operace šedého zákalu (fakoemulsifikace)
PTK - fototerapeutická keratektomie
Přímá oftalmoskopie
Vyšetření citlivosti na kontrast
Vyšetření zorného pole
Vyšetření zrakové ostrosti do blízka
Vyšetření zrakové ostrosti do dálky
Zákroky Plastická chirurgie Ceny od* Ceny do*
Radiofrekvenční rejuvenace - vyhlazení pleti (Aluma, Accent, TriPollar, Spa RF, Radiofrequency Re-Styling, Re-Age, Pellevé)
Plexr

Upozornění

  • Ceny jsou pouze orientační.
  • Ceny zákroků nemusí obsahovat anestezii, speciální prádlo, konzultaci apod.

Podělte se o svou zkušenost

Ošetřoval Vás Oční centrum - MUDr. Magda Rau a máte osobní zkušenost se zákrokem v této ordinaci? Vložte hodnocení, pomozte ostatním se rozhodnout.

Doporučit lékaře Oční centrum - MUDr. Magda Rau