Výměna čočky

Výměna čočky

Petr  |  návštěvník  |  Florida
Dobry den
chtel byh se zeptat na moznost vymeny jiz odoperovane cocky za jinou. Operace probehla, ale nevidim na oko dobre a byl mi receno, ze se musi vymenit. Problem je v tom, ze mam v breznu odjet na mesicni sluzebni cestu a operovat mne mohou az na konci unora. Tak bych se nemohl dostavit na kontrolu. Navrhli mi tedy operaci az v dubnu, ale mam obavu, ze by cocka mohla nejak v oku zarust a vymena by pak, po dvou mesicich, byla problem. Muzete mi tedy poradit, zda je podle Vas vhodnejsi operace v unoru bez moznosti kontroly nebo operace v dubnu s obavou, ze cocka zaroste? Dekuji.
Premium Clinic s.r.o. - Oční centrum Teplice  |  Basic member  |  Teplice
  • 35 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den,

nejdůležitějším krokem je objektivní zhodnocení lokálního nálezu s přihlédnutím na subjektivní těžkosti, tzn. je nutná kontrola s konzultaci. Až na základě výsledků jsem schopen posoudit vhodnost event nevhodnost explantace s re-implantací jiného typu nitrooční čočky. Samotná explantace nepředstavuje extrémně složitý výkon, problémem jsou spíš: přesná kalkulace nitrooční čočky (biometrie) a indukovaný rohovkový astigmatismus ( čočku je nutné explantovat větším řezem). Je pravdou, čím dřív explantaci provedeme, tím jsou anatomické poměry v čočkovém pouzdře příznivější. Na druhou stranu musím říct, že 1 nebo 2 měsíce v Vašem případě nehrají důležitou roli, čočku jsem explantoval bez větších problému i rok po operaci. Všechno závisí i od velikosti capsulorexy a typu nitrooční čočky. Ja bych se na začátku spíš zaměřil na důvody, pro které nevidíte dobře po operaci (např. zbytková korekce, pooperační astigmatismus, centrace čočky, pooperační otok rohovky, slzný film rohovky, fibroza zadního pouzdra, pooperační makulární edém, opacity sklivce, úhel kappa, velikost zornice a použitý typ nitrooční čočky). Vzhledem na Vaše potíže doporučuji kontrolu na naši klinice co nejdřív s komplexným zhodnocením nálezu a doporučením dalšího postupu.
tel.XXXXXXXXXXX

S pozdravem

MUDr. Peter Mojžiš, Ph.D., FEBO
Prim. MUDr. Martin Fučík  |  Premium member  |  Oftalmologie  |  Praha
  • 6 odpovědí
K vymene cocky je nutne mit dobry duvod, nebot to sice neni uplne slozity zakrok, ale ma sva specificka rizika. bez vysetreni se samozrejme nelze k situaci dobre vyjadrit a je mozne pouze spekulovat. je treba myslet na to, ze oko neni pouze mechanicky opticky aparat kde se daji jen tak podle chuti menit cocky. je treba mit vice informaci.
S pozdravem prim. MUDr. M. Fucik,oční klinika Gemini Pruhonice,  739 ... Zobrazit číslo 739 239 242  Telefon

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Na vaší klinice jsem byl velmi spokojen s profesionálním a lidským přístupem celého kolektivu a zvláštní poděkování patří paní doc. Mudr. Šárce Skorkovské, která mně provedla samotný zákrok rychle a bezbolestně. Z výsled... Více 

1 Like  
hudebnik1 6.11.2017
Spokojený/á

Byl jsem velice spokojen s celým personálem, jsou všichni příjemní a ochotní, mohu jenom doporučit, nebudete litovat. Pan doktor Lubomír Továrek má zlaté ruce. Operace levého oka, ve kterém mi byla provedena výměna lidsk... Více 

1 Like   21 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí