Sanatorium Helios
Sanatorium Helios

Sanatorium Helios

 • 675 odpovědí
 • 3 Likes
 • 100% do 4 dnů
 • zodpovězených
  poptávek
  průměrná
  odpověď
Kontakt

Napište nám

Adresy

Adresa
Štefánikova 81/12
602 00 Brno
Brno - Ponava
Česká republika

 Brno   
Hodnocení (9)

Podělte se o svou zkušenost

Ošetřoval Vás Sanatorium Helios a máte osobní zkušenost se zákrokem v této ordinaci? Vložte hodnocení, pomozte ostatním se rozhodnout.


Sanatorium Helios již získal/a tato hodnocení

Sanatorium Helios vřele doporučuji!

 |  Mimotělní oplodnění - IVF
Registrovaný uživatel  |  30.10.2017
  Spokojený/á

Sanatorium Helios vřele doporučuji! Po několika velmi nepříjemných zkušenostech ve velké klinice v Praze jsme se na základě odborných článků prim. MUDr. Texla rozhodli pro Helios, kde jsem hned na první pokus otěhotněla. Nebylo to náhodou, ale díky vysoce odborným znalostem a zkušenostem pana primář... Více 

 1 Like  |   3 Komentářů

Každý je velmi pečlivě sledován

 |  Dárcovství vajíček
Registrovaný uživatel  |  4.6.2015
  Spokojený/á

Rada bych vyjadrila podekovani a velkou uctu vsem lekarun v sanatoriu protoze i kdyz jsem v uvozovkach jen darkyne,tak pristup tam je velice profesionalni.Kazdy je velmi peclive sledovan,aby nedoslo k nejakemu problemu zdravotnimu a take le tam velmi dobra lidska stranka.Preju sanatoriu jen to dobre... Více 

I díky jeho péči mám dnes děti

 |  Operace pro cysty vaječníku
Registrovaný uživatel  |  6.2.2015
  Spokojený/á

Vyborny lekar, peclivy, vse vysvetli, nic nepodceni, ... I diky jeho peci mam 2 krasne deti. Muzu jenom doporucit.

Poděkování

Mimotělní oplodnění - IVF
JanaN  |  24.9.2013
  Spokojený/á

Rádi bychom s manželem touto cestou poděkovali celému týmu Sanatoria Helios za naši malou Barborku, které bude zítra právě 1 rok :) Moc děkujeme a brzo si přijdeme pro sourozence. manželé Nováčkovi z Brna

Anonymous

Velké díky

Mimotělní oplodnění - IVF
Anonymous
Anonymous  |  6.9.2013
  Spokojený/á

Velké díky Sanatoriu Helios za naše zlatíčko :-) Novákovi

Anonymous

IVF - konečně se zadařilo

 |  Mimotělní oplodnění - IVF
Anonymous
Anonymous  |  12.4.2013
  Spokojený/á

Dobrý den, chtěli bych touto cestou poděkovat všem ze Sanatoria Helios v čele s panem primářem Texlem za perfektní práci, skvělý a empatický přístup a hlavně řešení našeho problému. 4 předchozí těhotenství vždy skončily předčasně, po nalezení příčiny a použití správných metod nám v Sanatoriu Helios ... Více 

Velký dík

Mimotělní oplodnění - IVF
Vjerča  |  22.2.2012
  Spokojený/á

Dobrý den,chtěla bych poděkovat všem zaměstnancům sanatoria Helios,jmenovitě MUDr. Pavlu Texlovi,MUDr. Janu Šulovi a Mgr. Dušaně Vránové za trpělivost a hlavně za naše už tříměsíčná dvojčata Aničku a Rudolfa.Jménem celé rodiny ještě jednou DĚKUJEME!!!!

Máme dvojčátka!

Mimotělní oplodnění - IVF
Hana  |  31.1.2012
  Spokojený/á

Dobrý den. Ráda bych touto cestou poděkovala všem ze sanatoria Helios, kteří se zasloužili o to, že máme dnes měsíční dvojčátka.Hlavně MUDr.Pavlu Texlovi a RNDr.Kateřině Okénkové za neobyčejnou vstřícnost a za to, že jsem po celou dobu měla pocit, že jsem já i nově vznikající děti v nejlepších ruk... Více 

Anonymous

uplna rodinka s nasou malou dcerkou Miskou

Mimotělní oplodnění - IVF
Anonymous
Anonymous  |  12.1.2012
  Spokojený/á

Dobry den prajeme, najskor by sme Vam radi zazelali do noveho roku 2012 vsetko len to najlepsie, hlavne vela zdravia, stastia, pohody a spokojnosti a vela uspechov v pracovnom aj sukromnom zivote. Chceli by sme Vam vyslovit velke DAKUJEME, kedze vdaka Vam sme prezili prve a zatial najkrajsie... Více 

Profil

Profil

Motto:

"Chceš-li rozesmát osud, naplánuj si život..."

Více o nás

SANATORIUM HELIOS

CENTRUM ASISTOVANÉ REPRODUKCE, GYNEKOLOGIE A GENETIKY

Sanatorium Helios je nestátní gynekologické lůžkové zařízení, které se nachází v centru Brna. Sanatorium Helios vzniklo v roce 1994 a bylo jedno z prvních center v České republice, zabývajících se diagnostikou a léčbou neplodnosti. Zařízení patří do kategorie malých nemocnic, kde je přínosem pro pacienty individuální přístup, bližší kontakt s pacientem a zkrácení doby hospitalizace na minimum. Součástí Sanatoria Helios je vlastní operační sál a lůžková část. Kromě porodů nabízí Sanatorium Helios komplexní gynekologickou péči.

V ČEM SPOČÍVÁ JEDINEČNOST LÉČBY NEPLODNOSTI V SANATORIU HELIOS?

- V roce 2002 jsme začali spolupracovat s nejúspěšnějším IVF centrem na světě – australskou klinikou Genea – Word leaders in fertility (dřívější Sydney IVF). Díky exkluzívní licenční smlouvě s Geneou máme k dispozici nejnovější postupy a technologie dlouho před tím, než se dostanou do komerčního použití. Z toho důvodu získáváme oproti jiným centrům velký náskok a dáváme tím neplodným párům větší šanci na úspěch dříve než ostatní.

- Na rozdíl od jiných center nabízíme komplexní vstupní vyšetření, která jsou, včetně konzultací, bezplatná (případně hrazená pojišťovnou).

- Vaši cestu za vytouženým cílem neprodlužujeme neefektivními metodami. Od samého začátku se přímo pro vás snažíme najít nejúčinnější řešení.

- Stojíme si za kvalitou provedení stimulace. Průběh stimulace pacientky je u nás důkladně monitorován – během stimulace provádíme minimálně tři kontroly, zahrnující ultrazvukové vyšetření a odběry krve, pro absolutně přesnou kontrolu stimulace.

- Fungujeme 7 dní v týdnu, naplánujeme tedy odběr vajíček a transfer embryí na optimální dobu pro zachování jejich kvality – vaše stimulace nebude předčasně ukončována nebo uměle prodlužována.

- Podrobná analýza kvality spermií nám umožňuje výběr optimální metody pro oplození vajíček (tzv. klasické oplození, ICSI, PICSI, IMSI). Oplozování vajíček (oocytů) se v embryologické laboratoři provádí jak klasickou metodou koinkubace gamet, tak metodou ICSI (intracytoplazmatická injekce spermie do vajíčka), nebo její modifikací – metodou PICSI. PICSI je nová mikromanipulační technika, která prozatím jako jediná umožňuje výběr spermie pro oplození vajíčka na základě její funkční kvality. Sanatorium Helios, na rozdíl od jiných center v České republice, má s touto metodou již několikaleté zkušenosti.

- Pouze kvalitní prodloužená kultivace nám umožňuje transfer kvalitních embryí ve stádiu blastocyst.

Striktně provádíme transfer jednoho embrya. Nebojíme se zavádět pouze jedno embryo, protože si stojíme za kvalitou naší kultivace. Víme, že šance na otěhotnění neroste s počtem zavedených embryí, ale s počtem transferů.

- Když na základě našich zkušeností uznáme, že embrya nemají dostatečnou kvalitu k provedení embryotransferu, v zájmu pacientky tento transfer nedoporučíme. Díky tomu pak může pacientka využít možnost 4. IVF cyklu hrazeného pojišťovnou.

- Nebojíme se mražení embryí, protože víme, že námi používaná technika mražení embrya nepoškozuje. U metody, která je v současné době používána pro mražení embryí, neklesla úspěšnost těhotenství za posledního jeden a půl roku pod 55%.

- Díky dokonale vyvinuté metodě mražení se skutečností stalo to, v co spousta lidí léta jen doufala – umíme zamrazit vajíčka tak, že si zachovají svou kvalitu i po rozmražení za několik let. Nové metody kryokonzervace umožňují také velmi úspěšné zamražení vajíček (oocytů) u pacientek, které například podstupují onkologickou léčbu, chemoterapii, radioterapii, nebo také u pacientek, které v současné době nemají partnera, ale chtějí si svou reprodukční schopnost uchovat do budoucna.

- Jako první v Evropě jsme začali provádět preimplatační genetickou diagnostiku na 5-6-denních embryích – blastocystách. Provádíme v současnosti veškerá možná  PGD vyšetření metodami FISH, CGH a PCR. Díky kvalitně provedenému PGD zvyšujeme vaši šanci na otěhotnění o více než 15%.

- Platíte pouze za to, co se skutečně provede – neplatíte žádné zálohy měsíce předem.

- Naše péče o vás nekončí úspěšným embryotransferem, rádi se o vás postaráme i během těhotenství – nabízíme veškerá těhotenská vyšetření, prenatální i ultrazvukovou diagnostiku a poradnu pro rizikové těhotenství.

Velký důraz je kladen také na prodloženou kultivaci – použití miniinkubátorů, stádiově specifických médií a speciálních boxů, ve kterých se manipuluje s embryi za téměř fyziologických podmínek – umožňuje kultivaci embryí v laboratorních podmínkách až do 6. dne vývoje s minimálním rizikem poškození. Pro embryotransfer je potřeba vybrat embrya co nejkvalitnější, s předpokládanou dobrou životaschopností - ta je spolehlivěji předvídána při dostatečně dlouhé kultivaci (do 5.-6. dne).

V Sanatoriu Helios je preferován transfer jednoho kvalitnějšího embrya, zbylá kvalitní embrya lze zamrazit. S momentálně používanými metodami kryokonzervace (mražení) je dostahováno stejné úspěšnosti u kryoembryotransferů (KET) jako u transferů nemražených embryí.

Program dárcovství gamet (oocytů, spermií, embryí)

Centrum asistované reprodukce Sanatoria Helios disponuje rozsáhlou databází dárců, díky níž nabízí minimální čekací doby a všechny možnosti darování reprodukčních buněk:

• dárcovství spermií

• dárcovství vajíček (oocytů)

• dárcovství embryí

Darování reprodukčních buněk je oboustraně anonymní - pro dárce i pro příjemce.


Preimplantační genetická diagnostika - PGD

Zahrnuje soubor molekulárně biologických metod umožňujících popsat genetický stav embrya. Po odběru vajíček, jejich oplození a 5-6 denní kultivaci je na vhodných embryích provedena biopsie (je odbráno několik buněk), na nichž se provede některý z testů (FISH, aCGH, PCR). Zdravá embrya jsou zavedena pacientce do dělohy nebo jsou zamražena a tak uchována pro další použití. S biopsií blastocyst (stádium embrya po 5-denní kultivaci) jsme v Sanatoriu Helios začali jako první v Evropě. Všeobecně jsou k PGD využívány dva postupy – na úrovni chromozomů (FISH, aCGH) a na úrovni genů (PCR). PGD je vždy vázána na IVF. Použití PGD metod zvyšuje šanci na otěhotnění až na 65% v jednom cyklu.

Metoda PCR slouží k analýze konkrétního (v rodině již zjištěného) monogenního onemocnění (např. Huntingtonova chorea, cystická fibróza, polycystické ledviny, tuberózní skleróza a mnoho dalších) – vyšetřením a zavedením zdravého embrya předejdeme dalšímu dědičnému přenášení i velmi závažných a těžko léčitelných onemocnění na potomstvo.

Provádění PGD vyšetření je pacientkám Sanatoria Helios hrazeno některými zdravotními pojišťovnami (mimo jiné i VZP, VOZP a OZP).


Genetika

Genetická ambulance Sanatoria Helios zajišťuje především komplexní genetickou péči pro páry s poruchou reprodukce (mají problém otěhotnět, trpí opakovanými samovolnými potraty nebo jsou například nositeli genetického onemocnění). Těmto pacientům bývá často doporučeno provedení některé z metod PGD. Dalšími pacienty jsou těhotné ženy se zvýšeným rizikem poškození plodu, ale také pacienti s vrozenými vývojovými vadami, duševním opožděním nebo také rodiny s genetickou zátěží, rizikovými příbuzenskými vztahy anebo pacienti s rizikovým zaměstnáním.

Genetické vyšetření je velmi specializovaným vyšetřením, které provádí pouze klinický genetik MUDr. Věra Hořínová, která působí v oboru již po mnoho let a dalo by se říci, že se do značné míry přičinila o genetickou osvětu a rozvoj oboru na území ČR.

Prenatální diagnostika zahrnuje soubor vyšetření provedených v průběhu těhotenství, zaměřených na záchyt vrozených vývojových vad plodu – laboratorní vyšetření (Kombinovaný screening NT, Tripple test TT, Integrovaný screening NT a TT), ultrazvuková vyšetření a amniocentéza.

Centrum onkologické prevence

Centrum onkologické prevence (COP) se zabývá diagnostikou a léčbou přednádorových stavů zevních (vulva) a vnitřních (pochva, děložní hrdlo, děložní tělo, vaječníky) pohlavních orgánů ženy.

Operativa

Operační sál je vybaven nejmodernější operační technikou, která splňuje požadavky kladené na špičková evropská klinická pracoviště. Výkony jsou prováděny ambulantně (2 hodiny po výkonu možný odchod domů s doprovodem) nebo dle nutnosti a rozsahu výkonu jako jednodenní chirurgie (odchod domů 5 hodin po výkonu nebo druhý den ráno) nebo za hospitalizace v nadstandardním lůžkovém oddělení. Provádíme veškerou gynekologickou operativu včetně minimálně invazivní chirurgie — jednodenní chirurgii (laparoskopické operace, hysteroskopii).

Gynekologické ambulance

Kromě běžné gynekologické péče (prevence, antikoncepce, postkoitální servis, klimaktriické potíže), poskytujeme hlavně odbornou specializovanou péči. Jako partner desítek odesílajících gynekologů provádíme léčbu neplodnosti, specializované vyšetření a léčbu přednádorových stavů ženských rodidel, speciální ultrazvukovou diagnostiku, aj.

3D a 4D ultrazvuk

V Sanatoriu Helios provádíme ultrazvukovou diagnostiku v gynekologii - nemoci vaječníků, vejcovodů, dělohy, dále také těhotenské ultrazvuky - k samotné diagnostice gravidity a její četnosti, vývoje těhotenství a diagnostice potratu, dále v rámci screeningového programu vyhledávání vrozenýchvývojovách vad plodu.

Lékaři & Pracoviště

Zákroky
Gynekologie
Antikoncepce
Endometrioza
Endoskopické výkony
   Diagnostická hysteroskopie
   Diagnostická laparoskopie
   Hysteroskopická ablace endometria (odstranění zvýšené děložní sliznice)
   Hysteroskopická biopsie (odběr tkáně)
   Hysteroskopická transcervikální sterilizace
   Hysteroskopické odstranění benigních nádorů a srůstů
   Laparoskopická neoplastika pochvy
   Laparoskopická léčba endometriózy
   Laparoskopická lymfadenektomie (odstranění mizních uzlin)
   Laparoskopické odstranění benigních nádorů
   Laparoskopické výkony u akutní bolesti
   Laparoskopické výkony u sterility
   Laparoskopicky asistovaná radikální vaginální hysterektomie (LARVH)
   Laparoskopicky asistovaná vaginální hysterektomie (LAVH)
   Laparoskopický výkon při perforaci dělohy
   Totální laparoskopická hysterektomie
Genetické testy
Klimakterium a menopauza
Mimoděložní těhotenství
Nádory dělohy
Nádory děložního čípku
Nádory pochvy
Nádory trofoblastu
Nádory vaječníku
Nádory vejcovodu
Nádory zevních rodidel
Náhlé příhody břišní v gynekologii
Očkování proti karcinomu děložního čípku
Operace z břišního přístupu
   Adnexektomie (odnětí děložních přívěsků)
   Hysterektomie abdominální (odstranění dělohy)
   Hysterektomie abdominální radikální (odstranění dělohy)
   Lymfadenektomie (odstranění mizních uzlin)
   Metroplastiky (rekonstrukce dělohy pro vrozené vady)
   Operace pro cysty vaječníku
   Operační řešení myomů (nezhoubných nádorů svaloviny dělohy)
   Ovarektomie, Oophorectomie (odstranění vaječníku)
   Salpingektomie (odstranění vejcovodu)
Operace z vaginálního přístupu
   Hysterektomie vaginální (odstranění dělohy)
   Hysterektomie vaginální radikální (Schauta)
   Kolpektomie (odstranění pochvy)
   Konizace děložního čípku
   Neoplastika pochvy (vytvoření pochvy)
   Operace Bartholinské žlázy
   Operace píštělí
   Operace vrozených vývojových vad rodidel
   Poševní plastiky
   Separovaná abraze (frakcionizovaná kyretáž)
   Vaginální operace při močové inkontinenci
   Vulvektomie (odstranění zevních rodidel)
Poruchy menstruačního cyklu
Prekancerozy děložního čípku a jejich řešení
Screening karcinomu děložního čípku
Vyšetřovací metody v gynekologii
Záněty v gynekologii
Léčba neplodnosti
Asistovaný hatching
Dárcovství embryí
Dárcovství spermií
Dárcovství vajíček
Genetické vyšetření
Hormonální vyšetření
Indukce ovulace
Indukce spermatogeneze
Intracytoplazmatická injekce morfologicky selektované spermie – ICSI
Intrauterinní inseminace - IUI
Komplexní imunologické vyšetření
Komplexní vyšetření ejakulátu
Kryokonzervace zárodečných buněk
Mikrochirurgický odběr spermií MESA, TESA, TESE
Mimotělní oplodnění - IVF
Preimplantační genetická diagnostika
Stanovení spermiogramu
Výpočet ovulace
Vyšetření průchodnosti vejcovodů
Těhotenství a porodnictví
Poradenská péče v těhotenství
Tripl test
Ultrazvukové vyšetření plodu

Upozornění

 • Ceny jsou pouze orientační.
 • Ceny zákroků nemusí obsahovat anestezii, speciální prádlo, konzultaci apod.