Odchlípnutí oční sítnice

Odchlípnutí oční sítnice

Milord  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Vážený pane docente.Jsem po operaci odchlípení sítnice na obou očích.V mládí jsem neměl vůbec žádné problémy s očima ani mojí nejbližší ba naopak moje 91lelá maminka používá brýle jen na navlékání nitě do jehly.Cukrovku nemám.Nevím proč došlo k odchlípnutí sítnice , ale teď po operaci - před dvěma roky vypuštění oleje, vidím čím dál hůř.Nosím brýle 1,5 na dálku a 3 na čtení .Největší problém je ten ,že nemůžu zaostřit na dálku a spíše v "dálce" vidím jako do mlhy.Také mám vyměněné čočky.Prosím je nějaká šance na nápravu?
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den, navštivte svého oftalmologa. Velmi pravděpodobně se na zadní ploše pouzdra, v kterém je umělá čočka uložena, vychytaly bílkoviny a bude třeba je odlaserovat.

Hezký den
Dr. Vladimír Korda
Milord  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Děkuji za odpověď
jz
prof. MUDr. Pavel Rozsíval CSc., FEBO  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Hradec Králové
  • 133 odpovědí
  • 6 Likes
Vážený pane,
děkuji za dotazy, nelze na ně jednoduše odpovědět, stav očí se prostě mění a máte je hodně nemocné. Určitě se domluvte na pracovišti, kde jste v léčení.
S pozdravem,
P. Rozsíval

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Pane primáři, musím Vám a všem moc poděkovat, především MUDr. Penčákovi a asistence Mandíkové. Také lékařům a sestřičkám, moc děkuji všem. Jiří M., ještě jednou DÍK.

Doktor ve Vašem okolí