Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Operace dalekozrakosti - Implantace umělé čočky - PRELEX, RLE - Diskuze

Operace dalekozrakosti

Operace dalekozrakosti

Martin  |  návštěvník
Dobrý den, je mi 36 let, jsem dalekozraký +5 dip. a k tomu mám 0,5 dip. astigmatismus. Prosím o radu, jestli jde tato vada operovat. Např. metodou PRELEX.
Děkuji za odpověď.
MUDr. Jana Mikšovská  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Praha, Brno
  • 18 odpovědí
  • 15 Likes
Dobrý den.
Operace dalekozrakosti u uvedeného počtu dioptrií je možná a určitě bych Vám doporučila jako operaci první volby implantaci trifokální nitrooční čočky. Pro laserovou refrakční operaci je počet dioptrií již příliš vysoký.
S pozdravem.
MUDr. Jana Mikšovská
prof. MUDr. Pavel Rozsíval CSc., FEBO  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Hradec Králové
  • 133 odpovědí
  • 6 Likes
Vážený pane,
operace vlastní čočky při dalekozrakosti je vhodným výkonem pokud máte s dioptriemi problém. Je podstatně méně riziková než při krátkozrakosti. Navíc téměř odstraňuje možnost tzv. glaukomového záchvatu. Výběr čočky je nejlépe provést po konzultaci na refrakčním pracovišti, neboť implantátů je velký výběr a záleží na individuálních potřebách a činnostech. Pokud budete mít zájem o operaci na naší klinice, objednejte se prosím na tel č. XXXXXXXXXXX.
Děkuji Vám za dotaz a jsem s pozdravem
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den pane Martine, na metodu prelex jste ještě celkem mladý, protože Vás neobtěžuje střídání brýlí na různé vzdálenosti. Metoda výměny čočky je obecně doporučovaná až lidem nad 42 let. Vhodnou by se pro Vás stala až v momentě, kdy by nešlo implantovat fakická čočka pro nedostatek místa v oku. Fakická čočka se svou podstatou podobá kontaktní čočce umístěné dovnitř do oka. Laserový zákrok již vzhledem k dioptriím není vhodný. Pokud budete mít zájem o nezávaznou konzultaci, tak nás můžete kontaktovat.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA
OFTEX Oční klinika
doc. MUDr. Šárka Skorkovská CSc.  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Brno
  • 7 odpovědí
Dobrý den, ano, operace PRELEX je ve Vašem případě možná. Nejlepším řešením je implantace trifokální nitrooční čočky, která zajistí ostré vidění na všechny vzdálenosti - na čtení, na střed (např. na monitor počítače) i do dálky.
Před operací je nutné podstoupit podrobné oční vyšetření včetně rozkapání očí.
Pokud máte zájem o zákrok v NeoVizi Brno, můžete se na vyšetření objednat na čísle XXXXXXXXXXX.
S pozdravem, MUDr. Šárka Skorkovská, Oční klinika NeoVize
Nika  |  návštěvník  |  Bratislava
  • 1 odpovědí
Dobry den, podstupili ste spominamy zakrok? Ak ano v akom veku?
Ja som adept uz len na tento zakrok nakolko som v minulosti absolvovala laser a dioptrie su spat. Nevidim ani do blizka ani do dialky.

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Na vaší klinice jsem byl velmi spokojen s profesionálním a lidským přístupem celého kolektivu a zvláštní poděkování patří paní doc. Mudr. Šárce Skorkovské, která mně provedla samotný zákrok rychle a bezbolestně. Z výsled... Více 

1 Like  
hudebnik1 6.11.2017
Spokojený/á

Byl jsem velice spokojen s celým personálem, jsou všichni příjemní a ochotní, mohu jenom doporučit, nebudete litovat. Pan doktor Lubomír Továrek má zlaté ruce. Operace levého oka, ve kterém mi byla provedena výměna lidsk... Více 

1 Like   21 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí