Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Operace druhého oka - Implantace umělé čočky - PRELEX, RLE - Diskuze

Operace druhého oka

Operace druhého oka

Ina  |  návštěvník  |  Bratislava
  • 1 odpovědí
Dobrý večer som týžden po operácii prelex na pravom oku a zajtra by som mala podstúpiť ľavé oko...lenže...od začiatku som nebola stotožnená s takým zákrokom, nakoľko som typ človeka,ktorý nevie prijať niečo cudzie do tela. Rozhodlo pri tomto moje problémové videnie a nezvyk od detstva nosiť okuliare,lebo som veľa športovala a v dospelosti zas moje povolanie anesteziologickej sestry. Okuliare mi vždy vadili,tak som ich nosila v posledných rokoch len na čítanie a tv. Teraz som týžden po operácii pravého oka a cítim sa zle. Mám halo efekty, pretrvávajú bolesti oka,ktoré sa vždy zvýraznia pri svetle,keđ napr.zažínam lampu, v obchode pri veľkom osvetlení sa mi všetko rozmazáva, po dlhšom (15min) čítaní (zvlášť na pc) mám všetko rozmazané a neustále cítim cudzie teleso v oku. Veľmi váham,či podstúpiť aj to druhé oko a preto sa chcem opýtať,či je možné ostať ibacs jedným okom operovaným a povedzme po nejakom čase,ak by som sa stotožnila s týmto stavom,ísť na dtuhé oko(uvedomujem si riziko,že sa bude musieť vyrobiť druhá šošovka,nakoľko sa môžu zmeniť dioptrie k horšiemu). Prípadne,či existuje možnosť odstránenia umelej šošovky a ako by sa to potom riešilo. Za odpoveđ đakujem. Ina
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den pani Ino, Vaše problémy jsou normální. Citlivost na světlo je dáno prostupem většího množství světla do oka, sítnice si na to za pár týdnů zvykne a přejde to. Problémy s rozmazáváním a cizím tělískem může být jen suché oko. Případně cizí tělísko ještě pozůstatek hojící se rány na okraji rohovky a rozmazané vidění následek rozdílu mezi očima zejména do blízka.
Víceohniskové čočky jsou založeny na spolupráci očí, a tak se Vám daleko lépe bude s viděním vypořádávat, když budou odoperované obě oči. A protože se neobávám o odmítnutí čočky imunitním systémem, tak bych operaci druhého oka doporučil.
Možnost odstranit víceohniskou čočku existuje. Musela by se ale nahradit čočkou monofokální a tedy budete muset používat brýle na středí vzdálenost i na blízko. Je třeba ale upozornit, že taková operace je daleko rizikovější než tato původní a hrozí více komplikací. Ale to je na osobní konzultaci.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA
OFTEX Oční klinika
Ina  |  návštěvník  |  Bratislava
  • 1 odpovědí
dobrý den đakujem za odpoveđ pán doktor. Nakoniec som operáciu druhého oka podstúpila po rozhovore s primárom, ktorý ma operoval. Zatiaľ jediné pozitívum je naozaj odstránenie toho rozdielu, ktorý vznikal v očiach vđaka dioptriám( operované a neoperované oko). Celkový efekt je zatiaľ iba v čítaní, že vidím lepšie, ale inak je to všelijaké. Šoférovanie je nie pohodlné, halo efekt nepríjemný, keđ chcem pozerať đalej, tak sa mi to rozmazáva a zahmlieva( a to nie iba preto, že je vonku hmlisto:-)). A to,čo pre mna je osobne najväčší problém, je stotožnenie sa s takým zákrokom. Som človek, ktorý odmieta umelé zásahy do tela, takže sa snažím na to nemyslieť, aby som z toho nemala psychický problém a myslím pozitívne, že zahojenie a zvyk mozgu si vyžadujú čas, ktorý tomu pomôže a všetko bude dobre. Na kontrolách bola dr úplne až nadmieru spokojná s výsledkami a zatiaľ to vyzerá, že ani nebude potrebná laser dokorekcia, ktorú pri vstupnom vyšetrení doporučila. Primár sa vyjadril pred druhým okom, že celková adaptácia trvá tak 5 týždnov, keđ budem operáciu hodnotiť naozaj pozitívne. Tak verím a zatiaľ som v adaptačnom procese:-). Teraz som 4dni po druhom oku, v utorok ešte idem na kontrolu, aj keđ tomu ja neprikladám význam, lebo to sú číselné hodnoty, ktoré dr hodnotila vysoko pozitívne. Pre mna je dôležitý pocit a ten je zatiaľ hm ťažko označiť za dobrý. đakujem Vám za odpoveđ a prajem veeeeľa spokojných pacientov/klientov. A šťastné a veselé Vianoce:-). S pozdravom umelošošovková Ina:-)

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Na vaší klinice jsem byl velmi spokojen s profesionálním a lidským přístupem celého kolektivu a zvláštní poděkování patří paní doc. Mudr. Šárce Skorkovské, která mně provedla samotný zákrok rychle a bezbolestně. Z výsled... Více 

1 Like  
hudebnik1 6.11.2017
Spokojený/á

Byl jsem velice spokojen s celým personálem, jsou všichni příjemní a ochotní, mohu jenom doporučit, nebudete litovat. Pan doktor Lubomír Továrek má zlaté ruce. Operace levého oka, ve kterém mi byla provedena výměna lidsk... Více 

1 Like   21 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí